Film líčí příběh dvou bratrů, kteří se ocitnou na rozdílných stranách zákona. Bobby Green (Joaquin Phoenix) pracuje jako šéf brooklynského nočního klubu El Caribe, který patří ruskému mafiánovi Bužajevovi. Prostředí jako stvořené pro distribuci drog ostrým zrakem sleduje Bobbyho bratr Joseph Grusinsky (Mark Wahlberg). Oba sourozenci se nestýkají a jejich vztah vzhledem k rozdílným příjmením zůstává utajen. Situace se však vyostří a Bobby je nucen si vybrat mezi nablýskaným kriminálním životem a rodinnou ctí, reprezentovanou policejními uniformami nejen Josepha ale i jejich otce Alberta (Robert Duvall). Volba to není jednoduchá a Bobby za ni zaplatí víc, než měl v úmyslu. (Česká televize)

stuj

Některé momenty byly povedené (lákavý začátek v klubu, drogové doupě, automobilová honička - a ty já přitom nerad), jindy byl ale běh filmu krapet rozvláčný. 3-4 hvězdičky. A kvůli blbýmu konci v hořícím poli vyhrály 3 hvězdičky. ()

sajnym

V celku povedený thriller, až do doby kdy Joaquinovi zemře otec, pak již film ztrácí dech a vypadá to jakoby zbytek filmu dodělával jiný režisér, který chce film předčasně ukončit. ()

JoudaCZ

Plusové body za slušný staromódní policejní film. Body dolů za občasné uklouznutí za čáru uvěřitelnosti a velmi časté přešlapy do přílišného patosu. ()

The Count

Tak tohle byl Film! Není to vyloženě strhující okázalé drama, ale po kousíčkách a nenápadně vcucne diváka a nenechá ho, aby se vymanil. Skoro bych chtěl dát pět hvězdiček, možná časem i dám. Joaquin Phoenix dost možná drží velkou část filmu, ale dělá to výborně a vůbec to nevadí. Celý film je jinak velice zručně dávkován a geniálně graduje. K tomu naprosto vynikající a originálně podaná honička a závěr v dýmu - sólo pro Phoenixe!!! ()

andrej9999

Z môjho pohľadu je to dosť naivný príbeh, v ktorom sa okrem asi dvoch scén nedeje nič zaujímavé. Film je vykreslený veľmi nereálne pre nenáročného diváka. ()

pallok

Radšej nech ťa súdia dvanásti ako šiesti nesú... tieto slová vyslovené v závere filmu by mohli byť jeho mottom. Trochu vláčny aj keď akciami nabitý dej, taký malý krstný otec. Tri hviezdy za film, štvrtú dávam za Mendez, mohlo jej byť aj viac. ()

Awesomer

"Lepší být souzen dvanácti, než být nesen šesti". Nejen noc patřila zejména Joaquinu Phoenixovi a hlavnímu hudebnímu motivu, jenž celý snímek posouvá ještě o stupeň výše. Mark Wahlberg ve své typické roli zásadového tvrďáka, ovšem díky vkusnému scénáristickému nápadu v závěru zapůsobil o něco lidštějším dojmem, než bývá zvykem. První polovina filmu je rozhodně tou polovinou silnější, v případě, že pochopitelně pominu samotný závěr. Daří se až nezvyklým způsobem držet intenzivní atmosférickou linku, kdy vše šlape jak má a troufám si tvrdit, že v případě změny ve scénáři, konkrétně nevstoupení ústřední postavy do pořádkových sil by mohlo vést ještě k mnohem hodnotnějšímu snímku. Onen přerod z bezstarostného hejska na nesrovnatelně disciplinovanější osobnost je i přes sled dramatických událostí stejně příliš násilný. Bezpochyby ovšem jde o emotivně vypjatý a i filmařsky hodnotný snímek. ()

delman

velke prekvapenie, uprimne nerozumiem tomu preco ma tento film take nizke hodnotenie. v nicom nezaostava za mnohymi lepsie hodnotenymi zanrovkami. nehovorim, ze by to neslo urobit lepsie, no niektore sceny su naozaj top vo svojej oblasti. rozhodne stoji za pokus. ()

