Max Smart vypadá jako neškodný úředníček, ale jeho snem je stát se tajným agentem. Zatím pracuje jako analytik v hlavním štábu supertajné špionážní organizace Kontrola, která se specializuje na boj proti mocnému zločineckému syndikátu Chaos, vedenému bezohledným Siegfriedem. Podle Maxovy analýzy se nepřátelé začínají zajímat o atomové zbraně, ale dřív než stačí Kontrola něco podniknout, je štáb přepaden a vzápětí začnou nepřátelé z Chaosu likvidovat tajné agenty, jejichž seznam uloupili. Náčelník proti nim musí vyslat někoho, koho neznají, a tím je právě Max Smart. Je jmenován agentem 86 a jeho parťákem se stane krásná agentka 99. Mají vypátrat dodavatele zbraní Krštice a zabránit zneužití jaderného materiálu. Stopy je zavedou do ruského Smolenska. Cestou se neustále dohadují, Max je považován za teroristu, a poté dokonce vypadne z letadla. Kolegyně ho sice zachrání, ale musí se zbavit tlustého Araba, který je napadne. Dostanou se do Kršticova domu, proniknou do jeho počítače a Max s ním svede vítězný taneční souboj. V Moskvě sice padnou do Siegfriedovy pasti, Maxovi se však podaří uniknout a odhalit továrnu na zpracování uranu, maskovanou jako pekárna. Agent 23, který měl Maxovo hlášení ověřit, však v pekárně žádné stopy po uranu nenašel. Zatímco Max se ocitá v podezření, že je dvojitý agent, Siegfried připravuje zbraně, kterými chce zničit Los Angeles. Max pochopí, že je mezi agenty zrádce, a také kdy a kde má bomba vybuchnout. (TV Nova)

Spooner

Tohle je přesně akční komedie podle mého gusta. Plno hlášek, humornejch situací, slovních přestřelek a taky dost slušná akce. Většina z toho tady opravdu funguje a když se náhodou nějaká scéna nepovede, tak za ní následuje další, která vás úplně odrovná. Herci jsou taky dobře vybráni. Steve Carell potřeboval po svém trapném výkonu v Božském Evanovi nějaké pořádné nakopnutí a tady opravdu válí a u mě si napravil reputaci. Super je taky The Rock, i když má málo prostoru, Alan Arkin si svojí roli zjevně užívá a Anne Hathaway je tady hlavně přes krásu a to docela funguje. A fajn jsou i camea Billa Murrayaho a Jamesa Caana. Tenhle film mě prostě příjemně překvapil, má všechno co by akční komedie měla mít a celý to perfektně šlape. ()

petero

Dostatočné zadosťučinenie za trápneho Ružového pantera, ktoré nestrápňuje tentoraz seba ale všetko možné od Bonda po amerického prezidenta. A to spočiatku na bohvieakú show ani nevyzeralo. Z letargii ma však vytrhla prvá akčná scéna ktorá tak ako aj ostatné sú na komédiu prekvapivo dobré. Napriek obohratým komediálnym scénkam, však vyčnievajú aj veľmi podarené. Hneď prvá výborná je keď Smart vyzve do tanca nadmerne tučnú ženu. To čo potom predvedie Anne Hathaway obchádzaním laserového systému predčí i slávnu scénu z Pasci s Catherine Zeta Jones. The Rock konečne v poriadnej úlohe a navzájom sa doberajúci agenti tiež boli dobrý. A ešte niečo dôležité, Max Smart nie je žiadny šašo ale naozaj „smart“, ktorému proste len niektoré veci nevyjdú tak ako majú. ()

Xmilden

Odpočinková komedie, která je mírně nad průměrem. Je zde velké množství všelijakých vychytávek. Např. Bill Murray jako agent ve stromě nemá chybu. Steve Carell jako herec toho nemá moc co říct. Trošku nerozumím jeho současné popularitě, ale budiž. Peter Segal jako režisér nezklamal. Přestože jeho poslední 3 komedie s Adamem Sandlerem se mi líbili o dost více. S blížícím se závěrem film ztrácí na vtipu. 55% ()

lesumir

Ty krááááávo, to byl luxusní nářez! Hodně dlouho jsem nezažil film, který bych prožíval celou dobu s úsměvem na rtech a často málem padal z postele! Steve Carell pomalu, ale jistě začíná vládnout všem komikům. Z Anne Hathway už není Disneyovská princeznička, ale opravdová osobnost. Je sexy a tuhle akční roli si střihla na výbornou! Dwayne Johnson je sympaťák a tyhle frajerský role mu padnou. Alan Arkin je na stará kolena ve formě a perflí kde může. 110 minut totální zábavy a celkem inteligentního humoru, našel sjem pouze jednu scénu, nad kterou jsem trošku zakroutil hlavou. Po letech zase normální parodická komedie, která je sama sebou a nehraje si ani na Bláznivou střelu, Englishe nebo Powerse, jede si tu svou sametovou :-) ()

nunka

Začalo to vo veľkolepom drsnom štýle, po všetkých stránkach skopírovaným zo starých známych cool comedy, grandióznym klišé totožným záverom sa to celé aj končí. A to je najväčším obmedzením agenta Smarta, inak som sa slušne a odviazane bavila. ()

