Shaun je obchodník, kterému nikdo neprojevuje respekt. Hádá se neustále s matkou a své dívky Liz si nevšímá. Se svým nejlepším přítelem Edem nejraději vysedává celé dny v hospodě Winchester. Liz už toho má dost a oznámí mu, že od něj odchází. Shaun si uvědomí, že mu na ní opravdu zaleží, a rozhodne se, že bude ke svému životu přistupovat zodpovědněji. Jednoho dne ráno uvidí na své zahradě neznámou ženu, která vypadá jako opilá. Když do ní strčí, žena se napíchne na kůl, a stále žije! Shaun se dozvídá, že nebezpečný virus přes noc změnil většinu obyvatel města na živé mrtvoly. Požádá Eda, aby mu byl po ruce při záchraně Liz i matky. Skupinka přeživších nakonec nachází útočiště v hospůdce Winchester... (TV Nova)

maseer2

sympaticky absurdní, ale v podstatě vůbec ne vtipné.. podobně jako u o 3 roky mladšího Hot Fuzz mi tenhle Wrightův parodický styl zkrátka úplně nesednul.. ()

BrooksW.Here

Hneď na začiatok sa otvorene priznávam, že pri mojom aktuálnom sledovaní seriálu The Walking Dead som si už zvykol na vyššiu kvalitu, či už v prípade masiek, alebo scenáru a práve to asi najviac ovplyvnilo moje hodnotenie Súmraku mŕtvych. Komédie Simona Pegga a Nicka Frosta mám rád, no v tomto prípade sa počet vtipných scén dal spočítať na prstoch jednej ruky. Masky nemŕtvych boli podľa mňa dosť odfláknuté a niekedy som si až neskôr uvedomil, že predo mnou stojí zombie. Nevadí, ostatné komédie od týchto tvorcov naozaj stoja za to, nemám, čo viac by som dodal :) ()

Silence

Jako milovník filmů o "nemrtvých" jsem od tohoto snímku nečekal nic víc, než povrchní komedii, která se chce svést na vlně úspěchu zoombie filmů poslední doby. O to větší bylo mé překvapení, po shlédnutí tohoto, teď již mohu říct, velmi podařeného dílka. V první půli filmu, na komedii docela hutnou a ponurou atmosféru, rozptyluje trefný humor a anglická nadsázka. Když se ale situace stává překvapivě dramatická, člověk začíná pochybovat, jestli autoři skutečně chtěli natočit komedii. Podle mne se jedná o plnohodnotný zoombie film, v němž ovšem nevystupují hrdinové, kteří si staví obrněná vozidla a dělají, že usekávání hlav je na jejich denním pořádku, ale dva obyčejní angličané, kteří mají rádi pivo a chodí do hospody a mají obyčejné problémy s obyčejnými přáteli. ()

Terva

Setkání u plotu bylo k popukání. Setkání u Wichestera bylo povinné. Házení desek bylo úchvatné!! To je soudtrack od Batmanan, házej!!! Velice povedená parodie na zombi horory, u které budete brečet smíchy!! ()

adamo_znk

Film nabídne ze začátku velice slibný a originální pohled na zombie tématiku, ale v druhé půlce citelně ztrácí dech a nabízí už jenom hromadu otřepaných klišé. Mrzel mě taky citelný nedostatek krve a gore efektů. ()

PanCitron

Pegg mlátí Zom...(ne to slovo na Z se neříká) "Je" kriketovou pálkou. Všude známý tváře z britcomů a já se náramně bavil. ()

JohnCZ

Takový oddychový zombie film, ale komedií bych to nenazval. Humorných momentů bylo spíše pomálu a ke konci jsem se až začínal nudit. Závěrečná scéna ale na druhou stranu zase film trochu nakopla. Film se nejspíše snažil zombie žánr parodovat a v určitých momentech se mu to opravdu podařilo, někdy se ale tvářil až moc vážně, což mu spíš uškodilo. ()

joehot

Typický ostrovní kousek humoru, tento film je vynikající mix černočerné komedie s prvky hororu, ve které je Simon Pegg doslova výbordelnej.. ()

corpsy

Dokonalá kombinácia zombie hororu a komédie na vysokej profesionálnej úrovni. Ak od filmu čakáte len a len zábavu, dočkáte sa jej v miere vrchovatej. ()

liquido26

"Vypadáš jako účetní Charltona Hestona" Vynikající parodie a pocta Z ... (To slovo na Z, co se nemá říkat) hororům a zároveň to obstojí jako standartní zombie film. Nemohl jsem, když tam začali mlátit toho zombíka při písničce Don´t Stop Me Now od Queenů. ()

