Tančím, abych žil

• USA Take the Lead (více)

Škola, kterou vede ředitelka Augustine Jamesová, se potýká s nedostatkem peněz i s kriminalitou studentů. Navštěvují ji děti z chudých poměrů a ředitelku velmi pobaví, když za ní přijde bývalý profesionální tanečník Pierre Dulaine s návrhem vyučovat žáky společenskému tanci. Pierre má svou vlastní akademii, kde učí tančit bohaté. Byl svědkem, jak jeden student rozmlátil ředitelce auto, a rozhodl se pro zlepšení jejich společenského postavení. Augustine mu dá šanci, protože stejně potřebuje dozor pro delikventy, a zavede ho do odloučené místnosti, kde si žáci dělají, co chtějí. Pierre je chce naučit klasickým společenským tancům, ale mládež holdující hip-hopu ho zpočátku přijímá se značným despektem. Jeho obětavost v mladičkých tanečnících postupně probouzí zájem i inspiraci. Krok za krokem se jim daří propojit klasický tanec s jedinečným hip-hopovým tanečním stylem a hudbou. Účast na prestižní taneční soutěži je jen jedna část společného úspěchu. Na tanečních hodinách je učí respektu, toleranci i sebedůvěře... (TV Nova)

Angie91

Průměrný film s nadprůměrným Banderasem. Zasadit zločin a trest na střední „černošskou školu“ je klišé, ale aby tím trestem byl standardní tanec, to už je něco jiného. Musím přiznat, že jsem byla ke konci filmu trochu zklamaná jednoduchostí a vyřčenými frázemi jako přečtenými z knížky. Jediným plusem po tomto zklamání bylo, že je film inspirován životem. ()

Zombi

No nevím jestli měl tohle Banderas zapotřebí, víc schématickej a neoriginální film už snad nejde natočit, totálně obšlehnuté Nebezpečné myšlenky, jen trochu upravené. Tanečky jsou natočeny celkem dobře a Banderas je sympaťák, ale to je tak všechno. ()

lareinna

Zaujal ma tento snímok dosť na to, aby som to pozrela dvakrát. Film inšpirovaný skutočným príbehom.. tanec, hudba, zatrpknutá a problémová mládež. Páčil sa mi Antonio v tejto úlohe, dokonca som na neho trochu zmenila názor, začala som si ho asi viac vážiť ako herca. ()

sona123

Nakonec to nebylo tak zlé, jak jsem se bála. Jsou tu všechny potřebné ingridience - pohledný hlavní hrdina, problém, který hrdina zdárně vyřeší, všichni se mají rádi, konec dobrý, všechno dobré - ale chybí originalita, odvaha jít trochu za hranice konvenčního scénáře, šablonovitost, která čiší na sto honů. Je to sterilní, což by u filmu věnovaném tanci, i když jde o klasiku, být nemuselo. ()

Yardie

Čistých 60%. Takový filmík na pohodku. Námět klasika, i přesto, že jde o skutečný příběh. Zpracování takové solidní, nenudí to, ani to nějak extra nenadchne. Celkem příjemně se na to kouká a člověk se svým způsobem baví. Sem tam padne nějaká vtipná hláška, což potěší. Jediné, co mě docela zarazilo byl nedostatek emocí. Ani mi nějak nepřišlo, že by měl učitel něčím tak silně zapůsobit, aby se žáci změnili. Ale je to možná je můj pocit. Každopádně to rychle uteklo a fajn se na to koukalo. Ale podruhé bych se asi už nedíval. Howgh! ()

Harpy

mám veľmi rada tanečné filmy a Antonia tiež :) nehovorím že to bolo vyložene perfektné, ale pre mňa aspoň 65% určite :) ()

lili6

Klasický námět napravení mladých černých amerických teenagerů naprosto cizím člověkem, který si získá jejich důvěru. Naleznou tak úctu nejen k sobě, ale i k ostatním lidem a dostanou možnost zapřemýšlet o tom, jak mohou změnit svůj osud. Řekla bych, že skoro totožné se sestrou v akci a pododnými náměty...koukatelné, pohodové, jinak nefascinující :) ()

