poster

Purpurové řeky

 • Francie

  Les rivières pourpres

 • Slovensko

  Purpurové rieky

 • Kanada

  The Crimson Rivers

 • Nový Zéland

  The Crimson Rivers

 • USA

  The Crimson Rivers

 • Austrálie

  The Crimson Rivers

 • Velká Británie

  The Crimson Rivers

Krimi / Mysteriózní / Thriller

Francie, 2000, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jordan
  ***

  Jeana mám rád, aj keď som ho videl v úlohách, ktoré mu sadli viac a v ktorých svoj talent prejavil vo väčších grádoch a aj keď od tohto filmu som veľa nečakal, predsa som dúfal, že ma ohúri - a to som nemal. ale inak celkom mrazivý príbeh kontrastne zasadený do peknej prírody ale v inak podarenom scenári (aspoň zo začiatku sa to tak javilo) mi kdesi v poslednej tretine niečo začalo chýbať . . .(11.4.2005)

 • darkrobyk
  ****

  Inspirace špinavými filmy, jako je Sedm, si snad všiml každý divák, který viděl Sedm či jemu podobné. Francouzi se ale s novodobým americkým pojetím kriminálního thrilleru vypořádali velmi dobře. Více si to člověk uvědomí s odstupem času a při srovnání s nepodařenou dvojkou. Krutost a morbidnost snímku vyvažují nádherné alpské exteriéry a pohledy na horské vesničky. Výborná hudba souzní s výtvarnou kamerou. Úvodní titulky se záběry na hnijící mrtvolu prolezlou červy dávají tušit, že podívaná bude místy drsnější. Tvůrci si určitě oblíbili i Mlčení jehňátek, Vraždy podle Jidáše a další temné thrillery, z nichž si ledacos vypůjčili. Kupodivu vše funguje i díky hereckým výkonům. Konec se dle komentářů zdá leckomu odbytý, ale při zpětném pohledu k němu vše směřovalo jak nitky potoků do řeky. Film na vícero podívání...(23.11.2011)

 • tron
  ****

  „Žiadal som tím.“ – „JA som tím.“ Francúzska atmosférická, drzá a brutálna odpoveď na úspešné americké serial killer (MLČANIE JAHNIAT, SEDEM, ZBERATEĽ BOZKOV atď.) podľa Grangeho románu, ktorý som zatiaľ nečítal. Hoci snímke k dokonalosti niečo chýba a kombinácia psychologického horského hororu a akčnej kriminálky sem-tam štípe v očiach (pritom akčné vsuvky sú adrenalínové a hororová atmosféra hustá, len sa to k sebe príliš nehodí), stále je výsledkom herecky vyladená snímka (buddy pár v zložení zadumaný Reno mrštný Cassel funguje na jednotku) s mimoriadnou výpravou, živelnou réžiou (režírujúci herec Kassovitz) a inteligentne hitlerovsky kontroverzným scenárom o elitnej rase. Uzimený elektrizujúci hororový triler, ako stvorený pre unavený letný večer. Užite si tento netradičný lov (a neporovnávajte s trápnou dvojkou a neoficiálnou trojkou, RÍŠOU VLKOV). Kino Považan 2001(4.1.2009)

 • T2
  ***

  Rozpočet FRF 95miliónov($14miliónov)Tržby USA $594,966Tržby Celosvetovo $60,094,966║ Na Francúzov moc vydarený thriller čerpajúci ponurú atmosféru z kultového filmu Se7eN, k lepšej dokonalosti tomuto filmu chýba len lepšie doladenie na určitých miestach ako príbeh, prepojenie scén, záver dosť kolísa. /65%/(28.6.2005)

 • Aluska88
  ****

  Ponurá francouzská kriminálka o sadistickém, inteligentním sériovém vrahovi, v níž se sejdou tak těžké kalibry jako je Jean Reno a Vincent Cassel jednoduše nemůže dopadnout jinak, než výborně. A zvláště, když se ještě jedná o má nejoblíbenější francouzská herecká esa:) Pierre toho moc nenamluví. Max zato mluví rád a hodně. Pierre je zasloužilý komisař čestné povahy s letitými zkušenostmi. Max je místní, obyčejný polda v jakémsi zapadákově, kde se stejně vůbec nic neděje. Občas si rád hraje na machra a má rád výzvy. Když se tito dva odlišní poldové setkají a začnou pracovat na společném případu, má se divák na co těšit. O slovní přestřelky a vybroušené dialogy není nouze. Stejně jako se čím dál více začne případ zamotávat a vycházejí najevo děsivé skutečnosti. Napínavý, atmosférický film, který se hrdě může rovnat s těmi nejvymakanějšími americkými kriminálkami. A možná je i převyšuje. Především o ten evropský "feeling."(26.9.2007)

 • - Vincent Cassel si zlomil nos při natáčení bitky se skinheady. (HappySmile)

 • - Americká premiéra se konala téměř rok po francouzské. (gjjm)

 • - Vincent Cassel, který ve filmu hraje jednoho ze dvou hlavních detektivů Maxe Kerkeriana, a Jean-Pierre Cassel, který hraje Dr. Bernarda Chernezéa, se sice ve snímku setkají pouze jednou, ve skutečnosti jsou v příbuzenském vztahu syn a otec. (Sekyra)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace