Saw 3

• Kanada

Saw 3

Hra o prežitie 3

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada, 2006, 113 min (Director's cut: 121 min)

• H34D

Nemyslím si, že Saw III je tak nechuntý film, až by leckdo mohl zvracet, ale faktem zůstává, že brutalita je zde velmi samoúčelně nadužívána. Zatímco v jedničce měly pravidla každé hry spojitost s hříchy dotyčné osoby a tedy se to dalo skrýt pod roušku jakéhosi prozření a nápravy, tentokrát jde jen a jen o hry na krev a lámání kostí bez dalšího kontextu. Originalita se vytratila už ve dvojce, nyní zmizela i hodnota obsahu, aspoň že klaustrofobická atmosféra bezmoci a vcelku podařený závěr zbyl. Je však jasné, že od teď série Saw sázi pouze na teenagerskou fascinaci přehnaným násilím a paradoxně ano, jsem zvědavý a budu se kvůli tomu dívat i na další díly... Že by geniální marketingový tah? 5/10(5.1.2009)

"Řekl jsem ti, že mě nemůžeš zabít. Ale neřekl jsem ti proč." Nepatřím mezi nadšence, kteří během sledování filmu s nadšením utírají krev z monitoru a prožívají orgasmy při demolování orgánů bezmocných osob. Jenže jsem hravý typ, takže mám pro Jigsawa jisté pochopení. A trocha inspirace nikdy nezaškodí, takže až mi jorkšírák jedné vypatlané blondýny zase zanechá zanechá hnědý pozdrav za vrátky, soused mi začne znárodňovat hrušky přes plot a Svědci Jehovovi se budou dožadovat vstupu do domu, tak už pro ně všechny mám připravený sklep s kompletní výbavou.(30.3.2016)

• LIVINGDEAD

SAW III na mne už tolik nezapůsobil, celkově to byla nuda. Žádné napětí a nepřipadá mi to jako horror. Spíše se to řadí mezi drama. ++++++++++++++++++++ PRO MILOVNÍKY HORRORU DOPORUČUJI FILM VE STYLU SAW - jmenuje se "ARE YOU SCARED?" je z roku 2006 a je to bomba. Už dlouho jsem neviděl tak skvělý a drastický film! DOPORUČUJI :-)(14.5.2007)

Napoprvé v kině slušný zážitek, ale nevím jestli bych se na Saw 3 ještě podíval někdy později doma. Ne kvuli nechutnostem. To mi ani nijak zvlášť přetažené nepřišlo. Možná mám až moc nakoukáno, ale opravdu jsem ani při oné slavné operaci lebky vrtačkou a kotoučovou pilou neodvracel zrak. Spíš kvuli tomu že i při premierovém shlédnutí jsem se chvílemy dost nudil a měl čas přemýšlet o tom co by se z této série dalo ještě vytřískat. A to je samozřejmě špatně. No opravdu nevím jak chtějí tvurci naložit se čtvrtým dílem při tom jak ukončili trojku. Že by fůra flashbacků? Asi jo. Každopádně série Saw, ikdyž teď notně vyždímaná a překombinovaná, má stále slušný děj a těším se na další pokračování. ------- Ku příležitosti uvedení do kin už pátého dílu této nezmar série (a že prý v dnešní době nejde točit seriály na pokračování, jako byli v osmdesátkách Michael, Jason či Freddy ...) jsem si pustil pěkně po sobě 2 + 3 + 4 film během jednoho dne. A rozhodl jsem s eže k ním napíšu nový společný komentář, prootže jednak jsou všechny od stejného režisera a jednak jsou uplně stejné a to prosím pěkně neberte jako urážku. 2 až 4 díl si drží solidní laťku. Zachován je přitažlivý vizuál proplouvající napříč celou sériií. Díl od dílu je zajímavější "nesmrtelný" pan Skládačka v podání neokoukaného Tobina Bella. Pasti jsou díl od dílu sned lepší a vynalézavější. Herecké výkony spíše teda zase horší, ale dá se říct že ani jeden díl nejde kvalitou dolů a nedělá ostudu geniální jedničce. A proč ne. Saw má díky svému nabušenému (ano překombynovanému) ději mé sympatie mnohem víc než dějově prázdné X-té pokračování již zmiňovaných sériií jako byl Halloween, nebo Pátek třináctého. A navíc zatím ještě neslézávají do stoky k Hostelu těžícího z přemíry násilí. + překvapivá pointa co byla zatím pokaždé. Takže u mě Saw 2 až 4 shodně 60% až 70% dle momentalního rozpoložení.(13.1.2007)

• Trellíno

Dát za tohle v kině byť jenom deset korun, tak nasedám do letadla a svištim za tvůrcema, abych jim zaživa vytrhnul páteř z těla. Vyslat do kin během jednoho roku a navíc v rámci jedný série dvě takovýhle sra... a ještě na tom takhle vydělat, tak tomu já dámy a pánové říkám umění. Už se nemůžu dočkat příštího roku. Ve frontě na lístky na čtyřku totiž budu stát jako úplně první a pak budu majitelem toho nejdražšího hajzl papíru pod sluncem.(20.12.2006)

• - Ve snímku Saw: Hra o přežití (2004) jsme mohli vidět X na zdi viditelné pouze pod UV světlem. V tomto snímku je vidět, jak je X malováno, avšak tenčími tahy, přestože se jedná o to samé X. (Geriel)

• - Bylo vyrobeno 1000 speciálních plakátů, každý prodán za 20 dolarů na podporu Saw III a Amerického Červeného kříže. Tobin Bell daroval dvě ampulky své vlastní krve, které vhodil do kádě s červeným inkoustem, ze kterého se později zmíněné plakáty tiskly. (Kulmon)

• - Tvar rány od přimrznutí na Jeffově (Angus Macfadyen) pravé tváři se v průběhu filmu mění. (Geriel)