Kokain

MFJD

Po každom pozretí ma to staršne dojme. Niekedy by som bral, či stál o taký život. Ale na koncí ma to vždy prebere, nie pre Georgov osud, za ktroý si može sám ale preto že konečne pochopil o čom to všetko je. A dúfam že tento pocit sa raz dostaví a pochopím to aj ja. Film má pár veci ktoré sa dajú vytknúť ale posolstvo, ktoré v sebe nesie sa nedá len tak obísť. ()

peaceices

Film, který jsem viděl nesčetněkrát a mohl bych znova a znova. Opravdová špička mezi životopisnými filmy. Výborný Johnny Depp a s ním Penélope Cruz. Neskutečně dobrý scénář, hlavní postavy, soundtrack (!) a hlavně příběh, jeden z nejlepších ve filmu jaké jsem kdy viděl (ano, říkáte si že takovýchto námětů jsou stovky ale zrovna tento mě opravdu dostal). "So in the end...was it worth it?" 95 % ()

Phlame

Příběh chamtivosti a nepoučitelnosti. Příběh o tom, že peníze ke štěstí nestačí a většinou vedou k většímu smutku. Příběh o někom, pro koho byly peníze vším a bez nich nebyl nic, což zapříčinilo jeho pád až na dno, kde si konečně uvědomil, že to jediné, co skutečně chce si už nikdy koupit nedokáže - lásku své dcery. //80%. Neskutečně skutečné.// ()

Anikiti

Na tenhle film jsem se podívala jen kvůli tomu, že tam hraje Johnny Depp a ukázalo se, že on vás jen tak nezklame. Perfektní ukázka toho, že každá mince má dvě strany! Celý film prožijete se zadrženým dechem a společně s Georgem prožíváte jeho vrchol, ale i pád. ()

Delmondo

Jednou za mnou přišel kámoš že prej viděl film Kokain kde Depp bere herák, no po tomhle jsem se na to musel kouknout taky a musím říct že sice nevím co všechno tam Depp bral, ale vím určitě že to zahrál opravdu skvěle. ()

Desmi

Neuvěřitelný, co se v 70. letech ve státech dělo.. =) Kolik tam toho Escobar dokázal narvat. To se muselo od čenichu prášit snad půlce Američanů. Neuvěřirelný (neopakovatelný).. film má ale svoje mušky.. ()

zigy

Na pořádný mafiánský film tomu schází napětí, a na pořádný životopisný film tomu schází sympatie k hlavní postavě. Vždyť je to prvotřídní hajzlík, a má, co si zasloužil. Na tom nic nemění ani působivá závěrečná scéna s domnělou návštěvou dcery ve vězení. Pokud chcete opravdový příběh zločince, který má koule, dejte si Scarface. Tohle nemá žádné grády, dost času jsou to jen kecy o ničem. Legrační je, že v tomhle roce by měl pan Jung vyjít z vězení. K dabingu: Výborný výkon Michala Dlouhého dává podnět k zamyšlení, kdo se na Deppíka hodí víc, on, nebo obligátní Saša R.? ()

jessic

Ve srovnání s Mafiány a obdobnými filmy velmi průměrný životopisný snímek o obchodníkovi s kokainem. Ničím nevybočující, hollywoodsky sentimentální snímek a překvapivě ani herecké výkony neohromily. Jediné překvapivé na snímku bylo snad to, že dokonce ani Johnny Depp nepředvedl nikterak oslnivý výkon. ()

The_Misfit

Film je natočený podľa skutočnej udalosti. Jedná sa o veľmi silný príbeh. Osobne si myslím že práve v tomto filme Johnny Depp exceloval svojim hereckým talentom. Ak chce niekto vidieť naozaj kvalitný film, tak je to práve tento. ()

jackalsc

Další klasický příběh jednoho z pašeráků drog. Ono to tak většinou bývá, vrchol je velmi rychlý, člověk má vše, ale pád taky. Osobně se mi strašně líbilo ztvárnění Ray Liotty jako otce, hrál to opravdu velmi dobře :) ()

pold

Příjemný a pěkně plynoucí film. Ted Demme zjevně koksu hodně fandil (když se s ním stihl ufetovat před čtyřicítkou), což se zjevně projevilo v jeho přístupu, kde jsou všichni dealeři vlastně sympaťáci, a celkově nedělají nic špatného, jenom přesunou pár rostlinek přes imaginární čáru na mapě... ehmmm.... takže jako film jo, ale realita nula. Kdo se zajímá o realitu kšeftování s Mendelínským kartelem a Pablo Escobarem, jakož i realitu importu kokeše do US, nechť shlédne Cocaine Cowboys, kde ti hodní dealeři zabíjej celý rodiny bez mrknutí oka - de o kšeft. Případně Cocaine Cowboys II, kde se jasně ukáže, že ten koks není jen sexy bílej prášek, kterej si doprává Paris Hiltonová a Naomi Campbell aby po deseti vodkách byly furt v cajku, ale taky se z něj vaří crack, kterej decimuje Ameriku pomalu stejně jako herák. ()

carAnthony

Skvelý Depp, no bohužial iba priemerné spracovanie, skoro žiadne zvraty ani nadchýnajúce momenty... čakal som viac! //65%// ()

