Drahé kameny jako nástroj k ovládnutí světa – to je případ hodný Jamese Bonda. Sean Connery v britském akčním filmu. Britský tajný agent James Bond konečně zabije svého úhlavního nepřítele, zločince mezinárodního formátu Blofelda. Šéf tajné služby M poté přeřadí Bonda na zdánlivě obyčejný případ pašování diamantů, které se těží v jižní Africe. Agent 007 odletí do Amsterdamu, kde se vydává za pašeráka Petera Frankse. Naváže kontakt s další pašeračkou, krásnou Tiffany Caseovou, od které má převzít obzvlášť velkou zásilku vzácných kamenů a dopravit ji do Spojených států. Zatím netuší, že všichni členové pašerácké sítě, kteří v poslední době přišli do kontaktu s diamanty, zemřeli rukou dvou zvrhlých zabijáků Kidda a Winta. Že diamanty putují do výzkumného střediska amerického milionáře Willarda Whytea, kde jsou použity k výrobě mimořádně výkonného laserového děla. A že pod Whyteovou identitou se skrývá sám Blofeld, jenž Bondův nedávný útok přežil... (Česká televize)

studiobadguy

Sean Connery se vrátil a je to poznat. Po minulé špatné Bondovce tu máme opět Conneryho a je to skvělý. Příbeh a zápletka jsou skvělý. Zápletka není nejlepší ale není nejhorší. Pořád lepší zápletka než ve filmu Spectre. Akce je naprosto dokonalá. Na scénu ve výtahu rozhodně nezapomenete. Celkově tenhle film je dobrý a dávám mu hodnocení 80% (4 hvězdy z 5). ()

Najt

Bond č.7 . Je pravdou, že tahle bondovka je zvláštní a nejspíše zatím i druhá nejhorší. Po druhém shlédnutí se mě č.2. moc nelíbilo a toto bylo jen o něco málo lepší. Jenže když se nad tím zamyslím, tak ono to zase tak špatný nebylo. Jen chyběla akce, bond hračky, příběh byl takový strohý, diamanty mě vůbec nezaujaly a zachraňovala to až finální akce, která s porovnáním se 7 let starším Goldfingerem, nebo o 6 let starším Thunderball byla mnohem jednodušší a zkrácená. No a Connery tu je taky takový jiný už. Těžko říct. Ono to byla dobrá bondovka, ale v porovnání s předchozími zůstává jen pachuť v puse. Takže i když dobřé, je to průměr. Co se týče ostatních věcí tak Bond hudba skvělá a Bond girl ujde. ()

mac000

Musím takto hodnotit, protože se jednalo o první film s Bondem, který jsem viděl na velkém plátně. Promítáno na Brněnském Filmfóru roku 1971 se smiultánním tlumočením a český divák to hltal jako něco, co se z (pro leckterého z tehdy nepochopitelných důvodů) nikdy do kin nedostane. Změnilo se to až skoro o dvacet let později... ()

Stejšn

Jeden z nudnějších Bondů s roztěkaným dějem, neustále se točícím v kruzích. Bondgirl v letech, no pravda - aspoň se hodila k agentovi v letech. Pěkných pár rvaček a honiček. Čeho jsem ale litoval úplně nejvíc bylo, že Bond nepřefik tu čubičku, co se na něj nalepila v kasínu, když už jí měl svlečenou. Desetkrát hezčí než bondlady. Ani nemluvě o těch dvou megerách co je nakonec přitopil v bazénu. ()

helrohir

Trochu nevyrovnaná bondovka. Conneryho návrat poteší, ale bohužiaľ tu neprevádza svoj bondovský štandard v žiadnom ohľade, teda ani v šarme ani v akcii. Niektoré scény sú zaujímavé, hlavne automobilové náháňačky, ale inak je to relatívne nudný film. Predstaviteľ Bloefelda sa Tellymu Savalasovi absolútne nevyrovnal a hlavná bondgirl sa mi veľmi nepáči (možno to bude jej účesom:). ()

