Hannibal (TV seriál)

Hannibal

Hannibal

Krimi / Thriller / Drama / Horor / Mysteriózní

USA, 2013 - 2015, 28 h 3 min (Minutáž: 39x45 min)

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl, Lara Jean Chorostecki, Raúl Esparza, Vladimir Jon Cubrt, Katharine Isabelle, Eddie Izzard, Richard Armitage, Gina Torres, Rutina Wesley, Joe Anderson, Fortunato Cerlino, Cynthia Nixon, Tao Okamoto, Anna Chlumsky, Nina Arianda, Krista Patton, Alana Bridgewater, Michael Pitt, Daniel Kash, Glenn Fleshler, Mark Rendall, Torianna Lee, Dan Fogler, Jeremy Davies, Chris Diamantopoulos, Ellen Muth, Mark O'Brien, Jonathan Tucker, Zachary Quinto, Tom Wisdom, Seann Gallagher, John Benjamin Hickey, Molly Shannon, Jeremy Crutchley, Aidan Devine, Lance Henriksen, Cynthia Preston, Martin Donovan, Krista Bridges, Holly Deveaux, Ellen Greene, Maria del Mar, Severn Thompson, Shawn Doyle, Amanda Plummer, Chelan Simmons, Barry Flatman, Max White, Jason Blicker, Scott Anderson, Travis Hedland, Peyton Kennedy, Austin Macdonald, Patrick Garrow, Demore Barnes, Emily Klassen, Rob Norman, Paul Sturino, Julian Richings, Mía Maestro, Giorgio Lupano

To je ale kulinařina, kam se hrabe šéf!(3.7.2013)

• Isherwood

Scénář profiluje hrdiny a situace vážné tak, jakoby všichni měli rakovinu a mění tak zavedenou značku v produkt, který v poměru ambice/výkon podává nejsměšnější výsledek na kilometry daleko; Mikkelsen je castingový omyl, skvěle hrající, ale severskou chladností úplně popírající smysl postavy.(10.11.2014)

|| Scenár: Thomas Harris, Steve Lightfoot, Scott Nimerfro, Andrew Black, Bryan Fuller | Hudba: Brian Reitzell | Distribúcia: AXN, NBC | Štúdio: Dino de Laurentis Company, Living Dead Guy Productions, AXN Original Productions, Gaumont Internation Television | Počet sérií: 2 (9.1.2015) || Kvalitný seriál, ktorý bude pre milovníkov žánru lahôdkou. Pre mňa, ako príležitostného diváka seriálov je to kus, ktorý nebudem vyhľadávať. Za nahliadnutie to ale stálo. Mikkelsen je pre rolu ako stvorený, a Hugh Dancy i Fishbourne mu skvelo sekundujú. 78% | FullHD, THX, EN DTS |(9.1.2015)

• Douglas

U seriálového Hannibala se, jak koukám, sešla režijní partička, z níž několik chlapů se nejen kdysi podílelo na Twin Peaks, ale hlavně jde o seskupení představitelů hravého (byť spíše nízkorozpočtového) amerického neoinoiru posledních dvaceti let (Slade - V pasti; Foley - Válka gangů, Chladnokrevně; Medak - Romeo krvácí; Dahl - Red Rock West, Ďábelská svůdkyně). Pokud si seriál udrží spíše jednotnou stylistickou i narativní strategii, která bude tvořit jasné formální mantinely, mohl by být ten tucet epizod fakt zajímavým příspěvkem k lecterovskému univerzu - a konečně bez "už-jsem-dávno-jen-parodie-sebe-sama" Hopkinse, zato s vynikajícím Mikkelsenem. __ Opravdu mě baví hra se subjektivizivanými "deformujícími" vsuvkami, spíše naznačujícím než doslovným vyprávěním, precizním načasováním epizody (Hannibal se poprvé objeví přesně uprostřed epizody v několinásobně nejdelším dvaatřicetisekundovém záběru - průměrná délka záběru epizody je 4 sekundy, medián dokonce jen 3,2) a dynamikou fikčního světa založenou ve střetu mikrosvětů dvou géniů s pokřivenou myslí (Graham x Lecter). Formálně sice seriál jen kombinuje nejúspěšnější stylisticko-narativní trendy americké seriálové kriminálky v posledních deseti letech, ale činí tak způsobem, který je ozvláštňuje a intenzifikuje. __ Jak říkám, jsem zvědav, kam se to posune dál.(8.4.2013)

• DaviD3141

{Po 3. časti} » (80%)▐ Priemer 80% = 4*(7.4.2013)

• Hugh Dancy