Saxos

Johnny Depp v roli blonďaté máničky kalifornského sněhového krále "Boston George". Spolu s Pablem Emiliem Escobarem v čele Medellínského kartelu zaplavili USA kokainem. Na rozdíl od svého drogového šéfa, který se dožil pouhých 44 let, byl George Jung až do roku 2014 umístěn v base. Teď mu je 74 let. ()

Franki69

Kromě dost nepodařeného maskérování Johnyho Deepa na konci příběhu *** spoiler ..když je dealerská dráha George Junga na konci a jde do basy *** je tu z roku 2001 velmi dobře natočena životní story chlápka, kterej chtěl prachy za každou cenu a nakonec skončil za mřížema, kde mu šibalo. Rozhodně doporučuju k shlédnutí. „Kokainový“ filmy v současnosti převálcovala série Narcos, takže už je takový „pamětnický“, ale rozhodně nepatří k snímkům, na které by filmový fanoušek měl zapomínat. Na vyprávění příběhu je znát, že tvůrci byli v kontaktu s jeho hlavním protagonistou, snímek dost jednostranně a trochu „lichotivě“ vyznívá v jeho prospěch. Ale víme jak to chodí. Každý grázl u soudu tvrdí, že chtěl „jen trochu víc, než mu život dal“ a svoje hnusný činy obhajuje. Rozhodně dávám 80%. P.S. Z basy ho pustili v roce 2014. ()

LencaN

Slušně natočený náhled do světa obchodu s drogami. Johnny Depp je super snad v každé roli, i na tu blonďatou paruku se dá zvyknout. Hlavně jsem si z toho odnesla, že svět není černobílý, že padouch nemusí být vyloženě podrazák a vyčůránek. Penelope se taky role hysterky ujala se vším svým nadáním a nábojem. Nemám moc co vytknout. A ten konec byl opravdu smutný, takže i proto si film získal moje sympatie. ()

Kozlowski8

Životopisný příběh člověka, který se od drobného dealera trávy propracoval až na největšího pašeráka kolumbijského kokainu do USA. Snímek Teda Demmeho není, až na herecký výkon Johnnyho Deppa, ničím obzvláště vyjímečný, ale je vcelku zdařile podaným vyprávěním o světě drog, se solidně vyprofilovanou hlavní postavou a jejím životním příběhem 70 %. ()

RNDr.Strom

No, po sledování děl typu Narcos je to po stránce 'příběhu drogového bosse' dost komické, ale to teď vynechme... já to spíš nahlížím po stránce příběhu chlapce, který chtěl být jako jeho táta, ale nějak to nevyšlo, vlastně stejně jako u táty, až na nějaké drobné odchylky v naraci, co já vím, třeba že táta byl celkem drobný podnikatel, kdežto synáček kokainový velkopašerák, že táta nakonec zbankrotoval a trochu naštval mamku, kdežto syn dostal vlastně doživotí...prostě tátu je potřeba překonat, že jo. No a jeho malá, ta na to vlastně nebyla ani tak moc zvědavá, ta chtěla prostě tátu. No jako vždy, začíná to docela nevinně, a pak víte jak... Takže po  stránce rodinný tragédie zábavnej nápad, ale ta forma k tomu byla taková jakási divná. Prostě když něco takového kombinujete s v první půlce frajerskou fresh sunshine groteskou, tak ta druhá půlka, pokud není fakt dobře scénaristicky vystavěná, může vyznít trochu plytce... a tak, takže to mi už přijde lepší i takový Vlk z Wallstreet, kde ten průšvih a to šílenství šlo opravdu pod kůži, kdežto tady to bylo takové celkem živé předčítání životopisu. Jo a co se týče hlavních hrdinů, kromě Penelope všichni jaksi podivně přehrávali/nedohrávali, teda, byl to od ní hodně energicky náročný výkon, ale aby bylo možné říct, že přehrávala svoji roli, musela by asi explodovat jako pouťový balónek... Dobrej komentář: gudaulin, Kaka ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta