Drahé kameny jako nástroj k ovládnutí světa – to je případ hodný Jamese Bonda. Sean Connery v britském akčním filmu. Britský tajný agent James Bond konečně zabije svého úhlavního nepřítele, zločince mezinárodního formátu Blofelda. Šéf tajné služby M poté přeřadí Bonda na zdánlivě obyčejný případ pašování diamantů, které se těží v jižní Africe. Agent 007 odletí do Amsterdamu, kde se vydává za pašeráka Petera Frankse. Naváže kontakt s další pašeračkou, krásnou Tiffany Caseovou, od které má převzít obzvlášť velkou zásilku vzácných kamenů a dopravit ji do Spojených států. Zatím netuší, že všichni členové pašerácké sítě, kteří v poslední době přišli do kontaktu s diamanty, zemřeli rukou dvou zvrhlých zabijáků Kidda a Winta. Že diamanty putují do výzkumného střediska amerického milionáře Willarda Whytea, kde jsou použity k výrobě mimořádně výkonného laserového děla. A že pod Whyteovou identitou se skrývá sám Blofeld, jenž Bondův nedávný útok přežil... (Česká televize)

Najt

Bond č.7 . Je pravdou, že tahle bondovka je zvláštní a nejspíše zatím i druhá nejhorší. Po druhém shlédnutí se mě č.2. moc nelíbilo a toto bylo jen o něco málo lepší. Jenže když se nad tím zamyslím, tak ono to zase tak špatný nebylo. Jen chyběla akce, bond hračky, příběh byl takový strohý, diamanty mě vůbec nezaujaly a zachraňovala to až finální akce, která s porovnáním se 7 let starším Goldfingerem, nebo o 6 let starším Thunderball byla mnohem jednodušší a zkrácená. No a Connery tu je taky takový jiný už. Těžko říct. Ono to byla dobrá bondovka, ale v porovnání s předchozími zůstává jen pachuť v puse. Takže i když dobřé, je to průměr. Co se týče ostatních věcí tak Bond hudba skvělá a Bond girl ujde. ()

Stejšn

Jeden z nudnějších Bondů s roztěkaným dějem, neustále se točícím v kruzích. Bondgirl v letech, no pravda - aspoň se hodila k agentovi v letech. Pěkných pár rvaček a honiček. Čeho jsem ale litoval úplně nejvíc bylo, že Bond nepřefik tu čubičku, co se na něj nalepila v kasínu, když už jí měl svlečenou. Desetkrát hezčí než bondlady. Ani nemluvě o těch dvou megerách co je nakonec přitopil v bazénu. ()

helrohir

Trochu nevyrovnaná bondovka. Conneryho návrat poteší, ale bohužiaľ tu neprevádza svoj bondovský štandard v žiadnom ohľade, teda ani v šarme ani v akcii. Niektoré scény sú zaujímavé, hlavne automobilové náháňačky, ale inak je to relatívne nudný film. Predstaviteľ Bloefelda sa Tellymu Savalasovi absolútne nevyrovnal a hlavná bondgirl sa mi veľmi nepáči (možno to bude jej účesom:). ()

Patches1984

Zápletka pravda krapet zaostává za některými dalšími rannými bondovkami, ale je to bohatě vynahrazeno humorem a některými zajímavými scénami. A samozřejmě pány Wintem a Kiddem, na které hned tak nezapomenu. Celkově jsem se výborně bavil a to pak člověk nějakou tu nelogičnost v ději přehlédne. Navíc se tu opět alespoň na jeden film vrací Sean Connery, který je pro mě jako James Bond zkrátka nenahraditelný. 9/10 ()

kubilov

Rozloučení se s Seanem Connerym jako agentem Jamesem Bondem dopadlo snad ještě nad očekávání. Se skvělou automobilovou honičkou v centru Las Vegas, s opět megalomanským Blofeldem i s pitoreskně nuchutnými sidekicky pány Kiddem a Wintem. V neposlední řadě také s naprosto legendární úvodní písní, která musí být jednou z top 3 Bond themes. ()

