Jen pro tvé oči

• Česko Přísně tajné! (více)

James Bond neztrácí dech, ať už má zdolat alpský ledovec nebo Středozemní moře. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Britská špionážní loď Svatý Jiří najede u albánských břehů na starou válečnou minu a potopí se. V tom okamžiku jsou v nejvyšší pohotovosti jak britská tajná služba MI6, tak sovětská KGB. Na palubě Svatého Jiří byl totiž supertajný kódovací systém A.T.A.C., používaný pro komunikaci s jadernými ponorkami. A obě strany železné opony jej chtějí za každou cenu získat. Britský agent James Bond se napřed vydá vypátrat kubánského nájemného zabijáka Gonzálese, který v albánských vodách zavraždil námořního archeologa Havelocka se ženou. Havelock totiž v hlubinách pracoval pro Brity právě na hledání Svatého Jiří. Bond požádá o spolupráci bohatého řeckého magnáta a spolupracovníka MI6 Kristatose. Zatím netuší, že Kristatos je dvojitý agent, který se chce zmocnit zařízení A.T.A.C. a prodat je Rusům. Než se s ním James Bond bude moci vypořádat, musí zvládnout zabijáky Locqua a Krieglera, stejně jako rychlou jízdu na lyžích, skalní stěnu nebo mořskou hloubku... (Česká televize)

sheen

Peckový díl, všechny úvodní songy v bondovkách jsou supr, ale zrovna tato je pecková, díky popové zpěvačce Easton Sheeně:) Ty honičky na lyžích mu nevěřím a toho Cliffhangera už vůbec, ale čert to vem, je to James:) ()

hippyman

Roger Moore je sympoš, ale Bonda mu prostě nevěřím, obzvlášť když se k tomu přidá ještě dabing Majora Zemana. Absurdní akční scény doprovázené soundrackem ve stylu "Disco Stu" osmdesátek už pak jsou úletem na třetí. Bondovka a la "jednou a dost". 60% ()

Foox

Sice je tu hodně cítit šablona, ale vlna absurdna i šílených akčních honiček mě jen tak neomrzí. ()

HAL

Pokud předchozí Bondovka byla sci-fi, tak tohle je akční komedie - na sérii plnou silou uhodila osmdesátá léta a všechno je tak velmi cheesy¨a funky. 007 misto charismatu, chlapáctví a šarmu baví spíše jednoduchými vtípky a gagy, "vážná" zápletka tu prakticky neexistuje... a i ten její pohrobek je tak zmatený, nepřehledný a nelogický že stejně nikoho nezajímá. Smutné ovšem je že v této době a stylu už Moore působí jako pěst na oko... jak se potom nevysmívat příběhu ve kterém mladá krasobruslařka nadrženě startuje po Mooreovi, zatímco svého záporáckého chlebodárce kvůli stáří odmítá, přestože je skoro o deset let mladší. Ale když už ne celek, tak alespoň většina jednotlivých akčních scén je výborně natočená, nestojí zdaleka jen na hlavní postavě a má velmi slušný vizuál. 6/10 ()

