Souboj Titánů

• Velká Británie Clash of the Titans (více)

Mocný bůh Zeus zničí království krále Acrisia jako trest za to, že dal vlastní dceru a jejího právě narozeného syna Persea svrhnout do moře. Zatímco poslední z titánů Kraken ničí království, Perseus, který je ve skutečnosti Diovým potomkem, i jeho matka, jsou bezpečně dopraveni na ostrov Serifos. Kalibos, syn bohyně Thetis, už takové štěstí nemá, protože ho Zeus změní v netvora jako trest za to, že vyhubil Diovo stádo létajících koní. O princeznu Andromedu, kterou si měl vzít za ženu, se tak sice mohl ucházet každý, jenže všichni zatím skončili na hranici, protože nedokázali uhádnout její hádanku a tím zlomit prokletí. Perseus, kterého Thetis z pomsty přenesla do fénického města Džopy, je okouzlen krásou Andromedy a rozhodne se ji získat. Využije magických zbraní, kterými ho vybavili bohové na příkaz Dia, a v nebezpečné noční výpravě se mu podaří odhalit odpověď na novou hádanku. Radost však netrvá dlouho, protože marnivá královna Kasiopeia urazí Thetis a bohyně žádá jako odplatu smrt pro Andromedu. Kasiopeia ji musí za třicet dnů na mořském břehu obětovat Krakenovi. Pouhých třicet dnů má tak Perseus na to, aby své milované zachránil život. (TV Nova)

JimiH

Skvěle napsaný příběh na motivy antických legend ničí špatná režie a příšerně toporný Harry Hamlin v roli Persea. Triky jsou pravda často k smíchu, ale to mi vadilo nejmíň ze všech chyb tohoto filmu. Bubo rulez! ()

Břeťa

Na tu dobu výborně zpracovaný film. Efekty nám dnes připadají směšné, ovšem na počátku 80. let to byl skvělý počin. Děj a scénář je velmi slušný a uvrhne diváky přímo do děje. Především skvělé jsou souvislosti úkolů (např. tři vědmy -> informace o Meduse -> Medusa -> hlava Medusy - > zkamenění Krakena), které jsou nutné vykonat pro další postup, který završí zničením Krakena. Nechybí ani vtipné scény, které jsou chytře umístěny do děje a nevnucují se, jež zajištuje sympatická sova Bubo. Pokud ho mám ale hodnotit s dnešními filmy, patří do nadprůměru. Vždycky se na něj rád podívám a vím, že to není jen ztráta času. Kdo ještě neviděl a má rád antické báje a pověsti, vřele doporučuji. ()

Barak

Triky ani po třiceti letech neztrácí svůj půvab a stále mají co nabídnout - ne, vážně mi nepříjdou směšné.. :) Bohužel už je to však dost nuda - je to dlouhé, je tam zbytečně mnoho postav, které vůbec neovlivní děj, uvítal bych zkrátka něco rychlejšího.... 6.5/10 ()

parabellum

Pro mě jakož fandu žánru fantasy je Souboj Titánů srdeční záležitost. Je to úplně první fantasy snímek co jsem viděl. Když jsem nato čučel s mím tatínkem tak jsem byl totálně vyplácanej z mýtické Medusy, Pegase a o Krakenovi ani nemluvím:)) Dobrodružství z tohoto snímku čiší vší silou, nato jakou to má stopáž tak děj krásně svižně ubýhá a i když triky dnes už působí dosti naivně mají pořád své neodolatelné kouzlo i po tolika letech. Škoda, že dnes už o bájné řecké mýty a legendy nejevý filmaři takový zájem jako v 80. letech a nutně se obávám předělávky tohoto snímku:(( ()

Meiers

Tak tohle je nostalgie největšího kalibru a v dobách mého dětství bezkonkurenční a na svou dobu kurefski našlapaná fantasy dobrodružárna, co mě chytla za pindíka. Vypusťte Krakena! ()

-soch-

Film je skutočnou klasikou v žánri. Zaujal ma svojou jednoduchosťou a kúzlom, ktoré vytvorili kostými, obsadenie a hlavne tie "zázračné" tvory, ktoré si tam poletujú až je vidieť, že sú do obrazu vložené umelo. Práve to už nikde neuvidíte. A k tomu ešte jeden z najlepších dabingov, aké boli pre Markízu vyrobené. V slovenskom znení: BORIS FARKAŠ, ELO ROMANČÍK, BOŽIDARA TURZNONOVOVÁ, MONIKA RADVÁNYIOVÁ, DUŠAN JAMRICH, ZDENA GRÚBEROVÁ a iní. Réžia slovenských dialógov: PETER MIKULÍK ()

gauron666

Na tenhle film bych málem dočista zapomněl, připomněl mi ho až ubohý americký remake. Úžasné dobrodružství, které jsem jako malý chlapec miloval a i po letech má stále co nabídnout. Úžasné masky, prostředí a kvalitní herecké obsazení. Já osobně např. nejsem příznivcem dabingu ale původní český dabing je vynikající. Po letech toto dílo dokonce konečně vyšlo na DvD a BluRay a tak konečně můžu svoji starou VHS kazetu nechat v klidu odejít do věčných lovišt:-)) ()

Rypley

Zajímavost: Harry Hamlin, představitel Persea, v roce 2007 propůjčil svůj hlas téže postavě v PS2 hře GOD OF WAR 2. (Tato hra vyšla znova v roce 2010 v HD rozlišení na Playstation 3.) ()

