Tančím, abych žil

• USA Take the Lead (více)

Škola, kterou vede ředitelka Augustine Jamesová, se potýká s nedostatkem peněz i s kriminalitou studentů. Navštěvují ji děti z chudých poměrů a ředitelku velmi pobaví, když za ní přijde bývalý profesionální tanečník Pierre Dulaine s návrhem vyučovat žáky společenskému tanci. Pierre má svou vlastní akademii, kde učí tančit bohaté. Byl svědkem, jak jeden student rozmlátil ředitelce auto, a rozhodl se pro zlepšení jejich společenského postavení. Augustine mu dá šanci, protože stejně potřebuje dozor pro delikventy, a zavede ho do odloučené místnosti, kde si žáci dělají, co chtějí. Pierre je chce naučit klasickým společenským tancům, ale mládež holdující hip-hopu ho zpočátku přijímá se značným despektem. Jeho obětavost v mladičkých tanečnících postupně probouzí zájem i inspiraci. Krok za krokem se jim daří propojit klasický tanec s jedinečným hip-hopovým tanečním stylem a hudbou. Účast na prestižní taneční soutěži je jen jedna část společného úspěchu. Na tanečních hodinách je učí respektu, toleranci i sebedůvěře... (TV Nova)

Radiq

Máme tady dvě kultury: 1) nigaz, r'n'b, chudoba 2) obleky, klasické tance a hudba. Nemám rád obleky a nemám rád yeah, yeah common, check it out, baby. Taneční mě teda nikdy takhle nenakoply, ale možná to je proto, že nejsu američan. A to je jedině dobře a su na to hrdej. Vyloženě ten film nezatracuju, protože jsem ho přežil poměrně bez potu z očekávání konce. I když klasickou hudbu moc neposlouchám, poznám tango. A taky poznám, když to je blbý tango. A přesně takový se objevilo ve scéně, kdy jim to Banderas ukazoval s tou blonckou. Úplně stejnej blbej styl tanga, jak v Smím prosit. Asi nějakej novej styl tanga - v pozadí s beaty. Křeč. PS: a nevím, proč je v žánru muzikál, když hudba tam jenom hraje. ()

Tyny

Banderas v roli tanečníka, který ve škole učí studenty tančit. Pěkný, nenáročný, příjemný film. ()

hallelluja

Tango!! Ak ste klikli na odkaz, práve ste zhliadli najlepšiu scénu filmu (a zistili, že aj plochá hruď vie byť sexy... je to v sebavedomí!!). Ak si chcete užiť "skutočný" príbeh plný klišé o tom, ako sa zo zlých výrastkov stanú zodpovední mladí dospelí, pozrite si aj ten zvyšok. ()

jedna_vrana

Tento film vás asi ničím neprekvapí - často neriešiteľná úloha, ako zaujať deti z problémového prostredia, sa riešila v mnohých a slávnejších filmoch. Zázračne sa objaví v ich životoch niekto, kto ich dokáže vytrhnúť z ich mizerného života. Aspoň na chvíľu. Napriek tomu má tento film svetlé momenty - po prvé, ide o životopisný film, ďalším dôvodom je Antonio Banderas v hlavnej úlohe (a dobre sa na neho pozerá) a tretím pozitívom - ak máte radi tanec, film sa vám pravdepodobne páčiť bude. Len nečakajte nič, čo by vás ohúrilo. ()

Yesqward

Osobne so, bol dosť prekvapený z tohoto film nejak neholdujem tanečným filmom, ale tento sa mi veľmi páčil. Malo to svoje čaro, a čo je najdôležitejšie, aj pointu. Naozaj pekné. 82% ()