mzss1

[62%] Tak a máme tu osmdesátá léta, Moorovi opět poskočil věk, a přesto je to i zde v cca 53 letech skvělý elegán a ikonická postava 007. Už kdysi mi tahle Bondovka moc k srdci nepřirostla a nyní se též nic extra nemění. Rozhodně to nebudu nijak moc kritizovat. Hlavním problémem je u mě děj, který není výrazný a k tomu záporné postavy, které byly neskutečně nudné. Ještě z úvodu to vypadalo, že bude v závěru nějaká pomsta a ono to celé vyšumělo. No, ještě zmíním úvod před titulní písní. Po klasickém Gun Barrelu tu máme kupodivu scénku s Blofeldem na vozíčku. Dějově to má jaksi navázat na Bondovku s Lazenbym, Ve službách jejího veličenstva. Nevím, jak se k tomu postavit. Přišlo mi to trochu nevhodné a nedůstojné, ale co už. Jak už jsem psal výše, následuje hlavní píseň a ta se mi líbila. I hudební skladatel Bill Conti ji krásně odrážel ve svých hudebních variacích. A krom toho složil super OST. I mi jeho soundtrack připomněl Rockyho, nemůžu si pomoci. ;) Moora jsem zde už psal, že mě bavil. M tu zde chybí, neboť jeho herec Bernard Lee zemřel, tak jeho postavu zde nechali plavat. Q a Moneypenny se zde aspoň objeví. Akční scény nejsou špatné, ale ne moc zapamatovatelné. Třeba v první půli mě ještě bavily. Pronásledování na lyžích bylo dobré, ale v té druhé půlce už to bylo akcí takové natahované. Samozřejmě výstup po hoře na laně byl dobrý a napínavý. Jen samotný závěr šel už mimo mě. Takže ve finále to není žádný brak, ale když to tak zpětně hodnotím, tak je toto pro mě nejslabší Bondovka. Za ní je Thunderball a Žít a nechat zemřít. ()

kingik

Byly doby, kdy jsem Rogera Moora v roli Jamese Bonda, obdivoval. Vidím to teď mnohem střízlivěji. Konkrétně tahle bondovka má spád, nápadité akční scény, ale vše už je celkově naivní. Humor a akci zdobí tentokrát kvalitní herecké obsazení. ()

Anderton

Tvorcovia Bonda majú jedinú úlohu. Pre ten istý príbeh stále nájsť nové lokácie. To potom dopadá tak, že aj tie sa už častokrát recyklujú, exotické prostredie, hory, podmorský svet a občas vesmír, ten sa však ukázal ako slepá ulička. Pri štandartnej automobilovej naháňačke a pri výborne vymyslenej kombinatorike zimných športov som ale zabudol, čo sa odohralo na začiatku a o čo vlastne ide. No a bohužiaľ ani koniec mi v tom nijak nepomohol a dávať pozor pri Bondovkách, o čo ide, nedokážem. Body navyše za nápad na horolezecký výstup, zároveň však hneď strhnuté za prehnanú nelogičnosť celej akcie. Toto by sa dalo ľahko sparodovať, prečo tak neučinil Austin Powers? ()

nash.

Roger Moore je takový seriózní stárnoucí elegán, který už to moc nehrotí a všechno to zabíjení, smrtící pasti i krásky, zvládá s nadhledem a levou zadní. FYEO rozhodně nepatří k nejlepším a nejsvižnějším bondovkám, ale na rozdíl od craigovek je to aspoň bondovka vším co tento specifický subžánr přijal za své. Nechybí suché ironické hlášky, vymazleně přestřelené akce (tady kraluje ta lyžařská), ani neobvyklé atraktivní lokace (řecký klášter), ještě atraktivnější bondgirl (Carole Bouquet) a samozřejmě ležérně bezstarostná bondovská neprůstřelnost. Po letech potěšila, ale na Top Ten to stále není. ()

