Tančím, abych žil

• USA Take the Lead (více)

Škola, kterou vede ředitelka Augustine Jamesová, se potýká s nedostatkem peněz i s kriminalitou studentů. Navštěvují ji děti z chudých poměrů a ředitelku velmi pobaví, když za ní přijde bývalý profesionální tanečník Pierre Dulaine s návrhem vyučovat žáky společenskému tanci. Pierre má svou vlastní akademii, kde učí tančit bohaté. Byl svědkem, jak jeden student rozmlátil ředitelce auto, a rozhodl se pro zlepšení jejich společenského postavení. Augustine mu dá šanci, protože stejně potřebuje dozor pro delikventy, a zavede ho do odloučené místnosti, kde si žáci dělají, co chtějí. Pierre je chce naučit klasickým společenským tancům, ale mládež holdující hip-hopu ho zpočátku přijímá se značným despektem. Jeho obětavost v mladičkých tanečnících postupně probouzí zájem i inspiraci. Krok za krokem se jim daří propojit klasický tanec s jedinečným hip-hopovým tanečním stylem a hudbou. Účast na prestižní taneční soutěži je jen jedna část společného úspěchu. Na tanečních hodinách je učí respektu, toleranci i sebedůvěře... (TV Nova)

Falconica

Pro všechny bohy! Kolik ještě bude těchhle trapných filmů o úžasném někom, kdo přijde do školy plné spratků, udělá z nich nositele veškeré moudrosti a ještě s nimi stačí vyhrát nějakou tu cenu v soutěži? Je to chabé, chabé, chabé…Dávám dvě ** za Banderasovo tango. A to jsem dost hodná. ()

OG_Swifty

Netradiční taneční film, který se zaměřil na klasické tance a samozřejmě nemohl jinak než lehce ustoupit modernějším prvkům tance (jinak by to samozřejmě největší sígry z NY nezaujalo). Postavy nejsou nijak zvlášť zajímavé, snad až na charismatického Banderase; máme tu mladou černošku, jejíž máma je kurva a ona sama čelila pokusu o znásilnění, plnoštíhlý pár trápící jejich objem, studentku na výměnným pobytu bez sebevědomí, hodnýho černocha z kriminálního podsvětí atd. Školáci si postupně najdou cestu k tanci a vyvrcholí to soutěží o prize money proti mnohaletým skillerům vedených bohatou a sexy Morgan. Mám klasické tance rád, přestože sám tančit ani jeden neumím. Film je samozřejmě přitažený značně za vlasy, protože amatéři se po pár týdnech nemohou rovnat veteránům, ale docela dobře se na to koukalo. Trapný scény jsem zaznamenal dvě; návštěvu bělocha u Pierra a závěrečný mejdan v moderním stylu, který nakonec nikomu nevadil. Ještě bych rád vyzvednul herce, kteří se mi líbili - Antonio Banderas mě bavil, šarm má v krvi a stejně tak ten zápal je vidět v jeho filmech často. Alfre Woodard jako ředitelka školy, zpočátku svině a nakonec dobračka. John Ortiz jako minipadouch. A samozřejmě mojí oblíbenkyni z Amerika hledá topmodelku - Yayu. Je to stále kočka :-) ()

maverick10

Naivni pohadka, ktera mi neukazala to co jsem potreboval videt. A to tu psychologii, kterou donutil "deti ulice" tancovat klasicke tance. Proste z niceho nic se jim to zalibilo a uplne pan Friedlander preskocil tu nejzajimavejsi cast. Pak nam pouze naserviroval naivni pohadku, ktere predchazelo, neco co se pohadce ani zdaleka nepriblizuje. To je jako, kdyby rybarovi skakaly ryby primo do vaku na ryby a to je horsi nez videt tancovat Clinta Eastwooda. ()

berusche

Mělo by to možná aspiraci na docela slušný snímek, jen kdyby to zas nebylo zaměřené na proměnu mládeže, která se ve svém životě potkává s těžkými ranami. O tanci to v každém případě je, dokonce máte možná chvilku pocit, že někteří skutečně tančí, aby žili. Bohužel ale sjednávaná náprava a výplň volného času pro problémové žáky z toho dělá tradiční americký počin, který je jedním z mnoha. Jediné, co mi zůstane v hlavě, je představa, že já bych se od Banderase do kola vyvést nechala. ()

Meridius

Banderas je klasik, nikdy sem ho neměl moc rád, ale v tomhle filmu je super. Film je příjemný a lehce předvídatelný, takže pohodové strávení večera. ()

rakovnik

Tuto variaci na Nebezpečné myšlenky jsem musel přetrpět. Díky tomu věřím, že se ženám může tento film i líbit. ()

Elyssea

Nesnáším Antonia Banderase, který umí jenom tři výrazy. Truchlící, rádobynadšený a neutrální. Hraje asi jako já na housle, takže nijak. Celkově příběh je šíleně nudný, milionkrát viděný, tohle je jenom taneční upgrade verze zpívající Sestry v akci. Abych nezapomněla, to vášnivé tango Banderase s tou "sexy" tanečnicí bylo vášnivé asi jako sodovka. Ta jediná hvězdička je za to tango ve třech. ()

Streeper

Pěkný film, který jsem si užila od začátku do konce, ale na 4 hvězdičky, je to až moc průměrný. Ale taneční scény jsem si užívala nejvíce. Film mě mile překvapil a hlavně jsem se pobavila. ()

Dannysek4U

No nechtel bych zit v ghettu. Nejen, ze bych tam kazdej den dostal od nekoho po cuni, ale jeste by me tam za trest nutili tancovat. Peklo na Zemi :o))) ()

pakobylka

O tanci ... a hlavně o životě. Dobře - pokud mám být upřímná: Téma není na první pohled až tak originální - a kromě toho Pierre Dulane své žáky přesvědčil na můj vkus příliš lehce a poklidně, bez ostrých střetů. Nicméně snímek má pravdivý základ. Pierre Dulane je světově uznávaným tanečníkem a učitelem tance, který založil "Dancing Classrooms" - program výchovy prostřednictvím tance, který využívá řada veřejných škol v New Yorku. Pro film byl příběh pravděpodobně z velké části upravený a zdramatizovaný, aby byl dostatečně atraktivní … ale o to tady neběží. Občas chci věřit na pohádky - a tohle je milá a přívětivá pohádka na dobrou noc s bravurně zvládnutými tanečními čísly … jsou dny, kdy víc nepotřebuju. ()

O´Hara

Celkem zajímavé, jak jde spojit něco tak nadneseného, jako je klasické tancování, se ,,spodinou´´ společnosti. Bylo to pro mě takové zpestření nudného večera... ()

Ice123

Bohužel mě to vůbec nenadchlo. Kdyby na konci nebylo řečeno, že to je inspirováno životem Pierra Dulana tak bych si myslel, že to je "Sestra v akci", ale místo zpěvu je tam tanec.... 40% ()