Purpurové řeky

• Francie Les Rivières pourpres (více)

Acrobat

vynikajuci, precizny thriller so vsetkym co k tomu filmova veda pozaduje. Kassovitz dal rukopis, dal dusu. Konecna hudba je vynikajuca, i ked na pochopenie filmu je treba "filipa". Ak chcem prežiť zimu, musím mať tých dvoch pri sebe. A eugeniku. A zdegenerovanú obec, kde existuje len jedno priezvisko. Do čerta! ()

Werde

Neskutečně mráz nahánějící atmosféra vládne po celou dobu filmu.Herci též super..Bohužel za nevábný konec 3,5. ()

Rudyamon

Už první záběry naznačují, že půjde o docela morbidní záležitost. První mrtvola, která se nalezne, je v opravdu těžkém stavu a jelikož se jedná o klidné městečko, kde na podobné exkluzivity nejsou zvyklí a připraveni, je povolán komisař Pierre Niemans a ten se do vyšetřování vrhne ve svém jedinečném stylu. Souběžné pátrání ve vzdáleném městečku, které je zaměřené úplně jiným směrem, vede Max Kerkerian, který rád řeší věci rázně. Oba případy se najednou ocitají ve společném bodě a oba policisté musí spolupracovat, což hlavně Niemansovi ze začátku moc nejde. Tajemné prostředí starobylé univerzity, mysteriózní hudba a pár dalších, jako ta první podobně svérázně naaranžovaných mrtvol dělají z tohoto filmu opravdu zajímavý a napínavý zážitek. Opravdu, až na ten konec, který se prostě nepovedl tak jak mohl. Jako kdyby scenáristům a režii z té parády, kterou tak důkladně rozjeli už od začátku filmu, najednou došel dech. Nebýt té scény před lavinou, nebo spíš být ta scéna a celkové rozuzlení smysluplnější, byla by to pro mně jednoznačná 100% podívaná. Dík Jeanovi Renovi a Vincentovi Casselovi to nepochybně podívaná byla, ale člověk je už takový - pořád by chtěl ještě o kousek víc, než je mu nabízeno. ()

Luckyman

Veľmi dobrý film, ktorý je napínavý od prvej do poslednej sekundy. Jean Reno a Vincent Cassel sú skvelí herci a vedia sa skvele stotožniť s postavou. Keď si už človek myslí, že na to prišiel, tak sa stane niečo, čo vôbec nečaká. Koniec bol neskutočný. ()

danny_21

Tak si tak sedím a říkám si, zatím je to dobrý, Jean i Vincent charisma na rozdávání a už se pomalu těším na to, že děj musí zákonitě plynout k nějaké kulervoucí pointě, ale kdeže, tvůrcům se sice povedlo mě šokovat, ale bohužel ne tak, jak bych si přál já - what the fuck was that ? ruce pryč - 40 %. ()

Inozuka

Ty vraždy jsou určitě šokující, Reno a Cassel dobří, prostředí alpského horského městečka nádherné, záhada líhně elit dobrá, ale jako celek to vyznívá nějak do prázdna. Ta trudně šedá atmosféra mi přišla až moc umělá a "nezávislost" detektivů byla tak klišovitá, až hrůza... Viděl jsem asi třikrát s odstupem několika let a příště už na to kašlu. ()

Kingjiri

Vyváženej mix detektivky a akčního thrilleru. Nejvíc se mi líbila pocitvě budovaná mysteriózní a drsná atmosféra podpořená slušnym castingem, výpravou, hudbou a explicitnějšíma scénama. Většinu stopáže dokáže povedenej scénář diváka ukázkově udržet v očekávání, co přijde dál. Jen zamrzí, že se s blížícím se závěrem (resp. od chvíle odhalení vraha) napětí vytrácí, což však finále aspoň částečně vynahrazuje solidní akcí. V rámci evropský produkce bez pochyby jeden z nejlepších thrillerů, čtyři silnější hvězdy. ()

gemi

Hodnocení tady je, takže jsem to zjevně už viděl, ale po aktuálním zhlédnutí jsem si nevybavil jedinou scénu, jediný moment. To o filmu, myslím, leccos vypovídá. Zápletka zahrnuje nacismus, univerzitní inbreeding ve smyslu šlechtění lidí a celé je to tak zamotané, že jsem to vlastně moc nepochopil. Dnes bych tomu dal tři, ale měnit to nebudu. ()