Patches1984

Zápletka pravda krapet zaostává za některými dalšími rannými bondovkami, ale je to bohatě vynahrazeno humorem a některými zajímavými scénami. A samozřejmě pány Wintem a Kiddem, na které hned tak nezapomenu. Celkově jsem se výborně bavil a to pak člověk nějakou tu nelogičnost v ději přehlédne. Navíc se tu opět alespoň na jeden film vrací Sean Connery, který je pro mě jako James Bond zkrátka nenahraditelný. 9/10 ()

kubilov

Rozloučení se s Seanem Connerym jako agentem Jamesem Bondem dopadlo snad ještě nad očekávání. Se skvělou automobilovou honičkou v centru Las Vegas, s opět megalomanským Blofeldem i s pitoreskně nuchutnými sidekicky pány Kiddem a Wintem. V neposlední řadě také s naprosto legendární úvodní písní, která musí být jednou z top 3 Bond themes. ()

maoc

Jsem zvyklý u Bonda moc neřešit logiku a realističnost, ale tady už to šlo kapku přes čáru a já sekal jeden facepalm za druhým. Blofeld je jako naivní kuře, scénář se vleče a vtipy nebaví, v postavách je zmatek (je jich zbytečně moc!), dokonce i titulní píseň, která má potenciál, jak ukázala řada remixů, je v originále podivně unylá a nudná (promiň, Shirley). Některé nápady jsou fajn a mnohé scény se povedly, ale jako celek je to prostě nepovedené a vyčpělé. ()

subic

James Bond vletěl do 70ých let. No.1 organizace Spectre Ernst Stavro Blofeld podruhé na scéně. Pro mě nejslabší Conneryovka, propastný rozdíl mezi Thunderball a Goldfinger. I Connery je tu už vypadá poměrně jetě, dost staře oproti pozdější první Moorevce Žít a nechat zemřít a to je Moore o 3 roky starší. I když o co je starší, o to je větší elegán. Počáteční titulky jsou výrazně lepší něž u předchozího V tajné službě Jejího veličenstva (1969). Začátek filmu je takovou exkurzí, jak se těží diamanty v Africe. Zajímaví jsou i ti 2 týpci, co z nich kape sliz na každém kroku, mají nevšední metody zabíjení, akorát JB má pokaždé štěstí a něco ho zachrání. V akci je opět i Q. Zajímavé jsou aspoň exteriéry, ještě málo zastavěný bulvár Strip v Las Vegas (1970) oproti dnešku, pak zaoceánské lodě a vrtná plošina. Akce a výbuch na vrtné plošině v závěru asi není úplně trik, vypadá to dost reálně a slušně. Každopádně sedmdesátky jsou znát, vizuálně je zde vidět značný pokrok ve filmařské technice a technologii a rekvizitách. 2016: Ono to zase není tak špatné, akorát ten Charles Gray jako protivník je slabší a hraní si s raketkami a satelity mi tam taky moc nezapadá. Stejně jako v Žiješ jenom dvakrát (1967) chybí Aston Martin. Ale za to je tu honička v červeném Mustangu s policií v Las Vegas pak taky v poušti s takovým nějakým měsíčním vozítkem. ()

makakus

Chvílemi celkem vtipná akční komedie ve fantomasovském duchu. Předtitulková scéna s "vraždou bahnem" by klidně seděla i v Bláznivé střele, pokud by Bonda hrál Nielsen - škoda, že na takovou plnokrevnou parodii sebe sama neměli tvůrci bondovek nikdy koule a zůstali zde kdesi v půli cesty. Teplé duo padoušíků Mr.Kid a Wint potěší, ovšem na úkor samotného Bonda, který je zde nejneschopnější z celé conneryovské série, včetně hereckého podání. Ještě dobře, že tímto prapodivným a hrozivě nudným křížencem žánrů už tato série konečně skončila. Padouch, bondgirl, zápletka, napětí, zábava, romantika - ať už vezmeme jakékoliv bondovské ingredience, v tomto díle byly nejslabší. ()

