Arabela

• Československo Arabela
Pohádka / Komedie / Dobrodružný
Československo, 1980, 6 h 17 min (Minutáž: 29 min)

Kamera:

Emil Sirotek

Hudba:

Luboš Fišer

Jana Nagyová Pulm, Vladimír Menšík, Stella Zázvorková, Vladimír Dlouhý, Jiří Lábus, Dáda Patrasová, Vlastimil Brodský, Jana Brejchová, Jiří Sovák (více)

Epizody(13)

Někdy stačí zazvonit zvonečkem a pohádky je konec. Jenže někdy je to právě naopak... V říši lidí se setkáváme s rodinou Majerových, kde se pan Majer živí jako vypravěč pohádek na dobrou noc. Jednoho dne najde pan Majer kouzelný zvoneček, který jeho rodinu spojí s Říší pohádek, kde vládne hodný král Hyacint se dvěma dcerami - Arabelou a Xénií. Je zde i zlý kouzelník II. kategorie Rumburak, který chce celou Říši pohádek získat jen a jen pro sebe, a hodlá pro to udělat vše. Ale nebyl by to správný pohádkový seriál, aby vše dobře nedopadlo. (Česká televize)

gudlak1

Tak na tuto dobu výborný pohádkový seriál pro všechny věkové kategorie. Velmi propracované triky a kouzla s kamerou. Herecké obsazení o tom netřeba ani polemizovat, takovéto se už snad v žádném seriálu nebo filmu nesešlo. ()

Blalle

Vynikající česká pohádková série. Nesmlčím však jednu poznámku: Snad nikde nebyl vykreslen král natolik bez koulí jako tady. Krom toho, že omylem zrušil továrnu, prakticky neovlivnil děj. ()

Mykhaluu

Asi bych se na Arabelu mohl kouknout dospělejšíma očima teřeba i hvězdičku ubrat... ale proč?! Už jen za mistra Pimperiho a jeho sousoší "Muž slinící si prst a jeho přátelé" a zpívající duo Menšík - Hrzán inside!!! :-D :) A mnohem mnohem více!!! :) ()

Hulkee

Klasika české pohádky, dalo by se říci, patří do toho zdařilejšího, co česká scéna, dnes již opravdu silně skomírající, vyplodila. ()

Stejšn

Hledám něco negativního a nenacházím. Krom samotného děje a hereckých výkonů i skvělá hudba, triky, kostýmy, prostě všechno. ()

yaqwsx

Dětský seriál plný chybiček, chybek i chyb. Všechyn tyto chybičky, chybky achyby však vynahrazuje všechno ostatní. ()

greymon

Na tuhle pohádku jsem se díval už od nepaměti. A viděl jsem každý díl, který byl pro mě velmi napínavý. Václav Vorlíček známí Český režisér nestárnoucích pohádek a českých film opět zaslouží obdiv. Nejenom on, ale i Miloš Macourek, který hodně spolupracoval s Václavem Vorlíčkem. Dokázali ztvárnit nezapomenutelné filmy. ()

Maik@s

..to je ta puška co jsem s ní zastřelil toho vlka! Jakýho vlka? Mluvícího! Tak ty jsi zastřelil vlka? Ano. A kde ho máš? No tam ho, za..., za... Trpaslíci ho zakopali... ()

Alishii

Krásný pohádkový příběh, zajímavé všechny díly a já se vždycky ráda znovu podívám, když je Arabela v televizi.. ()

kaktusacek13

Nejlepší pohádkový seriál, který byl kdy u nás natočen. Jako malá jsem ho hltala a nedávno jsem ho opět shlédla a musím říct, že se mi jen potvrdilo, že tvůrci věděli, co dělají. Pokračování už bohužel postrádá to co původní seriál. ()

kirmakX6on

hezkých českých pohádek není moc a (pohádkových) seriálů už vůbec ne...kdybych k tomuto faktu přihlédl, musel bych jít s hodnocením nahoru. Ale berme to více objektivně... První díly výborné, Arabela navíc dost hezká (jedna z mála, která se mi velmi líbila jako malému i jako dospělému), ale postupně mně (nedávno jsme se na seriál dívali s přítelkyní) vadila přílišná upejpavost a poněkud hloupé argumenty "racionálních" (vystupujících techniků, doktorů...). Naivita všech, díky které mohl Rumburak i bez větší snahy dělat stále problémy, byla absurdní (jakoby byli nepoučitelní.. že jde o pohádku ještě není důvod a omluvou pro totálně hloupé chování hlavních hrdinů). Snaha o modernizaci pohádkové říše byla vtipná, ale Xéniino řádění trvalo moc dlouho.. Vlastně všechno trvalo moc dlouho - nejsem si jist, jestli takto vysoká typizace a stylizovanost postav může dospělce uspokojit déle než 3 hodiny, jestli vůbec existuje způsob, jak zařídit, aby se nenasytil tak brzy... Asi je to určené opravdu hlavně pro děti (nicméně dobře si pamatuji, že mně jako dítěti vadilo, že není vysvětlen původ kouzelných artefaktů - kdo je vyrobil, když tamní mágové dokáží kouzlit pouze s jejich pomocí? ...záhada, která mě vrtala v hlavě) ...z jejich hlediska určitě 5*, z mého hlediska 3* a 65% ()

majky19

Vynikající český pohádkový seriál v režii Václava Vorlíčka, na kterém vyrostly a ještě určitě vyrostou celé generace dětí. Tento seriál neměl snad žádné hluché místo, v seriálu se nám představuje široká plejáda těch nejlepších českých herců, kteří dali nejen tomuto seriálu ten pravý šmrnc. Je až neuvěřitelné, jaké skvělé pořady se v Československu za minulého režimu natočily a které za celou dobu své existence vůbec nezestárly a baví širokou diváckou veřejnost dodnes. ()

PlayEasy

Počátek českého fantasy v mixu s těmi nejlepšími našimi pohádkami a jedinečným čes. humorem...... Minisérie, na které jsme odrostli a repríza po mnoha letech nás již definitivně utvrdila v našem hodnocení - koukali jsme v Římě (=příšerná dovolená :) a celý den jsme se těšili jen na Arabelu :) Výborné osazenstvo českých hvězd (Menšík, Filipovský, Janžurka rulez!) a Jana Nagyová je (skoro) stejně dobrá princezna jako Libuška! No a když začne hrát úvodní melodie, už přestáváme komentovat a čučíme do obrazovky :D 100% ()

kubilov

Absolutní kult a dětská láska, i když s odstupem času trochu ztrácí na lesku hlavně v příběhové rovině. Přesto, při představě, že jde o skoro 40 let starou záležitost, je to stále nadčasový a vynikající seriál pro děti, mladistvé i dospělé. Při znovusledováni s pauzou zhruba jedné dekády člověk v Arabele objeví i často docela nečekané perly. Přeci jen to Vorlíček vždy zvládal velmi dobře. ()

WolfIssen

Z nostalgie jsem se podíval na všech 13 dílů základního příběhu a i po letech je zřejmé, že tohle nemá ve světě obdobu. Skvělé k pobavení jak dětí, tak dospělých, navíc kvalitní triky a neskutečně provázaný příběh s množstvím zvratových situací. ()

niska98

I když občas zvedám oči sloup na zamilovanými dialogy, tohle je tak dokonalý pohádkový příběh, že musím hodnotit plným počtem hvězd ()

Zemřela herečka Jana Andresíková

Zemřela herečka Jana Andresíková