Hannibal (TV seriál)

Krimi / Thriller / Drama / Horor / Mysteriózní

USA, 2013 - 2015, 28 h 3 min (Minutáž: 39x45 min)

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl, Lara Jean Chorostecki, Raúl Esparza, Vladimir Jon Cubrt, Katharine Isabelle, Eddie Izzard, Richard Armitage, Gina Torres, Rutina Wesley, Joe Anderson, Fortunato Cerlino, Cynthia Nixon, Tao Okamoto, Anna Chlumsky, Nina Arianda, Krista Patton, Alana Bridgewater, Michael Pitt, Daniel Kash, Glenn Fleshler, Mark Rendall, Torianna Lee, Dan Fogler, Jeremy Davies, Chris Diamantopoulos, Ellen Muth, Mark O'Brien, Jonathan Tucker, Zachary Quinto, Tom Wisdom, Seann Gallagher, John Benjamin Hickey, Molly Shannon, Jeremy Crutchley, Aidan Devine, Lance Henriksen, Cynthia Preston, Martin Donovan, Krista Bridges, Holly Deveaux, Ellen Greene, Maria del Mar, Severn Thompson, Shawn Doyle, Amanda Plummer, Chelan Simmons, Barry Flatman, Max White, Jason Blicker, Scott Anderson, Travis Hedland, Peyton Kennedy, Austin Macdonald, Patrick Garrow, Demore Barnes, Emily Klassen, Rob Norman, Paul Sturino, Julian Richings, Mía Maestro, Giorgio Lupano, Hilary Jardine, Ted Ludzik, Peter Spence

slušné, prvý diel navodí okamžite na atmosféru filmu Mlčania jahniat, herci obstojný, zaujímavý vizuál, strhne riešenie prípadov... videné 5 dielov a baví to.... po 9.diely to padá tak troška do jednoduchej samoúčelnej rutiny /70%/ __ druhá séria je už iná káva omnoho ucelenejšia /80%/(13.5.2013)

Na pilotní díl celkem pomalý rozjezd, ale když přijde na scénu božský Mads Mikkelsen, konečně to nabírá ty správné grády. Akorát je tam na můj vkus zbytečně moc té "psychedelie". Pilot - 80% / Zhruba ve druhé polovině se seriál pořádně rozjíždí a Hannibalova manipulace s Willem působí ještě zrůdněji než všechny ty ohavné vraždy, které každý díl provází. A závěrečná scéna je kouzelným mrknutím na znalce filmů. 1. série - 90% Ve druhé sérii díly, které lze bez okolků označit za mistrovské dílo, střídají ty méně výrazné, epizodičtější. Naštěstí většina druhé řady se točí kolem hlavní dějové linie. Hra na kočku a myš v podání Hannibala a Willa je zkrátka famózní. A finále je masakr, který vám vyrazí dech. Vůbec netuším, co čekat od další řady. 2. série - 90%(5.4.2013)

To je ale kulinařina, kam se hrabe šéf!(3.7.2013)

• Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 2/10 Hudba 5/10 Efekty 7/10/// PLUS: seriál jenž nejvíc vynikne brutálním a detailním vyobrazením vražd, mrtvých těl a krve, seriál v tomto směru šokuje jako žádný jiný, kdo chce vidět kvalitní herecký projev, Mikkelsen, Fishborne ani Dancy ho nezklamou, některé hudební motivy jsou výborné, scény mají atmosféru MÍNUS: není pro každého, kdo nemá silný žaludek, bude mu nejspíš nevolno, mnoho scén je tichých, klidných a vlastně dost nudných, hlavní postava byla čím dál tím víc zmatená a já společně s ní./// Shrnutí: Už jen zdejší hodnocení napovídá že se jedná o kvalitní zpracování, které si své diváky najde (a že jich není málo), kteří toto dílo ocení a možná i vynesou do nebes. V mém případě se to rozhodně nestane. U sledování jsem se šíleně nudil, hlavně mě nudila všudypřítomná konverzace, kde některá byla poutavá a skvělá, většina však ne, a sledovat to několik hodin je utrpení. První díl mě strhl na svoji stranu, ale s přibývajícími částmi jsem se stále pohyboval na místě a i když se jednotlivé případy lišili, ve výsledku mě to přišlo pořád stejné. Druhou řadu si tedy pořádně rozmyslím./// Celkem 41%///(20.11.2014)

Hodnocení pilotu: A sakra. Sladea nechat u celé sezóny, jinak se bojim, že to může velmi snadno jít celé do kopru - no, přinejhorším to zachrání season finale. Ale konec zbytečných věšteb. Nejslavnější jedlík na světě se představil s noblesou vlastní nejpovedenějším TV počinům posledních let, takhle parádní temná atmoška tu dlouho nebyla...(6.4.2013)

• - Mads Mikkelsen je čtvrtým hercem, který ztvární postavu Hannibala Lectera - před ním si kanibala zahráli Brian Cox, Anthony Hopkins a Gaspard Ulliel. (mahler)

• - Spisovatel Thomas Harris nikdy neprozradil, kde získal pro Hannibala (Mads Mikkelsen) inspiraci, nicméně Hannibalovy první vraždy jsou údajně založeny na skutečných případech, o kterých Harris psal, když byl na začátku 60. let kriminálním reportérem. (Zdroj: AXN CZ/SK)

• - Herci Laurence Fishburne a Gina Torres, kteří ztvárňují manželský pár Crawfordových, jsou spolu i ve skutečnosti. (Deeside)