Tentokrát je to osobní. Chladná tvář Jamese Bonda prahne po pomstě. Timothy Dalton v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. Britský tajný agent James Bond, který dosud oddaně sloužil zájmům vlasti a Jejího Veličenstva, se poprvé dostane do situace, kdy jedná pouze na základě své osobní motivace. Stane se tak poté, co kolumbijský drogový magnát Franz Sanchez uprchne ze zajetí CIA a pomstí se Bondovu dlouholetému příteli Felixovi Leiterovi. V den své svatby tak Leiter navždy ztratí manželku a sám přijde o nohu poté, co jej Sanchez nechá předhodit hladovému žralokovi. Protože britská tajná služba MI6 nechce mít s americkým případem nic společného, dá Bond výpověď a pustí se do pátrání po Sanchezovi na vlastní pěst. Spojí se s půvabnou pilotkou amerického letectva Pam Bouvierovou. Před Sanchezem se vydává za zabijáka na volné noze. Nabídne mu své služby a zaseje v něm nedůvěru v některé jeho spolupracovníky. Avšak rozložit dobře fungující drogový kartel může být nad Bondovy síly... (Česká televize)

Necrotongue

Druhá(a pro mě,bohužel,poslední) Daltonova "bondovka" kvalitativně lepší než Dech života.Bond Timothyho Daltona zůstává chladný a ostrý,akční scény zůstávají v rámci možností nepřemrštěné,celý film působí tak nějak reálnějším dojmem,určitě jsem se bavil. ()

Bauer

Ještě lepší než dech života.Timothy Dalton se mi začínal v roli Bonda líbit , škoda jen že ti zabalil tak brzo.Tahle bondovka je opět skvělá.Tentokrát to není klasická bondovka protože se zde Bond mstí a to se mi na to právě líbilo asi nejvíc.Paráda. ()

luka4615

007-16 Režisér John Glen snímku Licence to Kill vtiskl díky příběhové linii o osobní vendetě mnohem uvěřitelnější kontury, přičemž zároveň postavu Jamese Bonda posouvá o pořádný kus dál co se charakterové výstavby tyče. Někomu se možná tato bondovka bude zdát jako slepá ulička, která nikdy neměla vzniknout, nicméně já osobně jsem se po celou dobu stopáže výtečně bavil. Zde užité nápadité akční scény (sekvence s trucky Kenworth W900) spolu s perfektním antagonistou jsou totiž ingredience, které se zřejmě nikdy neokoukají a budou stále dobře bavit. Jen škoda, že Timothy Dalton tuto sérii o Agentovi s povolením zabíjet opustil tak brzy. (HBO GO) „Señor Bond, you got big cojones. You come here, to my place, without references, carrying a piece, throwing around a lot of money... but you should know something: nobody saw you come in, so nobody has to see you go out.” ()

ScarPoul

Podobne ako v prípade V službách jeho veličenstva - tu James Bond posúva hranice. V tomto prípade v emotívnej rovine - túžba po pomste. Čo sa týka tohoto prvku tak je absolútne bezchybný a toto postupné ozrejmovanie Bonda ma jednoducho baví - lenže akonáhle príde rad na akčné scény, alebo zmysluplné dialógy začínam sa ja a aj film strácať v neskutočnom množstve nevyužitých a kŕčovitých scén. Nedokázal som si jednoducho nájsť v tomto filme to čo robí Bonda Bondom. Síce je tu neskutočne dobre využitá postava Q v podaní excelentného Desmonda Llewelyna a tiež sa tu objavuje ešte mladučký Benicio Del Toro - ale všetko mi to príde ako keby chcel režisér aj scenárista vytvoriť niečo iné a nové, ale pritom zanechať aj to staré, lenže ani jeden ani druhý sa nevedeli rozhodnút, čoho tam bude viac a práve toto neustále váhanie, robí s tohoto filmu len priemerný film, ktorý nadchne aj tak len fanúšikov. veľká škoda. ()

