Saw 3

• USA Saw III (více)
Trailer 1

„V každém muži je skryto dítě. Chce si hrát," řekl před sto lety básník Christian Morgenstern. Jigsaw tuto jeho moudrost dovedl k dokonalosti. Když díky pomoci své nové učednice Amandy (Shawnee Smith) zmizel, vůbec nepřestal zasahovat lidem do osudů. Stále dál tahá za všechny provázky, intrikuje jako šedá eminence proti všem, kteří si neváží života a co víc, všechno dělá jen pro jejich dobro. Doktorka Lynn Denlon (Bahar Soomekh) nemá ponětí, že je další na jeho seznamu "vyvolených". Jednou po noční službě v nemocnici ji Amanda unese a odvede do opuštěného skladiště, kde je Jigsaw (Tobin Bell). A toho musí udržet naživu, dokud se Jeffovi (Angus MacFadyen) nepodaří dokončit jeho hru. Jenomže Jigsaw nikdy není tak nemocný, aby nemohl dohrát svou hru. A on si hraje rád... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Trailer 1

Isherwood odpad!

Obludný scénáristický konstrukt, který nepřináší nic nového a zbytečně (!) pitvá předchozí dva díly. Děj, dá-li se o něm vůbec hovořit, je nekontrolovatelný chaos, jemuž korunu nasazuje unylá režie, která vrší jeden designérský skvost pastí za druhým. Výsledek je samoúčelné svinstvo, jehož sledování vás nenapne (většina úkolů prvního dílu) ani neznechutí svou krutostí (injekční stříkačky ve dvojce), takže v celkovém zúčtování silně nudí, popř. rozčiluje – naprosto dementní chování většiny postav. Chtělo by to originální nápad a nebo sérii rychle utnout, i když tenhle pocit jsem měl už na konci druhého dílu. ()

T2

Rozpočet $10miliónovTržby USA $80,238,724Tržby Celosvetovo $164,874,275Tržby za predaj DVD v USA $47,129,341 //počet predaných kusov 3,031,610║ __Tak toto už nie! -som si povedal, keď som sledoval jednu samoúčelnú scénu za druhou, takto mi pokaziť túto sériu fakt nemuseli, k ďalším dielom už nenachádzam optimistickú chuť. /videl v kine: 45%/ ()

Malarkey

Pokračování, které je kvalitou shodné se dvojkou, snaží se brutalitou zaujmout a přitom tam tolik vražd ani není. V podstatě příběhu je tam jeden chlápek v bedně a vrahoun Jigsaw na operačním stole. Fakt je, že to ten vrahoun měl slušně promakaný a konec i když vcelku čekaný mě vyděsil, tak jako u dvojky. Konec je vcelku zřejmý a tak jsem zvědavý, jak nakonec dopadne čtyřka i když už předem vím, že to bude stát za starou belu. --- I want to play a game ()

Matty

Krvavě, perverzně a nechutně potřetí - nekonečný seriál pokračuje aneb „blood must go out“. Hra je stejná, pravidla jsou stejná, akorát šance na přežití poklesly. První dvě brutální scény nejsou pro následný děj vůbec důležité, snad jenom takový předkrm, aby připravené sáčky na zvracení náhodou nepřišly vniveč. Po několika jatečních záběrech na řetězy vyrvávané ze všelijakých částí těla či orgány rozeseté po jinak nepochybně útulné místnosti, se již začíná rýsovat cosi jako zápletka. Zápletka děsivě vykonstruovaná, popostrkovaná vpřed znuděným trenérem šneků a zakončená naprosto směšnou pointou. Film je nehorázně natahován zhola zbytečnými flashbacky do minulosti, jež často rozšiřují dění z jedničky a dvojky a činí jej ještě nelogičtějším. Třetí díl zachází ještě mnohem dál než předchozí dva, což se od něj tak nějak očekávalo, překračuje hranici jakéhokoli vkusu a jeho fascinace násilím vzbuzuje znepokojení ohledně duševního stavu režiséra a lidí kolem něj. Neinvenční režie, debilní příběh, žádný humor a spousta scén, ze kterých vám bude špatně – opravdu to chcete vidět? 20% Zajímavé komentáře: Wormboy, TomRiddle, Triple H, Athlona, hot_spot, anghell, Dexter666 ()

Djkoma

Všichni Saw kritizují, ale mě pokaždé dokázaly jednotlivé díly uspokojit. Ani jeden nebyla žádná velká bomba, ale všechny měly příjemný a efektivní závěr, na který se pokaždé mohu pouze těšit. Na první pohled konec třetího dílu trilogii uzavírá, ale já doufám, že tvůrci vymyslí něco stejně působivého jako byl Jigsaw a celý jeho příběh. Zdá se mi, že třetí díl trochu šlape na pilu a v jeho uncut version opravdu přitlačil v nechutnosti a krvavosti a to je jedině dobře. Působivá první zkouška s ženou v mrazícím boxu je hezky promyšlená a ještě lépe vypadá. Zkoušky pokračují a jsou směsicí (průměrné, žádné extra maso...) nechutnosti a krve. Celý film táhne na branku docela silným tempem a nesnaží se vysvětlit co jste viděli v minulých dílech, ale přidává k tomu takové malé střípky "z druhé strany", které třeba v případě návratu k přípravě na finiš prvního dílu působí víc než příjemně. Přirovnávat Saw 3 např. k Hostelu je velmi nepatřičné už jen k tomu, že saw má jistý vnitřní příběh navazující na předchozí filmy a Hostel je čistá nudná krvavá hostina v pro ameriku exotickém prostředí "jiného světa", v kterém je možné vše. Proto ať žije Saw a doufám, že série bude pokračovat a nebude se zhoršovat ani ubírat na svém video klipovém stylu. ()

• Saw III byl zaslán komisi schvalující přístupnost filmů MPAA sedmkrát, než získal kýžený rating R. (109)
  • Se stopáží 113 minut se jedná o nejdelší film série. (Zdroj ČSFD)
  • První film ze série Saw, ve kterém byla vyobrazena nahota. (Kulmon)

Související novinky

Leprechaun se možná vrátí

Leprechaun se možná vrátí

15.08.2008

Všechny hororové ikony jsou už rozebrané a buď už jsou jejich remaky na světě, nebo se velmi brzy objeví. Hollywood je však stále línější a línější vymýšlet něco nového, takže přišla řada i na ty…

Co se kde šustne

Co se kde šustne

21.02.2007

Ghost Rider láme v USA rekordy. Byl uveden v 3619 kinech a za pouhé 4 dny již stihl vydělat 51,5 miliónů dolarů. Tím hravě překonal dosavadní rekord v nejvyšším výdělku za sváteční víkend, který…