Saw 3

• Kanada

Saw 3

Hra o prežitie 3

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada, 2006, 113 min (Director's cut: 121 min)

Všichni Saw kritizují, ale mě pokaždé dokázaly jednotlivé díly uspokojit. Ani jeden nebyla žádná velká bomba, ale všechny měly příjemný a efektivní závěr, na který se pokaždé mohu pouze těšit. Na první pohled konec třetího dílu trilogii uzavírá, ale já doufám, že tvůrci vymyslí něco stejně působivého jako byl Jigsaw a celý jeho příběh. Zdá se mi, že třetí díl trochu šlape na pilu a v jeho uncut version opravdu přitlačil v nechutnosti a krvavosti a to je jedině dobře. Působivá první zkouška s ženou v mrazícím boxu je hezky promyšlená a ještě lépe vypadá. Zkoušky pokračují a jsou směsicí (průměrné, žádné extra maso...) nechutnosti a krve. Celý film táhne na branku docela silným tempem a nesnaží se vysvětlit co jste viděli v minulých dílech, ale přidává k tomu takové malé střípky "z druhé strany", které třeba v případě návratu k přípravě na finiš prvního dílu působí víc než příjemně. Přirovnávat Saw 3 např. k Hostelu je velmi nepatřičné už jen k tomu, že saw má jistý vnitřní příběh navazující na předchozí filmy a Hostel je čistá nudná krvavá hostina v pro ameriku exotickém prostředí "jiného světa", v kterém je možné vše. Proto ať žije Saw a doufám, že série bude pokračovat a nebude se zhoršovat ani ubírat na svém video klipovém stylu.(13.3.2007)

No, abych byl upřímný, jsem z tohoto filmu velmi rozpačitý. Zatímco oba předchozí díly měly koule a byla radost se na ně dívat, tak z toho třetího byla (a nejspíš stále je) cítit jistá 'únava materiálu'. Samozřejmě, nuda to není a snímek se nestává pouhým čekáním na finální pointu, ale způsob jakým se snaží autoři udělat tenhle díl zajímavý a nový je mnohem horší než kdyby vystavěli příběh na premise předchozích Pil. Ano, je to zvláštní, ale Saw 3 je extrémně překombinovaný film, ve kterým se vypráví rovnou několik příběhů, ale rád bych to vzal od začátku. Snímek začíná úžasným způsobem, i když později zjistíme, že to co vidíme nehraje vůbec žádnou roli, neboť tato část příběhu je později zapomenuta. Máme možnost zhlédnou několik úžasných vražd, které mají atmosféru (!), ale postrádají dějovou linii, neboť ta přichzí až za okamžik. Zajmutím doktorky jsem byl opravdu překvapen a přiznávám, že stejně jako ona, jsem neměl vůbec žádné tušení, co se to sakra děje. Jenže prokládání jejího příběhu hrou Anguse Macfadyena a jeho otravnými flashbacky nefunguje tak jak bych si přál. Příběh je příliš roztříštěný a v samotných fázích, kdy má sepnout diváka, vždy přepne na jinou linii a sám se tak rozpadá. Bohužel, musím zvolat, neboť pasti byly tentokrát opravdu povedené a třeba topení soudce působí přesně tak jak má. Ač jsem celkově zklamán - a pointa se opět velmi líbila - jsem zvědav na další díl...(16.5.2007)

Třetí a stopáží nejdelší díl této série. Film začíná přesně tam kde skončila dvojka. Oproti předchozím dílům stoupla rapidně krvavost a drsnost filmu. Příběh je jednoduchej, má na člověka depresivní, silný vliv. Pasti jsou velmi drsné. Nejlepší a nejnechutnější scénou pro mě je operace Jigsawova nádoru na mozku. Film má určité flashbacky. Hudba opět skvělá. Občas má film pomalejší tempo, ale to nevadí. Hodnotím celkově na 93% = *****(12.10.2012)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $80,238,724Tržby Celosvetovo $164,874,275Tržby za predaj DVD v USA $47,129,341 //počet predaných kusov 3,031,610║ __Tak toto už nie! -som si povedal, keď som sledoval jednu samoúčelnú scénu za druhou, takto mi pokaziť túto sériu fakt nemuseli, k ďalším dielom už nenachádzam optimistickú chuť. /videl v kine: 45%/(29.7.2007)

Hra skončila. Nebo ne? Třetí díl má slušnou úroveň a ani zde si nemyslím, že by šlo o mlácení prázdné slámy. Brutální krvavé hry, sadistické scény a hustá atmosféra s parádními interiéry se opět starají o to, aby se divák ani chvíli nenudil. Škoda jen pasáží, které zbytečně trhají a překombinovávají jednoduchý děj. Jinak nemám vážnější výhrady, mohlo to dopadnout stokrát hůř. Celou sérii tak zatím hodnotím jako hodně povedenou a ikdyž není moc na co navázat, určitě bych byl pro další pokračování. 65%(11.7.2007)

• - Celosvětová premiéra proběhla 26. října 2006 ve Slovinsku. (Varan)

• - První ze série Saw, ve kterém byla nahota. (Kulmon)

• - Ve scéně, kdy Jigsaw (Tobin Bell) začne zvracet a kašlat krev, dá mu doktorka hlavu na bok a mu masku s kyslíkem. V některých záběrech je pak maska od krve, v některých nikoliv. (Terva)