Film líčí příběh dvou bratrů, kteří se ocitnou na rozdílných stranách zákona. Bobby Green (Joaquin Phoenix) pracuje jako šéf brooklynského nočního klubu El Caribe, který patří ruskému mafiánovi Bužajevovi. Prostředí jako stvořené pro distribuci drog ostrým zrakem sleduje Bobbyho bratr Joseph Grusinsky (Mark Wahlberg). Oba sourozenci se nestýkají a jejich vztah vzhledem k rozdílným příjmením zůstává utajen. Situace se však vyostří a Bobby je nucen si vybrat mezi nablýskaným kriminálním životem a rodinnou ctí, reprezentovanou policejními uniformami nejen Josepha ale i jejich otce Alberta (Robert Duvall). Volba to není jednoduchá a Bobby za ni zaplatí víc, než měl v úmyslu. (Česká televize)

lskala

Perfektní atmosféra, která divákovi přinese pocit, že sám jde do drogového doupěte se štěnicí. Perfektně natočená filmová honička, krásná Eva Mendes a soubor skvělých herců dělá z filmu nadstandartní záležitost. Škoda toho ne příliš povedeného závěru. Mohl se udělat více dramatický. 70% - 4**** ()

Firebug

První hodina je vážně hodně vydařená. V druhé půli se to bohužel zvrhne do lehce překombinované, ale hlavně scenáristicky nezvládnuté agónie. Joaquin si může opět hrát klidně jako bůh, ale vývoj jeho postavy je právě díky scénáři strašně křečovitý a nalinkovaný podle klasického hollywoodského vzorce, takže pro trošku náročnějšího diváka žádná slast. Spíše rozčarování a pachuť z promarněné šance. 2-3* ()

The Viper

Těžko říct jak posoudit tenhle film. Chytlavý název, parádní poster, stejně tak jako obsazení. Nemohl jsem se ale ubránit dojmu, že film mi po pár hodinách po shlédnutí se uplně vypařil z hlavy. Nic vystiženého nebo úderného a závěrečný zátah se mi líbil asi ze všeho nejméně. Na druhou stranu zasazení a oblekání jsou největšími plusy. ()

Maynard.

Hodně nenápadnej film, na kterej sem natrefil díky rejžou, kterej letos natočil Ad Astru a taky díky hlavní roli, kterou hraje novej Joker, na kterýho se chystáme o víkendu... Od začátku filmu mi to atmoškou připomnělo L.A.přísně tajné. Takže spokojenost. První dvě třetiny filmu mě fakt hodně bavili, byl sem doslova unešenej tím příběhem manageru nočního klubu. Drogy a chlast ve velkým. O to vím mě právě ke konci filmu "mrzelo", že se takovejhle týpek dal na dráhu policajta... Tomu sem prostě neuvěřil. Ale film je to dravej, jen co je pravda :o) ()

Seti

Pro mě velmi silné 4*. Nebylo to sice tak dobré jako Donnie Brasco, ale hodně mi ho to připomínalo. Phoenix byl výborný, akorát mě mrzí, že Eva Mendes byla skutečně jen jako ozdoba. Jinak si začínám čím dál víc říkat, že Rusové to poslední dobou začínají rozjíždět na plný koule. Doufám, že to je "Východní příslib":-) ()

Han22

Já si nemůžu pomoci, ale prostě mě to nebavilo. V podstatě je to obyčejný thriler o infiltraci do drogové mafie, dvou bratřích z nichž jeden je policajt a druhý majitel klubu. Místo rozvíjení příběhu nebo představení mafie nebo čehokoliv zajímavého se tu řeší jen vztahy dvou bratrů a otce (a ještě dost povrchně), napětí tu neexistuje, akční scény jsou zazděny debilní dokumentární kamerou. Hvězdičky dávám jen za dobré herecké výkony všech tři hlavních představitelů (Phoenix, Wahlberg, Duvall; Mendes ne, ta je tu jen na okrasu). A stará škola to není ani omylem, stará škola se nenimrala v blbostech, ale byla zábavná. ()

