Film líčí příběh dvou bratrů, kteří se ocitnou na rozdílných stranách zákona. Bobby Green (Joaquin Phoenix) pracuje jako šéf brooklynského nočního klubu El Caribe, který patří ruskému mafiánovi Bužajevovi. Prostředí jako stvořené pro distribuci drog ostrým zrakem sleduje Bobbyho bratr Joseph Grusinsky (Mark Wahlberg). Oba sourozenci se nestýkají a jejich vztah vzhledem k rozdílným příjmením zůstává utajen. Situace se však vyostří a Bobby je nucen si vybrat mezi nablýskaným kriminálním životem a rodinnou ctí, reprezentovanou policejními uniformami nejen Josepha ale i jejich otce Alberta (Robert Duvall). Volba to není jednoduchá a Bobby za ni zaplatí víc, než měl v úmyslu. (Česká televize)

Ripley

Film jsem koupil náhodou,vůbec jsem o něj do té doby neslyšel a nutno uznat že mě docela bavil.Avšak více v první polovině,kde byl špatný syn ještě špatný a kde táta ještě žil.V hereckám amsáblu jistojistě vede Joaquin Phoenix,který hrál skvěle,ale bohužel naopak místo toho aby přitvrzoval,pomalu měknul,což mi malinko vadilo.Někdo tu chválí režisérské kvality.Já se domnívám,že až tak slavné to nebylo.Nejvíce mě zklamal konec filmu a to zátah na drogové dealery.Působil nevěrohodně a místy až směšně.Jako by to byl špatný nácvik přepadovky.A závěrečná pomsta ve vysoké trávě byla zoufalá.I přesto všechno,šlo o solidní film,který nenadchne,ale ani neurazí. ()

Hanys_

Šablonovitá kriminálka s výbornými hereckými výkony. Od Graye mám prostě radši Two Lovers, ikdyž i tady to finále mělo ohromné grády. 6,5/10 ()

divak84

počáteční napětí, skvělá atmosféra i herci byli lákaví, pak to šlo ale postupně dolů podle tradičního a bohužel i předvídatelného formátu. scéna při omrknutí zboží byla stejně kvalitní jako karetní scéna v training day, ale celkově je tato gangsterka, přestože bohovsky obsazena, průměrná ()

CarlosX

Klasický prvoplánový dusný krimi thriller - neurazí, ale ani nezaujme! Joaquim Phoenix byl v první polovině přesně takový jako ho mám rád, ale na konci vypadal v té uniformě jako nějaká směšná postavička z Policejní akademie... scenáristicky to totiž není, mírně řečeno, nic přelomového! Navíc Mark Wahlberg mi jako herec absolutně nesedí... což se dá říct i Eve Mendes, ale u té se to dá mnohem lehčeji překousnout:) ()

Paity

Mark Wahlberg velmi dobře, přesto opakovat nebudu. Chyběl tomu takový ten aspekt navíc, kvůli kterému bych řekl, ano, to je ono, to jsem ještě neviděl. ()

SpaceOdyseus

Skvela policejni kriminalka se staroskolskym feelingem a tak to mam rad. Drsne postavy s jeste drsnejsim konanim, spinave ulice, moralni dilemata a to vse ve skvelem rezijnim vedeni. Gray taha trumfy po temer celou dobu stopaze. Navsteva drogoveho doupete, nebo automobilova honicka jsou opravdu uzasne originalne a nezvykle odvypravene sceny pri kterych neda vydechnout. Phoenix a Wahlberg hraji presne ty nasrane a vystrasene figury, ktere si pribeh zaslouzi. Do Patroly tu snad takto nabusena a intenzivni policejni podivana nebyla. ()

_ksilt

Od tohohle jsem moc nečekal a také jsem skoro nic nedostal, výborný Joaquin Phoenix avšak děravý scénář, spousta předvídatelných situací, že se až divíte jak nám někdo může tohle neustále dokola podsouvat. Průměrná zábava, nic víc. ()

Shedom

Niekedy nie je na škodu ísť do kina len kvôli pekným tváram... Na "Noc patrí nám" som tak išla s kamoškou-presnejšie povedané-ja som išla na Wahlberga, ona na Phoenixa. A dobre sme spravili...Chalani boli roztomilí ( hlavne Phoenix-keď sa v závere objavil v policajnej uniforme, kámoške skoro zabehlo :) ), ale celkový dojem bol akýsi rozpačitý. Nezachránili ho ani výborné herecké výkony. Vo filme sa striedali skvelé pasáže ( návšteva drogového "brlohu", naháňačka v daždi, "bráškovia sa bijú", "bráškovia sa zbratajú" ) s menej vydarenými ( takmer všetko ostatné...). Postava Evy Mendes, tak ako ju pojali, mi tam prišla mierne zbytočná, jej konanie niekedy trochu nelogické.( Je mi ale jasné, že mužská časť publika to mohla vidieť inak. ) Škoda, z námetu a obsadenia sa dalo vyťažiť určite viac.A tak najdramatickejší moment z celého filmu prišiel pre mňa vo chvíli, ked postrelili Josepha. To som tŕpla ako to s ním dopadne. Keby totiž umrel-mohla som sa zdvihnúť a odísť :) ! ()

blues

Tento film mě jako mnoho jiných uživatelů CSFD zaujal hlavně díky Phoenixovi, který patří dlouhodobě k mým oblíbencům. Bohužel, zde se ukazuje, že sám na všechno nestačí. První polovina filmu zdlouhavě nudná, zbytek Vás, pokud vydržíte koukat dál, příjemně překvapí, někdy až budete kroutit hlavou, co že se to na plátně vlastně děje. A když i v druhé polovině jsou nelogické místa, film spadá hodně do průměru. ()

