Gympl s (r)učením omezeným

Česko, (2012–2013), 100 h 24 min (Minutáž: 59–72 min)

Lucie Benešová, Libuše Šafránková, Ondřej Gregor Brzobohatý, Karel Heřmánek, Zuzana Bydžovská, Marta Jandová, Václav Vydra nejml., Kristýna Leichtová (více)

Série(3) / Epizody(97)

Hradecké gymnázium je škola se špatnou pověstí, která má před sebou poslední podmínečný rok své existence. Buď se "něco" stane, nebo bude zrušena. Ví to ředitel Matula (Karel Heřmánek), jenž ale utopil pohled na realitu ve sklence chlastu, ví to zástupkyně Eva (Lucie Benešová), která by se ráda dostala k moci a dokázala, že škola by pod jejím vedením určitě prosperovala, ví to i češtinářka Eliška (Libuše Šafránková), jedna z posledních, které osud hradeckého gymnázia a jeho studentů není lhostejný. Na školu přichází mladý pedagog Adam (Ondřej Gregor Brzobohatý), který ještě neztratil všechny iluze. Z vlastní zkušenosti ví, že i z outsiderů se mohou stát hvězdy. Ačkoli se to zdá zpočátku nepravděpodobné, on je strůjcem a hybatelem úspěchu, díky kterému se škole podaří vyhnout hned prvnímu průšvihu v novém školním roce.
Učitelský sbor plný pestrých charakterů, romantika, svébytný humor i drsnost školního prostředí, studentské trable i nikdy nekončící problematika vztahů rodičů, dětí a učitelů – kdo by tento osobitý, často vtipný, ale někdy i krutý svět neznal? Seriál Gympl s (r)učením omezeným přenese televizní diváky zpátky do světa školních lavic, který kdysi důvěrně znali nebo se v něm, ať už jako rodiče, učitelé, nebo studenti, pohybují dodnes. (TV Nova)

Markussis odpad!

Pro mne stále stejný prafabrikát, vlastně už k tomu není co dodat. Inu současná krásná komerce. Výběr seriálů velký XX tatatata. ()

Rousse

Tak jako ale hodnotíme PŮVODNÍ, ČESKÝ, NOVÝ A hlavně NOVÁCKÝ seriál. Tudíž jsou měřítky nejrůznější Ordinace a Pojišťovny, co stojí někde v nejmenované Ulici... Bohužel herecké výkony většiny dětských "herců" a scénář tomu hodně odpovídají.... To je u mě největší problém - některé dětské (ne)výkony (ne všechny - některé naopak klobouček) a to, co musí herci plácat za nesmysly (jsem učitelka, takže tak trochu vím, jak to na školách chodí v reálu a tahle utopie? haha:-). Mimochodem - ten odkaz na Posledního skauta "nebe modrý, voda mokrá, ženská má tajemství" ??? WTF??? To mělo být jako co? Ale právě jinak, když to srovnám s tou šílenou břečkou a bahnem Ordinací a spol... mě tohle nepříjde zase tak shitozní a sračkoidní. Jasně...telenovelácká zápletka...svině zástupkyně ředitele a tak... Žádný hluboký umění to samozřejmě není - to by to jinak nevysílala Nova v primetimu... takže pokud od toho člověk nic nečeká, nemůže být zklamán... Prostě čistý průměr - nenadchne, neurazí, ale v porovnání s jinými novodobými hrůzami české televizní produkce je tohle opravdu "dobré" - za 3. ()

Ferinka

To má být recese, natáčet "hradecký gympl" v Pardubicích? troufalé :D a co dodat? Když odpustili diváci některým hereckým ikonám účinkování v majoru Zemanovi, odpustí snad Ondrovi působení v tomto..ehm..seriálu. ()

Angus odpad!

