Toy Story 2: Příběh hraček

• Česko

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1999, 89 min

Když se dívám v podstatě na jakýkoli díl "Toy Story", mám pocit, že bych se vracel do stejného světa. Ono je to logické, protože ty postavy jsou stejné, ale spíš jde o to, že se vracím i do stejně kvalitního světa. Všechny díly jsou něčím výjimečné, něčím zajímavé. U všech jsem se neskutečně bavil, stejně jako jsem byl silně dojatý.(9.4.2014)

Lehce vylepšená animace, zlepšená fyzika, povedenější příběh, dospělejší vtípky, perfektní hlášky. Jednička byla možná průlomová, ale dvojka je akčnější, zábavnější, napínavější a vtipnější... Prostě lepší! Technologie jde sice dopředu, ale Toy Story 2, ani po více než 10 letech nestárne! Těším se na trojku(19.2.2006)

Větší, zajímavější, propracovanější a hlavně ještě vtipnější. Hlavně mě pobavila celá řada odazů na jiné filmy. Smích léčí.(15.4.2007)

Jednotka mi prišla minimálne o triedu lepšia. Dvojka už bola dejovo akosi príliš prekombinovaná a veľa fórov mi prišlo skôr trápnych, ako vtipných. Ak však prestanem porovnávať s prvotinou, toy story 2 je v porovnaní s inými animákmi stále veľmi vydarený, najmä animácia je na tú dobu proste perfektná. Takže tie 4* si to predsa len zaslúži. Jo a Joan Cusack, čoby hlas kovbojky mi teda poriadne pílila uši.....(20.1.2013)

Nic naplat, i dvojka je po tolika letech stále kvalitní jako jednička. Opět velká nostalgie.(25.10.2014)

Pořád mám nějak radši tu jedničku ale dvojka je taky hrozně super, animace trochu postoupila, je to vidět ....(23.4.2007)

U tohohle filmu jsem řval smíchy. Dinosaurus mě zničil svými rulujícími hláškami. Já jsem tvůj otec od Zorga taky a závěrečné titulky s přibalenou "gumovou kachničkou" mě odrovnaly úplně...(9.2.2010)

Jak sa stalo, že som v rámci Pixar maratónu neokomentoval "Toy Story 2"? Neviem. Ale nevadí. Videl som ho nedávno a myslím si, že niečo si o ňom treba povedať. Podľa mňa veľmi silný, ak nie ešte lepší nasledovník vynikajúceho filmového otvorenie pre štúdio Pixar. "Toy Story 2" prináša späť všetky naše obľúbené postavy, vytvára nové, ktoré si rovnako užijeme a rovnako aj posúva hranice animácie dopredu. Film vyzerá vynikajúco. Na svoje roky úplne skvele. Plus jeho humor je podľa mňa špičkový. Všetko funguje a všetky hlášky a referencie na iné filmy sú vynikajúce. A najmä trefné. Smial som sa v správne momenty, bolo mi postáv ľúto v správne momenty a mám pocit, že rovnako som prežíval s nimi každú jednu momentku, kde sme cítili tú drámu medzi nimi. Hudba Randyho Newmanna v tomto filme skutočne funguje a je to asi jeden z jeho najlepších momentiek. Plus som mal vždy rád aj toho opravára hračiek a jeho opravársky kufor, kde bolo snáď všetko. Je fajn, že vidíme hračky viac cestovať, využívať ich možnosti a celkovo mám pocit, že sa hranice animovaného sveta posunuli v tomto filme oveľa ďalej. Záverečná dráma patrí medzi najlepšie a súčasne aj milujem všetky nové postavy ako sú Jessie, Bulseye, Zurg, nový Buzz Lightyear či Zlatokop. Fungujú skvele. Všetky momentky rezonujú, film je veľmi zapamätateľný a milujem aj koncové chybné scénky, ktoré vyčaria človeku ešte na konci filmu úsmev na tvári. V mojich očiach ešte lepší film, než jeho predchodca. A definitívne hovorím, že stojí za to ho vidieť. Hodnotenie: A(16.10.2017)

Ještě lepší než jednička. Bohatší příběh, dokonalá animace, perfektní hlášky, celkově víc dospělejší... "Můj" teranosaurus ruluje ještě víc než v jedničce, výtečný je opravář hraček (to jen dědula z Geriho hry!), prostě bomba...(11.12.2006)

První díl se mi líbil o kousek víc. Pociťovala jsem z něj mnohem víc emocí. Ale i tak je to král mezi animákama.(30.11.2011)

Tak poté, co mě jednička ohromila, dvojka to dokázala také, což se jen tak nestává. Ano, bylo to trochu slabší než první díl, ale Pixar stejně zkrátka umí točit animáky a tohle je jedna z jejich perel! Příběh opět docela fajn, hračky milé, animace na svou dobu neskutečně pokročilá a dobrá. Plno vtipných hlášek a situací, barvy a roztomilost na vás čiší ze všech stran. Co víc si přát?(19.6.2013)

Peripetie dvojice kovboj Woody a Buzz Rakeťák se už po prvním dílu trochu opakují, ale humor jim nechybí ani napodruhé a parodie na Hvězdné války mě vždycky potěší, tím spíše v takto vydařeném podání temného císaře Zurga. Ale doufám, že v trojce se tvůrci vytasí s něčím novým a originálním.(20.6.2013)

Pokračování? Skvělého animáku? Co dalšího by mohly ,tvůrci nabídnout? Povedený příběh,skvělé hlavní postavičky (paní Brambůrková) to vše se opět povedlo.Nic nelze vytknout.*****(12.1.2008)

Todle bylo ono! První díl byl skvělý, ale tohle bylo ještě lepší. Rakeťák Buzz a Woody bok po boku, stále pohotový Pan Brambůrek, nevlezlý humor, z kterého si každý odnese něco a nové hračky na scéně ("Jsem ženatý, jsem ženatý, jsem ženatý..."). Animaci se moc vytknout nedá. Nenudil jsem se ani chvíli, až mě fascinovalo, že takto fantasticky renderované scény patří do minulého tisíciletí. Podoba opraváře hraček mi dala vzpomenout na Gerri's game. Zlatokop tak zvrácený, jak má být. O něco více "zla" oproti jedničce, což dělá film ještě napínavějším. Sláva Pixaru.(18.8.2010)

Pre mňa druhý najlepší (americký) animovaný film. Skvelý dej (silný-emotívny-vtipný) dobré tempo (zápletky sú na úrovni) postavičky sú roztomilé a úžasné (rôzne hračky si získajú obecenstvo) a podmanivá hudba si z vás urobí úlovok (Oscar za pieseň je len tomu dôkazom). Animované kráľovstvo hračiek si opäť našlo svoju cestu k nám-divákom a my sme mu za to vďační, že nás svojim posolstvom pokorilo. Toy Story ako trilógia je sám o sebe už animovaný kult. Vďaka prístupu, ktorý bol vydretý pre obecenstvo, nie pre peniaze. To robí z tejto animovanej série poklad, a to nie len pre ratolestí...95%(31.10.2014)

Dvojka překonala jedničku pouze v kvalitě animace. Jinak to byl stejně dobrý a zábavný film.(13.1.2007)

Lepší než jednička za což může hlavně epizodní postavička Ela a Zerg.(8.8.2015)

Výborná digitální pohádka.Příběh hračekje zábavný a dojemný , čemuž velice pomáhají vynikající výkonyherců , kteří hrdinům propůjčili hlasy.Samozřejmě nechybí ani spousta minivtípků, které známe z klasických disneyovek.Toy Story 2 - oceněný Zlatým glóbem.Už se těším na třetí díl , který vyjde v roce 2008.(29.10.2006)

• Kuzlo

Nemôžem si pomôcť ale viac ako 30% nedám. TS 2 bolo pre mňa až na zopár vtipných hlášok a narážok na iné filmy sklamaním.(14.4.2011)

Přesto, že je pokračování slabší než první díl, 5 hvězdiček je jasných. Hodně jsem se těšil na svého oblíbence - Dinosaura - a nebyl jsem zklamán:-) Má opět několik skvělých scének. Moc se mi také líbila část, kdy Woodyho spravuje ten šikovný stařík - to je opravdu krásně udělané. Výborný je i závěrečný sestřih "z natáčení", který se objeví s titulky... Je toho zkrátka hodně, co se tvůrcům v tomto filmu povedlo:-) Tleskám Pixaru za další úžasné dílo.(9.6.2005)

Snad ještě dokonalejší než dokonalá jednička. Pan Brambůrek si vezme "ty zlý oči" a jde se do akce. Závěr na letišti je snad ještě vymakanější a akčnější než ve Smrtonosné pasti 2.(29.11.2008)

1 3 4 5 6 7 8 9 13 18 24