Saw 3

• Kanada

Saw 3

Hra o prežitie 3

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada, 2006, 113 min (Director's cut: 121 min)

• H34D

Nemyslím si, že Saw III je tak nechuntý film, až by leckdo mohl zvracet, ale faktem zůstává, že brutalita je zde velmi samoúčelně nadužívána. Zatímco v jedničce měly pravidla každé hry spojitost s hříchy dotyčné osoby a tedy se to dalo skrýt pod roušku jakéhosi prozření a nápravy, tentokrát jde jen a jen o hry na krev a lámání kostí bez dalšího kontextu. Originalita se vytratila už ve dvojce, nyní zmizela i hodnota obsahu, aspoň že klaustrofobická atmosféra bezmoci a vcelku podařený závěr zbyl. Je však jasné, že od teď série Saw sázi pouze na teenagerskou fascinaci přehnaným násilím a paradoxně ano, jsem zvědavý a budu se kvůli tomu dívat i na další díly... Že by geniální marketingový tah? 5/10(5.1.2009)

• Adrian

Ako hlboko vedie králičia nora do bahna nekvality a ždímania toho istého námetu? Dúfam, že na dno dorazíme skôr ako so Saw 10... Btw. (zatiaľ) trilógia má svoju štruktúru presne v duchu Randyho "pravidiel trilógie" z Vreskotu (prvý diel pravidlá ustanovuje, druhý ich naťahuje a tretí ich naoko porušuje a vracia sa v príbehu k samotnému počiatku...).(14.11.2006)

• Dr.film

Další pokus o "vykřesání" posledních drobáků s klasiky jménem Saw. Naprosto soběstačný a svým způsobem i geniální první díl se za svého v pořadí již druhého brášku muže po právu stydět. Přímí tah na "ultra pointu" ve svém finále ztrácí poslední zbytky svého dechu a to díky velmi kostrbatému scénáři, který prostě "nenaladí". Možná proto závěr spíše vyšumí do ztracena, než-li by šokoval. I přes celkovou lehčí podprůměrnost nese snímek dva klady: jedním je navození odpudivé atmosféry - dalo by se říci charakteristické pro Saw a druhým kladem jsou výborné pasti, které alespoň z části uspokojili mou úchylnější stránku.(19.5.2007)

Pro tento komentář věnuji xmrti dokonalou fylozofyi dnešních juvenilních sráčů: .....No nic moc xD .....Ti Qrávo, viděl sy to SAF 3? :-*, Ale to bylo maso, co? :O ... Jasně, Qámo, beru takovou jednu Kundu k sobě domů, pustím ji to a pak ji ošukám xD ... Ty jsi kanec, Qámo xD, .... :D:D:D Ale jebat, však ji ošukám, o film se zajímat nebudu..... :D:D:D:D Ty jsi frajer, pujč mi tu štětku na příště, pustím si s ni 4ku xD ... Jasně, mislýš, že dokouká všech sedm dílů? :D ... Ale né, však někde shoří na Qapavku xD .... A jaký byl ten film :)) ... Jak to mám ty Qráfo vjedět! ,.. Dva sofistikovaní učňové na zámečníka se vykecali a takovým nějakým způsobem bych i naznačil, že film je jeden z těch slabších celé septalogie.(18.5.2009)

• Fr

Krutější než obvykle? Už jste se konečně rozhodli, jestli uříznout přikovanou končetinu? Utrpení jednotlivce, krev. Toto jste očekávali a teď je vám servírována drsná krvavá podívaná. Netvrďte mi, že v některých případech jste necítili bolest a utrpení oběti na vlastní kůži! Splnilo se vaše očekávání? Ano? Ne? Tak si počkejte na další díl!(16.6.2007)

• - Bylo vyrobeno 1000 speciálních plakátů, každý prodán za 20 dolarů na podporu Saw III a Amerického Červeného kříže. Tobin Bell daroval dvě ampulky své vlastní krve, které vhodil do kádě s červeným inkoustem, ze kterého se později zmíněné plakáty tiskly. (Kulmon)

• - Saw III putoval ke komisi schvalující přístupnost filmů sedmkrát. (109)

• - Ve snímku Saw: Hra o přežití (2004) jsme mohli vidět X na zdi viditelné pouze pod UV světlem. V tomto snímku je vidět, jak je X malováno, avšak tenčími tahy, přestože se jedná o to samé X. (Geriel)