0verseer

Bondovka č. 7: "Stáhl ocas mezi nohy a radši zmizel." Hláškami napraskaná bondovka so skvelou prvou polhodinkou, hlboko priemerným zvyškom filmu a veľkým finále, nie s Blofeldovou súkromnou armádou na ropnej veži, ale s dvojicou ikonických teplých zabijákov pánom Kiddom a pánom Wintom. Keby sa Hamiltonovi podarilo udržať úvodné tempo, neváhal by som Diamanty vyhlásiť za najlepšiu bondovku nielen s Connerym, ale naj bondovku vôbec. To sa však nekoná a problém by som videl aj v záporákovi, Charles Gray sa ani Pleasencovi , ani Savalasovi ako Blofeld nevyrovná a samotná postava pôsobí už dosť vyžmýkane. Nehovoriac o tom, že príbehovo by mala následovať skôr po Žiješ len dvakrát, vzhľadom na koniec V tajných službách jeho veličenstva. Každopádne Sean skončil ako Bond s noblesou napriek tomu, že s Diamantmi si nenechal to najlepšie nakoniec. https://m.youtube.com/watch?v=qPeSPB68i2c ()

ostravak30

Tak toto je opravdu nepovedená bondovka. Sean Connery působí dojmem postaršího strejdy, který si vzpomněl na svá dětská léta a rozhodl se si zahrát s ostatními na Bondy a zloděje. Na můj vkus až příliš často je poražen. A to dokonce i ženskýma. Nezaujala mě ani hudba. Stejně i příběh je trochu pasivnější. Bond vždy dostane nakládačku, už to vypadá, že zaklepe bačkorama a zase se někde objeví. Všichni chvíli koukají, že žije a on je zase zmlácen a zase se z toho nějak dostane a tak pořád dokola. Stokrát potká Blofelda a stejně jej nedokáže porazit. A Blofeld potká stokrát Bonda a nikdy jej nezabije, tak jak by každý čekal. Ne, on jej složitě uspí nebo něco podobného, někam ho strčí, aby byl neustále v nejistotě zda Bond žije. Trojku dávám jen proto, že je to pořád ještě Bond a trocha napětí a akce zůstala. Ale opravdu jen trocha. ()

mosem

Dobrá zábava, ale jinak nic překvapivého. Spíše zábavné detaily - scéna s natáčením "na Měsíci", rvačka s Bambi a Thumper, dvojice zabijáků Wint a Kidd, nebo scéna v rakvi. A nejzábavnější mně přišlo "retro" rádio, které poslouchá Blofeld - to jednoznačně vypadá jako z počátku tranzistorových vysílačů a kontrastuje s výdobytky techniky - laserovým dělem a jeho ovládáním, s postupně demolovaným počítačovým sálem na plošině, které přesto neustále funguje. Nicméně, Connery je Connery. ()

PlayEasy

Velký, šťastný a slavný návrat Conneryho do role Jamese Bonda. Po "protinožcovském velkofilmu" se objevuje další bondovka. Nám se to osobně líbilo, ale trošku to postrádalo akci, Sean moc neuplatnil svou "bondovštinu" a navíc nám do děje nesedly ty dvě buzny. Ale už je to zase klasička. :) 65% ..... BTW přišli jsme na to, proč je dle většiny lidí nejlepší Bond Sonnery. Protože on byl první Bond a on tu postavu stvořil!! ()

OJan

Takový průměr Conneryho bondovek, ale ta bitka ve výtahu je dobrá, jinak je příběh roztahaný. |60%| ()

Pete

Connery #6 Bondovka může být jen tak dobrá, jak kvalitní je hlavní padouch. A zase ten Blofeld, tady jsem se však už trochu ztrácel, jelikož se rozdvojil, narostly mu i nějaké vlasy, a role se zhostil herec z minulé Conneryho Bondovky, kde hrál ale úplně jinou postavu. Zde Blofeld sbíral diamanty na superzbraň na orbitě (jak jinak), komediálních eskapád v Las Vegas se účastnil jen okrajově (pláchl převlečen za ženskou), schoval se nakonec na ropné plošině, a unavenému, otrávenému Bondovi stačilo jet na půl plynu, aby ho tu naštěstí nadlouho vyřídil. ()