Saw 3

• Kanada

Saw 3

Hra o prežitie 3

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada, 2006, 113 min (Director's cut: 121 min)

• Isherwood

Obludný scénáristický konstrukt, který nepřináší nic nového a zbytečně (!) pitvá předchozí dva díly. Děj, dá-li se o něm vůbec hovořit, je nekontrolovatelný chaos, jemuž korunu nasazuje unylá režie, která vrší jeden designérský skvost pastí za druhým. Výsledek je samoúčelné svinstvo, jehož sledování vás nenapne (většina úkolů prvního dílu) ani neznechutí svou krutostí (injekční stříkačky ve dvojce), takže v celkovém zúčtování silně nudí, popř. rozčiluje – naprosto dementní chování většiny postav. Chtělo by to originální nápad a nebo sérii rychle utnout, i když tenhle pocit jsem měl už na konci druhého dílu.(20.2.2007)

Průběh filmu byl o něco slabší než v předešlých dílech, slabší pastě a zase až tak moc se toho tam nedělo. Závěr nám to ale skvěle vynahradil a opět se tu naskytla senzační podívaná s výbornou zápletkou, která k sérii Saw neodmyslitelně patří. Spoiler! Dnes jsem byl u zubaře a přesně vím jak se Jigsaw cítil, když mu vrtali díru do hlavy vrtačkou :D(17.7.2012)

• Fr

Krutější než obvykle? Už jste se konečně rozhodli, jestli uříznout přikovanou končetinu? Utrpení jednotlivce, krev. Toto jste očekávali a teď je vám servírována drsná krvavá podívaná. Netvrďte mi, že v některých případech jste necítili bolest a utrpení oběti na vlastní kůži! Splnilo se vaše očekávání? Ano? Ne? Tak si počkejte na další díl!(16.6.2007)

• castor

Ať už nám tvůrci předkládají další propracované mordy a další pointy, tak už ani druhý díl série neměl spatřit světlo světa!! Je to laciné, výdělečné (přejme jim to), tentokráte se ale během těžko stravitelných 112 minut snaží zaujmout nesmyslně zamotaným dějem, ve kterém páteř tvoří jedna disharmonická rodina, co přišla při autonehodě o syna a otec má v rámci nové krvavé hry možnost setkat se s viníkem oné tragické nehody. Jigsaw mezitím umírá na nádor mozku, dál ovšem ctí pravidla hry, která divákovi nabídne další řemeslně efektní scény mučení (videoklipovost ale OPĚT vyloženě otravuje), vše dostatečně křupe a krev zběsile teče. Saw III. ale rozhodně neděsí, nedisponuje mrazivou atmosférou, snaží se jen šokovat důmyslně krvavými scénami, které ovšem již v druhém díle nefungovaly!! Plytké ždímání neždímatelného!!(12.2.2007)

• gogo76

Jigsaw- malý boh, ktorý rozhodnuje o živote a smrti. Táto séria zjavne naberá nádych debility, takže napíšem viac. Ako som už písal pri Saw 2, táto séria ide dolu kopcom a nič originálne už nemôže priniesť. V prvom kultovom diely si vystačili s jednou miestnosťou, dvoma postavami a atmosféra bola neuveriteľná. Čím ďalej, tým viac sa nám snažia nakukať, aký je Jigsaw precízny a všetko má dokonale premyslené a mám taký pocit, že aj v jedenástom diely budú prestrihané flashbacky až do prvého dielu a my budeme žasnúť ako to všetko do seba zapadá. Vlastní hotový labyrint miestností s neskutočným počtom mučiacich strojov (asi ich celý život vyrábal), nástrojov, kladkostrojov... a podávačom svíň! (počet neobmedzený!) Toto ma fakt rozosmialo, asi do tohto labyrintu spadá aj malá farma. Jigsow má asi na všetko čas. Trošku napätia priniesla operácia Jigsowej hlavy. Všetko ostatné je už nechcene smiešne, bez atmosféry a bez napätia. Tejto sérií už pomôže asi len zázrak.Týmto dielom dávam tejto sérii zbohom.Maj sa Jigsaw...30%.(11.2.2009)

• - Ve scéně, kdy Jigsaw (Tobin Bell) začne zvracet a kašlat krev, dá mu doktorka hlavu na bok a mu masku s kyslíkem. V některých záběrech je pak maska od krve, v některých nikoliv. (Terva)

• - Celé sérii předchází 9,6-minutový film režírovaný tvůrci série Jamesem Wanem a Leighem Whannellem. Vznikl podle jedné ze scén prvního celovečerního filmu a dvojice ho spolu se scénářem posílala studiím a potenciálním hercům. Vidět můžete na druhém disku DVD Saw: Uncut Edition. (imro)

• - Bylo vyrobeno 1000 speciálních plakátů, každý prodán za 20 dolarů na podporu Saw III a Amerického Červeného kříže. Tobin Bell daroval dvě ampulky své vlastní krve, které vhodil do kádě s červeným inkoustem, ze kterého se později zmíněné plakáty tiskly. (Kulmon)