poster

Purpurové řeky

 • Francie

  Les Rivières pourpres

 • Slovensko

  Purpurové rieky

 • Kanada

  The Crimson Rivers

 • Nový Zéland

  The Crimson Rivers

 • USA

  The Crimson Rivers

 • Velká Británie

  The Crimson Rivers

 • Austrálie

  The Crimson Rivers

Krimi / Mysteriózní / Thriller

Francie, 2000, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aluska88
  ****

  Ponurá francouzská kriminálka o sadistickém, inteligentním sériovém vrahovi, v níž se sejdou tak těžké kalibry jako je Jean Reno a Vincent Cassel jednoduše nemůže dopadnout jinak, než výborně. A zvláště, když se ještě jedná o má nejoblíbenější francouzská herecká esa:) Pierre toho moc nenamluví. Max zato mluví rád a hodně. Pierre je zasloužilý komisař čestné povahy s letitými zkušenostmi. Max je místní, obyčejný polda v jakémsi zapadákově, kde se stejně vůbec nic neděje. Občas si rád hraje na machra a má rád výzvy. Když se tito dva odlišní poldové setkají a začnou pracovat na společném případu, má se divák na co těšit. O slovní přestřelky a vybroušené dialogy není nouze. Stejně jako se čím dál více začne případ zamotávat a vycházejí najevo děsivé skutečnosti. Napínavý, atmosférický film, který se hrdě může rovnat s těmi nejvymakanějšími americkými kriminálkami. A možná je i převyšuje. Především o ten evropský "feeling."(26.9.2007)

 • Matty
  ***

  Tři čtvrtiny filmu v podstatě jenom sledujeme jak někdo někam jde (jede) a následně se s někým baví. A když se sem tam blýskne na nadějnější scénu (noční sprint), obvykle ji režisér předčasně ukončí nebo nechá uvrhnout do zapomnění dalším děsivým odhalením. Vyústění všech těchto odhalení raději ani nebudu komentovat (IMHO LOL). 65% Zajímavé komentáře: Punisher10, cross, Death, Cimr(20.5.2005)

 • d-corso
  ***

  Vím, že tisk může být mocnější cihly, zvláště jedná-li se o hardback. Purpurové řeky však svým rozsahem rozhodně nejsou dobrým příkladem knihy, kterou se dá spolehlivě zasadit sedm smrtelných úderů. To, společně s faktem, že autor románu (který bych označil za velmi povedený), Jean-Christophe Grangé, byl zároveň spolutvůrcem filmového scénáře, evokuje otázku, kde došlo k pochybení? A proč si rovnou i neodpovědět - stalo se to zhruba kolem 80. minuty, kdy se z příjemně temného thrilleru začala klubat hloupá, nedotažená a směšná šaráda. Závěrečná scéna tomu pak dala doslova na frak.(6.2.2008)

 • Ruut
  ***

  Celkem svižný leč neoriginalní thriller. Napětí se tu bohužel dosahuje spíš nechutnostmi. Málokdy jsem viděl ve filmu tolik "hezkých" detailů na pitvy a mrtvoly obecně. Celou dobu spěje děj k celkem jednoznačnému vyvrcholení. No přijde sice nakonec překvapivý zvrat, ale ten je hodně přitažený za vlasy. Díky slušnému tempu vyprávění a kvalitní práci s kamerou dávám solidních 50 - 60%.(11.11.2006)

 • Radyo
  ****

  První hodina je naprosto skvělá, doslova nabitá hustou atmosférou. Obě zdánlivě nesouvisející vyšetřování, vedená nezávisle na sobě Vincentem Casselem a Jeanem Renem, jsou dostatečně napínavá, aby udržela diváka vtaženého do děje. Zmíněné hvězdy také podávají výborný výkon, takže celých prvních 60 minut bych zhodnotil 5 hvězdičkami. Ale... V závěrečné cca půlhodině se jaksi tvůrcům vypařila invence a začali kombinovat a kombinovat, až překombinovali. Vyvrcholení celého filmu je pak natolik tristní, že by se člověku chtělo až brečet nad promarněnou šancí. Nicméně se neodvážím dát filmu méně než 4 hvězdičky, jelikož se přes všechny zápory jedná o jeden z nejlepších francouzských thrillerů.(23.4.2003)

 • - Natáčelo se převážně v Savojsku, exteriéry Guernonské univerzity v městečku Avrieux, horské scény přímo na Mont-Blancu. Pitevní scény byly natočeny v Ústavu soudního lékařství v Lyonu. (gjjm)

 • - Americká premiéra se konala téměř rok po francouzské. (gjjm)

 • - Na mŕtvom tele v márnici je vidieť tieň kamery. (shimik77)