Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po dvaceti letech se dozvídá o svém skutečném původu i o vraždě otce - krále Aesona. Aby se pomstil, vrací se do rodného království, avšak zde je proradným strýcem Peliasem, jenž zde nyní vládne, odsouzen k smrti. Přesto má naději na záchranu života - pokud strýci přiveze Zlaté rouno, nejdrahocennější dar Bohů... (oficiální text distributora)

Recenze (59)

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Nejspíš film určený pro rozmazlené americké školáky, kteří jsou příliš líní, aby si přečetli i to nejobrázkovější zpracování řeckých bájí. Naštěstí se tu nevyskytuje mnoho chyb, takže film alespoň moc nemate. Pouze toho Herkula jsem hrubě nepochopil. Zato mínojský býk mě dokázal pořádně rozesmát. Takhle velkou kupu železného šrotu jsem neviděl běhat už hodně dlouho. ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Pěkné dobrodružství, ke kterému jsem se v mládí vždy rád vracel. Sice to naprosto postrádá atmosféru antických bájí známou z klasického originálu a příběh se místy dost vleče, ale triková stránka vše trochu vyrovnává. A nebyli by to Američané, kdyby slavné starověké legendě nedodali svůj "moderní" ráz... ()

Reklama

PenaPP 

všechny recenze uživatele

Řecké báje a pověsti jsem měl rád už jako malý a přestože se jich Iásón a argonauti tak úplně nedrží, jsem s výsledkem spokojený. Navzdory tomu, že jde o TV film, má slušné efekty, po většinou času svižný děj, dobrý soundtrack a hlavně skvělé obsazení... Dennis Hopper (Pelias), budoucí Gaius Baltar z Batlastar Galacticy - James Callis (Aspyrtes), Angus Macfadyen (Zeus), hvězda Star Trek: Enterprise s překrásnýma očima - Jolene Blalock (Medea) a plno dalších, jejichž postavy vám budou nejen sympatické, ale pokud jste četli Řecké báje a pověsti, tak povětšinou i známé. ()

Wishkah 

všechny recenze uživatele

Já se nemůžu dočkat až jednou někdo chytne řeckou báji a vykašle se na McDonaldem a Coca-Colou nasáklé publikum a pustí se do toho možná s nějakýma úpravama ale tak aby to bylo přesné. Existují dva filmy o argonautech, a i když ani v jednom nemá Iáson tu spravnou povahu (podle bájí by to měl být ziskuchtivý a mocichtivý bastard) upřednostňuju spíš verzi z roku 1963. Sice taky není umělecky nejhodnotnější ale je tam vidět krásná práce Raye Harryhausena. V tomhle novém filmu není nic. Směšné herecké výkony, směšné triky (kterým právě postavičky z roku 1963 dávají pěkně na prdel), hallmarkovská režie, divné kostýmy a navíc v zájmu zachování rasové vyváženosti je tu černý Orfeus (nejsem rasista,ale Orfeus byl z Řecka, to je takový malý poloostrov dost vysoko nad afrikou) a spousta chyb a přečinů proti předloze....do prčic s tebou Hallmarku ()

fisus odpad!

všechny recenze uživatele

Když jsem měl náběh na zápal plic,ležel jsem doma v horečkách a koukal na filmy,který mi pustila moje sestra.Bohužel měla v oblibě kanál Hallmark.V tý době jsem miloval řeckou mytologii a tak jsem se na film docela těšil.Jenže výsledek byl katastrofální.Už je to sice 10 let,ale pořád jsem nenašel odvahu si film pustit znovu a zkusit ho přehodnotit.Myslím,že by to ani nemělo cenu. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (2)

  • Kolchida, odkud pochází Zlaté rouno, je historickou oblastí západní části Gruzie, která se rozprostírala na břehu Černého moře. (Stanislaus)
  • V Brazílii byl název filmu přeložen jako A Vingança do Gladiador (v češtině Gladiátorova pomsta), což bylo pravděpodobně ovlivněno tehdejším úspěchem Scottova Gladiátora (2000). Ve filmu se však žádná postava gladiátora neobjevila. (Stanislaus)

Související novinky

Návrat do Země-Nezemě

Návrat do Země-Nezemě

06.09.2010

Britský scenárista a režisér Nick Willing je uznávaným televizním veteránem. U nás jsme od něj viděli minisérie Alenka v říši divů či Iásón a Argonauti, mnohem vstřícněji ale byly přijaty jeho… (více)

Reklama

Reklama