Poslední člověk na Zemi není sám. Will Smith v roli toho, který přežil. Já, legenda – impozantní, akční dobrodružství plné znepokojivých záběrů vylidněného Manhattanu. Vojensky virolog Robert Neville (Smith) je nevysvětlitelným způsobem imunní vůči nezastavitelnému a nevyléčitelnému viru, který postihl obyvatele New Yorku, možná celého světa. Zmutované oběti neznámého moru se plíží ve stínech a sledují každý Nevillův pohyb. Čekají, až udělá osudnou chybu. Nevilla pohání jediný cíl – vyrobit lék z vlastní krve a čas pracuje proti němu. (Magic Box)

Carbo

Sympatičtí zombíci. Nepřehledná ikamera v noci. Občas předvídatelné. No a taky by mě zajímalo kde furt brali elektriku že pouštěli dvd a cd. Nenaplňěný očekávání. ()

Ulrich

Technické stránce nejde vůbec nic vytknout. A to ani trochu divně vypadající zombie *slash* upíři. Celý film je o budování napětí a nutno říct, že se mu to daří líp jak 99% filmů, které se nazývají horory. Will Smith táhne celý film a nedokážu si moc představit, že by tuhle roli mohla nějaká jiná star takhle přesvědčivě zahrát. Škoda, že IAL nezůstává pouze studií jednoho člověka uprostřed nehostiného prostředí liduprázdného města, protože asi dvacet minut před koncem začne simulovat opravdový příběh a nabídne tak stupidní "zvrat", že je to snad možné akorát v americkém filmu. Asi, jako kdyby někdo vzal celé Signs a zredukoval to do čtvrthodinové stopáže a přilepil to na závěr úplně jiného filmu. Bohužel tak je mnoho věcí, které mi připadali jako zajímavé, nedořešeno. Celkově dávám *** 1/2 s tím, že se přikláním k čtyřem za skvělou atmosféru, výborného Smithe a jeho sympatického psího sidekicka. A taky proto, že třeba 28 dní poté je o třídu horší. ()

Šmoula

Já, legenda se hodně přibližuje atmosférou a celkovým pojetím 28 dní, či týdnů poté. Jenže vůči 28 týdnů poté je to lépe pojato a dalo by se říci, že i rozhodně lépe zpracováno napětí, a lekaček je požehnaně. Zase jsme ovšem byly v nějakém opuštěném městě a běhaly všude možně zombíci, což nutí člověka trochu srovnávat s podobnými filmy. Ale Já, legenda z toho zatím vychází nejlíp. W. Smith zase obstojně podal svůj výkon. Co se týče role, kterou ztvárnila Salli Richardson, už se říct nedá, že by se nějak moc herecky předvedla, ani její vyděšený výraz mě moc nepřesvědšil, že se fakt bojí. Na pět to zase nebylo, není tam moc originální nápad a jsou tam někdy hluchý a nudný pasáže, ale nudit se nebudete a na Willa se dá vždycky dobře dívat. ()

JohnFarst

Ja legenda je americký blockbuster ale má to svetlý bod - nie je to hlúpy americký blockbuster. Prvá polovica filmu je vážne prvotriedna v stavaní atmosféry bezútešná a samoty. Zábery na pustý a zarastený New York sú ohromujúce a Neville a Samantha si nás zavádzajú do svojho sveta až mu úplne prepadneme. O to viac to bolí keď príde zásadný zlom... Na scénu prídu "svetloplachí", ktorých sa bohvieprečo rozhodli tvorcovia vygenerovat v počítači. Ale asi by som moc chcel keby tam ten počítač nebol niekedy tak markantne vidieť. Dej si mňa osobne získal natoľko, že som ani moc nejasal keď na scénu prišli druhí ľudia. Každopádne si Lawrence po Constantineovi svoju reputáciu dobrého režiséra nepokazil a budem s nadšením očakávať jeho ďalšie tituly. V legende je pár pekných nelogickostí ale tie nám vo chvíli keď na film pozeráme až tak dôležité nepripadajú takže sa dajú prehliadnuť. Potom si je treba už len vychutnať výborný film so zimomriavkovou atmosférou. ()