TO

Nebezpečné myšlenky 2. Místo karate zaujme neovladatelné studenty tentokrát tanec. Pěkné taneční drama, ale mohlo být ještě lepší, nemá pořádnou sílu, chvílemi trochu vázne a s přibývajícími minutami filmu, mé zaujetí příběhem celkem ochladlo, ale jinak rozhodně hezký, příjemný film, podobný také filmu Smím prosit? ()

terunka003

Vtipné, rytmické, Antonio Banderas × Bronx, hip hop nebo co. Nápad to byl dobrý, ještě že to bylo podle skutečné události, protože tohle by člověk nevymyslel. Taneční prostředí je hezké, takovéto podobné filmy jsou veselé, stejně víte jak to skončí, ale i tak se vám to líbí. Sledujete hlavní hrdiny jak se zlepšují ve svých trénincích, kde všechno to úsilí vede ke konečnému vítězství. Zde to nebylo jinak. Jen ten konec se mi nelíbil. Když se fakt skvěle zatancovalo tango na soutěži a člověk byl opravdu u vytržení jak hezké to bylo, tak ty děcka z ulice pustí na soutěži klasického tance, kde je vše uhlazené a elegantní, svojí "cool" hudbu a všichni se tam na ní vrtí. Ale co, film ničím neublížil, nic nevzal, nic nedal. ()

BoncheR

Priznám sa že pôvodne som čakal nejaký príbeh o chlapovi čo stratil prácu a nevedel si nájsť novú. A tak začal učiť asociálne deti elegantné tance. No to sa nestalo. Osobný život učiteľa sa až tak veĽmi nerozoberal, a to sa mi páčilo. Páčilo sa mi ako sa snažil pracovať s deťmi ktoré spolupracovať vôbec nechceli. Neprišlo mi to ako nepremyslené a nelogické ale zaujímavé. 92% ()

Triny

Excelentní Antonio Banderas, okoukaná zápletka, banda nepříjemných a neuctivých středoškoláků a neuvěřitelné závěrečné trojité tango.. příjemně oddychový filmek..:) ()

lumiros

Učitel tance Pierre Dulane byl svědkem výtržnosti jednoho afroameričana na autě ředitelky školy, na které on a jemu podobní mají spoustu problémů. Místo toho, aby tohoto žáka předal spravedlnosti, rozhodne se na této škole vyučovat klasický tanec. Zprvu se to místním ani žákům, ani učitelům nezdá, jako dobrý nápad, ale později se žáci dostanou až na soutěž v tomto tanci, kde věřte, nebo nevěřte, ale to už Vám neprozradím. Film je plný pěkné hudby a to nejen té klasické. ()

sskrblik

Banderase mám rád, ale do všeho by se zapojovat nemusel. Je to sice švihák lázeňský, ale film jenom o tanci. Tak to ne! Ale rozhodně lepší než slátaniny typu Let´s Dance a podobně. Zlatej střed, ale samotnýho by mě nenapadlo se na něco podobnýho podívat. ()

sheldonka.

Něco málo je ujde, ale většina se mi nelíbila. Třeba téma - Chlápek přijde na střední a začne učit tancovat partu naprosto ignorujících děcek. Postupem času, všechno klape a dobře dopadne. Už v první půl hodině víte jak to bude pokračovat až do konce. A to u filmu rozhodně není dobré. ()

Michi88

Další z řady snímků, kde se někdo ujme děcek (většina z nich černoši), které jsou jednou nohou v kriminále a z chudších čtvrtí, začne je něčemu učit a nakonec v tom zaznamenají úspěch. Tentokrát si tento úkol na svá bedra vzal Antonio Banderas, který zrovna mezi mé oblíbence nepatří. Film nenadchne a ani neurazí, spíš jenom trochu nudí. ()

Guzo

Všeobecně nemám moc rád ty tancovací filmy, ale kdyby tu byla lepší režie, mohl být z tohohle jeden z těch lepších. Takhle u mě zapadne a za týden na něj ani nevzpomenu.. ()

blackJag

Oblíbený hollywoodský prefabrikát o mládežnických lůzrech pod nezištnou patronací nezdolného altruismu, v novém kabátě a nádavkem podle skutečného příběhu (samo sebou, v originále není tanečník Pierre Dulane ani zdaleka takový kaďůr, jako Banderas). Pozitivní ozvěny filmu neupírám, zbytečně přepínané emoce ale nemohu ohodnotit jinak než mírným nadprůměrem. II Scénář: Dianne Houston. Hudba: Swizz Beatz, Aaron Zigman. 60% ()