Krokodýl: Návrat do krvavé laguny

• Česko Krokodýl (více)

Pete je americký novinář, který píše o cestování. Tentokrát ho jeho práce zavedla do Austrálie, kde se zúčastní vyhlídkové plavby na lodi, při které se budou pozorovat krokodýli. Kate je kapitánka a průvodkyně. Vše jde hladce, ale když už chce Kate otočit loď k návratu, zahlídne jeden z pasažérů vystřelenou světlici. Kate se rozhodla v plavbě pokračovat a najít lidi, kteří světlici vystřelili. Cesta je zavedla do laguny, kde byla potopená loď. Do jejich lodi téměř okamžitě narazil krokodýl a udělal v lodi díru. Kate mohla přistát jen na ostrově uprostřed laguny, jinak by se loď potopila. Jeden z pasažérů si všiml, že je řeka přílivová, což znamená, že s přílivem ostrov zmizí. Kate se snaží sehnat pomoc vysílačkou, ale jediní, kdo dorazí, jsou dva chlapíci, které potkali už při plavbě. Neil má asi Kate rád, ale dobírá si ji. Neil nejprve krouží kolem ostrova, ale i jejich loď krokodýl převrátí a Neilův kamarád je sežrán. Krokodýl do té doby zabil i jednoho z přeživších. Neil navrhuje, že přeplave na břeh a natáhne lano mezi dvěma stromy, ostatní pak přeručkují. Neil to skutečně zvládne, ale pak zpanikaří ostatní a lano pod vahou tří lidí praská. Opět umírá další přeživší a nakonec zemře i Neil. Pete pak přichází s plánem na lovení krokodýla. Kotva od lodi připomíná rybářský háček, takže na ni napíchnou zabitou drůbež, kterou měl Neil v lodi... (TV Prima)

Big Bear

Já ty australácký filmy prostě můžu. Oni to berou krapet jinak a vždycky je to originální. Tenhle film se navíc celý odehrává v opravdu krásné přírodě a já se nemohl vynadívat... Hudební doprovod byl také slušní a potěšila mně tam účast jak Avatara Worthingtona tak zejména krásné Radhy Mitchell, kterou můžu :-). A v původním znění je navíc ta jejich angličtina opravdu jinačí! Začátek filmu je klasická seznamovačka, kdy se tůristi setkají na výletní bárce. Tu řídí zkušená místní bushmanka, která nablblé pupkáče z měst vyváží na jedno z ramen řeky aby jim zblízka ukázala krokodýly. Běžně se tyto vyjížďky odehrávají bez incidentů a výletníci mají spoustu zážitků. Tentokráte však přítomnost loďky s ,,masičkem'' zaujala opravdu macatej kousek ještěra. Atakuje loďku a po jejím poškození ochutná prvního turistu. Pro ostatní se tak vyjížďka za krokodýlama změní boj o život, protože jeden z těchto zajímavých plazů je začne systematicky lovit... Pokud jste zvyklí, že v americkejch filmech sympaťáci končí až naposled, nebo to přežijou, vezmou se a žijí šťastně až do smrti...nenechte se mejlit. Australáci je škrtnou ze senamu klidně hned jako první :-). Závěr mohl dopadnout pravda krapet drsněji, ale i tam jsem si konec opravdu užil. Navíc ještěrka nevypadal papundeklově a když oteřela hubu úplně jsem cítil ten smrad hnijícího masa z jejího chřtánu... S tímhle zvířátkem ta australská příroda zase dostala o rozměr navíc :-). Dávám 4 mrtvé husy na hák! * * * * ()

sheen

Inteligentní, napínavá, oddychová vyvražďovačka. Po filmu Jezero jsem se konečně dočkal pořádné krokodýlí řežby. ()