Někdy dokonce i dobré nápady či hlody ale všechno tohle skazí nova se svojí neskutečně trapnou stereotypností... ()

netahlo

Dejove samozrejme nesmysl, ale davam tri hvezdy za vyborneho Hermanka, Koptu (hlavne jeho metalovy trika) a kozy Jandovy. Jen by je mohla ukazat :-) ()

danca044

Vlastně ani nevím co k tomu říct. Většina herců v seriálu ani neumí hrát. Seriál má občas nějaké světlé chvilky, ale to bohužel nestačí. ()

Mythago

Dobré, pokud nevíte co s životem, ale nechce te se ještě zabít. Ikdyž některým by se po shlédnutí tohohle seriálu mohlo začít chnít. 3/10 ()

insurgentes odpad!

Tak tohle je teda doopravdy nekoukatelný výkal, který ještě parazituje na mém oblíbeném režisérovi (název, logo, Šteindler.. tím to ale hasne). Zápletky absolutně o ničem, nejdřív jsem měl tendenci nudné pasáže přeskakovat posuvníkem, ale pak jsem si uvědomil, že bych musel přeskočit celý děj jednoho dílu, a nevím, asi v dalším by to nebylo lepší, že ne. ()

Pyth

Zas tak špatné to není (oproti Ulici anebo Ordinaci), ale hodnotím po pilotním filmu a prvním díle. Herecké obsazení se mi líbí /hlavně Lucka Benešová v kostýmku:p/, takže to nejspíš nebudu vypínat, když to náhodou u mě na tv poběží :) ()

MoTeelka

Stokrát viděné situace a zápletky, jejichž pointu jsem uhodla po pár vteřinách. A proč jsou proboha čeští scenáristé tak mimo se svou představou ohledně života dospívajících? Hvězdička jen za úctu k Šafránkové a Bydžovské a za fešáka Brzobohatého. ()

islanzadi

Tento seriál není úplně nejhorší z poslední doby, ale určitě také není nejlepší. Bohužel reálnému životu "gympláka" se to nepodobá vůbec, což mě dost zklamalo. Myslím si, že trošku víc reality by seriálu pomohlo.... Uvidíme, kam se to posune a podle toho budu dál hodnotit. ()

HiddenDragon odpad!

Ordinaci jsem dal jednu hvezdu, protoze svetlym bodem v te nude je tam casto nejaky medicinsky problem, o kterem by se treba verejnost jinak dovedela maximalne ze zprav nebo casopisu. U Gymplu bohuzel odpada i toto a zbyva jen nuda, velmi sterilni herecke vykony a vubec podivne postavy. Mozna ze pro ucitele to je serial fajn, ale hodnotim jako bezny divak, a proste nevidel jsem behem jednoho dilu vubec nic, co by me lakalo si to pustit i priste. Bezna ceska zumpa. Hlavne ze to vydelava penize z reklam... ()

J.Bourne

Nevim jak se to bude rozjíždět dál, ale po pilotu je verdikt následovný. Taková klasika ze školních lavic. Klasický zápletky s klasickym happyendem. Ještě víc klasický jsou charaktery postav. No a děj je tak předvídatelnej, že si člověk může v klidu zdřímnout a stejně mu žádnej dějovej zvrat neunikne. Herci taky klasický výkony. Rád sem jen za Šafránkouvou, Leichtovou a musím to nerad přiznat Ondra Brzobohatý to hrozně drží nad vodou. No zatim dvě hvězdy za výše zmíněné herce a za ty malý spratky, ktery mě šíleně rozčilovali celej díl. Jenže oni asi rozčilovat maj, takže proto je oceňuju. Uvidíme jak si to povede dál, ale podle mě to na vrchol novácký seriálový tvorby (kriminálku Anděl) rozhodně nemá. P.S jestli se vám zdá, že moc používám slovo klasický, tak je to tím, že to prostě klasický je. Nic víc se od toho čekat nedá. ()

reditelka odpad!

Tak umělé dialogy a postavy jsem už dlouho neviděla. Další "zábavný" seriál z rádoby poutavého prostředí. Další český seriál pro české publikum konzumující cokoli, co padá z televize. ()