TomBar

Katastrofický námet so smrteľným vírom je veľmi obľúbený najmä v masovom meradle. Málokedy sa však podarí neupadnúť až do prílišnej katastrofičnosti, ktorá so sebou nesie množstvo nedostatkov. Tento film, aj keď ma nijak zvlášť neoslovil, sa aspoň snaží o zapojenie psychológie postáv, najmä Smithovho hrdinu, ktorý napokon dopláca životom na svoju úzkosť a samotu, ktorú si ventiluje na psovi a figurínach v obchode. Okrem toho je pomerne dobre vykreslená primitivizácia človeka na základné životné potreby a primárnu učenlivosť. Symbolika záchrancu, v tomto prípade motýľa je dosť otrepaná a spolu so slabším záverom mi nedáva možnosť posunúť film vyššie. Ale určite zaslúžené tri hviezdy. ()

Martyr

Vyjadrit to co citim sa slovami ani neda. Dufam, ze raz uvidim tu 4 hviezdickovu verziu, ktoru ste videli asi vsetci okrem mna. Velke pozitivum je to, ze film ubehne neskutocne rychlo. Zacinate pozerat, cakate napatie. Pozerate dalej..uz uz to pride...pokracujete zvedavy dalej a hovorite si, uz to musi prist..pozriete sa na hodinky a 85 minut je za vami. Dve sokove sceny, ziadne herecke vykony, nulove napatie, kopec klise so zombikmi. Velky trapas 35% ()

deRewn

Tak tenhle film mě prostě nadchnul. Pohodovou atmosféru, kdy se hlavní hrdina potuluje zcela liduprázdným New Yorkem, kde se divák občas rád zasměje, střídají chvíle příjemného napětí a strachu. Žádné zbytečné roztahování a tupé prodlužování, a díky bohu žádné plytké hrdinské hlášky ala' Hollywood. Film vás díky dobrému prostřihu "před" a "po" zlomové události udržuje neustále "v dění". Nevšiml jsem si téměř žádného hluchého místa. Snímek, po kterém se minimálně dneska v noci budu bát jít na záchod, si zaslouží mých 5 hvězdiček. ()

dvd-L

Příběh se skládá ze dvou neadekvátních částí. V první části se čeká na zombíky (oni nepřichází) a druhá část už je jenom o nich... Pro navození tísně ze samoty v postapokalyptickém světě všem zájemcům osobně doporučuji přečíst si raději klasiku Den Trifidů. ()

Košoun

Koukám na rozpuroplné reakce lidí zde. Já se musím postavit k té skupině, kterým se Já, legenda líbí. Osobně mám moc rád Willa Smithe, takže už jenom kvůli němu jsem film musel vidět. Atmosféra byla pro mě docela silná, hlavně vztah Roberta a jeho psa. Jenom škoda, že film "zabil" ten příšerný konec, a la jeden američan zase zachránil celý svět. ()

kollma

Ze začátku se to rozjíždí pěkně, ale ten konec je docela o ničem. Je to škoda, mohlo to bejt mnohem lepší. Ale i tak je to na slušný 3 hvězdičky. ()

KOZEL84

Jako je fakt že ten konec stál za hovno,ale všechno předtím,hlavně výborného Smithse a Lawrenceův skvostný,vylidněný NY,mi to nezkazí.Spíš ty bigotní sračky co pronášela ta buchta mě dost vytáčely.Momenty jako,,prosím tě,řekni mi ahoj" byly skvělé.PS:efekty mě nijak nevadily a alterkonec není bůhvíjaký help.Škoda,ale stejně 5. ()