Pilda17

Bravo konečně pořádný horor s krokodýlem. Krokodýl hodně snesitelný a ne jako v jiných filmech, kde se krokodýl nechová jako krokodýl.. 6/10 = 69% ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Prostředí 9/10/// +Sam Worthington na sebe strhne pozornost (i když jen krátce:D), hraje tady nenápadně Mia Wasikowska (jednou až se proslaví, tak toho člověk ještě víc docení), nádherné prostředí, kamera, první třetina -potom to jde do kytek, postavy se chovají tupě, překážky jsou směšné, ta poslední třetina je, jak to jen říct, jakoby nevěděli co dál vymyslet a jak to zakončit, jo a taky si myslím, že to mohla být daleko větší jatka/// Tak si to řekněme na rovinu. Na tohle jsem se těšil jako krokodýl na klokana. Ať už to mělo být kvůli hercům, poutavému plakátu nebo béčkovému příběhu. Někdy prostě takové békoviny žeru. Hlavní predátor na tom je podobně, taky to žere. Navíc je to film Made In "protinožci", takže konečně nějaká změna od těch amerických "hele zmutovaný komár útočí" Takže docela dobrý a příště to možná bude ještě lepší./// Celkem 68%/// ()

S.Quentin QUALE

Hodnotím v rámci zvířecího žánru, kdy se tento filmek dá označit za nadprůměr. Krokodýl je obří a pěkně udělanej, no logiky a originality film sice moc nepobral, ale to se dalo čekat, přitlačil bych klidně i na gore. Zajímavostí a překvapením pro mě byl Worthington a Wasikovska, takže celkově tomu těch ušmudlaných 70% dám. ()

kingik

Mitchellová, Vartan a Worthington svedou v australské divočině bitvu o život s monster lidožravým krokodýlem, který sežere všechno, co mu vleze do jeho teritoria, ale jde o to, jestli to tvůrcům sežere taky divák. Ti totiž nepřicházejí zhola s ničím novým. Po všech těch přerostlých anakondách, ještěrech, žralocích a já nevím, co ještě, přišli na scénu už po několikáté s obřím krokodýlem, a šlo jen o to, jakým stylem to podají. Ale i když se to snažili pojmout seriózně, výsledek značně pokulhává. Nevím proč, ale mně připadají všechny horory o obrovitých vraždících zvířatech tak trochu připitomělé a ani tenhle není výjimkou. Pravdou je, že ta směšnost se nedostavuje v tak třeskuté podobě, protože tentokrát padl veškerý rozpočet na solidní triky, ale film jako takový vůbec ničím nepřekvapí a ani nezaujme, nehledě na to, že je celý pěkně nesmyslný a tvůrci asi při hodinách biologie chyběli. Krokodýl vypadá sice hezky realisticky, ale scénář i režie jsou nudné a finále je úplně odbyté a spadá do kategorie, kdy si řeknete "A to je jako všechno?". Bohužel ano. ()

dr.horrible

Guilty pleasure, pretože je Krokodíl dobrý horor, rovnako ako hlúpy film. Body za nemilosrdnosť. Držal som Wasikowskej a psovi. ()

Šakal

Pro mě asi nejlepší film o krokodýlovi, co jsem zatím viděl! Příběh je "lehce uvěřitelný" . Krokodýl zde nechodí po silnici ,netrhá asfalt a nestaví se na zadní nohy.... Parádně budovaná atmosféra, od poklidného začátku až do závěrečného finále boje s krokodýlem. Za normálních okolností bych hodnotil 3*, ale v rámci žánru, za nádherné záběry australské divočiny( člověk by se tam ihned rozjel) a za mou oblíbenkyni Radhu Mitchell dávám 4*! ()

strougy

V rámci monster movie lepší průměr, na čemž má zásluhu zejména ostrovní část s realistickým vystižením všech hysterií, chvilkových záchvěvů naděje střídaných odevzdanou lhostejností i záchvatů paniky, které se v určitý moment nevyhnou ani zdánlivě nejsilnějším postavám. Navíc se zde ještě neprofiluje jednoznačný hrdina, který se chopí své role zachránce až v poslední třetině, kdy film díky návratu k využívání obligátních žánrových klišé sklouzne do tradičního průměru a závěrečný souboj muže versus monstrum nakonec působí až nechtěně směšně. Ovšem jako celek je Krokodýl rozhodně kvalitnější než většina v televizi normálně vysílaných filmů z podobného ranku. A závěrečná písnička je neskutečná pecka... ()

