Arabela

• Československo Arabela
Pohádka / Komedie / Dobrodružný
Československo, 1980, 6 h 17 min (Minutáž: 29 min)

Kamera:

Emil Sirotek

Hudba:

Luboš Fišer

Jana Nagyová Pulm, Vladimír Menšík, Stella Zázvorková, Vladimír Dlouhý, Jiří Lábus, Dáda Patrasová, Vlastimil Brodský, Jana Brejchová, Jiří Sovák (více)

Epizody(13)

Někdy stačí zazvonit zvonečkem a pohádky je konec. Jenže někdy je to právě naopak... V říši lidí se setkáváme s rodinou Majerových, kde se pan Majer živí jako vypravěč pohádek na dobrou noc. Jednoho dne najde pan Majer kouzelný zvoneček, který jeho rodinu spojí s Říší pohádek, kde vládne hodný král Hyacint se dvěma dcerami - Arabelou a Xénií. Je zde i zlý kouzelník II. kategorie Rumburak, který chce celou Říši pohádek získat jen a jen pro sebe, a hodlá pro to udělat vše. Ale nebyl by to správný pohádkový seriál, aby vše dobře nedopadlo. (Česká televize)

Mr.FreeZer

Nejlepší pohádkový seriál na kterém jsem vyrostl a také se něco dozvěděl o samotných pohádkách. Jedinečná role Jirky Lábuse, jemuž se ,,Rumburak" zaryl hluboko pod kůži. ()

My.KE

Jako malý jsem se díval na Arabelu rád, ale teď mi to příjde jako scifi, kde se pořád točí prstenem a zapínají se knoflíky... Sorry, ale toť můj názor. ()

chrispe

Jako malá jsem ten seriál milovala a těšila se na každý díl. Takže se Vám to, pane Vorlíčku, nejspíš povedlo! ()

Luisis

Vorclíček ve vrcholné formě. To se tenkrát točily skvosty.Pohádka nejen pro děti.Skvělá MAIN THEME a nejen to, od Luboše Fišera.Legendaritu projektu potvrzuje stále skvělý "feeling" seriálu i po těch skoro 40ti letech - 90% ()

tranquill

"Cvokárna? To je ústav šlechtičen?" Krásný socialisticko-zapadní seriál, na kterém jsem vyrůstal. "Majere, vy porušujete přírodní zákony a to se nesmí!" V seriálu se objeví většina našich tehdejších hereckých hvězd. "Já nechápu, jak si někdo za manželku může vzít ženskou!" A především spousta hlášek! "Ále, strčil jsem do toho takovou tyčí a bylo po továrně.. Pořád jsi ještě statný junák!" ()

Saimon

Kdo tvrdí,že Arabelu nemá rád a nikdy netoužil ani jako dítě po pohádkovém prstenu - je proklatej lhář!:) ()

Elenor

Je to pohádková klasika, je to skvěle natočený seriál a samozřejmě hvězdně obsazený. Kouzelná Jana Nagyová, sympaťák Vladimír Dlouhý a ďábelský Rumburak (už kvůli kterému se Arabelu vždy ráda znovu podívám). K dokonalosti mi tam vždycky scházela ta správná míra logičnosti, kterou musí mít i každá pohádka. Ti hodní si tak donekonečna nechávají krást kouzelné prsteny, pláště a zvonečky, protože kdyby skoncovali s Rumburakem už v prvním díle, neměli by dalších dvanáct co řešit... ()

Sosak

Ehm no. Rozhodně jeden z lepších českejch seriálů se spoustou nápadů a fantazie. Časem to ale celkem přerostlo do přílišný složitosti a zorientovat se ve všech těch zápletkách a dějových uzlech bylo pro mě těžší, než manuál ke korejskýmu videu. Takže asi tak. Jakmile uteče pár dílů, tak je podívaná rychle v tý pověstný prdeli. Ale jinak je to fakt výborný. no vážně. ()

Grogan

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů v dětství s plejádou vynikajících českých herců, mezi kterými exceluje hlavně nezapomenutelný Menšík a záporák Lábus. ()

Bobšule

Posuzujíc Arabelu svýma tehdejšíma dětskýma očima, je to na pět, protože jsem z ní - jako většina mých vrstevníků - byla celá štajf. Dnes, zmlsaná holyywoodskými velkopohádkami a s nějakým tím rokem navíc bych asi dala jen tři hvězdičky. ()

Alexandre

Jeden z nejpovedenějších českých seriálů. Originální nápad, skvělé zpracování, populární herecké obsazení a humor nebo akce v žádném dílu nechybí. Nezapomenutelný český pohádkový seriál. ()

Zemřela herečka Jana Andresíková

Zemřela herečka Jana Andresíková