Saw 3

• Kanada

Saw 3

Hra o prežitie 3

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada, 2006, 113 min (Director's cut: 121 min)

• gogo76

Jigsaw- malý boh, ktorý rozhodnuje o živote a smrti. Táto séria zjavne naberá nádych debility, takže napíšem viac. Ako som už písal pri Saw 2, táto séria ide dolu kopcom a nič originálne už nemôže priniesť. V prvom kultovom diely si vystačili s jednou miestnosťou, dvoma postavami a atmosféra bola neuveriteľná. Čím ďalej, tým viac sa nám snažia nakukať, aký je Jigsaw precízny a všetko má dokonale premyslené a mám taký pocit, že aj v jedenástom diely budú prestrihané flashbacky až do prvého dielu a my budeme žasnúť ako to všetko do seba zapadá. Vlastní hotový labyrint miestností s neskutočným počtom mučiacich strojov (asi ich celý život vyrábal), nástrojov, kladkostrojov... a podávačom svíň! (počet neobmedzený!) Toto ma fakt rozosmialo, asi do tohto labyrintu spadá aj malá farma. Jigsow má asi na všetko čas. Trošku napätia priniesla operácia Jigsowej hlavy. Všetko ostatné je už nechcene smiešne, bez atmosféry a bez napätia. Tejto sérií už pomôže asi len zázrak.Týmto dielom dávam tejto sérii zbohom.Maj sa Jigsaw...30%.(11.2.2009)

Je to priemerný hororový thriller, ktorý je tretím, ale aj najslabším dielom tejto zaujímavej série. Má celkom dobrý príbeh o Jigsawovi, známom sériovom vrahovi, ktorému zostávajú len posledné hodiny života a tak s pomocou svojej pomocníčky Amandy unesie doktorku, ktorá ho musí udržať nažive až do konca ešte jednej hry, inak zomrie. A obeťou hry sa stal muž, ktorý prišiel o dieťa a teraz prostredníctvom pascí môže zachrániť, ale aj nechať zomrieť ľudí, ktorí mu nepomohli v najhorších chvíľach. Spracovanie nie je zlé, ale nie som s ním ani až tak moc spokojný. Po slušnom nekompromisnom úvode sa už film začne venovať tomu hlavnému, ale už to nedokáže až tak moc upútať, opäť majú hlavný priestor dve línie, línia s doktorkou pri Jigsawovi je celkom obstojná, ponúkne niekoľko zaujímavých situácií a prvkov a tak aspoň kvôli nej sa na to dá bez väčších problémov pozerať, ale tá drsnejšia s pascami ma takmer vôbec nezaujala, úplne jej chýba náboj a celý čas mi bolo úplne jedno, ako sa táto línia skončí. Ale chválim aspoň vyriešenie niektorých situácií z prvých dvoch dielov. A tento diel je aj zo všetkých najdlhší, no ukázalo sa to ako zápor, prvé dva diely boli dynamické bez jediného hluchého miesta a tu je tých slabých miest, ktoré výrazne spomaľujú tempo niekoľko. A veľkým sklamaním je aj záver, aj napriek snahe vôbec nezaujal, chýba tomu nápad. Sklamaný som aj po hororových stránkach, atmosféra a napätie sú minimálne a čo sa týka krvavých scén, je síce pravda, že toto je asi najdrsnejší diel, ale chýbajú tu zaujímavejšie pasce. Páči sa mi úvod a scéna so škripcom, tieto dve pasce sú dobré, ale ostatné ani trochu nezaujmú, jedine poteší nejaká vedľajšia likvidácia, napríklad tá posledná. Herecké obsadenie je iba priemerné, stále je hlavným kladom Tobin Bell a bavila ma aj Shawnee Smith ako Amanda alebo postava doktorky, no hlavný hrdina nestojí za nič a filmu dosť škodí. Réžia a technická stránka sú stále vydarené a tomuto dielu dosť pomohli. Nie je to zlý film, ale z celej série je to podľa mňa najhorší diel s najnudnejšími pascami a pointou. 56%(20.5.2007)

• Renton

Scénář: Leigh Whannell .. Rozhodnutí ignorovat film v kině a podívat se až na kvalitnější DVDrip se oplatila. Předně, film měl dávno vyděláno (bohužel a nezaslouženě), takže podpora tvůrců nebyla třeba a za druhé už to (očekávaně) není vůbec zábavné a překvapující. Scény mučení a týrání jsou natočený docela nepřehledně a jediné co potěšilo na nezáživné cestě za očistou byl tušený černě cynický konec, který se povedl a IMHO hodně doširoka otevřel dveře pro další pokračování .. čtyřku si určitě zase v klidu pokoje dám, jsem zvědav, zda se SAW už příště vyrovná odpadům hororové tvorby jako je Hostel apod. 30%.(10.1.2007)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $80,238,724Tržby Celosvetovo $164,874,275Tržby za predaj DVD v USA $47,129,341 //počet predaných kusov 3,031,610║ __Tak toto už nie! -som si povedal, keď som sledoval jednu samoúčelnú scénu za druhou, takto mi pokaziť túto sériu fakt nemuseli, k ďalším dielom už nenachádzam optimistickú chuť. /videl v kine: 45%/(29.7.2007)

"Řekl jsem ti, že mě nemůžeš zabít. Ale neřekl jsem ti proč." Nepatřím mezi nadšence, kteří během sledování filmu s nadšením utírají krev z monitoru a prožívají orgasmy při demolování orgánů bezmocných osob. Jenže jsem hravý typ, takže mám pro Jigsawa jisté pochopení. A trocha inspirace nikdy nezaškodí, takže až mi jorkšírák jedné vypatlané blondýny zase zanechá zanechá hnědý pozdrav za vrátky, soused mi začne znárodňovat hrušky přes plot a Svědci Jehovovi se budou dožadovat vstupu do domu, tak už pro ně všechny mám připravený sklep s kompletní výbavou.(30.3.2016)

• - První ze série Saw, ve kterém byla nahota. (Kulmon)

• - Producenti filmu se ptali producentů Scary movie 4, jestli by mohli užívat jejich koupelnu, protože ta byla ve Scary movie použita jako přesná replika té, která se objevila v Saw 1 a Saw 2. (Kulmon)

• - Třetí a zároveň nejdražší díl (10 mil.) v sérii vydělal studiu Lions Gate během prvního víkendu v kinech (27. – 29. 10. 2007) 33,6 mil. dolarů na prvním místě žebříčku návštěvnosti. Celkový zisk v USA se vyšplhal na 80,2 milionu, což jej posouvá na druhé místo ve franchisu. Saw 2 vydělal přes 87 milionů a první díl z díváků vystrašil 55,1 milionu. (imro)