Jordan

dávam veľmi silné tri, možno by ma to nadchlo viac, keby som sa na to nebol aj vďaka vysokým hodnoteniam a skvelým kometárom tu na čsfd (i napriek tomu, že to má pod 60%, užívatelia, na ktorých radu dám, to hodnotili veľmi pozitívne a už sa mi viackrát potvrdilo, že nie vždy percentuálna úspešnosť filmu odráža jeho skutočnú kvalitu) tešil tak veľmi, že som si dokonca kúpil originál DVD. jedná sa i napriek tomu o veľmi dobre spracovaný thriller s krokodílou tematikou (pozor: nejedná sa o horor, i keď to má pár ľakačiek a trochu gore) s realistickou výpravou a hereckými výkonmi, pekno radhou, úžasnou prírodou a na to, že je digitálny, tak celkom slušným croc-om. film v slovenskom distribučnom názve odkazuje na iný austrálsky krokodíli snímok "Krvavá lagúna", aj keď s ním nemá nič spoločné, iba ak to, že oboje majú podobnú premisu a veľkého krokodýla v hlavnej úlohe.osobme sa mi však trochu komornejšia, no viac nervy drásajúca "Krvavá lagúna" páčila viac. ()

AppleCore

Tohle už tu bylo snad tísíckrát a pokaždý z toho vzniklo hrozný B, ale naštěstí to má alespoň zajímavou hudbu a místy skvělou kameru, vzniknout to před deseti lety tak je to za pět, jenže je to už tak ohraná kapitola, že musim dát tři. ()

teutates

"Nízkorozpočtové", atmosferické, ničím nerušené dielo v ktorom pácha zlosť prehistorická zver... Živočíšny pud ťahá pod vodu všetko navôkol a málokto má tu odvahu sa mu postaviť. Priemerný snímok, ktorý taží zo scenérie prostredia, pár akčných scén a hustej atmosféry... 5/10 ()

Campbell

Hodně povedený film. Myslím že z krokodýlých "nature amok" jeden z nejlepších. Krokodýl je velmi dobře vymodelován. A naneštěstí neskáče jak v Primeval.Viděl jsem celkem dost filmů ať s krokodýlama tak aligátorama a tento patří mezi mojí top. A jde vidět že Greg McLean je vynikající režisér. Držím mu palce při jeho další tvorbě. ()

Ant

Thrillerové béčko s předvídatelným dějem. Škoda jak trustohodně málo byli využiti někteří herci. Krokodýl to byl ale pěkný. ()

Tomco

Teší ma už len fakt, že som čakal úplne podpriemernú záležitosť a dostal som toho o dosť viac. Príbehová premisa síce neponúka nič nové (turistika, výlet, sranda, prvé náznaky problémov, veľké problémy, prvá mŕtvola..), no budovanie atmosféry a následná gradácia ma usadili pevne do sedačky. Hlavne efektné riešenie v prvých 2/3 filmu - v štýle ala Čeľuste, keď prakticky nevidíme to, čoho sa tak bojíme, len občas sa na hladine mihne nejaký ten chvost, prípadne vyprsknutie vody. Vlastne celý film to u mňa balansovalo na hrane medzi 3-4, až posledné tri minúty ma naplno presvedčili, že tie tri sú tak akurát. Rozhodne neľutujem strávený čas s týmto dielkom. Vlažných 70%. ()

klerik

Greg McLean pokračuje vo svojom marketingu a láka do Austrálie stále nových turistov... Aj tentoraz použil základnú schému hororu stokrát videnú. Opäť to však dokázal. Už štandardne cestopisný úvod sa plynule mení na krvavé peklo aj napriek tomu, že krvi je pomenej... ide však o nabušenú záležitosť. Celé to má pozvoľné tempo skvelého JAZERA, nie je tu však takmer žiadny humor či odľahčenie a celá tá lineárna báchorka pôsobí akosi skutočne. Už si nepamätám všetky tie "legendárne" béčka o spláchnutých krokodíloch a aligátoroch, toto béčko však určite ostane v pamäti dosť dlho. Keď už pre nič iné tak preto, že ukazuje ako mohla fungovať určite drahšia ANAKONDA... ()

Arsenal83

Umelé krokodíly bu bu bu. Po umelej anakonde a megažralokovi prišiel i chudák aligátor, ktorý sa živí nehercami. A tu sa fakt dobre namlsal. ()