Lacike

Najdrsnejsia Bondovka oproti ktorej Craigove pôsobia ako filmy pre deti. Tentokrat je zapletka osobna. Prizabiju stareho bondovho kamarata Felixa a zabiju Sharkeyho. Takze namiesto klasickej spionskej Bondovky tentoraz dostaneme drsny revenge film. Vdaka tomu film obsahuje minimum hlasok. Prva polovica v ktorej Bond ide zarputilo za pomstou ma poriadne grady a skoda, ze taky nie je cely film. V druhej bohuzial pomstu na chvilu odlozi a predstiera, ze je zaporakov kamarat. Tato cast je zbytocne natahovana a kludne by sa mohla o takych 20 minut skratit. V zavere to ale vynahradi velkolepo vybusne finale pri nahanacke kamionov. Miestami vybuchy zaplnia cely sirokouhly zaber kamery. Nadhera. Akcia je znova spickova. Zaujal ma uz uvod v ktorom s vrtulnikom unesu lietadlo. O par rokov neskôr nieco podobne predviedol Nolan v Dark Knight Rises. Dalej tu mame skvelu bitku pod vodou behom ktorej si Bond zalyzuje na vode a potom sa presunie do vzduchu a par dalsich drobnejsich akcnych scen. Vynimocne sa vydarilo herecke obsadenie. Jeden z najpôsobivejsich zaporakov narkobaron Robert Davi, jeho drsny poskok Benicio Del Toro, spinavy policajt Everett McGill, priekupnik Anthony Zerbe, vynimocne kladas Cary-Hiroyuki Tagawa a nakoniec dve nadherne bondgirls Carey Lowell a Talisa Soto. Kazdy z nich podava fantasticky vykon. Dokonca aj Dalton je lepsi ako minule. Nekompromisna zapletka mu svedci, kedze to je skôr drsny akcny hrdina ako elegantny spion. Viacero kaskaderskych kuskov urobil sam. Tentokrat aj zvadzanie zien mu islo lepsie ako minule a uz nepôsobil, ze ho to nebavi. No a este zaujme, ze Q tu ma tentoraz dost velky priestor. Hudba je ok, ale titulkova pesnicka zase nic extra. Tato Bondovka bola posledna pre väcsinu hercov. Skoda ze si Dalton nezahral este aspon v jednej a takisto ma mrzi, ze s Bondovkami skoncil aj reziser John Glen, ktory im zakazdym dodal spickove akcne sceny. Takze celkovo to vidim znova na 9/10, ale tentoraz to zaokruhlim smerom dole, lebo to nepôsobi ako Bondovka ale ako drsny akcny film. ()

Terva

CITÁT - Zubní pasta Dentonite. Používat v malých dávkách. Nová plastická výbušnina. Scénář : Michael G. Wilson a Richard Maibaum. Kamera : Alec Mills. Hudba : Michael Kamen ve spolupráci s The National Philharmonic Orchestra. Ve filmu zazní Gladys Knight - Licence To Kill. http://www.youtube.com/watch?v=9Jh92TN5few Hrají : Timothy Dalton jako James, James Bond. CITÁT - Nechte si ty sentimentální žvásty. Věděl, co riskuje........... ()

MrCreosote

Myslím, že sázka na větší dynamičnost a osobnější přístup hlavního hrdiny tady vyšla na výbornou, i když se nedá říct, že bych si takhle představoval každé Bondovo dobrodružství. Prakticky zmizela nadsázka, která ještě u předcházejícího Daltonova příspěvku do série byla jasně patrná a agentovi protivníci jsou mnohem více ukotveni v realitě než předchozí samozvaní světovládci a zvláštní hříčky přírody. V závěru už ta neustálá akce působí poněkud tuctově, ale jak říkám, tenhle "krok stranou" agentovi 007 jednoznačně prospěl a minimálně jeden další akční nářez bych si od pánů Glena a Daltona nechal líbit. ()

JohnCZ

Škoda, že tvůrci ještě více nepřitlačili na pilu. Osobní msta je totiž v rámci bondovek konečně něco zcela neobvyklého a osobní rovina tomu mohla dodat něco neokoukaného, avšak scénář se spíše drží při zemi. Akce je supr, záporák pěknej šmejd, máme tu rovnou dvě bondgirl (a James si vybere tu špatnou :), avšak děj je rozmělňován mnoha nezáživnými momenty. Nezlobil bych se, kdyby se film trochu prostříhal - zejména zhruba v polovině, kde se nic moc neděje a pořád se jen kecá. ()

Blofeld

Dost netradiční bondovka, ve které se Bond utrhne ze řetězu a mstí svého přítele Leitera, je překvapivě i dost povedená. Chybějící bondovský šarm nahrazují akční scény, které jsou jedny z nejlepších v sérii, a Dalton rozhodně není špatný herec. ()

corpsy

Tak toto už patrí takmer čisto do akčného žánru. Tymothy Dalton je síce sympaťák, ale viac ako posteľové kreácie mu viac svedčí dať niekomu do držky a zničiť pár dopravných prostriedkov. Dá sa ale povedať, že snímok napriek tomu paradoxne prepadol, aspoň na americkom kontinente. Konkurencia bola veliká ( BATMAN, INDIANA JONES A POSLEDNÁ KRÍŽOVÁ VÝPRAVA, SMRTONOSNÁ ZBRAŇ 2 ). No kapitán Bond sa aj napriek nízkym tržbám v tejto slávnej spoločnosti určite nestratí, ponúka totiž razantnú akciu a skvelú výpravu, a to nehovorím o dvoch veľmi sympatických bondgirls. ()

