Krokodýl: Návrat do krvavé laguny

• Česko Krokodýl (více)

Pete je americký novinář, který píše o cestování. Tentokrát ho jeho práce zavedla do Austrálie, kde se zúčastní vyhlídkové plavby na lodi, při které se budou pozorovat krokodýli. Kate je kapitánka a průvodkyně. Vše jde hladce, ale když už chce Kate otočit loď k návratu, zahlídne jeden z pasažérů vystřelenou světlici. Kate se rozhodla v plavbě pokračovat a najít lidi, kteří světlici vystřelili. Cesta je zavedla do laguny, kde byla potopená loď. Do jejich lodi téměř okamžitě narazil krokodýl a udělal v lodi díru. Kate mohla přistát jen na ostrově uprostřed laguny, jinak by se loď potopila. Jeden z pasažérů si všiml, že je řeka přílivová, což znamená, že s přílivem ostrov zmizí. Kate se snaží sehnat pomoc vysílačkou, ale jediní, kdo dorazí, jsou dva chlapíci, které potkali už při plavbě. Neil má asi Kate rád, ale dobírá si ji. Neil nejprve krouží kolem ostrova, ale i jejich loď krokodýl převrátí a Neilův kamarád je sežrán. Krokodýl do té doby zabil i jednoho z přeživších. Neil navrhuje, že přeplave na břeh a natáhne lano mezi dvěma stromy, ostatní pak přeručkují. Neil to skutečně zvládne, ale pak zpanikaří ostatní a lano pod vahou tří lidí praská. Opět umírá další přeživší a nakonec zemře i Neil. Pete pak přichází s plánem na lovení krokodýla. Kotva od lodi připomíná rybářský háček, takže na ni napíchnou zabitou drůbež, kterou měl Neil v lodi... (TV Prima)

El Pistolero

Velmi slibných šedesát minut, během kterých jsem se ujišťoval, že čtyři hvězdičky pro tento film jsou povinností každého fanouška animal thrillerů a divoké přírody, úspěšně přebíjí nehorázně přestřelené finále (SPOILER!), v němž si chicagský novinář s vizáží českého fotbalového obránce Tomáše Sivoka pomocí holých rukou a jednoho ostrého klacku poradí s desetimetrovým CGI monstrem, a ještě přitom zachrání polomrtvou průvodkyni. I tak ale docela guilty pleasure. ()

curunir

,,...VŽDY VRAVIEVAM, ŽE NA VEĽKOSTI ZÁLEŽÍ." __ Vlastne celkom vydarený a nenápadný filmík, ktorý ak T2 dobre uvádza zase až tak nízkorozpočtový nebol (i keď netuším čo na ňom mohlo toľko stáť?) šikovne kombinuje všetko možné, čo daný žáner a prostredie ponúkajú, nanešťastie nič na 100%. Prekvapí značne televízna vyzáž, hlavne vďaka niekoľkým prekrásnym obrazom austrálskej divočiny pripomína miestami skôr prírodopisný film, i tak tomu však nechýba riadna atmosféra. Predovšetkým obe scény úteku z ostrova, ale aj pasáž v krokodílej skrýši sú pôsobivo gradované a je pri nich cítiť všetko odhodlanie i bezmocnosť boja o prežitie. Chyby sú obvyklé ako u iných zástupcov žánru: hlavne herecky nevýrazné, avšak vôbec nie hlúpe, sem-tam strata logiky a aspoň z môjho pohľadu značne nadsadený gýčovitý koniec. Aj tu však treba oceniť, že v závere prežili viac než dvaja jedinci - tu ich bol priam celý dav! ()

Astaroth12

Toto je jeden z mala filmov s krokodílov tematikou, ktorý pozerám pravidelne a radím ho do top trojky najlepších.  Je tu prenádherná Austrálska príroda a vo vzduchu okrem múch je aj cítiť, že sa niečo poserie. Tu si krokodíl príde na svoje, keď sa jedna o turistickú loď, ale požuje i nejakých miestnych. Väčší bodycount pri krokodílovi som asi zažil len po stopách zabijaka a tento sa na Gustava i dosť podobal, neviem ci si z Afriky neodskočil k protinožcom len trocha zmeniť chute. S pribúdajúcimi minútami to medzi  preživšími hustne, ostrovček sa potápa a aj ich výprava sa stenčuje a tak prídu s radikálnymi nápadmi. Určite najlepším nápadom bolo prejsť po lane a i keď niektorí zazmätkovali, čo je pri tomto druhu filmu obvykle, tak atmosféra aj napätie pri tom boli veľmi silné. Finálová vybíjaná v brlohu bola strhujúca, neviem ako by som sa zachoval ja, keby som stal tvárou tvár k takej zubatej nádhere. Ale celý film bol dobrodružný a atraktívny a tých chybičiek sa dopúšťali hlavne mechom udreté postavy, ale inak nič iné tomuto filmu nemôžem vytknúť. ()

ledzepfan

Pravda je,že po naprosto debilním krokodýlím průjmu Black Water jsem si poněkud napravil chuť-Tahle blbinka si totiž aspoň nehraje na realitu a první třetina má docela slušnou atmosféru..Pak někde u provazové scény se začnou postavy chovat jako totální idioti v nesmyslně napsaném filmu a celkově to něják začne upadat-Takže oldschoolová klasika jako Aligátor,nebo dobrodružně,bláznivá jízda jako Jezero se sice nekoná ale pokud zrovna není po čem jiném šáhnout a zvířecí slashery vás neuráží tak proč né...(?) ()

fcreading

Dobrý, priemerný ale oto napínavý dej plných zvratov a čakanie krokodýla kdo pojde do vody a koho zožerie ako prveho. Dej to má dobrý skupinka turistov sa vyberie na plavbu do australskej divočiny kde na nich čaká nebezpečenstvo v podani krokodýla. ()