Fiftis

Je až prekvapivé sledovať taký jednoduchý a prostý scenár a nenudiť sa. Príbeh o ukradnutých raketách, kódoch, sledovaní zloduchov na ruskej pôde alebo potom aj v USA, poskytuje málo zaujímavého, ale tvorcovia žmýkajú jednotlivé pasáže naplno. Pravda, jednoduchá dejová línia celému dielku vlastne pomáha, pretože sa nechce hrať na niečo, čím nie je. Skrátka berie si to najpovedomejšie a snaží sa to parodovať. Ale ku koncu začína prekvapivo hrať aj na vážnejšiu strunu, čo pôsobí celkom dobre, hoci dovtedy ste sledovali paródiu toho istého. A vyšší rozpočet je zase cítiť na pár akčných scénach, kvôli ktorým sa oplatí pustiť sa do tohto dielka. Akčné scény sú totiž rovnako premakané, ako vo veľkých blockbustroch a nie zjednodušené. Fakt, že Dostaňte agenta Smarta si zaslúži také dobré hodnotenie, pramení aj z jeho obsadenia. Dostaňte agenta Smarta je napokon jedným z príjemných prekvapení. Sľubuje málo, tvári sa trápne, ale pri zhliadnutí rýchlo a účinne zabaví. ()

Big Bear

Nevím, asi od komedie čekám víc. A i ty triky mi tam hlavně v závěru nepřišly nic moc. Carell si mne získal filmem Seeking a Friend for the End of the World a tak možná ke své škodě ani nemám potřebu jej vidět v klasické americké komedii )tedy o level nižší) kde se tak rádo prdí a blije... Takže za mne je to jen za dva telefony v podrážce a když komedii s agenty, tak raději tu o tom W4C. * * ()

sheen

Mnoo jakože hodně vpoho komedie. Carell dokazuje, že mu takové role opravdu sedí. V dnešní době asi nejlepší komik Hollywoodu:) Celkově je tam neuvěřitelný počet nových nápadů jak diváka rozesmát, to se mě velmi líbilo. Plno scén při kterých jsem se za břicho popadal, film je opravdu plný chytrého humoru. I když je to chvilkama jako obvykle hodně "Americké", tak se to dá překousnout i s tou love story. Uřčitě povedená komedie. ()

HAL

Wierd, this shit is actualy really funny. Příjemné překvapení s ne až tak looserovským agentem Carellem, který sice má spoustu smůly a občas i velmi praštěné nápady, ale jinak to překvapivě JE velmi schopný agent... a jeho tažení proti KAOSU stojí za to vidět. Už kvůli geniálnímu Rockovi, který opět dokazuje že se do polokomediálních rolí prostě narodil. 7/10 ()

Javert

Tvůrcům se podařila parodie na všechny agentské filmy téměř dokonale. Steve Carell hraje svého agenta více než přesvědčivě a na krásné Anne jsem mohl jen oči nechat (viz.taneční scéna). Ve filmu se navíc nevyskytují téměř žádné trapné vtipy, jak je tomu zvykem u drtivé většiny komedií současné americké produkce. Pobavil jsem se skvěle. "A co třeba Chuck Norris se vzduchovkou?" ()

liskam

Tak koukatelné to bylo Steve Carell sice nikdy nebude skvělý komik, ale párkrát jsem se opravdu zasmál. A to se počítá. Jinak celý film je takový průměr, nic nového pod sluncem. Jen mírně obměněné a již dříve vyděné věci. Za mě 60% ()

kingik

Specialista na komedie Peter Segal sice natočil pohříchu nevtipnou parodii na bondovky, s naivním scénářem, ovšem disponující zajímavým hereckým obsazením, kterému vévodí tradičně nesměšný Steve Carell, ale s nevýrazným scénářem se pral zdatně. Hlavním magnetem filmu tak zůstává Anne Hathaway, jejíž agentka s přehledem strčí do kapsy lecjakou bondgirl. Zbytek hereckého obsazení zůstává nevyužit, výjimkou není ani záporák Dwayne Johnsona, čímž jsem prozradil závěrečnou pointu téhle taškařice. Je docela průšvih, když se u komedie, potažmo parodie, nezasmějete, ale tentokrát se to dalo přežít. Jedná se veskrze o sympatický počin. ()