Mistickzz

Komorný snímok s veľmi pohlcujúcou atmosférou. Noc patrí nám je emocionálny a viac charakterovo rozoberajúci film ako väčšina podobných snímkov. Musím uznať, že úvodná scéna so sexi Evou Mendes je snom pre väčšinu chlapov. Joaquin Phoenix a Robert Duvall podali výborné výkony a ani Mark Wahlberg, ktorého moc nemusím mi moc nevadil. A scéna v autách za silného lejaku bola veľmi dobrá. 73% ()

bari68

Výborný krimi thriller, u ktorého sa nám dostáva všetkého, čo má tento žáner obsahovať a čo chceme vidieť a zažiť.Skvelí herci, krásna herečka, napätie dýchajúce priam z obrazovky, resp. zážitok ktorý k 5* nemal ďaleko. ()

666Carnage

Mark Wahlberg sice trošku v postraní ale šlo to. Za to Joaquin Phoenix zářil to je prostě výbornej herec na to jak mi byl nejdřív nesympatickej tak si ho teď s každym filmem oblibuju víc a víc. Velice příjemný krimi/thriller s dobrou atmosférou a vyváženým příběhem. 75% ()

iXtr3m3

Tak toto bola iná strela do čierneho. Drsné realistické spracovanie, linka s pánom Duvallom tak emotívna, že som si vždy vybavoval, čo by som robil, keby som bol na ich mieste. V podstate je toto dokonalý malý veľký film. Žiadne opulentné a dychberúce scenérie. Žiadne bombastické naháňačky a prestrelky. Toto je drsný príbeh jednej komplikovanej rodiny z dna na vrchol, s pádom na dno a znovu cestou na vrchol. Toto je film, ktorý má srdce. ()

Rssa

Kvalitní kriminálka, Phoenix hraje seč může, Wahlberg za tvrďáka opět. Retro feeling jde cítit, stejně tak i osobní pohnutky hlavního hrdiny či strach z Rusáka. Po honičce v průtrži mračen nemůžu dát méně než 80 %. ()

Ratherfly

Pomalé, ale ve svém poctivém přístupu k žánru výborné krimi. Docela mně překvapilo, že herecky se mi zde nejvíc líbily vedlejší role Evy Mnedes (hrála na svůj vymezený prostor fakt dobře a kecy, že zde plnila roli dekorace fakt neberu) a Roberta Duvalla; Walhberg tady totiž celý film vypadá jak by mu někdo včera přejel psa a Phoenix, ten jako by se _od jistého momentu_ připravoval na nedobrovolnou sterilizaci. Chápu, že po určitých filmových událostech tam těžko budou skákat v botech po posteli a žrát u toho zmrzlinu, ale prostě nějak jsem těm ublíženým ksichtům nemohl přijít na chuť. No nic, tohle, řekl bych, je vyloženě můj problém. Další věc, která mi trochu kazí celkový dojem je finále, které totiž ve srovnání s dvěma předchozími výbornými akčními sekvencemi vychází jako jednoznačně slabší. Navíc ho u mně nepředcházelo jisté scénáristické překvápko, poněvadž podle jednoho nenápadného záběru někdy v průběhu jsem "věděl", že někdo chybí do počtu a kdo to bude. To je tak ale vše co můžu vytknout. Jinak se připravte na film, který není dělaný na efekt a který sere na různé filmové lízátka (jako je klipový střih apod.), jen aby se zalíbil co největšímu počtu diváků, hlavně teda těm mladším. Realistický, stylový, bez hluchých míst. Oldschool stuff. //btw poslední scéna je famózní ()

dopita

Ničím zvláštním nevynikající kriminálka s trochu pomalým rozjezdem, pár slušnýma scénama a obstojnýma hereckýma výkonama. ()

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

17.08.2011

Zdá se, že touží po vlastní akční sérii. Se Smithovými to nevyšlo, ale Pitt se nevzdává a upsal se adaptaci románu Marka Greaneyho „The Gray Man“. Ten už má jedno pokračování („On Target“ vyšlo loni)… (více)

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

03.05.2011

Jestli dnes existuje herec, kterého chtějí do svého filmu všichni producenti a režiséři, je jím právě Jeremy Renner, nominovaný na Oscara za Smrt čeká všude a Město. Nedávno dotočil Mission:… (více)

Brad Pitt na cestě do Akatoru

Brad Pitt na cestě do Akatoru

11.12.2008

Chvíli to vypadalo, že projekt Lost City of Z, který pro studio Paramount Pictures chystá produkční společnost Brada Pitta Plan B (a ve kterém si Brad zřejmě i zahraje hlavní roli), upadl v zapomnění… (více)