Herrydos

Zajímavé temné krimi s hvězdným obsazením. Příběh je napínaví a před diváka hrne jednu vypjatou chvíli za druhou a s postavami se vůbec nemaže. Dobře natočený film se spoustami hvězd který sice má co nabídnout ale obávám se že rychle zapadne protože konkurence sice není veliká ale kvalitnější v některých aspektech. Já se ale bavil výborně.5* ()

Honza2211

Výborný, velice silný paranoidně-atmosférický film, který se k dnešní husté atmosféře u nás v republice výborně hodí. Je třeba si jej pustit jak se na něj budete cítit, o tom celé hodnocení je. Spíše depresivně smutné a dramatické pojetí, není tam příliš promakaný děj, ale přesně u takového typu filmu ani být nemusí. Na špičkového Jokera (2019) také v podání Joaquina Phoenixe hlavně díky lehce nedotáhnutému konci nemá, ale je hned těsně za ním. Film má místy dost silný kontrast, občas uvidíme i mírné alkoholicko-drogové mejdany v barech, ale hlavně to celé stojí na silných emocích a atmosféře s překvapivě silnými scénami (ano Eva Mendes je skvělá, jak jsme mohli na ni zapomenout?). Jen konec mohl být lepší a více promáknutý. Takže za mě velice dobrých 80% (z pohledu hvězdiček). ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Nepotřebuju už v životě žádný zbraně, to vím jistě. Ale ty bys pro vlastní bezpečí měl jednu mít. Je lepší být souzen dvanácti než nesen šesti." Joaquin Phoenix jako nezvedený syn z kterého se stane charkterní polda. Sympaťák Mark Wahlberg, úžasná Eva Mendes a Joaquin Phoenix na kterém to stojí a padá, a který pár hvězdiček do hodnocení udělal doslova sám. "Když si počůráš kalhoty, můžeš zůstat chvíli v teple." Nadprůměrný krimi-thriller z prostředí policejního sboru, gangů a drogových dealerů. - 100%. ()

godal odpad!

Když si v zahraniční politice vedete,jako idioti-prohrajete všechno.No a holt ruské mafie ovládly celou úsá,aby je naučily poslušnosti.Po 15 letech pozoruju,že se jim to docela daří...Z úsá je hadrová a zkrachovalá země,kterou sice neovládá ruská,ale čínská mafie.Dalo se to čekat.No a teď bude co? ()

Sejkorka

Ve filmu hrají Joaquin Phoenix,Bobby  Mark Wahlberg, Joseph Eva Mendes, děvče Bobbyho Robert Duvall, otec těch dvou.  Bobby je černá ovce rodiny, ale okolnosti ho přimějí přeskočit na druhou stranu barikády a stát se strážcem zákona. Joseph se po zranění musí stáhnout do kanceláře, tátu Alfreda zabijou a tak se pokračovatelem rodinné tradice stane Bobby. ()

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

17.08.2011

Zdá se, že touží po vlastní akční sérii. Se Smithovými to nevyšlo, ale Pitt se nevzdává a upsal se adaptaci románu Marka Greaneyho „The Gray Man“. Ten už má jedno pokračování („On Target“ vyšlo loni)… (více)

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

03.05.2011

Jestli dnes existuje herec, kterého chtějí do svého filmu všichni producenti a režiséři, je jím právě Jeremy Renner, nominovaný na Oscara za Smrt čeká všude a Město. Nedávno dotočil Mission:… (více)

Brad Pitt na cestě do Akatoru

Brad Pitt na cestě do Akatoru

11.12.2008

Chvíli to vypadalo, že projekt Lost City of Z, který pro studio Paramount Pictures chystá produkční společnost Brada Pitta Plan B (a ve kterém si Brad zřejmě i zahraje hlavní roli), upadl v zapomnění… (více)