Saw 3

• USA Saw III (více)

„V každém muži je skryto dítě. Chce si hrát," řekl před sto lety básník Christian Morgenstern. Jigsaw tuto jeho moudrost dovedl k dokonalosti. Když díky pomoci své nové učednice Amandy (Shawnee Smith) zmizel, vůbec nepřestal zasahovat lidem do osudů. Stále dál tahá za všechny provázky, intrikuje jako šedá eminence proti všem, kteří si neváží života a co víc, všechno dělá jen pro jejich dobro. Doktorka Lynn Denlon (Bahar Soomekh) nemá ponětí, že je další na jeho seznamu "vyvolených". Jednou po noční službě v nemocnici ji Amanda unese a odvede do opuštěného skladiště, kde je Jigsaw (Tobin Bell). A toho musí udržet naživu, dokud se Jeffovi (Angus MacFadyen) nepodaří dokončit jeho hru. Jenomže Jigsaw nikdy není tak nemocný, aby nemohl dohrát svou hru. A on si hraje rád... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

honz

Po druhém dílu jsem od třetího pokračování nic moc nečekal a udělal jsem se dobře. Celý film je založen už jen na krvi a brutalitě, jak zprávy na TV NOVA. Od první projekce se úplně vytrácí nápaditost, napětí, hravost a zbývá jen jakási zvrácená zábava. ()

demented

Neľútostným kritikám som neveril ani slovo. Bohužiaľ, zväčša mali pravdu. Scenár a dej je jednoducho strašný.Veľmi tolerantný človek síce môže prižmúriť oko, ale tá stupidita, nevýraznosť a celková bezradnosť priam bije do očí. Že sa tento scenár rodil na silu a veľmi ťažko, musí byť jasné každému. Už tak šedý a ťažkopádny príbeh spomaľuje vlna flashbackov (vracať sa budeme do oboch dielov), zbytočné vysvetľovanie veci minulých (neviem k čomu bolo dobré zobrazovanie prípravy pasce/scény v Saw 1 - naopak si myslím, že je to naškodu, pretože namiesto dôkladne naplánovanej a pripavenej pasce to vyzerá, ako keby Jigsaw a jeho sekundant len improvizovali), rovnako ako dohra toho, čo sme mylne považovali za záver oboch predchádzajúcich dielov. Celý film je tak naťahovaný na neskutočnú dĺžku 113 minút (Unrated verzia).No a záver (pointa(-y)) je otázka sama o sebe. To som sa iba ťukal na čelo, že či to tvorcovia myslia vážne. Vôbec nie je vycucaná z prsta, vôbec nie je neprirodzená a kŕčovitá :) Výraz "prekombinovanosť" je skrátka slabé slovo. Ak sa na to ale pozrieme z druhej strany - kŕčovitý bol celý film, takže záver v rovnakom duchu je asi OK. Jedinými pozítívami tak zostávajú slušná brutalita a dômyselné pascičky (predovšetkým prvé dve, ktoré ale paradoxne s dejom vôbec nesúvisia). ()

Timak

Začátek nezvykle morbidní - 15 minut a už dvě vraždy a ještě v takovém stylu?? Ne to neni ten Jigsaw... Ale druhá půlka je dobrá a konec opět fenomenální už v režii samotného Jigsaw...Jedničku asi nepřekoná nic, ale určitě to nebyl takový propadák, jak někteří myslím. 3,5 * ()

Tomatáš

Každým dílem jde kvalita Saw o jednu hvězdu dolu...dávám tři, i když přiznávám, že jedna hvězda je z nostalgie na první Saw..;) ()

Aven

Kupodivu ne tak špatné jak jsem čekal. Děj funguje a konec zase překvapí. Na druhou stranu je film zbytečně dlouhý a obsahuje celou řadu scén na který jsem se nevydržel dívat. ()

lumiros

Můj názor je ten, že trojka byla velice důstojným zakončením celé trilogie. Ano bylo tam i na můj vkus hodně brutality, krve, zohavených těl, ať lidských, tak zvířecích (obzvlášťě scéna v té kafilérii byla dost výživná), ale to se dalo od této série čekat a kdo to prostě nedokáže vstřebat a pak napíše, že to byla hloupost, má na to přece právo. Já říkám pouze to, že pro hloupého každý hloupý. ()