Wopat

Když jsem byl malý a chodil jsem s bráchou do vidopůjčovny, vždycky si musel půjčit Rockyho a já Souboj Titánů. Nikdy nic jiného. Perseovo putování jsem neskutečně prožíval. Ničeho jsem se nebál víc než Medusy. Scéna v chrámu ve mě vyvolávala takový strach, že jsem měl co dělat, abych se vydržel dívat. Vždycky to byl pro mě velký zážitek. Do videopůjčovny jsem chodil moc rád. ()

Redix

Na to jak je ten film starej je pořád vynikající a oproti novějšímu zpracování je jednoznačně lepší. ()

AxelWers

Kvalitný fantasy film zo začiatku 80-tych rokov, s jedným veľkým ALE, ktoré zobralo jednu hviezdičku - efekty vo filme pripomínajú skôr fantasy filmy z konca 60-tych rokov. Mnoho rokov som si dokonca myslel, že tento film bol natočený niekedy v druhej polovici 60-tych rokov. ()

Al44...

Starší, ale dnes již klasický příběh, který námětově sahá po různých řeckých bájích a pověstech. Na svou dobu jsou zde k vidění opravdu efektní triky, což perfektně doplňuje pěkný a poutavý příběh mladého Persea. Dle mého tento film předběhl svou dobu a i když je na dnešní dobu již mírně zastaralý, tak stále dokáže zaujmout a zabavit. ()

Kremik

Nesmrtelná legenda. Triky v ní mi přišli lepší než v remaku. Když jsem to viděl poprvé v devadesátých letech, tak jsem si říkal, proč seu nás tohle taky netočí...Postupem času jsem zjistil, že nejkrásnější filmy vznikají z úcty a lásky k látce a ne kvůli penězům... Maggie Smith je stejně nejlepší bohyně a čarodejnice i Gorgona jsou nejlepší potvory na světě. No a Bubo je prostě sova master :) ()

NightPorter

Jeden z nejoblíbenějších filmů mýho dětství, a už to tak nějak holt zůstalo. Klíčem je úžasnej příběh, kterýmu se jentak něco nevyrovná a kterej je v týhle starý verzi dokonale zpracovanej. Na svojí dobu skvělý triky (tuším, že pak rozhejbaly i Terminátora), kterejm jsem jako malej věřil a nenudí mě ani teď - scéna, kde Perseus chytá Paegase, je naprosto perfektní, medúza je taky parádně děsivá, skoro jako paní Bejloková z prvního Přichází satan, Calibos jakbysmet a Usula Andress jako Afrodita? - Děkuji. A má to krásnou hudbu, dobrý herce, prostě všechno. "Find and fulfill your destiny." Jo, Olivierův hlas je vážně boží. ()

Kadas97

Film môjho detstva, ktorý som videl od mojich 8-ich rokov nespočetne veľa krát. Krásny dobrodružný príbeh plný nástrah a nebezpečenstva bol pre mňa niečím, pri čom som nepotreboval jesť, piť ani nič iné. Efekty, ktoré sa v dnešnej dobe zdajú smiešne som vtedy žral a doslova veril, že žije niekde v Grécku čert s vidličkou namiesto ruky. Celý film je sprevádzaný úžasnou dokresľujúcou hudbou. 10 z 10 ()

Ygnor

Po letech co jsem film shlédl v telce, mi triky připadaly horší než od Zemanovy Cesty do pravěku, která je starší o dvacet let. Pro dítě tehdy samože klasika, dnes už jen úsměvné vzpomínky. ()

SamanthaM.M

Kultový film, na ktorý u nás doma s radosťou spomíname. Čoby nie - moja matka ho v dňoch svojej mladosti videla v kine a doteraz v jej očiach súboj Persea s Medúzou v miere strašidelnosti nič neprekonalo . A legendárnu hlášku "Vypusťte krakena!" teraz používa, keď púšťa z klietky môjho potkana. ()

Ozzy2

Tenhle film je rozhodně kult.Zřejmě i proto, že v té době byl takový snímek malý zázrak.Myslím v ČSSR.Tu hlášku s Krakenem jsme používali neustále, dodnes se při odchodu na WC říká " Jdu vypustit krakena." ()

helraiser

Prostě paráda, kde se na tuto klasiku hrabe nového zpracování. Já vím triky jsou dnes už spíše k smíchu, ale tohle je prostě nádhera. ()

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

08.05.2013

Režiséři nestávkují...

Režiséři nestávkují...

09.11.2007

Alespoň prozatím. Ale když si scenáristé, jejichž vzpoura momentálně v Státech probíhá (a už to vážně postihlo několik připravovaných filmů a hlavně televizi, kde je přeci jen výrobní doba pořadů… (více)

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

09.08.2007

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures to s remakem fantasy klasiky Souboj Titánů myslí smrtelně vážně. Koncem června Lawrence Kasdan (Dobyvatelé ztracené archy, Impérium vrací… (více)

Z Bradavic na Olymp

Z Bradavic na Olymp

22.04.2007

Už z toho pomalu začíná být trapná fráze, ale úspěch 300: Bitvy u Thermopyl opravdu změnil Hollywood. Najednou se s velkým hřmotem vynořují všechny projekty, které jen vzdáleně souvisí se starověkým… (více)