Total Recall 2070

• Kanada Total Recall 2070
Sci-Fi / Krimi / Akční / Drama / Mysteriózní
Kanada / Německo / USA, 1999, 16 h 3 min (Minutáž: 44–83 min)

Předloha:

Philip K. Dick (kniha)

Hudba:

Jack Lenz

Michael Easton, Cynthia Preston, Michael Anthony Rawlins, Judith Krant, Matthew Bennett, Keith Hamilton Cobb, Roman Podhora, Victoria Snow, Chad Allen (více)

Epizody(21)

Total Recall 2070 je inšpirovaný dielom uznávaného spisovateľa sci-fi románov Philipa K. Dicka, ktorého príbehy boli základom pre celovečerné filmy Total Recall (1990) a Blade Runner (1982). Seriál sa sústreďuje okolo policajného vyšetrovateľa Davida Humea (Michael Easton) a jeho androidového partnera Iana Farveho (Karl Pruner), ktorí sú členovia Úradu na ochranu občanov (CPB). Svet v roku 2070, spustošený environmentálnymi a človekom spôsobenými katastrofami je svet, v ktorom občianske slobody boli potlačené v prospech mieru a stability. Svetovému dianiu dominuje šesť mocných konglomerátov nazývaných Konzorcium. Úrad CPB ako obranca bežných občanov je splnomocnený mariť firemnú špionáž a brániť nevinných pred mocou Konzorcia. (majo25)

Recenze uživatele majo25 k tomuto seriálu (21)

Machine Dreams (1999) (E01)

Tak úvod je veľmi vydarený. S pôvodnym filmom to síce nemá nič spoločné, teda okrem budúcnosti a prístroja na užívanie si, ale ten má iba vedľajší význam. Androidi, nové technológie, vplyv monsterorganizácie či telepatia sú na viac než dobrým začiatkom, všetko vtesnané do future sci-fi so zaujímavou kriminálnou zápletkou. Akurát na až prehnane inteligentných a urečnených androidov som si musel nejaký čas zvykať. Hlavne, že iné technológie v roku 2070 príliš nepokročili, na čele s jednoduchými počítačmi. ()

Nothing Like the Real Thing (1999) (E02)

Po navnadení z pilotného dielu nevyzerá nasledujúca epizóda extra vábne, aj keď na čiernom trhu s implantátmi je občas akcia, napätie i humor. Nedokonalá povaha androida iba opäť poukazuje na nelogickosť dať ho za vyšetrovateľa. ()

Self-Inflicted (1999) (E03)

Epizóda s nebezpečným vírusom stavia na napätí, ale najlepšia je aj tak scéna s vystreleným mozgom androida. ()

Allure (1999) (E04)

Prostitútka budúcnosti aj s feromónovým implantátom či s právne zbehlými pasákmi. Nepohodlní sú však obeťami "samovraždy". Žiadalo si to viac erotiky, keď už sme v takej téme. ()

Infiltration (1999) (E05)

Atmosférický je celý seriál, ale táto epizóda patrí do skupinky 'atmosféra plus'. Infiltrácia, špionáž a mysterióznosť. ()

Rough Whimper of Insanity (1999) (E06)

Zavírenie androida spôsobuje viacero problémov a nečakaných situácií. Tie mali vyznieť asi komicky, mne také však neprišli. Spievanie, vulgárnosť, agresivné reči či konfliktnosť boli na androida dosť uletené zmeny na to, že by malo ísť len o chybu softwaru. Záverečný zvrat je zasa nie príliš vierohodný. Našťastie začiatok bol podarený. ()

First Wave (1999) (E07)

Aj keď sa celá epizóda odohráva v jednej budove (a dvoch miestnostiach) a vlastne sa vypočúva iba jeden podozrivý človek, nakoniec ukáže príbeh svoje kvality. Je to dostatočné sci-fi, má gradujúce napätie a záver je ešte k tomu aj pekne dojímavý. Vo vedľajšej role sa objavil Chad Allen, známy seriálový herec z 90-tiek. ()

Baby Lottery (1999) (E08)

Únos čerstvo narodeného dieťaťa s genetickou vadou zaujme skôr až smerom k záveru, kde poteší predovšetkým dobrá akčná prestrelka. Vo vedľajšej úlohe sa predstaví známy béčkový hororový herec Clint Howard, tu v menej tradičnej roli. ()