DannyBoy80

Podařený rodinnomotivační krimitriler. Scénář se mi proti jiným komentářům tady zdál docela v pohodě, nemám žádné výhrady. Filmů s touto tématikou už bylo natočeno více, tento je méně nápadný, ale určitě né špatný. Atmosférou a neschopností policie mi to ale spíše evokovalo dobu americké prohibice. Možná ta opravdu hloupá policie mi na tom vadila nejvíce, takové amatéry aby člověk pohledal. Moto: šáhls mi na rodinu? tak mě zabij, jinak rozsekám tu tvou.... ()

Cassandra

Přerod hlavního hrdiny by potřeboval více rozvést, hodila by se třeba nějaká hádka nebo retrospektiva, kde by se ukázalo, že Bobbyho ve skutečnosti jeho chladné vztahy s rodinou mrzí, protože ta póza "kašlu na vás a vaše názory", kterou v první části předvádí, je tak přesvědčivá, že jeho následná ochota obětovat všechno je příliš kontrastní, i když za ní stojí samozřejmě naprosto pochopitelné důvody. Také se dá filmu vytknout odhadnutelnost děje nejméně na půl hodiny dopředu, ale pak už nastupují pozitiva - skvěle natočená "pírko" akce, útok v dešti a prakticky všechny scény s Duvallem. Slušná práce. ()

asanakis

Čekal jsem průměrné krimi, ale dočkal jsem se velmi emotivního filmu, kterému nechybělo napjetí, dobří herci a hlavně poutavá dějová linie. A scéna automobilové honičky za mohutného lijáku byla opravdu zkličující. ()

Kevadros

Klasická kombinace detektivky/akčního drama...Výborní herci...jediné co mi nesedělo byl můj jinak oblíbený Mark Wahlberg. ()

Mauric

Výborná policejní krimi, patrně jedna z nejlepších. Rodinné trio zde hraje skvostně (Eva Mendes totiž začíná být po úvodní scéně lehce otravná), hudba ujde a režisér odvedl svou práci na výbornou. Pár scén mě doslova přikovalo k sedačce. Oproti modernímu konceptu "zkorumpovaní poldové, pomsta, hlavní sympaťák vystříli všechny a všechno" je tento film svěžím větrem, jenž vám pročísne vaše filmové vlasy. ()

ThomasCrown

Kvalitných krimináliek sa točí veľmi málo, táto vytŕča zradu veľmi vysoko. Joaquin Phoenix herecky kraľuje, miestami mi pripomínal Al Pacina, zvyšok osadenstva mu v podstate iba sekunduje až na Roberta Duvalla a Evu Mendes, ktorá je po tomto filme stelesnením sexu. Výborná atmosféra očakávania sa nesie celým filmom a jej vrcholom je automobilová naháňačka v daždi a prenasledovanie na poli..scény zostrihané k dokonalosti. ()

oRi11

Dobrý thriller s velice poutavým hereckým obsazením, které se nepodařilo úplně využít. Mark Wahlberg zde dostává zoufale málo prostoru, Eva Mandes působicí jen jako ozdoba, bez hlubšího zapojení do děje, vše naštěstí zachranuje skvělý Joaquin Phoenix, který mě svým výkonem opravdu bavil. Příběh ničím novým nepřekvapí, přez to se pár napínavých a zábavných scén najde. (Lepší 3*) ()

Paldiny

Snaživá gangsterka, ktorej berie body naivné chovanie postáv a nevýrazné výkony hercov. Na Evu Mendes sa aspoň dobre pozerá, keď už nemá čo hrať, ale Wahlberg ako by bol duchom neprítomný a Duvall je už skrátka mimo ligu. Úroveň si drží a ťažšiu rolu zastane Joaquin Phoenix, ktorý je presvedčivý na oboch brehoch i keď sa neviem zbaviť dojmu, že charizmu mizeru skrátka nezaprie. Zápletka je jednoduchá, čo film robí zapamätania-hodným sú dve božie scény. Veľká škoda, že sa v podobnom duchu neniesol celý. ()

AIMÉE

Čekala jsem trochu něco jiného, ale i tak jsem byla celkem spokojena, ač možná M. Wahlberg byl trochu někde jinde a závěrečná scéna v poli a vstup do policejního sboru mi až tak neseděla. ()

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

17.08.2011

Zdá se, že touží po vlastní akční sérii. Se Smithovými to nevyšlo, ale Pitt se nevzdává a upsal se adaptaci románu Marka Greaneyho „The Gray Man“. Ten už má jedno pokračování („On Target“ vyšlo loni)… (více)

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

03.05.2011

Jestli dnes existuje herec, kterého chtějí do svého filmu všichni producenti a režiséři, je jím právě Jeremy Renner, nominovaný na Oscara za Smrt čeká všude a Město. Nedávno dotočil Mission:… (více)

Brad Pitt na cestě do Akatoru

Brad Pitt na cestě do Akatoru

11.12.2008

Chvíli to vypadalo, že projekt Lost City of Z, který pro studio Paramount Pictures chystá produkční společnost Brada Pitta Plan B (a ve kterém si Brad zřejmě i zahraje hlavní roli), upadl v zapomnění… (více)