poster

Hannibal (TV seriál)

 • USA

  Hannibal

 • Slovensko

  Hannibal

Krimi / Thriller / Drama / Horor / Mysteriózní

USA, 2013 - 2015, 28 h 3 min (Minutáž: 39x45 min)

Hrají:

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl, Lara Jean Chorostecki, Raúl Esparza, Vladimir Jon Cubrt, Katharine Isabelle, Eddie Izzard, Richard Armitage, Gina Torres, Rutina Wesley, Joe Anderson, Fortunato Cerlino, Cynthia Nixon, Tao Okamoto, Anna Chlumsky, Nina Arianda, Krista Patton, Alana Bridgewater, Michael Pitt, Daniel Kash, Glenn Fleshler, Mark Rendall, Torianna Lee, Dan Fogler, Jeremy Davies, Chris Diamantopoulos, Ellen Muth, Mark O'Brien, Jonathan Tucker, Zachary Quinto, Tom Wisdom, Seann Gallagher, John Benjamin Hickey, Molly Shannon, Jeremy Crutchley, Aidan Devine, Lance Henriksen, Cynthia Preston, Martin Donovan, Krista Bridges, Holly Deveaux, Ellen Greene, Maria del Mar, Severn Thompson, Shawn Doyle, Amanda Plummer, Chelan Simmons, Barry Flatman, Max White, Jason Blicker, Scott Anderson, Travis Hedland, Peyton Kennedy, Austin Macdonald, Patrick Garrow, Demore Barnes, Emily Klassen, Rob Norman, Paul Sturino, Julian Richings, Mía Maestro, Giorgio Lupano
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Deimos
  **

  TV/// Obsazení 5/10 Děj 2/10 Hudba 5/10 Efekty 7/10/// PLUS: seriál jenž nejvíc vynikne brutálním a detailním vyobrazením vražd, mrtvých těl a krve, seriál v tomto směru šokuje jako žádný jiný, kdo chce vidět kvalitní herecký projev, Mikkelsen, Fishborne ani Dancy ho nezklamou, některé hudební motivy jsou výborné, scény mají atmosféru MÍNUS: není pro každého, kdo nemá silný žaludek, bude mu nejspíš nevolno, mnoho scén je tichých, klidných a vlastně dost nudných, hlavní postava byla čím dál tím víc zmatená a já společně s ní./// Shrnutí: Už jen zdejší hodnocení napovídá že se jedná o kvalitní zpracování, které si své diváky najde (a že jich není málo), kteří toto dílo ocení a možná i vynesou do nebes. V mém případě se to rozhodně nestane. U sledování jsem se šíleně nudil, hlavně mě nudila všudypřítomná konverzace, kde některá byla poutavá a skvělá, většina však ne, a sledovat to několik hodin je utrpení. První díl mě strhl na svoji stranu, ale s přibývajícími částmi jsem se stále pohyboval na místě a i když se jednotlivé případy lišili, ve výsledku mě to přišlo pořád stejné. Druhou řadu si tedy pořádně rozmyslím./// Celkem 41%///(20.11.2014)

 • tombac
  *****

  1. série: 90%, 2. série: 100%, 3. série: 90%. Bizarní, zvrhlá a zároveň neodolatelná. Vášnivá a přitom ledově chladná. Špičková seriálová krmě se specifickou psycho atmosférou, precizně vystavěnými dialogy a skvěle zahranými postavami, jež prezentuje lidožroutskou hostinu jako efektní přehlídku vysoké kuchyně, za níž by se nemusel stydět ani šéfkuchař s třemi hvězdami od Michelina. Všechny kontrasty mě hodně bavily. Vlastně i fakt, že z hlavních postav je jakž takž normální snad jen Jack Crawford. A také propojenost s filmy (Mason Verger a jeho prasečí farma, Červený drak a další). Občasnou vykonstruovanost a rozpačitý rozjezd třetí série tak seriálu milerád odpustím.(6.11.2015)