Korbitch

Překvapení týdne. Nebudu to přehánět se superlativy, ale tenhle film mě velice mile překvapil. Daleko více ho vystihuje třetí plakát, který tu je. Opravdu slušná jednohubka, která překvapila reálným pojetím dané situace. Nic přehnaného, nic světoborného, ale hlavně na nic si nehrající snímek nás zavádí do hlubších lesů kdesi v nehostinné Austrálii, kde skupina turistů uvízne na ostrůvku,který začne zatápět přílivová řeka a kolem krouží velký, ale nijak nezmutovaný krokodýl. To mě totiž spíš napadlo, když koukám na ten plakát s tlamou otevřenou dokořán. Velice příjemné B. ()

mysiak

Milé stvorenie...konečne dobrý eko horor...ktorý musia natočia mimo USA...a konečne som si všimol toho Sama Worthingtona...chlapec má veľkú budúcnosť...a tento film je toho dôkazom ()

Tayen

Hodně zábavné béčko, které si na nic nehraje. Vlastně jde o kombinaci Aligátora, Čelistí a Anakondy, ale v australském kabátě. Nenadchne, neurazí. Na sobotní večer ideální. ()

Riddick77

Nebyla to taková bída, jak jsem si myslel. Jednoduché vyvražďovací monster movie s pořádným krokoušem a bandou chytráků z města. Potěší Radha a v malé úloze Sam Worthington. První třetina zívačka a nuda, ovšem druhá půlka je mnohem svižnější a na konci přichází i trošek toho napětí. Celkově snímek neurazí, na jedno kouknutí ideální v případě, že máte chuť na tento druh filmu. 5/10! ()

Bat55

Po Aligátorovi som narazil na ďalší, veľmi slušne nakrútený film o týchto štvornohých predátorských plazoch. Rozpočet je dobre zužitkovaný, trikovo je to na veľmi dobrej úrovni, herci sú fajn a to hlavne Radha Mitchell a poteší aj v menšej úlohe Sam Worthington, na ktorom si krokodíl pochutí. Ale aj tak mi nedá chovanie sa hlavného hrdinu stvárneného Michaelom Vartanom. Napríklad keď Mitchell vo vode napadne sedem metrový krokodíl a on vo vode nečinne pláva na mieste. Čo to malo byť? Veď keby ten krokodíl chcel, mohol ho už dávno zabiť. A to isté platí aj o scéne v jaskyni, kde krokodíl oddychoval. Či preliezanie cez lano, na ktoré sa v panike dostanú až traja turisti a potom niet divu, že sa utrhne. Jednoducho klišé za klišé. Ale nebol by to správny horor, keby tam neboli, však? Napätie funguje a krokodíl sa vydaril a to je pre mňa v tomto žánri to najdôležitejšie. A navyše, nenájde sa veľa vydarených filmov o krokodíloch. A to je škoda. /75%/ ()

Žralok

Předem upozorňuji že s filmem Krvavá Laguna to má navzdory českému názvu společné pouze tyto aspekty: Austrálie a hladovej krokodýl. Skupina turistů se omylem dostává do teritoria obrovského krokodýla který se snaží bránit. Co to znamená začnou brzy pociťovat na vlastní kůži. Uvězněni na malém ostrůvku. Hladina řeky se zvedá. A v řece je někde skryt dokonalý zabiják. Boj o přežití začíná. V jedné z rolí se objeví i Sam Worthington (Avatar ; Hněv Titánů) Bohužel hodnoceno nezvykle nízko. Fanoušci zvířecích hororů jako jsem já, určitě nebudou zklamáni :) ()

raimi

Greg McLean, a čarokrásná australská příroda snímaná úžasnou kamerou, už podruhé. Ve výborným Wolf Creaku nám nabídl exploitation, tady je to ekohorror. A já byl spokojenej, digitální krokodýl byl udělanej velice slušně, nepředváděl žádný nerealistický kouzla, hlavní hrdinové jsou dostatečně sympatičtí, o pěkný kameře už byla řeč. Dost dobrý. ()