Natabar

Uz u 1 jsem musel konstatovat, že "nic moc" a je jen trapné, když někdo toto nic natahuje na tři díly. Děj téměř žádný a i toto nic je přerušované úplně zbytečnými výlety do minulosti. Při scénách mučení jsem měl dost silný pocit, že se koukám na Hostel a kvalita snímku je zhruba tatéž. Čili chtěl jsem dát (hodně slabé) 2*, ale to bych měl špatné spaní z výčitek svědomí. Takže 1* a to i za (doufám!!!) ukončení série. ()

dANo

Toto bol posledný diel zo série filmov Saw, ktorý som si pozrel... Ďalšie už s určitosťou odignorujem. V tomto prípade už nebolo na sledovaní nechutného a chaotického zabíjania obetí nič zaujímavé ani prekvapivé, ako to bolo v prvých dvoch častiach. Tvorcovia vsadili hlavne na brutalitu, pričom scenár už tu nehral takmer žiadnu rolu. Úbohé a obávam sa, že jediný účel tretej Saw-ky ostal v ťahaní peňazí z verných fanúškov, ktorých ale podľa mňa po tomto diele neostalo veľa. ()

Ewey

Stále si říkám, proč vůbec točit takové filmy? Takové kde scénáři ustupují uříznuté končetiny a vybuchující hlavy. Vždyť už jsme to viděli tisíckrát. Nemám nic proti thrillerům, i když nevím jestli se něco z této módní vlny vyvražďováků dá nazvat thrillerem a rozhodně si myslím, že snesu mnoho nechutností, když to ale poslouží příběhu a ne je jeho jediným základem. Sice nelze tomuto filmu a vlastně celé serií upřít jistou kultovnost a nepopírám, že první díly saw jsou asi nejlepší ve svém žánru. Tvůrci se tu alespoň snaží schovat za logickou zápletku, jenže to stejně nevyváží debilnosti celé koncepce. Ale alespoň se snažili a toho si cením... ()

Mihail123

"Za málo peňazí veľa muziky". Séria Saw nám pekne ukazuje čo to znamená v Hollywoode priživovanie na značke. Naprosto zbytočné pokračovanie, ktoré je miestami trápne a vyvoláva u mňa záchvaty smiechu. ()

Danny F.

Podle mě nejspíš na stejné úrovni jako druhý díl. Připadá mi to stejné. Tímto chci naznačit že jde opět o dobrou napínavou hru, ale něco tomu ještě chybí, něco v příběhu. 85% ()

PetrPan2

Tvůrci si nejspíše někde přečetli poučku, že hororoví fanoušci se rekrutují převážně z řad mužů, a proto je ve trojce více krásných mučených žen (jedna dokonce kompletně nahá) než v předchozích dílech... nicméně ani toto lákadlo pro zvrácenější část diváctva nezastře hloupost, nesmyslnost a nereálnost... a je-li něco nereálné, nesmyslné a hloupé... přestává to být strašidelné a napínavé... Zkuste si jen tak cvičně někoho unést (ex-přítelkyni, šéfa, tchýni atd...) a uvidíte jak složité je to nezpackat... a v tomhle filmu páchají zločiny, tak geniální a dokonalé, že je policie nemůže chytit, polomrtví důchodce a pološílená hysterka... jen nevím zda je to spíš nudně perverzní nebo perverzně nudné... ()

sskrblik

Ajajajajaj. Masakr pokračuje už po třetí, dvojku jsem neviděl. Tohle ještě docela ušlo, ikdyž už to bylo docela dobře ujetý. No myslím, že se do série SAW jen tak nepustím. Jednička byla výborná, dvojku jsem neviděl, trojku tu hodnotím a na další díly koukat už nebudu takže to tu zapíchnu. Tři hvězdy. ()

Tereza666

Podle mého nejnudnější, nejslabší a zbytečný díl. Nic se tam kloudně neděje. Hlavní "hrdina" je strašně nesympatickej a celý to působí lacině. ()

pursulus

Mé hodnocení celé řady "Pily" a můj názor na ni jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

lykan9

Saw 3 ukazuje, jak se scénáristé snaží o co nejpropracovanější navázání s předchozími dvěma filmy a daří se jim to. Divák opravdu musí shlédnout díl po dílu, aby neztratil nit a věděl, co se v tomto hororu odehrává. Za mě se jim to povedlo a stále se jim daří i připravit divákovi nepředvídaný konec. Chybu však jednu má - pokud se to dá nazvat chybou - a to je to, že v žádném případě nedosahuje dokonalosti jedničky. Nemohu tím pádem dát plný počet, ale s čistým svědomím mohu hodnotit o třídu méně. ()

Leprechaun se možná vrátí

Leprechaun se možná vrátí