Zeebonk

Dalton převálcoval Moorea na plné čáře. Charismatem srší, že dámičky padají v mdlobách a po fyzické stránce konečně někdo od dob Lazenbyho předvádí uvěřitelné kaskadérské kousky. Licence to Kill se řadí k nejlepším Bondovkám a zdatně mu k tomu dopomohla pekelně nadupaná akce, nekompromisní Bond, sexy Bondgirl a důstojný záporák v podání Roberta Daviho. ()

Padme_Anakin

Za Dellu a Felixe... Bond dává výpověď, Q si bere dovolenou, agentka CIA se převlékne za sekretářku a společnými silami se pustí do boje proti Sanchezovi. Tahle drsná Bondovská krimi se mi zamlouvá, Timothy Dalton s Carey Lowell tvoří parádní dvojku a když si k nim připočítám úžasnýho Q, tj. Desmonda Llewelyna a mladinkého Benicia Del Tora, vychází mi velmi pěkné čtyři hvězdy a spokojenost. ()

ConanVJ

Opět pěkná Bondovka se dvěma nádhernýma Bondgirl, skvělou akcí a podruhé a naposledy s Daltonem. Na jednu staru je škoda, že je to jeho poslední Bond, ale zas jsme nemuseli koukat jak stárne jako Moore. Tentokrát zde ani nejde o záchranu světa, ale spíš o pomstu za Felixe drogovému mafiánovi. Za mě 80% :) ()

Adman

Ač se to někomu nemusí líbít, tak se z Timotyho Daltona stává naprosto právoplatný nástupce z řady herců elegantního, galantního, tajného agenta 007, Jamese Bonda s povolením zabíjet. Na mě působí tento díl vskutku impozantně a nenechám si to ničím vymluvit, je to frajer. ()

Z0oMb3E

Čo to kur*a bolo? Z Bondovky sa stal tuctový americký akčkný film. Z Bonda sa stal pomstiteľ alá Rambo navzdory k svojej profesionalite, záväzkom, či poslušnosti. Kde su časy, keď v prvej časti (Dr. No) padlo sotva 10 výstrelov, aj to len z pištole? Daltonovo hranie je čisto surové. Žiadny šarm, žiadna charizma, žiadny sexappeal, žiadna ľahkosť, len tvrdá robota. Popri tých výbuchoch, streľbách, naháňačkách a pobehovania hore dole neostáva na flirty skoro žiadny čas. A nieje TO ochranná známka Bonda? Kaskadérske kúsky sú tu úplne zbytočné a z môjho pohľadu až rušivé. Do Bondoviek sa absolútne nehodia. Čo sa tíka bondgirls výrazne sa im skrátil účes a oproti predošlej časti im stúplo aj IQ. (I keď nie veľa: Bond visí nad drtičom a bondgirl naň 2 min. pozerá a opýta sa ho, či je v poriadku.) Našťastie, že Dalton natočil len dva filmy. Tretí by som už asi nevydržal. ()

MartinezZ

Osobní věci do toho nepatří, jak bývalá manželka, tak osobní msta. Jako běžná akční detektivka nebo rozvleklý díl nějakého detektivního seriálu v pořádku, do Bonda tohle ale nepatří, chybí tomu grácie a elegance špiona Jejího Veličenstva. ()

mysiak

Obyčajná bondovka, kde ma zaujal Benicio Del Toro vo svojej typickej role - vyzeral ako feťák, ale ako Timothy Dalton je pre mňa najslabší Bond - Lazenby je pre mňa špeciálna kategória "megatrápny Bond", akcia je dosť kvalitná, ale to nie na zaplátanie dier v trápnosti Daltona, a jeho nezaujímavosti...obyčajný Bond... ()

Historik

Musím říci, že tato mise Daltonovi seděla. Rozhodně mu takováto cesta pomsty jde k pleti. Otázka je, zda jde k pleti i Jamesi Bondovi. U obou Daltonových Bondů mám jeden problém, který mi brání, abych dal čistých pět hvězdiček. Chybí mi tu bondovská lehkost, je to příliš vážné. Na druhou stranu bylo sympatické zapojení starého bručouna Q. Takže 90% ()

javak810i

Druhá a poslední Daltonova bondovka. Na ní se mě nevíce líbily dvě bondgirl, které opravdu mají co do sebe. Zápletka je také slušná a dočkáme se pár zajímavých zvratů. Jediné, co mě trochu zklamalo, bylo konečné utkání s hlavním záporákem, které mohlo být trochu výbušnější. 4* ()