silentname

"For Your Eyes Only" sa už do režijnej diele Gilberta nedostalo, ale dostali sme nového režiséra Johna Glena, ktorý sa nám postaral o 5 filmov. A v prvom jeho počine mám pocit, že akosi tomu chceli síce dať serióznejší tón, no podľa mňa tým film vyslovene trpí. Pretože kým predošlé dva filmy boli skutočne zábavné, zaujímavé a neustále držali moju pozornosť. tak "For Your Eyes Only" výrazne vybočuje z tejto réžie a hlavne má podľa mňa veľmi komplikovaný scenár a nie vždy to prinesie ten správny efekt. Ale aby som povedal pravdu, tak sú tu veci, ktoré sa mi páčia. Väčšia zraniteľnosť nášho agenta je tu citeľná, Melina je skvelou Bond-girl a dokonca mám pocit, že medzi ňou a Moorom je aj reálna chémia. Chaim Topol je podľa mňa absolútne vynikajúci. Kedykoľvek sa tento týpek ako Columbo objaví, tak z filmu srší najväčšia dávka charizmy. Je sympatický, vtipný a energický. Na to sa dá pozerať stále. A aj titulná skladba je veľmi dobrá. Úvodná časť, kde sa opäť stretneme s "Nr.1" je vynikajúca a baví ma. No potom nastupujú aj problémy filmu. Ako je jeho scenár, kde sa neustále niečo deje, len neviem sa z toho akosi vysomáriť. Padouch tohto filmu nie je veľmi zaujímavý a vlastne ani popravde som nejako nepochopil o čo mu vlastne išlo a padá mimo môj záujem. Okrem toho sú tu aj bizarné naháňačky, kde som už mal pocit, že je to s komédiou úplne prestrelené a skôr som som si kládol otázku, ako má toto fungovať. Tam, kde mala byť komédia je film strašne seriózny a naopak tu by to chcelo nejakú tú serióznosť, no akosi tu v tom chýba. Celkovo som rád, že som film videl, neviem či by som si ho pozrel znovu. A budeme pokračovať v maratóne ďalej. Hodnotenie: C+ ()

SeBig

Trochu slabší Bondovka, ale furt parádní. Honička na lyžích byla nejlepsi, když Bond všechny sejme a má parádní faro, opět pěkný herecky, ale já bych sel spíš do ty bloncky narozdíl od Bonda. Zaporak mohl být zajimavejsi, ale zabijáci byli celkem dobrý i když na Bonda nikdo nemá. Ten začátek byl taky Supr i když jsem nevěděl kdo je na tom vozíčku..nebyl to ten z Žijes jen dvakrát? No to je jedno každopádně dobrá zábava. ,,nesnášel výšky" ()

LaciLC

Päťdesiatštyriročný Roger Moore, pardon, teda James Bond a predsa akčný hrdina par excellence. Dvanástna bondovka v poradí je jedna z mojich úplne najobľúbenejších, aj keď v porovnaní s niektorými ostatnými má vlastne len vcelku priemerného záporáka. To však značnou mierou vyvažujú parádne akčné (dobrodružné) scény (najmä lyže vs. motorky, mňam). A bondgirl? No, Carole Bouquet bola vo filme "len pekná", to čaro, ktorým by mali bondove ženy oplývať mi u nej tak trochu chýbalo, ale to na mojom hodnotení veľa nemení, lebo mne ide o samotný film, ktorý je bezpochyby kvalitný a prirodzene nenudí... ()

Arsenal83

Jedna z nevýraznejších bondoviek. Film sa snaží zabaviť, ale niekedy som mal pocit, že mu dochádzali sily. Scenár sa mi zdal trošku jednoduchší, Bondove dievča zase zabudnuteľné a hlavný darebák nie veľmi pozoruhodný. Film je ale aj po viac ako štvrťstoročí pozerateľným materiálom. Roger Moore bol bezpochyby výborným agentom 007. ()

classic

Začal by som trochu atypicky až netradične, a pritom to veľmi súvisí s Jamesom Bondom. Určite poznáte filmové trháky: „Príbeh zo západnej strany” a „Zvuk hudby” , pod ktorými je inak podpísaný významný režisér - Bob Wise. Nakrútil i mnoho ďalších, zaujímavých snímkov, veď znalci už isto vedia, ktoré medzi ne patria... Ale vedeli ste, že pôvodne začínal, ako filmový strihač, keď medzi svoju mimoriadne najlepšiu zákazku si môže priradiť taký klenot klasického Hollywoodu, akým bezpochyby je - legendárny Občan Kane ? Tak, to je už čo povedať ! Perfektné, de-facto, už počas strihania tohto miľníku kinematografie, si vycibril svoje filmové oko, pričom mal dokonalý prehľad o tom, čo treba vystrihnúť, čo si treba ponechať, a tak práve aj vďaka nemu môžem tento film obdivovať donekonečna a ešte ďalej. _ A tým konečne prechádzam ku Johnovi Glenovi, ktorý sa najprv živil, ako pomocný režisér a strihač niekoľkých predchádzajúcich bondoviek, čím si zároveň vytvoril fascinujúci cit pre výslednú kompozíciu všetkých scén (sekvencii), čiže akurát len debutuje, ako director, kedy súčasne a postupne, chronologicky nakrúti úplne najviac bondoviek, s konkrétnou číslicou=5. Ja osobne som zástancom KVALITNEJ strihovej skladby každého jedného filmu, ktorý zrovna pozerám, čiže akonáhle nefunguje tento filmový aspekt filmového editora (editorov, voľakedy existovali i vynikajúce filmové strihačky, akými boli: Anne Bauchens, Barbara McLean, Adrienne Fazan, Dorothy Spencer, Anne V. Coates a cetera, ženy majú skrátka väčší zmysel pre čokoľvek), automaticky uberám hviezdičky smerom nadol ! A síce zrovna teraz nestrihal, ale John Grover v strižni už dávno vedel, ako má spájať jednotlivé zábery dohromady, lebo mal po ruke svojho mentora Johna Glena, ktorý je priekopníkom aktuálnej svižnosti a hravosti filmov s Jamesom Bondom ! No, treba taktiež podotknúť, že bič z hovna neupletieš, a preto aj samotný režisér musí poskytnúť daný materiál, aby mal s čím „montážnik” pracovať. »Iba pre tvoje oči« je vskutku strašne podarená hra s divákom, má množstvo akčných a dynamických pasáží, s rýchlym a extra dobre zvládnutým strihom na súši i pod vodou, aj priamo nad vodou, k dispozícií i nekonečno brilantných nápadov, čo všetko sa dá podniknúť na lyžiach, v aute, počas naháňačky, alebo záverečný, horolezecký adrenalín na skale atď. Apropo: Sheena Easton mi naservírovala nádherný song takmer na samý úvod, hneď potom, ako vrtuľník zhodil naničhodníka Ernsta Stavra Blofelda, rovno do vysokého komína, čím som sa fantasticky-pozitívne, a neuveriteľne vystrojil na zvyšné sledovanie tejto pozoruhodnej bondovky, ktorá neostala svojej povesti nič dlžná. Slintal som samým nadšením, a to nielen nad krásnou Melinou Havelock. ()

Yardak

Titulní song: Sheena Easton - For Your Eyes Only (na Oscar nominovaná), hudba a slova: Bill Conti / Michael Leeson. ()

jojinecko

Na jednej strane vynikajúce akčné scény, ktoré sú neokukané, dynamické a nápadité- na strane druhej značne zostarnutý Roger Moore a mimo akčných scén samá vata...Priemerná bondovka, čo stále znamená dobrá zábava:) ()

mcb

Chvílemi mi připadalo, že nesleduji Bonda, ale nějakou bláznivou akční komedii. Po úletu jménem Moonraker sice ubylo "vesmírné" nadsázky, ale i tak je Jen pro tvé oči naprosto zaměnitelný Mooreův kousek s další klasickou výstavbou děje. Akční scény s šíleným osmdesátkovým soundtrackem jsou sice fajn (honička v autech a na lyžích), ale zbytek je jen povinná dialogová výplň a odškrtávání položek ze seznamu (návštěva Q, návštěva záporáka, který Bondovi vysvětlí své plány, závěr s telefonátem...). Žádná inovace se nekoná, jen ledabylé přesouvání mezi lokacemi, v nichž si Moore vždy v jiném kostýmu odbude nějakou akční scénu (nebo ji vlastně udělá dublér) a pak to skončí. ()

sharky

Hodně flemingovská bondovka, plná akčních scén. Absenci humoru plně nahrazuje krásná Carole Bouquet...Fanoušci jistě pochopí, kdo je ten invalidní kominík v úvodní scéně, který z právních důvodů nemohl být jmenován;) ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch