Gympl s (r)učením omezeným

Česko, (2012–2013), 100 h 24 min (Minutáž: 59–72 min)

Lucie Benešová, Libuše Šafránková, Ondřej Gregor Brzobohatý, Karel Heřmánek, Zuzana Bydžovská, Marta Jandová, Václav Vydra nejml., Kristýna Leichtová (více)

Série(3) / Epizody(97)

Hradecké gymnázium je škola se špatnou pověstí, která má před sebou poslední podmínečný rok své existence. Buď se "něco" stane, nebo bude zrušena. Ví to ředitel Matula (Karel Heřmánek), jenž ale utopil pohled na realitu ve sklence chlastu, ví to zástupkyně Eva (Lucie Benešová), která by se ráda dostala k moci a dokázala, že škola by pod jejím vedením určitě prosperovala, ví to i češtinářka Eliška (Libuše Šafránková), jedna z posledních, které osud hradeckého gymnázia a jeho studentů není lhostejný. Na školu přichází mladý pedagog Adam (Ondřej Gregor Brzobohatý), který ještě neztratil všechny iluze. Z vlastní zkušenosti ví, že i z outsiderů se mohou stát hvězdy. Ačkoli se to zdá zpočátku nepravděpodobné, on je strůjcem a hybatelem úspěchu, díky kterému se škole podaří vyhnout hned prvnímu průšvihu v novém školním roce.
Učitelský sbor plný pestrých charakterů, romantika, svébytný humor i drsnost školního prostředí, studentské trable i nikdy nekončící problematika vztahů rodičů, dětí a učitelů – kdo by tento osobitý, často vtipný, ale někdy i krutý svět neznal? Seriál Gympl s (r)učením omezeným přenese televizní diváky zpátky do světa školních lavic, který kdysi důvěrně znali nebo se v něm, ať už jako rodiče, učitelé, nebo studenti, pohybují dodnes. (TV Nova)

BorisHron

Ze začátku (prvních patnáct dílů) to bylo čistý guilty pleasure - školní prostředí, strašný herecký výkony dětí x rutina těch zkušených, naprostá předvídatelnost klasických schémat a hlavně pomýlená představa o generaci současných středoškoláků a zoufalá snaha o autentičnost: v seriálu padají jména jako justin bieber, beyonce anebo rihanna, případně Šafránková říká slova jako freecoolin. Což je prostě tak mimo až je to vtipný. Linie s holkou s aspergerem byla celkem originální v námětu, což se ale bohužel vůbec do celého nicnovýhonevymejšlet konceptu nehodilo. Linie s manipulativním taťkou byla spíš směšná. I když za mužskou verzi Maryši s čajem si nějakej ten respekt scenáristi asi zasloužej. Cyril byl dobře zahranej a celkem reálnej. A postava zástupkyně/ředitelky ve mě dokázala vzbudit nějak pocit nespravedlnosti. Ale postupem času, právě díky tomu že se to celkem zlepšilo, to začlo bejt úplně nezajímavý. Btw. možná se mi to jen zdálo ale jednu chvíli tam někdo fakt řekl "tak to je hustoles". ()

Blue.Shark odpad!

Ze začátku to vypadalo, že to bude něco jiného. Po třech dílech to ale opět sklouzlo k debilnímu standardu TV Nova: několik postav, z nichž je každá plochá jako hrudník korejské ženy, žádný hlavní příběh ale pouze plytké epizodky naprosto vymaštěných individuí (opravdu jsem byl na větvi z toho, že zápletka s těhotnou holkou přišla už na začátku...obvykle to bývá předsmrtná křeč) a dále tu máme nějakou muzikálovou vložku, která ale působí věrohodně asi jako Arnold Schwarzenegger mluvící fistulí. Pro muzikanta je fakt úděsné sledovat, jak se při písni úplně změní zvuk, ta děcka klapou hubou mimo frázování a ještě se u toho snaží tvářit vážně, ale vůbec jim to nejde. A o to smutnější je, že v tomhle braku hrají dva výborní hudebníci: Ondřej Brzobohatý a Marta Jandová. Nechápu, jak to ti dva mohli dopustit. Je to prostě bída a vsadím se, že do deseti dílů se mladý pedagog Adam rozhodne skončit se svou dosavadní kariérou a otevře si gynekologickou ordinaci. To už ale neuvidím, protože právě v tomhle momentě uvolněně zvedám prostředníček a ničím veškeré technické vybavení, které je schopné tuhle rebélii přijímat. ()

marttaN

Váham mezi jednou a dvěma. Je to strašná kravina, jediné co mě zatím přinutilo se dívat na jediný díl je Marta Jandová, sice neumí hrát, ale je tam moooc pěkná ()

lucinkapes

Za prvni polovinu prvni rady jsem dal 4*. Po shlednuti druhe, kdyz se prvni serie blizi k zaveru zvedam na 5*. Skvely serial, ktery se Nove opravdu povedl. Dej je svizny a clovek se tesi na dalsi dil tak, ze si ho kolikrat stahne driv nez je v TV. To se treba u Ulice a jinych nestava tak casto. Libuse Safrankova je uzasna. S roli Nikol si dobre poradila Sara Sandeva. ( ----- ZÁŘÍ 2013 ----- ): Druha serie nebyla spatna, ale nedosahla kvalit te prvni. Treti uz se mne zda zbytecna. Hlavne postradam postavy: Eliska, Nikol, Patrik, Dzajna ... nove je nedokazi nahradit. Snizuji na 4* ()

