Shaun je obchodník, kterému nikdo neprojevuje respekt. Hádá se neustále s matkou a své dívky Liz si nevšímá. Se svým nejlepším přítelem Edem nejraději vysedává celé dny v hospodě Winchester. Liz už toho má dost a oznámí mu, že od něj odchází. Shaun si uvědomí, že mu na ní opravdu zaleží, a rozhodne se, že bude ke svému životu přistupovat zodpovědněji. Jednoho dne ráno uvidí na své zahradě neznámou ženu, která vypadá jako opilá. Když do ní strčí, žena se napíchne na kůl, a stále žije! Shaun se dozvídá, že nebezpečný virus přes noc změnil většinu obyvatel města na živé mrtvoly. Požádá Eda, aby mu byl po ruce při záchraně Liz i matky. Skupinka přeživších nakonec nachází útočiště v hospůdce Winchester... (TV Nova)

claudel

Duo Pegg-Frost není můj šálek kávy, ale musím uznat, že tahla kravinka byla v jejich podání buď nejlepší anebo nejméně špatná, záleží na úhlu pohledu. V tomhle případě stačí jen vypnout a sledovat vyvražďování pomalých zombíků. ()

ARI50

bude to nejvíc vtipná záležitost o zombie mordu protože tady hrajou celkem slušní herci a vcelku film dobře odsejpe ale mě to prostě nic neříká a přitom jsou co se líbí. ()

Necrotongue

Soumrak mrtvých je pro mě už dlouho nejlepší zombie komedií.Mám rád anglický styl humoru,mám rád i duo Pegg/Frost a tady jsem dostal obojí,navíc je součástí balíčku i Bill Nighy jako Phillip,takže obsazení je skvělé,scénář nemá chybu a celý film je navíc multižánrový,takže si může každý přijít na své.Simon Pegg se tady odvázal jako scénárista i jako herec,a i když ne každému sedí,patří k mým oblíbencům,stejně jako tento snímek.A nezapomeňte,všechny cesty vedou k Winchesterovi! ()

Bauer

No teda, jak mně tento film nebavil to nebylo snad ani možné. Já mám rád filmy o Zombie, ale tohle mně vyloženě nesedlo! Po 25 minutách jsem myslel, že to vypnu, bylo to velmi nudné. Ale sledoval jsem dál a konečně byla nějaká ta menší akce v podobě zabíjení zombíků. Sem tam padla nějaka dobrá hláška a občas byli vtipné i dialogy. Dokonce některé scény byli krásně krvavé, takže jisté potěšení jsem v tom našel. Jenže potom ke konci se z toho stala opět nudná záležitost a já jsem jen odpočítával minuty, kdy už to konečně skončí. Jediné co to zachraňuje, tak je výborný sympaťák Simon Pegg. A především atmosféra anglického městečka. A to je asi tak všechno. Kde nic, tu nic!!! ()

becki_tu

Nečekal jsem, že by parta složená z předních britských komiků mohla natočit něco tak slabého a nezáživného. Potenciál jinak zajímavého námětu zůstal nevyužit, originální nápady byste taky hledali jen stěží a nebýt vtipného Pegga v hlavní roli, kdo ví, jestli by to nedopadlo ještě hůře. ()

Earl_23

Někde na rozmezí 4 a 5*. Anglický humor, Pegg s Frostem a komedie plná zombíků. Asi hodnocení ani nijak dopadnou nemohlo :-). ()

JASON_X

Mám hodně rád britský humor, mám hodně rád alternativní komedie, mám rád filmy o zombících, takže jsem se těšil. Začátek filmu je vynikající, skvělé scény, skvělá režie, skvělý humor, byl jsem nadšený... Ovšem druhá půle, od chvíle kdy se skupinka dostane do Winchesterovky, mě pořádně zklamala, celé to najednou ztratilo vtip i tempo. V první půli jsem uvažoval o pěti hvězdách, ke konci už to ovšem nebylo ani na čtyři. Škoda. Doporučuju režisérův pozdější film Hot Fuzz, mnohem lepší jízda. ()

prome

Tak tohle je takova ujetina ze si to tech mych 5* uplne zaslouzi. Dej filmu je sice prosty ale ta kamera a to zpracovani vam neda prilezitost nad dejem premyslet a jen si film uzivate . ()

Morholt

Tak trošku potrhlá zombie komedie, která si svým britským způsobem dělá legraci z těch zombie filmů, které se berou vážně. Ač se tu filmaři nevyhnuli několika zbytečným scénám, tak jsem se parádně bavil. A Simon Pegg umí. 70% ()

