Saw 3

• Kanada

Saw 3

Hra o prežitie 3

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada, 2006, 113 min (Director's cut: 121 min)

Průběh filmu byl o něco slabší než v předešlých dílech, slabší pastě a zase až tak moc se toho tam nedělo. Závěr nám to ale skvěle vynahradil a opět se tu naskytla senzační podívaná s výbornou zápletkou, která k sérii Saw neodmyslitelně patří. Spoiler! Dnes jsem byl u zubaře a přesně vím jak se Jigsaw cítil, když mu vrtali díru do hlavy vrtačkou :D(17.7.2012)

• lamps

Rozporuplné. Jako nechutná přehlídka lidské bolesti to funguje bravurně a zápletka kolem pomstychtivého a životem zhrzeného otce příběh včetně atmosféry pozitivně obohacuje. Žal bohu, tvůrci chtěli něco víc, a tak s ubíhajícími minutami nenávratně zabředávali hlouběji a hlouběji do scénáře tak přeplácaného a nereálného, až se mi tomu v závěru ani nechtělo věřit. Na jednu stranu obdivuji touhu pojmout tuhle krvavou sérii co nejvíce nepředvídatelně a zamotaně, ale co zafungovalo v závěru jedničky, to už ve trojce bije do očí nejen směšnou přehnaností a rádoby efektem, ale hlavně režijní infantilností a totálně roztříštěnou strukturou vyprávění, která je stejně chaotická a nesladěná jako samotný scénář a to formální vykrádání prvního dílu působí místy hodně nepřesvědčivě.. Kdyby se to celé okleštilo pouze na pana tatíka, jednalo by se vzhledem k odvážně nastolené brutalitě o sice rutinní, ale zato velmi intenzivní hororový bonbónek pro fajnšmekry, takhle se ale jedná spíše o dílo hodné lehce znechuceného ironického úšklebku. I hraní má své meze... 45%(1.11.2015)

• genetique

Dvojka ešte udržala diváka ako-tak v nádeji na lepšie pokračovanie a ťahala aj z úspechu jednotky. A ak by bola aspoň na takej úrovni, bol by som veľmi spokojný. No to, čo nám tu predviedol Bousman je smutné. Posledných dvadať minút je tak zvrátených, snažiacich sa o úplné vyvrátenie s čo najväčším zvratom, že to už začína byť prehnané. Príbeh nulový, stroje smrti majú už nulovú účinnosť a nechutné zábery na atraktivite tiež nepridávajú. Ak bude štvorka pokračovať v klesajúcej tendencii, nebude mať táto séria svetlú budúcnosť. 50%.(18.8.2007)

"Řekl jsem ti, že mě nemůžeš zabít. Ale neřekl jsem ti proč." Nepatřím mezi nadšence, kteří během sledování filmu s nadšením utírají krev z monitoru a prožívají orgasmy při demolování orgánů bezmocných osob. Jenže jsem hravý typ, takže mám pro Jigsawa jisté pochopení. A trocha inspirace nikdy nezaškodí, takže až mi jorkšírák jedné vypatlané blondýny zase zanechá zanechá hnědý pozdrav za vrátky, soused mi začne znárodňovat hrušky přes plot a Svědci Jehovovi se budou dožadovat vstupu do domu, tak už pro ně všechny mám připravený sklep s kompletní výbavou.(30.3.2016)

• Xmilden

Třetí díl se snaží opět doplnit nějaký ten střípek do mozaiky SAW a tak nám začíná žalářem Donnieho Wahlberga. Pak už se to celé rozjede po vlastní linii. No, i když rozjede je docela silné slovo. Než se něco začne díl, uteče 40 minut a máme zde pro změnu jednoho nesympatického tlouštíka, který přišel o dítě a žene jej touha po pomstě. Do toho se dozvíme že takové řezání lebky je vlastně docela zábava a na konci se to celé spojí a přichází to správné "SAW překvapení" na závěr. Málem bych zapomněl, že se nám sem vloudí i troška romantiky aneb kterak se do sebe zamilovali Jigsaw s Amandou. 35%(24.4.2014)

• - Saw III putoval ke komisi schvalující přístupnost filmů sedmkrát. (109)

• - Se stopáží 113 minut se jedná o nejdelší film série.

• - Natáčelo se v Torontu (Kanada). (Varan)