Santino7

Tanec ako-taký mi toho veľa nehovorí, no a sám som sa k nemu zdiaľky priblížil (alebo ani nie) iba ak pri rôznych pofidérnych kreáciách na tanečnom parkete uprostred hromady ľudí - tým sme si však asi prešli takmer všetci. Že by som tomu ale holdoval nejak viac, užíval si všemožné detaily, striehol na zvládnutie prevedenia atď, tak to nehrozí, k tomu nemám absolútne žiaden vzťah. Banderas taktiež nepatrí zrovna k mojim obľúbencom, čiže východisková pozícia tejto snímky bola v mojich očiach dosť zlá. Určite tomu nepomohol ani fakt, že to bolo priam preplnené rôznymi klišé a dej filmu sa dal odhadnúť už počas úvodných minút. Nejakým zázrakom som sa cez to ale tentokrát dokázal preniesť, no a pozeranie mi nespôsobovalo žiadne výraznejšie trápenie. Chvíľkami mi to síce pripadalo až moc "presladené" a tak ďalej, no nič, čo by som vyložene nezniesol. Nebolo to nijak dotieravé (iba ak trochu), šlo to pomerne plynulo a dokonca ani ten Banderas príliš neprekážal. Takže na to, že absolútne nešlo o moju "šálku kávy", tak to dopadlo ešte pomerne fajn, mohlo to byť aj horšie, oveľa horšie. Každopádne podobných snímok, kde učiteľ/učiteľka prostredníctvom nejakej aktivity zvládne "skrotiť" alebo motivovať problémových žiakov, tých som videl už viacero a niektoré z nich ma zaujali aj o čosi viac. 3/5 ()

Chevees

Další filmeček do série k Nebezpečným myšlenkám a k Sestře v akci II... Nejdřív to byly básničky, potom zpěv, teď je to tanec... Co bude následovat? ()

blue.claire

Musím říct, že jsem se bavila. Ten street dance se spojením klasiky byl naprosto skvělý a ten závěr úžasný. Děj, kromě postavy Antonia Banderase, nic moc, ale od tanečních filmů toho moc neočekávám. ()

jane1106

Další schématická klasika á la Sister Act 2 a mnoho jiných, jejíž utopické vyznění na oko "komplikuje" pouze (a)sociální tematika. Na problémová děcka (kde ne všichni vypadají jako z obálky časopisu) se ale přece jen dívá o něco lépe než na uhlazené skromné princezny snící o vysoké/pohádkovém princi/dosaďte si, co chcete. Antonio má tanec v krvi a role mu vyloženě sluší. Líbivka, která neurazí. ()

inachisio

Teda nechápu, že tenhle film není červený. Skvělý nápad, další špetka pochopení jiných vrstev, sranda i přeovapení. A k tomu všemu to bylo inspirováno skutečnou událostí. Není to super? Je. ()

hazaba

Přestože to vypadá, jako by se s hudebně tanečními filmy, ve kterých víceméně je vidět stereotyp v podobě hudba Ti pomůže dostat se ze způsobu života, který žiješ, roztrhl v poslední době pytel, dle mého názoru je tento film velmi příjemným, a to z několika důvodů: hlavní postava opravdu žije a opravdu dělá to, co ve filmu (tj. učí děti z veřejných škol tančit), vynikající hudba, výborný výkon Antonia Banderase i mladých lidí, z nichž někteří nejsou herci a scéna(y) s tangem. ()

luxuska

jedno klišé za druhým....ale na banderase, jakožto i taneční čísla, se dívá pěkně, takže nejsem vysloveně nespokojená:) ()

Vladislava

Dost slabý film o tanci, který obsahuje pouze jedinou skvělou pasáž, kvůli které bych dala i čtyři hvězdičky. Banderasovo tango je naprostá špica! ()

Hapretor

Čekal jsem podobnou romantickou hovadinu s debilními kecy jako "Smím prosit" s R. Gerem, brr! Ale kupodivu toto bylo zábavné a ne blbé. Tanec v tomto podání mě bavil. Dokonce jsem si během filmu trochu posteskl, že jsem nechodil poctivě do tanečních. Nu co, já jsem prostě dřevo, takže se radši dívám. A Bandaska hrál dobře. Na tu roli se hodil. ()