Tančím, abych žil

• USA Take the Lead (více)

Škola, kterou vede ředitelka Augustine Jamesová, se potýká s nedostatkem peněz i s kriminalitou studentů. Navštěvují ji děti z chudých poměrů a ředitelku velmi pobaví, když za ní přijde bývalý profesionální tanečník Pierre Dulaine s návrhem vyučovat žáky společenskému tanci. Pierre má svou vlastní akademii, kde učí tančit bohaté. Byl svědkem, jak jeden student rozmlátil ředitelce auto, a rozhodl se pro zlepšení jejich společenského postavení. Augustine mu dá šanci, protože stejně potřebuje dozor pro delikventy, a zavede ho do odloučené místnosti, kde si žáci dělají, co chtějí. Pierre je chce naučit klasickým společenským tancům, ale mládež holdující hip-hopu ho zpočátku přijímá se značným despektem. Jeho obětavost v mladičkých tanečnících postupně probouzí zájem i inspiraci. Krok za krokem se jim daří propojit klasický tanec s jedinečným hip-hopovým tanečním stylem a hudbou. Účast na prestižní taneční soutěži je jen jedna část společného úspěchu. Na tanečních hodinách je učí respektu, toleranci i sebedůvěře... (TV Nova)

hekla

Příjemná oddechovka, která nepřekvapí, ale zabaví tanečními choreografiemi - nejlepší je samozřejmě tango Santa Maria: https://www.youtube.com/watch?v=6lAKlYTQVKY. A poklona Pierru Dulainovi za osvětový nápad dát mladým lidem bez budoucnosti nový rozhled. Právě takovéhle "maličkosti" jsou potřeba nejvíc. ()

Maniik88

Taký nejaký klasický film z prostredia Americkej školy hodne obývanej menšinami, s mizerným prospechom a vyhliadkami do budúsnosti. Miesto basketu, futbalu tu máme tanec. Pár scén bolo super, ako tanec Banderasa s blondskou a potom finálne tango v trojici. Ale inak taký fajn oddychový film, ktorý aboslútne ničím neprekvapí ale ani neurazí. ()

Maxmilian

Je to sice již ohraný scénář (Nebezpečné myšlenky, Sestra v akci, Mistr neznámého boje, ...), ale je hodně povedený. Ano, na toto téma již bylo několik filmů, ale dle mého názoru je to jedno z nejlepších zpracování. Naučit mladé lidi z černošské čtvrti chování? Proč ne, naučíme je tanocvat. Antonio Banderas všemu dodal ten pravý náboj. Všichni nezvladatelní studenti samozřejmě z počátku nesouhlasí (jako všude jinde), ale tanec je chytne a dočkáme se i šťastného konce. Hodně jsem si u filmu odpočinul, dlouho jsem se tak neodreagoval. Vždy se rád podívám znovu. No a za zmínku stojí i hudba. Dlouho jsem si tak nevychutnal nějakou hudbu z filmu. ()

vieriX

Tak a je tu další film o zkažených studentech, které chce někdo napravit. Teď tuto roli spasitele dostal Antonio Banderas a nevede si vůbec zle.Jeho metody jsou naučit studenty klasickým tancům. Taneční scény jsou na dobré úrovni a všechno podporuje výborný filmový soundtrack. Dám tak něco mezi 50-60 %. ()

venina

Možná klišovité a kýčovité a stá variace na známé téma... ale tanec miluju, takže pod 4 jít nemůžu ()

petite fille

niekedy sa čudujem, ako sa pôsobením americkej filmovej filozofie môžu aj tak jednoznačne živé príbehy scvrknúť. je to ako keď ošúpete pomaranč, zahodíte šťavnatý plod, ale šupku ponecháte. šupka v tvare pomaranča síce môže pekne voňať a tvarom pripomínať to, čo by malo byť pod ňou, ale to podstatné vám nenahradí. napriek naozaj peknému prevedeniu (na mieru ušitý a veľmi vhodný soundtrack, sympatickí herci, slušný ťah deja), som naozaj v rozpakoch nad tak diletantsky pojatým príbehom. najprv máme kôpku vraj nezvládnuteľných vyvrheľov zavretých do pivnice. tí sa zanedlho prakticky bez problémov premenia na poctivo trénujúcich tanečníkov a my s úžasom zisťujeme, že vlastne vedú tie najobdivuhodnejšie životy. pre mňa dosť nevierohodná premena. bude to asi tým, že filmy tohto typu do seba nikdy nepustia dostatok špiny na to, aby boli uveriteľné (možno to pripomína Nebezpečné myšlienky, ale tie sú o niekoľko líg ďalej už len preto, že dovolia nádejne meniacemu sa chalanovi zomrieť v pouličnej bitke a v triede schopných študentov sa predsa nájdu takí, čo sa vrátia späť k pôvodnému deštruktívnemu spôsobu života). pritom filozofia spoločenského tanca, ako ju Antonio Banderas vysvetľuje predvádzaním tanca pred rodičovskou radou, nemá chybu. škoda, že záver filmu vyvoláva ten dojem, že je to celé aj tak o tom, aby sme sa zúčastnili prestížnej súťaže, kde by bolo totálne nefér nevyhrať. nebyť tohto (nanešťastie vôbec nie neobvyklého) faux pas, odpustila by som aj niektoré ploché charaktery. naozaj realitu vnímame len tak, že aj to, čo nazývame hodnotami, nám slúži ako pomôcka k úspechu, ktorý chceme vo svete dosiahnuť? ()