Torision

Simona Pegga jsem si zamiloval a jeho úspornej styl hraní je jednoduše peckovej. Stejně jako tenhle film, kterej je na odreagovačku s pivkem a chipsama přesně střiženej. Nijak složitou story vynahrazujou super gagy, švih a šmrnc, kterej tenhle film má. Navíc jsem tu ocenil i ty drobnější fóry, kterejch je tady spousta a film to skvěle okoření. Konečný asi dvouvteřinový cameo Chrise Martina v boji za práva Zombie "Zomb-aid" tenhle film přesně vystiihuje -> vtipný, nadvěcný a nijak anglicky zaprděný. ()

DDT

První půlka filmu je úžasná kombinace typicky britské "sociální" komedie se zombi hororem. Jakmile ale dojde na rubačku se zombíky, dochází filmu dech (neškodní nemrtví vždycky počkají až se hrdinové vykecají a podobně...) Dokonce mi to chvilku připomínalo Choking hazard :-() Ale nakonec z toho vylezl přece jen docela zábavný žánrový kříženec, podobně jako (o něco vydařenější) "Tenkrát v Midlands". ()

curunir

Keďže nijak zvlášť zombie horory nemusím, dosť dlho som odkladal vzhliadnutie tohoto filmu aj napriek tomu, že som naň čítal väčšinou kladné komentáre. Pomerne netradičný mi prišiel nápad sfilmovania tohto filmu angličanmi i keď nakoniec to dopadlo viac-menej obstojne. Veľmi dobrou voľbou bolo dať snímke komediálny charakter, ktorý sa dobre uplatňuje v jeho typickom anglickom suchom humore a tiež miernej konzervatívnosti. Takto sa mi film naozaj páčil a skvelo som sa zabával tak do polovice, keď sa hlavní hrdinovia dostanú do krčmy, ktorá im má poskytnúť relatívne bezpečie. Tu film stráca tempo, rovnako tak aj humor a na mňa pôsobil veľmi nudným dojmom a bol som, že som ho dopozeral. Škoda že to takto dopadlo, inak sa mohlo jednať o veľmi dobrú výnimku v danom žánre. ()

F.man

Trojice Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost jež drží často při sobě (nově Jednotka rychlého nasazení) se tentokrát pustila do hororového filmu. Všichni co už viděli nějaký film této trojice však musí od začátku tušit že místo strachu je čeká huronský smích a místo situací při nichž tuhne krev v žilách spíše situace absurdni. Pokud byla Jednotka rychlého nasazení minimálně usměvná, u Shauna jsem se často upřímně a naplno smál. Takhle povedenou komedií s anglickým humorem, který mě osobně sedí na míru, jsem opravdu neviděl dlouho. Film se totiž nese na vlně nadsázky po celou svoji stopáž a tak, když bude hlavní hrdina chtít zastřelit svou matku, budete se nejspíše smát jak je celá situace absurdní, místo řešení jakýchsi morálních problémů. Co však potěší nejvíce je fakt že tenhle film neni jen bezduchá rechtacka jak by se mohlo zdát, ale má i dobrý děj (v komedionálním meřítku), který, když se najde ve filmu pár slabších míst, před obrazovkou udrží. Celkově, z pohledu nadsázky a čistě humoristého hlediska dávam čtyři hvězdy neb jsem se bavil více než kvalitně. Samozrejmě, nečekejte od Shauna něco složitého, prostě anglický humor, tuny zombíku a kruté hlášky. I've got nothing. ()

Astaroth12

Tak tento chlap bol inač všímavý,išiel okolo zombíkov,vedľa stálo auto s rozbitým predným sklom,otvoril chladiaci box a na nom boli krvavé stopy rúk a vzápetí sa pošmykol na krvi a vobec nič si nevšimol.Na záhrade našli nejakú osobu a jeden z nich hovorí Ježiš Maria je sťatá ako kára,ale to ešte netušili,že práve sa stretli zo zombie.Čisto anglicky niekedy dosť tupí humor bez riadneho afektu,ale zas par krát som sa riadne nasmial.Naozaj bolo tam par vtipných momentov aj pár dramatických.Tento film akciou neovplýval,lebo zombie boli veľmi pomalé a tým pádom nechápem ako sa ľudia mohli nakaziť,keď ich určite nemohli pohrýzť takou šialene pomalou rýchlosťou,niekedy sa mi zdalo že stoja na mieste a oni sa pohybovali.Neviem či to bol zámer ale určite takto sa zombie nepohybujú.Tento film šliape po všetkom čo sa týka zombie,je to komédia ale o zombie vedia hovno.Ako komédia je super,ako zombie film určite nie.Pre zombie fanúšika je tento film trápna zaležitosť. ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Edgar Wright v zajetí popu

Edgar Wright v zajetí popu

24.06.2018

Režisér Edgar Wright (Scott Pilgrim proti zbytku světa, Baby Driver) si vybral svůj příští projekt, překvapivě však nebude souviset s komiksy, dospívajícími řidiči, ani zmrzlinovými kornouty. Natočí… (více)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)