Saw 3

• USA Saw III (více)
Trailer 1

„V každém muži je skryto dítě. Chce si hrát," řekl před sto lety básník Christian Morgenstern. Jigsaw tuto jeho moudrost dovedl k dokonalosti. Když díky pomoci své nové učednice Amandy (Shawnee Smith) zmizel, vůbec nepřestal zasahovat lidem do osudů. Stále dál tahá za všechny provázky, intrikuje jako šedá eminence proti všem, kteří si neváží života a co víc, všechno dělá jen pro jejich dobro. Doktorka Lynn Denlon (Bahar Soomekh) nemá ponětí, že je další na jeho seznamu "vyvolených". Jednou po noční službě v nemocnici ji Amanda unese a odvede do opuštěného skladiště, kde je Jigsaw (Tobin Bell). A toho musí udržet naživu, dokud se Jeffovi (Angus MacFadyen) nepodaří dokončit jeho hru. Jenomže Jigsaw nikdy není tak nemocný, aby nemohl dohrát svou hru. A on si hraje rád... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Trailer 1

genetique

Dvojka ešte udržala diváka ako-tak v nádeji na lepšie pokračovanie a ťahala aj z úspechu jednotky. A ak by bola aspoň na takej úrovni, bol by som veľmi spokojný. No to, čo nám tu predviedol Bousman je smutné. Posledných dvadať minút je tak zvrátených, snažiacich sa o úplné vyvrátenie s čo najväčším zvratom, že to už začína byť prehnané. Príbeh nulový, stroje smrti majú už nulovú účinnosť a nechutné zábery na atraktivite tiež nepridávajú. Ak bude štvorka pokračovať v klesajúcej tendencii, nebude mať táto séria svetlú budúcnosť. 50%. ()

Dever

Soundtrack Charlie Clouser: 1. This Calling - All That Remains ,2. No Submission - Static X ,3. Eyes of the Insane - Slayer ,4. Walk With Me in Hell - Lamb of God ,5. Monochrome - Helmet ,6. Guarded - Disturbed ,7. Drilled a Wire Through My Cheek - Blue October ,8. No More - Drowning Pool ,9. Burn It Down - Avenged Sevenfold ,10. Your Nightmare - Eighteen Visions ,11. Dead Underground - Opiate for the Masses ,12. Suffocating Under Words of Sorrow (What Can I Do) - Bullet For My Valentine ,13. Fear is Big Business - Ministry ,14. The Wolf is Loose - Mastodon ,15. Killer Inside - Hydrovibe/Shawnee Smith ,16. Sakkara - Hourcast ,17. Shed - Meshuggah ,18. Effigy - The Smashup ,19. Siesta Loca - Ghost Machine ,20. S*!thole Theme - Charlie Clouser , ()

castor

Ať už nám tvůrci předkládají další propracované mordy a další pointy, tak už ani druhý díl série neměl spatřit světlo světa!! Je to laciné, výdělečné (přejme jim to), tentokráte se ale během těžko stravitelných 112 minut snaží zaujmout nesmyslně zamotaným dějem, ve kterém páteř tvoří jedna disharmonická rodina, co přišla při autonehodě o syna a otec má v rámci nové krvavé hry možnost setkat se s viníkem oné tragické nehody. Jigsaw mezitím umírá na nádor mozku, dál ovšem ctí pravidla hry, která divákovi nabídne další řemeslně efektní scény mučení (videoklipovost ale OPĚT vyloženě otravuje), vše dostatečně křupe a krev zběsile teče. Saw III. ale rozhodně neděsí, nedisponuje mrazivou atmosférou, snaží se jen šokovat důmyslně krvavými scénami, které ovšem již v druhém díle nefungovaly!! Plytké ždímání neždímatelného!! ()