 • Davies182
  *****

  Hodnocení pilotu: A sakra. Sladea nechat u celé sezóny, jinak se bojim, že to může velmi snadno jít celé do kopru - no, přinejhorším to zachrání season finale. Ale konec zbytečných věšteb. Nejslavnější jedlík na světě se představil s noblesou vlastní nejpovedenějším TV počinům posledních let, takhle parádní temná atmoška tu dlouho nebyla...(6.4.2013)

 • klerik
  ****

  HANNIBAL: ZRODENIE ZLA bola chyba. Vlastne aj HANNIBAL a de facto aj ČERVENÝ DRAK. Tento prequel by mohol sérii napraviť reputáciu. Len ma mrzí, že opäť použili rovnaku schému, kde Lecter pomáha hľadať iných psychopatov. Will Graham bol v knižnej sérii vždy moj obľúbený vyšetrovateľ, kam sa hrabe Sterlingová, a tu je konečne zaujímavo vykreslený (zbohom, Edward Norton). Postavy sú dobre napísané i obsadené, ale ak seriál nedostane nejakú silnú dejovú líniu, neverím, že dokáže pokoriť MYŠLIENKY VRAHA. Samozrejme, nový Hannibal je natočený štýlovo...__Seriál je zamotaný, občas až príliš cituje slávne momenty z lecterovských filmov (kníh). Keby som ho pozeral po jednej epizóde, asi by som sa nedokázal sústrediť. Ako jeden príbeh rozlezený do strán pôsobivo psychodelické. Druhá séria to bude mať ťažké... Druhá séria napokon úplne geniálne pracuje s témami (predovšetkým) z knihy Hannibal. A to si najlepšiu časť príbehu - tú európsku - nechávajú do tretej série. Fakt sa teším...(11.4.2013)

 • Tom Riddle
  ****

  Obsahuje náznaky spoilerů. Will Graham (vynikající Hugh Dancy) má neobvyklý dar, díky naprosté empatii je schopný se vcítit do myšlenek jakéhokoli vraha. Nakonec se ale přece jenom objeví jeden, který Willovy schopnosti otestuje až na samou hranici. Bryan Fuller má očividně slabost pro smrt. Jak v Dead Like Me, tak v Pushing Daisies, smrt byla ústředním motivem, v obojím často absurdní a vyhrocená, většinou fascinující, ale především vždycky politá pořádnou porcí humoru. Zajetou tradici humoru v Hannibalovi Fuller opouští a vydává se probádat její podstatně temnější aspekty (a já tak s jistotou můžu říct, tenhle seriál patří mezi nejznepokojivější, co jsem kdy viděl). Naštěstí ale neopouští svůj rukopis jako takový. Psychologie postav je propracovaná a vymazlená k dokonalosti a dynamika vztahu ústřední dvojky neztrácí dech po celou dobu seriálu. Objevuje se zástup Fullerových oblíbenců, rozkošná Caroline Dhavernas (Jaye z Wonderfalls) tady klofla rovnou hlavní ženskou roli, ale objeví se mnoho dalších, jako Ellen Muth (DLM), Raúl Esparza, Ellen Greene, Gina Torres, Molly Shannon (PD) či Eddie Izzard (Mockingbird Lane), k tomu se přidává nádherný (byť mnohdy šokující a odporný) vizuál, a nemám tak moc nač si stěžovat. Paradoxně možná to, co ostatní láká a baví nejvíc, mi brání jít s hodnocením ještě výš. Nepovažuju se za zvlášť citlivého diváka, taková série Saw mě vždycky bavila, Hannibal ovšem nejednou otestoval můj žaludek, nejen násilím vizuálním (ač taková instalace z 2x05 mě ve snech chvilku strašila), ale především tím psychologickým (kupříkladu díl 1x04, případně osud Dr. Gideona), skutečně mám problém pochopit rating 14+, já se dívat na Hannibala ve čtrnácti, dnes a denně bych se probouzel s křikem. Po úplném finále seriálu převažují jednoznačně kladné dojmy, v případě možného obnovení na další řadu už ovšem při sledování nic nejím...(6.9.2015)

 • Laurence Fishburne

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace