Strážce duší

Krimi / Mysteriózní
Česko, (2005–2009), 11 h 51 min (Minutáž: 52–76 min)

Scénář:

Arnošt Vašíček

Kamera:

Peter Beňa

Lukáš Vaculík, Zuzana Norisová, Ladislav Frej st., Jan Šťastný, Markéta Hrubešová, Ilja Racek, Adrian Jastraban, Jana Hubinská, Luděk Randár, Pavel Zedníček (více)

Série(2) / Epizody(13)

Série tajuplných příběhů se Zuzanou Norisovou a Lukášem Vaculíkem v hlavních rolích. Žánrově se seriál pohybuje na pomezí detektivky a napínavého thrilleru s prvky tajemna, ale i jemného humoru. Sympatická dvojice, spisovatel Armín a studentka Katka, v něm pátrá po záhadách minulosti i současnosti. Do nečekaných souvislostí se v nich dostávají záhady z dávné minulosti s příběhy zcela současnými. (Česká televize)

nmarca

Není to tak špatné - rozhodně o hodně lepší než Velmi křehké vztahy nebo Ordinace v růžové zahradě. ()

MarkHoppus

Lukáš Vaculík byl pro mě vždycky jeden z nejsympatičtějších českých herců a tady hraje výborně. Strážce duší je na současné seriálové poměry v české televizi absolutní skvost. Pravda, některé díly jsou až moc přiblblé, ale zase naopak, některé díly jsou na dost vysoké úrovni. Mě se prostě Strážci líběj. ()

jprmusic

No Akta X to opravdu nejsou - je otázka, jestli něco podobného v Čechách vůbec natočit jde. Pokud se na Strážce budu koukat z roviny běžné televizní produkce, určitě si ty hvězdičky zaslouží. ()

Slunik odpad!

Prostě nápad super, taková česká Akta X, ale to zpracování... Viděla jsem jen pár dílů, na to se prostě nedalo koukat. Postavy mluví až nehorázne spisovně a nejhorší na tom je, že po tom všem, co spolu ti dva prožili, si stále vykají. Rve to uši. Jinak samozřejmě i dělání velkých záhad z ničeho není úplně in, ale to by se dalo překousnout. ()

Leonora

Tak tohle někdo nevychytal... Poměrně nepovedený pokus o česká Akta-X. Tak šroubované dialogy a příšerné herecké výkony jsem dlouho neviděla. Po těch prvních devíti dílech za to zřejmě někdo dostal pojeb a sotva to začalo být koukatelný, tak to skončilo :-/ Aspoň příběhově to ale ušlo. ()

regentor

České záhady podle Arnošta Vašíčka.Nápad natočit tuzemskou obdobu mysteriózního seriálu typu Akta X nebyl zcela špatný, ale provedení už tak trochu pokulhává za očekáváním. Díly mají různou kvalitu, což je dáno nejen tématem o kterém pojednávají ale i pěticí různých režisérů. Obsazení Lukáše Vaculíka do hlavní role nebyl špatný tah,se Zuzanou Norisovou už to taková sláva není.Úvodní díl docela navnadil,k osobě démonického hraběte přihodili tvůrci i solidní krimi zápletku a propojili v zajímavý celek.V dalším průběhu však kvalita značně kolísá a někdy i strmě padá ,kdy příběh je vycpán nudnou až trapnou vatou jen aby naplnil čas stopáže. Autor scénaře Arnošt Vašíček se tady v televizní tvorbě "tajemna" tak trochu zastřeloval aby to posléze ve svých dalších projektech rozjel naplno. ()

curil

I já jsem četl několik knížek pana Vašíčka, ale i tak ho považuji za velice šikovného manipulátora s dostupnými historickými fakty. Proto mě televizní seriál natočený podle jeho  námětů zase tolik neupoutal. Nelze upřít jednotlivým epizodám poutavost, také hlavně velice dobré herecké obsazení a výbornou atmosféru jednotlivých příběhů. Přesto u mě zůstává Arnošt Vašíček takovým českým polovičním Dänikenem. ()

Cannabis

nápad natočit tuzemskou obdobu mysteriózního seriálu typu Akta X nebyl zcela tak špatný, ale provedení už tak trochu pokulhává... když jsem viděl první díl, dával jsem 4 **** , ale po dokoukání zbytku dílů jsem názor změnil... Lukáš Vaculík se mi do této role velice hodil... je sympatické, že s minimem speciálních efektů se režisér pokusil o natočení, ale přiznejme si, kvalita je jen ve výsledku průměrná... 3 hvězdičky *** za kompromis dobrého nápadu a špatného zpracování... ()

Lewaso

Několik desítek let se aktivně zajímám o tzv. tajemno. Neočekával jsem od seriálu nic víc, než poutavé příběhy o nevysvětlitelných jevech. Takových zmatků, nepřesností nelogických fabulací a zmatených faktických údajů jsem nečekal. Přemýšlel jsem o odpadovém hodnocení, ale to si Vaculík při svém comebacku nezaslouží... ()

masik

Já tenhle seriál prostě žeru, nemůžu si pomoct :-) Je pravda, že na spočítání všech chyb a nedostkatků by nám nestačil ani telefonní seznam( zvuk je místy tak příšerný, že to vypadá, že se herci asi dabovali poslepu, seriál se dal daleko více propracovat, potenciál na to měl. Čekal, že jednotlivé epizody budou mít alespoň 80 minut, minimálně budou stejně dlouhé jako úvodní díl) Nechápu, kde se vzalo to srovnávání s Akta X, možná bychom si mohli srovnat finance, kdyby na Strážce duší bylo k dispozici místo několika milionů korun několik milionů dolarů, možná bychom se dočkali českých Akt X. 1. díl- *****, 2.díl- ****, 3.díl- *****, 4.díl- ****, 5. díl- ****, 6.díl- *****, 7. díl-*****. 8. díl- ****, 9. díl-***( ten se opravdu nepovedl). P.S. Už se těším na pokračování :-) ()

Via

Tajemno mě láká... spojené s historií... Vaculík a Norisová... tož tenhle seriál je fajn a občas bych se ráda pustila s nimi do hledání za odpověďmi... :) ()

keyzar

Výborný seriál s překvapivými koncemi. Mysteriózní nádech a nejlepší je asi samotný strážce duší, o kterém víme jen to, že jim někdy pomůže a někdy zase zhatí plány... Super. ()

route60

Stražce duší, strašně dusí duši. Dobrý nápad ale zůstalo to stát někde na půl cesty, ČT si docela s tímto serialem naběhla.35% ()

krivkin

Není to tak hrozný a už vůbec ne odpad, ale kvalita hodně kolísá díl od dílu. Nedávno jsem se na to koukal, ale máloco mi utkvělo v paměti, scénář a dialogy jsou hrozně nedopilovaný, jako děcko bych to hltal spíš... P.S. co mě dostalo, je poslední věta komentáře Gemini :-) ()

hwnd odpad!

Naprostá ztráta času, asi pokus o ActaX po česku, ovšem vytvořen s takovou dávkou demence a naivity, že se to asi dá brát jen jako oddechovka k práci. ()

benedict

Já příběhy,kde se pátrá po záhadách,miluju a dokonce se tomu věnuju jako laik,ale ať se na mně studio Ostrava nezlobí,nemělo to prostě šťávu!!! Svíčková se dělá z kořenové zeleniny a ne z brokolice! ()

jendamaty

Podle mě jsou náměty dílů poměrně zajímavé a neotřelé a nabízejí prostor pro dobrý příběh. Bohužel měl být panu Vašíčkovi přizván nějaký opravdový scénárista nebo dramaturg, protože některé dialogy jsou opravdu perly a spolehlivě zabijí atmosféru i uvěřitelnost. Macho poloha Armína leze na nervy stejně jako cca dvě výrazové herecké polohy, které Norisová/Nelserová zvládá. Kvalita také dost kolísá s režisérem a kameramanem, nejlepší díly u mě: Pozdní návrat, Démoni noci, Tajemství templu, nejhorší Poslední princezna, Jeskyně běsů a Bratrstvo ohně. ()

AnnaW

Mohlo by to být horší, ne? Mezitím, co teď roste na úhoru českých TV, ta zaujímá čestnou pozici minimálně díky neotřelému námětu, byť v kontextu zahraniční tvorby to samozřejmě žádná originality není. Vaculík je solidní, Norisová méně. Bohužel, je vidět, že ČTnení nejbohatší a některé triky to poznamenává. Škoda také poněkud opožděného uvedení. ()

LarryW

Příšerně trapné rádoby tajemné zápletky s komicky působícím dnes již nehercem "Armínem" Vaculíkem. Komické rekvizity a tríčky. Celkové zpracování hodné skupinky mladých filmařských nadšenců amatérů: scénář, neherci, výprava... Vždy když rozjímali nad tou velikou záhadou, kterou objevili a Armín (geniální přízvisko) tajemným hlasem vyslovoval svoje domněnky bylo mi do smíchu, než abych se bál... a ti agenti..., bože nevzpomínat nebo uberu i tu jednu hvězdu za snahu... ()

Zemřel režisér Dušan Klein

Zemřel režisér Dušan Klein