Sawy

Největší komediální náhul všech dob!Pro mě osobně už prakticky kult,viděl jsem Soumrak asi dvacetkrát a furt mě to baví.Ani nevím jestli jsem někdy viděl jinej film s tolika geniálníma scénama.Pro příklad házení gramofonových desek po zombících je parádní,nebo třeba Shaunova cesta do večerky a zpátky na dva způsoby,přičemž pokaždé vůbec nevnímá své okolí.Prostě super.Dokonalá parodie hlavně na Romerovu Noc oživlých mrtvol a samozřejmě už podle názvu na legendární Úsvit mrtvých.Je pravda,že druhá půlka za geniální úvodní hodinou maličko zaostává,ale i ta má své dokonalé momenty,třeba Queeny :-) Duo Pegg-Frost je dokonalé,hlavně Frost jako Ed má spoustu super hlášek.Dokonalý je taky Bill Nighy jako zombie otčím a samozřejmě moderátor zpráv,ten se opravdu povedl.Jednotka příliš rychlého nasazení dokázala,že tenhle film rozhodně nebyla náhoda a že tahle skupinka má dost velký potenciál.Já se už nemůžu dočkat jejich dalšího filmu a jestli bude stejně dobrý jako první dva,tak Edgar Wright a Simon Pegg mají jisté místo v mé TOP 10 režisérů a herců.95 % ()

Lucasion

Asi mám stejný problém jako s Hot Fuzz (2007). Já se nebavil. Respektivě jsem se nebavil natolik, jak pravděpodobně tvůrci zamýšleli. Mám rád britský a absurdní humor a Simon Pegg to umí podat. Ale nenašel jsem natolik dobrých nebo humorných scén abych se bavil. Za mě rozhodně vede Zombieland (2009) nebo The Dead Don't Die (2019). Na Soumrak mrtvých budu vzpomínat jako na Hot Fuzz. Po čase to vybledne. Jsem zvědavý na závěr této neoficiální trilogie. (55 %) ()

Richie666

Čekal jsem něco lepšího. Vtípky se sice vyskytují hojně a pár jich i pobaví, ovšem v důsledku jsou vždy tak nějak pohřbeny nedůsledným scénářem či celkovým přešlapováním filmu na místě. Závěrečná scéna je pak zajímavá snad už jen zkonáním Dylana Morana, který mě tady mimochodem jinak moc nezaujal. Hot Fuzz je jednoznačně lepším filmem. ()

Handle

Já jsem dříve viděl Zombieland, což mě příjde úplně na stejné brdo a musím říct, že mě to vážně přišlo mnohem lépe natočený a zábavnější.. ()

Caelos

Parádní komedie pro hororové fandy. A po britsku. Je sice pravda, že ne vše je vtipné tak, jak by mělo, ale dohromady to baví dost. Nicméně kdo nechápe anglický humor, bude se nejspíše nudit. ()

ScarPoul

Z odstupom času musím svoje hodnotenie znížiť o jednu hviezdu. Shaun of the dead je krásnou poctou zombie žánru, ktorý je postavený na niekoľkých výborných gagoch. Tie ale fungujú len v rámci charakterov a nemajú väčší presah pre danú tému, alebo žáner. Tu sa ukazuje jednak herecká zdatnosť a kompatibilita dua Pegg a Frost, ale aj fakt že si to Pegg písal na telo a Wright režíroval niečo, čo asi režírovať chcel. Rozhodne to je iný pohľad na danú problematiku a čo slúži filmu k dobru je, že nespadá do samoúčelnosti, alebo trápnosti. Chybou filmu je, že prvú časť dupe na plyn tak prudko, že nerobíte vlastne nič iné, len vnímate všetky vnemy, postavy , vtipy a načrtnutú zápletku. Príchodom do baru sa to odrazu zastaví, druhý dych to nenaberie a dejové zvraty a vyústenia začnú byť až zúfalo predvídateľné. A to ma trocha zamrzelo. Film mal nábeh stať sa kultovkou a pri tom mu chýbalo niečo neuveriteľne dôležité, a to zostať originálny po celý čas. Ako prvý diel trilógie, ktorá ako vieme sa vyvíjala stále k lepšiemu, je to stále prijateľné a v určitom rozpoložení aj fantastická zábava. S toho formálneho hľadiska je to ale jasne priemerný film. ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Edgar Wright v zajetí popu

Edgar Wright v zajetí popu

24.06.2018

Režisér Edgar Wright (Scott Pilgrim proti zbytku světa, Baby Driver) si vybral svůj příští projekt, překvapivě však nebude souviset s komiksy, dospívajícími řidiči, ani zmrzlinovými kornouty. Natočí… (více)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)