Bukk

Myslela jsem, že se v televizi objevilo po nějaké době opět menší zlo v podobě seriálů ze středoškolského prostředí. Dokonce to ze začátku tak opravdu vypadalo. Zajímavé obsazení, občas vtip, ze kterého vám není hanba za scénáristy a celkově ne tak špatná atmosféra. Tak kde je teda problém? V délce. Po nějaké době to totiž sklouzne k typicky (ne jen) českému únavnému natahování a vztahovému seriálu a už je vám prostě jedno, co se tam děje, kdo s kým a proč. Škoda. Za slušný úvod **. ()

arcticsky

Toto je opět další televizní NIC. Už jsem tak senilní, že dám jednu hvězdu za Kristýnu Leichtovou a hlavně Lucii Benešovou, ze kterých nemůžu jako chlap spustit oči jen co se objeví na obrazovce...tak hluboko jsem klesl. ()

RomeroIsGod

Herecký výkony Lucie Benešový patřej do učebnic jako odstrašující případ toho, jak taky může vypadat "herectví". Ke zbytku ani nemá cenu se vyjadřovat. ()

mateas.matt

Dalsi vyplod ceske televize, mnoha lidmi nenaviden.. a vlastne i pravem. Ovsem tenhle ma par.. orpavdu jen par, „lepsich” vlastnosti. Jednou z nich bych videl pocet dilu. Ne zrovna nejmin, ovsem ani nijak nejvic. A ano, priznavam, nepatri zrovna do serialu typu GoT, kde se hlta pribeh dil po dilu, ale jako vypinac reality a mozku naprosto dostacujici. Lehce vstrebatelny tema na "aktivni odpocinek", dle meho 100x lepsi nez kdejaka ordinace.. a vlastne i Ulice. ()

Hopi

Hodnocení pilotu: Ordinace v růžové zahradě ze školního prostředí. Není to komediální seriál, je to novácké drama s troškou vtipu. Toto nepatrné množství vtipu a přítomnost Kristýny Leichtové zatím stačí jen na jednu malou hvězdičku. První díl se ale docela zlepšil, takže musím jednu hvězdičku přidat. Ale časem se to stále víc blíží Ordinaci a jiným vztahovým seriálům. ()

rusty09 odpad!

Režísér chce točit Ameriku, ale je hold v Čechách. V porovnání s např. Ordinací, Ulicí a jinejma píčovina se na to dá aspoň dívat. Bohužel kvalita jde po prvních dílech rapidně dolů, takže snížení hodnocení jasný!Po dalších dílech je to ještě horší než ordinace, takže jdu úplně dolů. Kundovina neuvěřitelná. ()

andaa

Na česképoměry super rodinný seriál,který vypadá realisticky, a hlavně, je vtipn! role školníka a hospodáře s ředitelem a Libučkou jsou perfektní. ()

Silencia90

Čistých pět to není, do očí bijící "zpívající scény" jsou trochu mimo, ale přesto těch pět dát musím. Podle mě je to nejlepší český seriál, poslední doby určitě. Je to vtipné, zajímavé, milé a s happy-endy. Nemusí to být drama dle skutečných událostí, aby to zaujalo. Nejlepší je asi obsazení, to vážně nemá chybu. Jen doufám, že to hned tak neskončí. Nechápu ty "odpady" tady. Vážně ne. To někomu vážně stačí nápis "české" jenom proto, aby dal odpad? ()

KayTee

Řekla bych, že jediný současný seriál komerčních televizí, na který se dá trochu koukat. Skvělí herci, vůbec to není až tak hrozné. ()

max1234

První série byla koukatelná, vtipná, herecké výkony celkem šlapali. Druhá série rovná se ordinace v růžové skurvené zahradě. Prostě zklamání. ()

drozdy1

Češi dřív měli zlatou ÉRU seriálu (Chalupáři) a dnes ? Nedokáží udělat pořádnej seriál !!! A teď jedno po X letech uďáli alespoň průměrný seriál !!! KOUKAT SE NA TO DALO !!! ()

Móó

A víte co? Mě to baví. Jako oddychovka po celém dni dobré. Zpívané věci mi tam sice většinou vadí, nicméně některé vývoje postav jsou zajímavé a u dílu se upřímně zasměji. ()

alambert odpad!

(To jste věděli, že střední školy zřizuje ministerstvo? Zvláštní, já si byl celkem jistej, že kraj... :-D) Chtěl jsem tomuhle seriálu dát aspoň hvězdičku za trochu příjemnější téma, než jsou gynekologické problémy...fakt chtěl...ale nejde to. Je to uplně stejně stupidní. Navíc bohužel Šinkorová a Šteindler dokázali zase posununout (dolní) hranici hereckých výkonů v české seriálové tvorbě...brrr... ()