maoc

Jsem zvyklý u Bonda moc neřešit logiku a realističnost, ale tady už to šlo kapku přes čáru a já sekal jeden facepalm za druhým. Blofeld je jako naivní kuře, scénář se vleče a vtipy nebaví, v postavách je zmatek (je jich zbytečně moc!), dokonce i titulní píseň, která má potenciál, jak ukázala řada remixů, je v originále podivně unylá a nudná (promiň, Shirley). Některé nápady jsou fajn a mnohé scény se povedly, ale jako celek je to prostě nepovedené a vyčpělé. ()

subic

James Bond vletěl do 70ých let. No.1 organizace Spectre Ernst Stavro Blofeld podruhé na scéně. Pro mě nejslabší Conneryovka, propastný rozdíl mezi Thunderball a Goldfinger. I Connery je tu už vypadá poměrně jetě, dost staře oproti pozdější první Moorevce Žít a nechat zemřít a to je Moore o 3 roky starší. I když o co je starší, o to je větší elegán. Počáteční titulky jsou výrazně lepší něž u předchozího V tajné službě Jejího veličenstva (1969). Začátek filmu je takovou exkurzí, jak se těží diamanty v Africe. Zajímaví jsou i ti 2 týpci, co z nich kape sliz na každém kroku, mají nevšední metody zabíjení, akorát JB má pokaždé štěstí a něco ho zachrání. V akci je opět i Q. Zajímavé jsou aspoň exteriéry, ještě málo zastavěný bulvár Strip v Las Vegas (1970) oproti dnešku, pak zaoceánské lodě a vrtná plošina. Akce a výbuch na vrtné plošině v závěru asi není úplně trik, vypadá to dost reálně a slušně. Každopádně sedmdesátky jsou znát, vizuálně je zde vidět značný pokrok ve filmařské technice a technologii a rekvizitách. 2016: Ono to zase není tak špatné, akorát ten Charles Gray jako protivník je slabší a hraní si s raketkami a satelity mi tam taky moc nezapadá. Stejně jako v Žiješ jenom dvakrát (1967) chybí Aston Martin. Ale za to je tu honička v červeném Mustangu s policií v Las Vegas pak taky v poušti s takovým nějakým měsíčním vozítkem. ()

makakus

Chvílemi celkem vtipná akční komedie ve fantomasovském duchu. Předtitulková scéna s "vraždou bahnem" by klidně seděla i v Bláznivé střele, pokud by Bonda hrál Nielsen - škoda, že na takovou plnokrevnou parodii sebe sama neměli tvůrci bondovek nikdy koule a zůstali zde kdesi v půli cesty. Teplé duo padoušíků Mr.Kid a Wint potěší, ovšem na úkor samotného Bonda, který je zde nejneschopnější z celé conneryovské série, včetně hereckého podání. Ještě dobře, že tímto prapodivným a hrozivě nudným křížencem žánrů už tato série konečně skončila. Padouch, bondgirl, zápletka, napětí, zábava, romantika - ať už vezmeme jakékoliv bondovské ingredience, v tomto díle byly nejslabší. ()

0verseer

Bondovka č. 7: "Stáhl ocas mezi nohy a radši zmizel." Hláškami napraskaná bondovka so skvelou prvou polhodinkou, hlboko priemerným zvyškom filmu a veľkým finále, nie s Blofeldovou súkromnou armádou na ropnej veži, ale s dvojicou ikonických teplých zabijákov pánom Kiddom a pánom Wintom. Keby sa Hamiltonovi podarilo udržať úvodné tempo, neváhal by som Diamanty vyhlásiť za najlepšiu bondovku nielen s Connerym, ale naj bondovku vôbec. To sa však nekoná a problém by som videl aj v záporákovi, Charles Gray sa ani Pleasencovi , ani Savalasovi ako Blofeld nevyrovná a samotná postava pôsobí už dosť vyžmýkane. Nehovoriac o tom, že príbehovo by mala následovať skôr po Žiješ len dvakrát, vzhľadom na koniec V tajných službách jeho veličenstva. Každopádne Sean skončil ako Bond s noblesou napriek tomu, že s Diamantmi si nenechal to najlepšie nakoniec. https://m.youtube.com/watch?v=qPeSPB68i2c ()