matushiq

Zápletka a dej sú síce absolútne očakávateľné, nič to však neuberá na tom, že polovicu filmu chcete tancovať. Film ma rytmus, ktorým sa chcete nechať unášať. ()

Lenii

Opravdu moc pěkný námět. Na filmu se mi vše líbilo - již zmiňovaný námět, nápad, příběh, herci, celkově zpracování. Jen mi to přijde vše až moc jednoduché, nadnesené, mesiášské. Zároveň, jak bylo podotknuto i v mnoha dalších komentářích - hudba, tanec, střední a problémová mládež - to vše už se v nějakém tom filmu společně potkalo. Ovšem, zde je to prostě klasika, společenský tanec a zároveň dobré způsoby a slušné mravy. Jak říkám, líbilo se mi to. 85% ()

jm.angelo

Banderas jako svědomitý učitel tance vyučující středoškolské "ztracené případy" tanci a etiketě. Filmů o výchově nezvedené mládeže je přehršel, přes tanec se na to ale většinou nechodí a toto je podle mě jeden z těch kvalitnějších co do děje i zpracování. ()

Renie42

Kde já už tohle téma jen viděla... Když tam měl být Banderas, tak jsem myslela, že to budou divoké latinskoamerické tance plné vášně. I když ty jejich společenské tanečky byly taky dobré. ()

kaktusacek13

Průměrný film o tanci, lásce a sociálních problémech. Nebylo to nijak špatné a celkem mě to zaujalo, takže se podívám za nějaký čas asi znovu. Plus i za to, že je to inspirováno skutečnou událostí (zajímalo by mě jak moc). ()

Via

Příjemný film od kterého jsem téměř nic (krom dobrého tance) nečekala a na sobotní večer ideální - k tomu celkem dobrý scénář a údajně částečně dle skutečnosti - co víc si přát? ;) ()

lobo87

Pekný film o tanci s charizmatickým Banderasom a kráskou Yaya Alafia. Partiu školských vyvrhelov, ktorých dostane do rúk nový učiteľ a zmení ich správanie sme tu mali už mnohokrát. Tentokrát je film okorenený hip-hopom, klasickým tancom, shakespearovskou zápletkou a inšpirovaný skutočným príbehom. Scenár síce kĺže po povrchu, ale pri rozumnej stopáži je film veľmi príjemnou záležitosťou... 70% ()

christiene

Tak trochu pohádka o tom, jak Banderas změní partu problémových děcek pomocí klasického tance. Nebylo to vyloženě špatné, člověk se na chvíli může zasnít a aspoň si připomenout základní kroky, které nás učili v tanečních. Na konci jsem docela litovala, že tohle já nikdy nedokážu, protože když tancuji, tak jsem jak slon v porcelánu :) ()

@nthr4X

Pohádka o tom jak z totálních nýmandů udělat světové tanečníky. Antonio je tanečník jak má být ale vzal si na paškál podle mě příliš velké sousto. Trochu připomíná Lets Dance ale tam se drželi jednotného stylu tady mi ta kombinace klasiky a streetu vůbec nesedí. ()

Callie

Scénář bez nového nápadu, kopie několika jiných filmů na dané téma, ale když on je ten Banderas tak krásnej :D ()

Dana1926

Dobrý příběh inspirován skutečnou událostí aneb že i z bandy vyvrhelů se může vyloupnout něco dobrého, když se jim někdo věnuje. ()

MUNRO

Neskutečné klišé.Milionkrát ohraný příběh o napravování problémové mládeže hodným učitelem-tentokráte tance.Hodně zoufalé provedení,zdlouhavé,nenápadité s nesympatickým Banderasem. ()