Mania

Will byl skvělý. Dokud se film ubíral směrem, který nastavil na začátku, tak to bylo skoro až perfektní. Jediný přeživší, který postupně přijde o věškeré možné naděje, šance a smysl bytí. Avšak ke konci se film stává až příliš patetický, obzvláště konec, bych asi označila jako příliš americký. No co čekat také od amerického filmu, jen... Asi bych ocenila jiný konec, ubírající se jiným směrem, více pravděpodobnějším směrem. Světloplaší mi celkově dojem z filmu kazili. Vlastně mě by tam stačil jenom ten Will a jeho samota a pomalu se rozpadající naděje. Také když už tam byly pohledy do minulosti a toho, jak to celé vzniklo, tak bych ocenila o viru trochu víc informací... ()

H4N1CK4

Filmy o virech a jejich následcích v podobě zmutovaných zombíků jdou docela mimo mě, nicméně tohle nebylo až tak špatné. Dalo by se říct, že jde o nadprůměr ve svém žánru. A to díky Willu Smithovi, který dokáže sám utáhnout celý film, a díky námětu, který se až tak nezabývá akcí, ale spíš popisuje hrdinovo vnitřní rozpoložení. ()

RadimFišer

Krásná panoramata. Napínavý příběh. Hezký pejsek. Co více si přát. A k tomu jsme ještě dostali várku vyklizeného New Yorku. Bravoooo...jedeme dál...trošku toho Sci-fi nám neuškodí. Dojímavě mě zaujal rozchod tatínka s holčičkou. Film, který je součástí naší doby. Hodnotím lehce naprůměrně. Dávám tři hvězdy. ()

Luqi

Minuli všetky prachy na výpravu a na skutočných hercov už neostalo? Ale teraz vážne, od tvorcov bolo sympatické, že okrem toho akčného sa snažili ukázať aj vnútro hlavy posledného obyvateľa New Yorku a teda, že každý Robinson si skôr či neskôr nájde svojho Wilsona........... Na druhej strane, v snahe vytvoriť čo najväčšie beštie (alebo ušetriť), tvorcovia siahli po virtuálnych, nevydarených hercoch, ktorí síce lezú po stene a vyskočia na druhé poschodie, ale zatiaľ ešte nedokážu to čo živý herci. Ale i tak to spolu, aj vďaka prepracovanej výprave, vyzeralo na pekné 4 hviezdičky, no po tom, zoštíhlenom, nedotiahnutom závere je to s odretými ušami. ()

Mat21

Nová vize postapokalyptického světa, který má na svědomí účinný lék na rakovinu s nečekanými vedlejšími účinky - přeměnu lidstva v agresivní dav zmutovaných jedinců. Ano, mluvím o žánru, který je přesně mojí krevní skupinou. Jen mizivé procento lidí je vůči nákaze imunních. Jedním z nich je i voják Robert Neville, kráčející mezi mrakodrapy opuštěného New Yorku po boku s fenkou Sam. Ve stylu novodobého Robinsona Crusoe, ve svém domě si zřídil opevněnou tvrz před nájezdem mutantů - zámek v podobě nejnovější AV techniky - a výzkumnou laboratoř, kde se snaží na krysách i mutantech nalézt lék na virus. Je ztělesněn jako muž se znalostí z mnoha oborů i mnoha dovedností. ● Film je gejzírem originálních nápadů: pohled na Roberta odpalujícího golfové míčky z křídla americké stíhačky, o chvíli později si jde zachytat ryby do plaveckého bazénu a v místní video půjčovně bere tituly podle abecedy. Filmu nechybí napětí a akce. Těsně před tím, kdy by mohlo dojít k stereotypní linii, se ráz filmu radikálně změní. Nejslabším místem se tak stává seznamovací desetiminutovka s Robertovou zachránkyní Annou, která vyslyšela jeho rádiová volání. ║7.6.2009║ ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

26.08.2022

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech