Hannibal (TV seriál)

Krimi / Thriller / Drama / Horor / Mysteriózní

USA, 2013 - 2015, 28 h 3 min (Minutáž: 39x45 min)

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl, Lara Jean Chorostecki, Raúl Esparza, Vladimir Jon Cubrt, Katharine Isabelle, Eddie Izzard, Richard Armitage, Gina Torres, Rutina Wesley, Joe Anderson, Fortunato Cerlino, Cynthia Nixon, Tao Okamoto, Anna Chlumsky, Nina Arianda, Krista Patton, Alana Bridgewater, Michael Pitt, Daniel Kash, Glenn Fleshler, Mark Rendall, Torianna Lee, Dan Fogler, Jeremy Davies, Chris Diamantopoulos, Ellen Muth, Mark O'Brien, Jonathan Tucker, Zachary Quinto, Tom Wisdom, Seann Gallagher, John Benjamin Hickey, Molly Shannon, Jeremy Crutchley, Aidan Devine, Lance Henriksen, Cynthia Preston, Martin Donovan, Krista Bridges, Holly Deveaux, Ellen Greene, Maria del Mar, Severn Thompson, Shawn Doyle, Amanda Plummer, Chelan Simmons, Barry Flatman, Max White, Jason Blicker, Scott Anderson, Travis Hedland, Peyton Kennedy, Austin Macdonald, Patrick Garrow, Demore Barnes, Emily Klassen, Rob Norman, Paul Sturino, Julian Richings, Mía Maestro, Giorgio Lupano, Hilary Jardine, Ted Ludzik, Peter Spence
  • Isherwood

Scénář profiluje hrdiny a situace vážné tak, jakoby všichni měli rakovinu a mění tak zavedenou značku v produkt, který v poměru ambice/výkon podává nejsměšnější výsledek na kilometry daleko; Mikkelsen je castingový omyl, skvěle hrající, ale severskou chladností úplně popírající smysl postavy.(10.11.2014)

Pozvání od HBO na Fine dining, které zahájíme amuse-bouche z varlat čerstvě sejmutého makléře z otevřeného chovu s kapary, je víc než kulinářský zážitek, který nezkazí sklenka Bienvenues-Bâtard-Momtrachet Grand Cru. Jestliže patříte do skupiny oposumů, kteří si myslí, že tilapie je pohlavní nemoc, pozvánku od lékařů k večeři zásadně a nekompromisně odmítněte, neboť Vám hrozí společenské znemožnění se a téměř jistota, že jako dezert se bude podávat Váš telecí mozeček flambovaný na kvalitním Hennessy Paradis IMPERIAL, doplněný o dýňové pyré sypané černými lanýži. Doporučuji tedy nastudovat alespoň základy kuchařské terminologie a je nezbytně důležité vědět, který že příbor je na kterou pochutinu, u lidí na úrovni se chyba prakticky netoleruje a Vy tak můžete skončit s nožem na ryby zaraženým hluboce v prdeli, což je neskutečně nepohodlné a neskonale neestetické. Rozumíme si? Ok… Pokud tedy přeskočíte fádní gazpacho a vrhnete se rovnou na nadívaný brzlík úspěšného právníka, podávaném na chřestovém lůžku s karotkovou pěnou a jogurtovým přelivem zapékaném v sur la plat, neuděláte chybu, pakliže se tedy nebudete šklebit jak debil a zvědavě se vyptávat na recept, neboť tito kulinářští guru a gastronomické hvězdy bývají poměrně předráždění, díky nesnadnému shánění kvalitních surovin, a pak by akutně hrozilo nebezpečí státi se novým, zítřejším chodem číslo čtyři pro Baltimorskou smetánku. Jste-li tedy nevyrovnaný floutek, který chce za každou cenu vědět vše a nestačí mu informace od mistra Babici, pak doporučuji starou hnusnou kulajdu doma ve smaltu po prapraopici a asijského brabce, zde se jeví jako nejhorší nebezpečí nekontrolovatelný průjem, který se dá s jistou dávkou štěstí přežít. Hannibal vám tolik šancí nedá. Jsem z něj dokonale na větvi. Navíc, pokud budu mít jistotu, že budu chodit oblékaný jak Dr.Lecter, seknu zítra s lopatou a nechám se vyučit na toho psychiatra, čéče.(11.2.2014)

Hannibal nám slibuje neuvěřitelnou Zábavu !! Hugh Dancy (Will Graham) a Mads Mikkelsen (Hannibal) jsou famózní! Dialogy jsou napsány fantasticky! Jsou kombinací představivosti a hrůzy, které poskytují divákům hluboký náhled k iluzím hlavní postavy. Nemohu se dočkat další epizody.. Vysoké doporučení pro všechny, kteří mají rádi chytrý a poutavý psychologický THRILLER!(6.4.2013)

Totální seriálovej psycho degustát, ktorý krom bizarních mordů ponúka distingovaný dialogy medzi obeťou a vrahom. Mads je ok volbou a celkovej cast je předložen na striebornom podnose, ktorý som rada skonzumovala aj s kuchyňou. Přítulná psychoanalýza bez bariér. A to ja ráda.(15.5.2015)

Není to evoluce, natož revoluce v krimi, jak se to tvářilo. Je to pravý opak - všechny cool (a trochu klišé) motivy posledních let na hromádce zahnané do extrému. Není to pátrání po kvalitě, ale nabízení toho, co si diváci nejvíc oblíbili. Nejednoznačný vyšetřovatel nestojící ani na jedné straně barikády, iluze psychologické hloubky, dobro a zlo totožné postupy, odlišné pouze cílem. Jestli to jako takové bude fungovat, nebo ne, ukáže až čas. Zhlédnuty dvě řady a zajeté koleje se příliš nemění. 3 a 1/2.(7.4.2013)

• Laurence Fishburne

• - Po většinu úvodního setkání s Hannibalem (Mads Mikkelsen) drží Will (Hugh Dancy) složku o "Zoubkové víle" vzhůru nohama. V jednom ze záběrů je ale vidět otevřená nahoře. (MsUtahraptor)

• - První epizodu režíroval David Slade. (URBAN)

• - Později, když se dostal do vězení, četl Hannibal Lecter mimo jiné Dumasovu kuchařku. (Zdroj: AXN CZ/SK)