Brain Fever (1999) (E09)

Výborná scéna s trepanáciou lebky a odňatím čipu z mozgu a fajn mysteriózna zápletka, ktorej príbeh presahuje túto dvojepizódu a odkrýva viac ako len vyšetrovanie atentátu. Samozrejme, dopomáha tomu aj účasť Davida Warnera. ()

Begotten Not Made (1999) (E10)

Čakal som, že zavŕšenie dvojepizódy bude mať pre príbeh už len taký dobeh, ale opak bol pravdou. Nechýbajú zvraty a (ne)odhalenie páchateľov, pekne dávkované od začiatku po koniec. Opäť sa výdatnej hereckej pomoci Davida Warnera. Akurát záverečná prestrelka bola úsmevná, keď dvaja vyšetrovatelia s poloautomatickými pištoľami za pár sekúnd zneškodnia cca 6 vojakov so samopaľmi. ()

Brightness Falls (1999) (E11)

Nudnejšia zápletka o vyšetrovaní vraždy v nejakej novodobej cyber-sekte. Je doplnená o psychologickú časť so senilným otcom hlavného hrdinu. ()

Burning Desire (1999) (E12)

Čisto kriminálna zápletka s odhalením "samovznietenia" ľudí prechádza v závere do osobnej roviny, čím naberá na zaujímavosti. Veľmi fajn je aj záverečná akcia. ()

Astral Projections (1999) (E13)

Viacmenej iná epizóda v seriáli ako tie predošlé, pretože prvýkrát sa dvojica vyšetrovateľov presúva na iné miesto, zasadené v nehostinných podmienkach, bez podpory vedenia a dokonca ešte na nejaký čas odrezané od civilizácie. Síce nejde o žiadny originálny námet, ale myslím si, že zakaždým je zaujímavý. Nechýba napätie a akcia, doplnené o trilerové prvky a hutnú atmosféru. Možno akurát paranoiu a halucinácie osobne príliš nemusím. ()

Paranoid (1999) (E14)

Odhaľujú sa ďalšie tajomstvá okolo manželky hlavného hrdinu, ďalšie tajné zoznamy a pletky so 'centrály' a nechýba ani dramatický záver. ()

Restitution (1999) (E15)

Zavŕšenie predchádzajúcej epizódy, ktoré nadväzuje hneď na niekoľko predchádzajúcich epizód a vytvára viditeľnejšiu prepojovaciu sieť naprieč seriálom. Nechýbajú ani slušné akčné scény a divák je istý čas držaný pekne v napätí, či dôjde alebo nedôjde k zrade. ()

Bones Beneath My Skin (1999) (E16)

Po dlhšom čase opäť konfrontácia medzi človekom a androidom. Viac ako pohľad na danú vec ma ale zaujal nekompromisný záver a tiež atypické obsadenie komika Henryho Gibsona. Došlo aj ()

Assessment (1999) (E17)

Ďalšia z radu epizód, ktoré si berú na paškál pôsobenie androidov v seriáli a pochybnosti v ich loajalite ľudstvu. Epizóda je aj nadpriemerne akčná a záverne vyznieva až nebývale depresívne. Napriek niekoľkým flešbekom jedna z najlepších častí. ()

Eye Witness (1999) (E18)

Klasické vyšetrovanie vraha je ozvláštnené tým, že je v ňom zapletená aj psychicky labilná manželka hl. hrdinu a jej myseľ si s ňou zahráva. Epizóda ťaží aj so silne trilerovej atmsoféry. Dokonca aj malý chlapík z vedenia polície nečakane vystrkuje rožky. ()

Personal Effects (1999) (E19)

Úplne odlišná epizóda, keď Olan dostáva prvýkrát nielen veľký priestor, ale ona je aj hlavnou protagonistkou epizódy a ústredné duo vyšetrovateľov je iba vedľajšie. Dokonca si strúhne aj jednu erotickú scénu - ako vystrihnutú z Denníkov červených črievičiek. Dievča nestráca čas. ()

Virtual Justice (1999) (E20)

Virtuálna realita nie je nič, čo by uchvátilo v tomto kyberpunkovom seriáli. Zápletka je síce o odhalení tajnej organizácie, dokonca z prostredia tajnej polície, ale nie je to v seriáli nič nové. Poteší drobná rola Martina Sheena. ()