Hannibal (TV seriál)

Hannibal

Hannibal

Krimi / Thriller / Drama / Horor / Mysteriózní

USA, 2013 - 2015, 28 h 3 min (Minutáž: 39x45 min)

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl, Lara Jean Chorostecki, Raúl Esparza, Vladimir Jon Cubrt, Katharine Isabelle, Eddie Izzard, Richard Armitage, Gina Torres, Rutina Wesley, Joe Anderson, Fortunato Cerlino, Cynthia Nixon, Tao Okamoto, Anna Chlumsky, Nina Arianda, Krista Patton, Alana Bridgewater, Michael Pitt, Daniel Kash, Glenn Fleshler, Mark Rendall, Torianna Lee, Dan Fogler, Jeremy Davies, Chris Diamantopoulos, Ellen Muth, Mark O'Brien, Jonathan Tucker, Zachary Quinto, Tom Wisdom, Seann Gallagher, John Benjamin Hickey, Molly Shannon, Jeremy Crutchley, Aidan Devine, Lance Henriksen, Cynthia Preston, Martin Donovan, Krista Bridges, Holly Deveaux, Ellen Greene, Maria del Mar, Severn Thompson, Shawn Doyle, Amanda Plummer, Chelan Simmons, Barry Flatman, Max White, Jason Blicker, Scott Anderson, Travis Hedland, Peyton Kennedy, Austin Macdonald, Patrick Garrow, Demore Barnes, Emily Klassen, Rob Norman, Paul Sturino, Julian Richings, Mía Maestro, Giorgio Lupano

Hodnocení pilotu: A sakra. Sladea nechat u celé sezóny, jinak se bojim, že to může velmi snadno jít celé do kopru - no, přinejhorším to zachrání season finale. Ale konec zbytečných věšteb. Nejslavnější jedlík na světě se představil s noblesou vlastní nejpovedenějším TV počinům posledních let, takhle parádní temná atmoška tu dlouho nebyla...(6.4.2013)

• Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 2/10 Hudba 5/10 Efekty 7/10/// PLUS: seriál jenž nejvíc vynikne brutálním a detailním vyobrazením vražd, mrtvých těl a krve, seriál v tomto směru šokuje jako žádný jiný, kdo chce vidět kvalitní herecký projev, Mikkelsen, Fishborne ani Dancy ho nezklamou, některé hudební motivy jsou výborné, scény mají atmosféru MÍNUS: není pro každého, kdo nemá silný žaludek, bude mu nejspíš nevolno, mnoho scén je tichých, klidných a vlastně dost nudných, hlavní postava byla čím dál tím víc zmatená a já společně s ní./// Shrnutí: Už jen zdejší hodnocení napovídá že se jedná o kvalitní zpracování, které si své diváky najde (a že jich není málo), kteří toto dílo ocení a možná i vynesou do nebes. V mém případě se to rozhodně nestane. U sledování jsem se šíleně nudil, hlavně mě nudila všudypřítomná konverzace, kde některá byla poutavá a skvělá, většina však ne, a sledovat to několik hodin je utrpení. První díl mě strhl na svoji stranu, ale s přibývajícími částmi jsem se stále pohyboval na místě a i když se jednotlivé případy lišili, ve výsledku mě to přišlo pořád stejné. Druhou řadu si tedy pořádně rozmyslím./// Celkem 41%///(20.11.2014)

• gudaulin

Viděl jsem dvě epizody, ale vlastně už jedna mi stačila k poznání, že tentokrát si s televizní sérií rozumět nebudu. Je to snaživě cool a využívá to všechny možné populární a efektní nástroje k upoutání divákovy pozornosti, zajímavé prostředí, psychicky vyšinuté nebo výjimečné typy postav, ale nějak se s tímhle stylem míjím a vidím v tom pouhou účelovost. Když to vezmu upřímně, to jediné, co na seriálu opravdu funguje, je postava Madse Mikkelsena a jeho doktora Hannibala Lectera. Jenže ta nehraje dominantní roli a naopak hlavní hrdina seriálu je podle mého mínění naprostý omyl a jeho interakce s doktorem nefungují. Takže kdybych měl porovnávat Antony Hopkinse a Madse Mikkelsena, hodně obtížně bych se rozhodoval, koho vyzdvihnout (i když klasika by nakonec asi dostala přednost), ale to ostatní v porovnání s legendárním Mlčením jehňátek podle mého názoru pokulhává. Celkový dojem: 35 %.(4.7.2014)

Pravděpodobně nejoriginálnější "krimi" seriál současnosti. A rozhodně nejkreativnější. Grahamova dedukce a schopnost vcítit se do mysli vraha je znázorněná opravdu brilantně. Jen je to chvílemi až příliš přehnané, aby to na diváka prostě co nejvíc zapůsobilo, postavy v seriálu NEVEDOU dialogy jako běžní smrtelníci ( a momentálně mám na mysli i rozhovory např. mezi Crawfordem a jeho ženou) a já se každou chvíli třesu, kdy se zase bude Hannibal věnovat svým kulinářským uměním. Leckdy je na mě té zvrácené-psycho atmosféry jednoduše příliš. Přestože případy jsou snad díl od dílu šílenější a o to zajímavější, nebaví mě ta věčná hra kočky s myší (přijdou na Lectera vůbec někdy?), nebaví mě ony servírované večeře a naprosto se mi znechutil Mikkelsen, který do své role pasuje prostě až příliš dobře. Dosud jsem si říkala, že je na něm něco slizkého a postava Hannibala tomu dojmu nasadila korunu. Psychiatrické řečičky mě někdy dosti unavují a z té tajemné atmosféry začínám být v depresi. Ale pozornost si to určitě zaslouží (jen u toho proboha nežerte!) momentálně si nedokážu vybavit seriál, který by byl obdobně hravý a šílený.(31.5.2013)

Po třetí EP musím uznat vynikající atmosféru, přímo elektrizující :) Pro mě byl pátý díl absolutně vrchol, drsný, nechutný...ale byl :) Snad jim tempo vydrží. Myslel jsem si, že první série byla vrchol ale co scénaristi zatím předvedli ve druhé sérii, klobouk dolů! Konec druhé série má jedno z nejdrsnějších a nejbrutalnějších zakončení seriálu jaké jsem kdy viděl. Smekám před scénaristy. Vypadá to, že třetí série, která se nese v hodně pomalém tempu bude smrtí tohoto seriálu, bylo oznámeno zrušení seriálu, to bohužel zamrzí po dokonale kruté první a druhé sérii.(29.4.2013)