Phobia

Chcete si zase hrát? Pan Skládačka, úchyl jeden hnusný infantilní, si nedá se sadistickými hrátkami pokoj ani na smrtelné posteli. Pokud jste tedy sešli ze správné cesty životem, je docela možné, že vás svým "něžným" způsobem přehodí na správnou kolej a připomene, co je opravdu důležité... nebo se aspoň dobře pobaví. Tentokrát má k dispozici nejen oddanou pipinu Amandu, na hřiště přihodí také neurochirurgický tým v těle doktorky a nadávkem traumatizovaného taťku se zálibou v nadměrném požírání hamburgerů a popíjení coly. Diváky bude mrazit, budou tonout v emocích, budou drceni a trháni nechutnostmi a nakonec sestřeleni třeskutou pointou. Na lobotomii také dojde, pak je větší šance k úspěchu filmu, takže si pan Skládačka bude moci hrát i po čtvrté. Nadšení se nekoná a určitě nepomohlo, že jsem předchozí dva díly viděla hodně dávno a poztrácela souvislosti. Navíc si kupodivu nelibuju v mučení lidí a zvířat už vůbec ne, tudíž jsem musela v jednom okamžiku ztlamit zvuk a hrdinně koukat na své špatně ohryzané nehty. 50% ()

Dudek

No, abych byl upřímný, jsem z tohoto filmu velmi rozpačitý. Zatímco oba předchozí díly měly koule a byla radost se na ně dívat, tak z toho třetího byla (a nejspíš stále je) cítit jistá 'únava materiálu'. Samozřejmě, nuda to není a snímek se nestává pouhým čekáním na finální pointu, ale způsob jakým se snaží autoři udělat tenhle díl zajímavý a nový je mnohem horší než kdyby vystavěli příběh na premise předchozích Pil. Ano, je to zvláštní, ale Saw 3 je extrémně překombinovaný film, ve kterým se vypráví rovnou několik příběhů, ale rád bych to vzal od začátku. Snímek začíná úžasným způsobem, i když později zjistíme, že to co vidíme nehraje vůbec žádnou roli, neboť tato část příběhu je později zapomenuta. Máme možnost zhlédnou několik úžasných vražd, které mají atmosféru (!), ale postrádají dějovou linii, neboť ta přichzí až za okamžik. Zajmutím doktorky jsem byl opravdu překvapen a přiznávám, že stejně jako ona, jsem neměl vůbec žádné tušení, co se to sakra děje. Jenže prokládání jejího příběhu hrou Anguse Macfadyena a jeho otravnými flashbacky nefunguje tak jak bych si přál. Příběh je příliš roztříštěný a v samotných fázích, kdy má sepnout diváka, vždy přepne na jinou linii a sám se tak rozpadá. Bohužel, musím zvolat, neboť pasti byly tentokrát opravdu povedené a třeba topení soudce působí přesně tak jak má. Ač jsem celkově zklamán - a pointa se opět velmi líbila - jsem zvědav na další díl... ()

• Ve scéně, kdy doktorka otevírá hlavu Jigsawovi (Tobin Bell), je jeho lebka celá od krve, ale v dalším záběru není po krvi žádná stopa a v následujícím záběru je zase zakrvácená. (Rebbit)
  • Natáčelo se v Torontu v Kanadě. (Varan)
  • Tvar rány od přimrznutí na Jeffově (Angus Macfadyen) pravé tváři se v průběhu filmu mění. (Geriel)

Související novinky

Leprechaun se možná vrátí

Leprechaun se možná vrátí

15.08.2008

Všechny hororové ikony jsou už rozebrané a buď už jsou jejich remaky na světě, nebo se velmi brzy objeví. Hollywood je však stále línější a línější vymýšlet něco nového, takže přišla řada i na ty… (více)

Co se kde šustne

Co se kde šustne

21.02.2007

Ghost Rider láme v USA rekordy. Byl uveden v 3619 kinech a za pouhé 4 dny již stihl vydělat 51,5 miliónů dolarů. Tím hravě překonal dosavadní rekord v nejvyšším výdělku za sváteční víkend, který… (více)