Nix

Takhle skvěle natočená krimi, to mi chybí. A slovo mysteriózní tu opravdu sehrává svou roli. Opravdu jsem nečekal, že to bude takto, twist na konci nesmí chybět. Film nechává diváka napnutého do konce, sekce vyšetřování má spád a hlavně má celý film hlavu a patu. Obsahuje i fantastické scény(běh v dešti, rvačka v tělocvičně...) a má krásné prostředí. Já se opravdu bavil a po opětovném shlédnutí musím jít do plných protože takhle se to dělá. A k tomu dvojice Jean a Vincent má skvělou chemii a dobře se popichují. Myslím, že tohle by měl vidět každej fanda krimi. ()

Hellknight12

Francúzska kriminálka, ktorá si neberie servítky pred ústa. Veľmi kvalitné napísaný príbeh, ktorý vás zaujme od začiatku až do konca. Skvelý výber hercov a aj herecké výkony sú výborné. J. Reno a V. Cassel, sú proste skvelá dvojka. Film môžem odporučiť, každému kto má silný žalúdok a má rád kvalitné Francúzske kriminalky. Celkové hodnotenie za mňa je 95%. ()

Lokran

Začátek dobrý, ale zklamal mě vývoj scénáře obsahující několik stále se opakujících klišé. Dále bych vytknul doslova „narvání“ akční bitky do jinak slušně budovaného temného krimi. Hudba byla místy zbytečně pompézní a místy zase zbytečně „out“. Konec byl zmatený (je pravda, že neznám originál - knihu, ale tohle bylo i tak příliš). Celkově dávám 55 %. ()

D.I.G

Pokial niekto chce vidieť francúzsku kriminállku s dobre zvládnutým dejom, atmosférou či akčnými scénami, tak by som medzi prvými troma odporučil práve purpurové rieky. ()

Rodin

Tedy pro mě šlo o zklamání roku 2000. Těším se na každý biják s Jeanem Renem, tohle navíc slibovalo neuvěřitelnou podívanou, nabitou tajemnem, akcí, prostě takové Mlčení jehňátek v evropském podání. To ovšem platilo tak do 70. minuty, a už předtím se film začal lehce potácet. Scénáristovi evidentně došlo. O konci samotném se asi nemá cenu zmiňovat. Ten jim snad napsal Troška a zrežíroval Soukup. ()

BuchtiCZ

Slušná detektivka ve stylu Vraždy podle Jidáše, ale několikero nelogičností a hlavně to otřesné přeh(n)rané finále to slovy největšího genia slovenského rapu zabily, bracho. ()

Lilien

výborná kriminálka so slušnou atmosférou. Odohrávajúca sa v zaujímavom prostredí, s výbornými hercami z dokonalosti jej uberá useknutý a nedotiahnutý záver. ()

Kariya

I když je film po právu spojován se Sedm, je nutno uznat, že jeho atmosféra je mnohem lepší. Je to jedna z nejlepších atmosfér, které znám a která se mi neokouká. Líbí se mi, jak film začíná zeširoka a postupně se zužuje do jednoho místa a času. Líbí se mi Vincent Cassel. Ještě 4krát více se mi líbí Jean Reno, který si tu vystřihl jednu ze svých nejlepších rolí, srovnatelnou s tou v Leon. A právě Reno dělá tento film dostatečně odlišným od Sedm, abych mohl odpustit Francouzům, jak se opičí. Ten konec je hold už takovej, možná by ho dnes chtěli natočit jinak, ale je to už takhle a nedá se nic dělat. Ale dobré bylo, jak v něm Reno dokázal tu hořkost trošku osladit tím svým ,,Nikdo ani hnout!" na dav policistů. Kapka vody na poušti, ale pobavila. ALE! Film není jen o konci, zváště ne tento. Je to všech předchzích +/- 80 minut nabitých vzrušující atmosférou (neodpustím si ji zopakovat), napětím, tajemnem a záhadami, které dostanou snad každého! 88% ()