ostravak30

Tak toto je opravdu nepovedená bondovka. Sean Connery působí dojmem postaršího strejdy, který si vzpomněl na svá dětská léta a rozhodl se si zahrát s ostatními na Bondy a zloděje. Na můj vkus až příliš často je poražen. A to dokonce i ženskýma. Nezaujala mě ani hudba. Stejně i příběh je trochu pasivnější. Bond vždy dostane nakládačku, už to vypadá, že zaklepe bačkorama a zase se někde objeví. Všichni chvíli koukají, že žije a on je zase zmlácen a zase se z toho nějak dostane a tak pořád dokola. Stokrát potká Blofelda a stejně jej nedokáže porazit. A Blofeld potká stokrát Bonda a nikdy jej nezabije, tak jak by každý čekal. Ne, on jej složitě uspí nebo něco podobného, někam ho strčí, aby byl neustále v nejistotě zda Bond žije. Trojku dávám jen proto, že je to pořád ještě Bond a trocha napětí a akce zůstala. Ale opravdu jen trocha. ()

mosem

Dobrá zábava, ale jinak nic překvapivého. Spíše zábavné detaily - scéna s natáčením "na Měsíci", rvačka s Bambi a Thumper, dvojice zabijáků Wint a Kidd, nebo scéna v rakvi. A nejzábavnější mně přišlo "retro" rádio, které poslouchá Blofeld - to jednoznačně vypadá jako z počátku tranzistorových vysílačů a kontrastuje s výdobytky techniky - laserovým dělem a jeho ovládáním, s postupně demolovaným počítačovým sálem na plošině, které přesto neustále funguje. Nicméně, Connery je Connery. ()

PlayEasy

Velký, šťastný a slavný návrat Conneryho do role Jamese Bonda. Po "protinožcovském velkofilmu" se objevuje další bondovka. Nám se to osobně líbilo, ale trošku to postrádalo akci, Sean moc neuplatnil svou "bondovštinu" a navíc nám do děje nesedly ty dvě buzny. Ale už je to zase klasička. :) 65% ..... BTW přišli jsme na to, proč je dle většiny lidí nejlepší Bond Sonnery. Protože on byl první Bond a on tu postavu stvořil!! ()

OJan

Takový průměr Conneryho bondovek, ale ta bitka ve výtahu je dobrá, jinak je příběh roztahaný. |60%| ()

Pete

Connery #6 Bondovka může být jen tak dobrá, jak kvalitní je hlavní padouch. A zase ten Blofeld, tady jsem se však už trochu ztrácel, jelikož se rozdvojil, narostly mu i nějaké vlasy, a role se zhostil herec z minulé Conneryho Bondovky, kde hrál ale úplně jinou postavu. Zde Blofeld sbíral diamanty na superzbraň na orbitě (jak jinak), komediálních eskapád v Las Vegas se účastnil jen okrajově (pláchl převlečen za ženskou), schoval se nakonec na ropné plošině, a unavenému, otrávenému Bondovi stačilo jet na půl plynu, aby ho tu naštěstí nadlouho vyřídil. ()

mac000

Musím takto hodnotit, protože se jednalo o první film s Bondem, který jsem viděl na velkém plátně. Promítáno na Brněnském Filmfóru roku 1971 se smiultánním tlumočením a český divák to hltal jako něco, co se z (pro leckterého z tehdy nepochopitelných důvodů) nikdy do kin nedostane. Změnilo se to až skoro o dvacet let později... ()