Thomassi

No tak po delší době jsem zase kápnul na nějaký ten filmek, který ve mně zanechal mrazení a rozhodně jsem se nenudil. Výlet na loďce australskou divočinou se změní v boj o přežití, když se jim do cesty postaví poněkud větší krokodýl mořský. V celku klasický námět, který ale těží z krásné a drsné přírody, jakoby vystřižení z dokumentu National Geographic, a z hereckých výkonů, které mě hoodně překvapily, zvlášť u takového filmu. Už i to hodnocení, které není nízké, zaručuje, že je opravdu na co koukat. Navíc dnes už světová hvězda Sam Worthington v roli lovce rozhodně potěší. Takže skutečně velké překvapení a možná nejlepší film o krokodýlech. ()

dawe04

Druhý mnou viděný krokodýlí film z trojice ´07. Tady už se nikdo neopírá o "skutečné události" a je zde vidět snaha o navození infarktové atmosféry, kdy nevíte odkaď se titulní zubatý nepřítel vynoří. Místy se mu to daří, béčkovost a klišé scény strhávají film dolů, většinou se totiž dá odhadnout, kde krokodýl vybafne. Slušné herecké obsazení australských megahvězd (R.Mitchell, S. Worthington) a výborná kamera, která zejména z poslední čtvrhodiny v krokodýlím doupěti vykouzlila stylovou akční jízdu. Digitální efekty jsou na slušné úrovni a dokonce se na rozdíl od afrického bratříčka Gustava z Primeval tenhle krok chová docela jako krok. Pokrok. ()

FilmFan24

Horší než posledních dvacet filmu, kdy je zbytečně vidět příšerně animovaný krokodýl, je asi český distribuční název... ()

JohnMiller

No hej, 3* si to asi nezaslúži, na to tam bolo priveľa klišé a pri konci nelogickosti, že by ani zviera poháňané inštinktom nerobilo to, čo hlavné postavy. Ale keďže mám tak negatívne skúsenosti zo všemožnými horromi s krokodílmi, žralokmi a inými prerastenými zvieratkami, tak musím bezpochyby uznať, že tento kúsok patrí medzi tie skutočne lepšie. Krokodíl vyzeral na svoje lacnejšie pomery dosť uveriteľne. Nepchali ho do každej scénky, väčšinou keď sa objavil, tak neskutočne prekvapil. Má to svoje zápory aj klady ale ako hovorím, keď si to porovnám z ostatnými stovkami podobných filmov, tak tento okato vyčnieva. ()

vegetol.mp

Ze začátku příjemně napínavé a minimalistické, později už jen napínavé. Herci hrají uvěřitelně a Radha je docela kost (pro krokodýla:). ()

fmash

Krokodýl Grega McLeana se od ostatních „krokodýlů“, tedy filmů s požírači více či méně nesympatických filmových postav, liší jako červená lentilka od prošlého brufenu. Sice se nedovedl vyhnout povinným klišé (opravdu buranští burani, vysílačka je jako na potvoru navlhlá, zubatá potvora s neobyčejným tahem na bránu má talent být vždy na správném místě ve správnou chvíli), na druhou stranu divák nemá pocit, že se s ním hraje falešná hra. Od prvních záběrů máte naopak pocit, že se díváte na prvotřídní film; záběry přírody jsou perfektní, představovačka budoucí kořisti a vykreslování charakterů není trapně samoúčelná a skoro by mi nevadilo, kdyby film pokračoval bez masakru prostě konverzačním příběhem různorodých a různě motivovaných výletníků na plavbě po řece. A když nakonec přeci jen dojde k tomu, co je nevyhnutelné, film působí spíš jako slušný thriller než jako provplánový horor pro milovníky pohledů na rozkousaná těla. Návrat do krvavé laguny jsem pořídil neplánovaně a náhodou - kdyby u DVD nebyl kupón na vstupenku do kina, tak by mi další slátanina s gumovým krokodýlem do přehrávače rozhodně nezamířila. Naštěstí přitroublý a nepatřičně explicitní obal s krvavou zubatou tlamou lhal a film byl ve skutečnosti atmosférou a jaksi přirozeným tajemnem nahuštěný příběh s přijatelným „indexem uvěřitelnosti“. Opravdu lepší *** a kdo má rád ve filmech napětí podobného druhu, nechť si klidně jednu hvězdu přidá. ()

Katarine

62%??? To je vtip ne? A na IMDb dokonce 66%, já žasnu. Popravdě, je to jedno z nejlepších Béček, co jsem viděla, protože když už nic, tak krokodýl aspoň opravdu jako krokodýl vypadal a jinak tleskám nápadu scény s tímto spícím obrem. Ale na druhou stranu, když si vzpomenu opět na ty debilní dialogy, to, že se skupinka lidí cítila na malém ostrůvku v bezpečí, kde za nimi lidožravá obluda nemůže (i přestože krokodýl je plaz a na souši ho kolikrát najdete častěji než ve vodě) a dále pak úniku přeplaváním řeky, kdy ztráceli každou vteřinu tím, že vymýšleli organizaci, kdo půjde první, druhý, atd., místo toho, aby do vody skočili prostě všichni a plavali co nejrychleji to jde... no a další stupidity, které už nehodlám vyjmenovávat. I ty 2 hvězdy jsou pořád ještě moc, ale když ono se na toho Michaela Vartana a Sama Worthingtona tak dobře dívalo :-) ()