Novodobá robinzonáda, v níž nezapomenutelný byl především pan Wilson a pak samozřejmě Tom Hanks. Jen málo celovečerních filmů je postaveno pouze na hereckém umu jednoho jediného herce a Tom Hanks tuto one-man show uhrál skutečně se ctí...(13.12.2006)

Vyborna one-man show Toma Hankse, ktery zde podava jeden ze svych skvelych vykonu, za ktereho bych mu klidne pridelil 3. oscara, protoze - co si budeme namlouvat - cely film stoji a pada na nem (ovsem "pan Wilson" hraje take skvele :-D). PROC ale musel nakonec prijit tak hollywoodsky melancholicky konec? Kvuli nemu musim strhnout jednu hvezdu, chte nechte(28.2.2007)

Americký pohled na ztroskotance, který se nehodlá smířit s životem na pustém ostrově. Na poprvé dobrá podívaná na skvělý herecký výkon Toma Hankse. Chuckovo vnímání času se prostě radikálně změní. Ve filmu je také potřeba trocha štěstí, aby se člověk mohl vymanil z tohoto světa a bojoval o "přežití" ve světě, který předtím nedobrovolně opustil a ve kterém je, na první pohled, vše nesmírně snadné (oheň). Lidská mysl je silná zbraň, která Tě buď zachrání, nebo zahubí.(4.10.2011)

Tom Hanks by si za (tradičně) vynikající výkon zasloužil plný počet, ale bohužel závěr celý snímek dost shazuje, takže nakonec dám 4* se zavřenýma očima.(5.1.2009)

Tom Hanks spolehlivě film utáhne sám a kvalitní režie Roberta Zemeckise nedává větší prostor nudě. Stopáž však přece jen překračuje únosnou hranici a film se klidně dal o půl hodiny zkrátit, aniž by to výslednému dojmu nějak zásadně ublížilo. 60%(10.2.2009)

ach, raodsť pozerať na taký film, na takého herca, na taký príbeh . . .dvojica zemeckis/hanks to znova rozbalili, tentoraz trochu komornejšie ale možno o to lepšie(22.7.2005)

Ten film je částečně super, ale bohužel, jak se blíží ke konci, pořád horší a horší, až se z něj stane rozteklý máslo. Škoda.(9.1.2007)

Strhující příběh, návratu Chucka zpět do normálního života by se dal věnovat celý další film.(15.5.2009)

Jedno z nejslavnějších ztroskotaneckých dramat se dočkalo nadprůměrného převedení na filmové plátno. Naprosto dokonalý výkon Toma Hankse, úchvatně samotářské prostředí po většinovou stopáž spolu s dojemnou hudbou vytváří jednoduchý, ale krásný příběh. Nebýt tolik reklamních vsuvek, závěru, který mi nesedl a pár zbytečně prodlužovaných závěrů dal bych bez váhání všech pět hvězd. Zítra vyjde slunce...a kdo ví, co přinese příboj. 70%(28.6.2012)

Moc, moc pěkný film s úžasným Hanksem. Kdyby tam ale ten Hanks nebyl, byl by to čistý průměr. Jedno uznat musím: Hodně mě dostal ten smutný, ale reálný konec...(1.12.2007)

• WANDRWALL

Zklamání. Už podle synopse jsem čekal nudu, film mi ji přivodil.(6.8.2010)

Stroskotanec je film so zaujímavým a riskatným námetom, výborne zahraný, ale nevyužívajúci ponúkané možnosti. Zaujímavý je myšlienkou, ako ľahko sa môže človek ocitnúť v situácii, v ktorej sú mu dovtedajšie skúsenosti a schopnosti nanič a je nútený sa veľmi rýchlo rekvalifikovať. Riskantné je nakrútiť film, v ktorom dlhé minúty na obmedzenom priestore hrá iba jeden herec a rozpráva sa iba s Wilsonom. Prekvapilo ma, že práve ostrovná časť filmu vôbec nebola nudná a štvorročný strih považujem za predčasný. Pretože to, čo nasledovalo po návrate som už videl mnohokrát na rozdiel od toho, čo mu predchádzalo. Pri opätovnom zhliadnutí som predsa len jednu hviezdičku pridal. Je po Vianociach 2015 a pred Silvestrom 2016 a mám chuť konať aspoň takéto dobré skutky.(17.11.2010)

"Don't worry, Wilson, I'll do all the paddling. You just hang on." Jen taková zajímavost.. z oficiálního traileru se dozvíte vše. :)(23.1.2012)

vynikajúca one man show toma hanksa,ktorý bohvie prečo nedostal oscara.no nič.akademici vedia čo robia.plné hodnotenie nedávam kvôli epilógu.ten mi pripadal hrozne dlhý a trochu na silu. 9/10 a po ďalších zhladnutiach dvíham na 5*(15.6.2003)

Nejlepší trosečník co se týče natočených filmů o stroskotanci na ostrově(15.12.2011)

Novodobý Robinson Tom Hanks. Na ostrově to nemá lehké. Má toho k dispozici opravdu málo. Nakonec se ale od tamtud dostane. Společnost mu dělá volejbalový míč: "Wilsone!" :D(9.2.2013)

Tady se Tom Hanks opravdu překonal. Úžasný výkon! ~(4,3)~(12.2.2009)

Viděno 1x + 5. 4. 2010 - 1/4 filmu - 75%(5.3.2009)

Srdeční záležitost! nic víc nemohu dodat.(30.4.2009)

Je to klasický nenáročný rodinný Zemeckis. A chápu, že je poměrně těžké chválit film, který je absolutně bez hran a tudíž vlastně nemůže nikomu vadit. Sám s tím mám problém. Trosečník není žádný nejlepší film z nejlepších. To, co očekáváte od variace na Robinsona, dostanete do puntíku. Trosečník je prostě jen dlouhá milá podívaná, kterou bych klidně mohl roztrhat na kusy, ale naštěstí se mi ohromně trefila do nálady a dovedu si představit, že si ji na Vánoce pustím znova.(19.9.2013)

Ještě, že máme DHL a PPL... Na FedEx prostě není spolehnutí. Pracují tam ztroskotanci a na tropický ostrov pošlou brusle...Nejspíš se tak jmenují proto, že si dali nějaký fet a to na ex.(12.12.2011)

1 2 3 4 5 6 7 8 12 23 34 45