Aknah

No nevim, kde to vzalo tolik procent, nebylo to zas tak skvělý, myslela sem, že se víc nasměju a že tam bude víc akce, přitom se to táhlo a bylo to docela nezáživné. Anne Hathaway to tady sice slušelo, ale přišla mi tu hrozně nevýrazná, takže i když ji mám ráda, tak to moc nezachránila. Pro mě to byla ztráta času. ()

Sobis87

Je to už dlouhá doba, kdy jsem viděl původního Smarta, ale přesto si stále pamatuji, jak moc mě zaujala a bavila jeho retro atmosféra a nadsázka, která si v ničem nezadala s klasickými bondovkami, ve kterých řádil elegán Sean Connery. A právě absence té atmosféry a zasazení do současnosti je tím největším problémem, který mám s agentem Smartem jednadvacátého století. Ať se Steve Carell snaží sebevíc, ať je Dwayne "The Rock" Johnson sebevětší božan, tomu filmu prostě chybí koule...a hlavně styl. I přes celkem slušnou várku podařených vtipů a nečekaně nadstandardně zvládnuté akční sekvence je film takový nijaký a věřte mi, že druhý den po projekci si z filmu těžko vybavíte něco konkrétního, mně v hlavě uvízlo maximálně tak skvělé cameo Billa Murraye, James Caan jako prezident, tradičně démonický záporák Terence Stampa a jako vždy skvělý Alan Arkin. Film dokáže pobavit, rozhodně se u něho nudit nebudete, ale na mě osobně neudělal takový dojem, že bych si ho někdy chtěl pustit ještě jednou, na to je až moc obyčejný. 60% ()

Jordan

o dosť lepšie ako Johnny English (na ktorého je v úvode priamy odkaz, ktorý si však všimnú len tí, ktorí oba filmy videli: pesnička od ABBY, ktorú si Max pustí pri ceste do práce je citovaním Englisha, ktorý si pri ABBE spieva v kúpeľni), no stále nie tak dobré ako napríklad Ružový panter alebo Austin Powers. postavené hlavne na výbornom Carellovi, na ktorom stojí väčšina fórov, občas vtipné aj pri dianí v CONTROLe (nervózny field agenti, ktorí musia trčať v kancli). hathaway v tomto filme zo seba vydala asi maximum svojho "sexepílu", lebo ina je podľa mňa dosť "múčna", záporáci boli slabí, no nie až tak poľutovaniahodne trápni ako v Austinovi Powersovi, no rozhodne boratovský sidekick a easter islands Dalip zachraňovali to, čo terence stamp (s jediným fórom za celý film: rhinoceros) nemohol sám utiahnuť. najprv som sa čudoval, že idú robiť dvojku, no ked ju idú robiť z englisha... už len aby konečne nabrala reálnejšie podoby aj štvorka austina. a na záver - cameo "bill murray v strome" síce mierne surealistické (možno trochu nepatrične k zbytku filmu - a možno na škodu iba ojedinelé), no potešilo asi najviac. ()

Rembrant

Podobná trapárna jako Johnny English se vrací, akorát s trochu lepším obsazením. Za celý film jsem se usmál asi jen dvakrát a jen na chvíli. ()

Anderton

Po strašných recenziách som očakával strašný film, nakonie to bol dokonca priemer. Takže povedzme že z tohto hľadiska príjemné prekvapenie. Ale zase aby som sa nenechal uniesť. Ako drvivá väčšina mainstreamových komédií sa Smart bojí vytasiť viac, ako tri výborné vtipy, väčšinou ponúka iba priemerné a občas sa netrafí vôbec. To preto, aby bol relatívne spokojný každý divák, bez rozdielu vkusu, inteligencie a zmyslu pre humor. Tento jav by bola skvelá téma na nejakú bakalársku prácu na filmovej škole. ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák

12.08.2015

Zuřící býk vs. Rocky Balboa?

Zuřící býk vs. Rocky Balboa?

02.06.2012

I tak by se dal popsat projekt studia Warner Bros. a režiséra Petera Segala, který se naposledy předvedl s ucházející špiónskou komedií Dostaňte agenta Smarta. Komedie Grudge Match bude o dvou… (více)

Nahradí Jackmana Neil Patrick Harris?

Nahradí Jackmana Neil Patrick Harris?

01.11.2009

Nelekejte se, není řeč o roli Wolverinea. Hugh Jackman však s díky odmítl nabídku Billa Mechanica a Adama Shankmana, producentů nejbližší oscarové show (na jaře bude Hugh natáčet sci-fi The Real… (více)

Napoleonské války podle Carella

Napoleonské války podle Carella

19.10.2008

A podle Arthura Conana Doylea. Ten nepsal jen detektivky s Sherlockem Holmesem, ale i sci-fi (třeba slavný Ztracený svět) a historické romány. Příběhy o brigadýrovi Gerardovi míchají válečné… (více)