Bratři Logan/Wolverine a Victor jsou od útlého věku nerozlučně spolu. Nespojuje je bratrská láska, ale to, že jsou oba mutanti a v dospělosti se stávají členy týmu Weapon X, vedeného Williamem Strikerem. Tým je složený ze samých mutantů, kteří jsou něčím výjimeční. Při jedné vojenské akci Stryker, rozkáže aby Victor použil své násilí podle libosti. Logan/Wolverine s tím nesouhlasí a po masakru se rozhodne jednotku Weapon X opustit...  Odjíždí do hor, kde spokojeně 6 let žije se svou přítelkyní Kaylaou. Pak se jednoho dne objeví Victor a Kaylau zabije. Logan/Wolverine je bez sebe a okamžitě vyhledá Strykera. Ten mu ovšem neřekne úplně vše, hovoří jen o tom, že Victor se snaží zabít všechny členy Weapon X, po smrti jsou již Bolt a Wade. Stryker má pro Logana/Wolverine návrh – v jeho laboratoři ho nechá vylepšit, aby byl schopný zabít o tolik silnějšího Victora. Logan/Wolverine nejprve není nadšený, ale nakonec přijímá a podstupuje neuvěřitelnou přeměnu z mutanta na supermutanta. Během přetvářecího programu málem zemře, ovšem až za prahem samotné smrti, se nečekaně začne probírat a uslyší, jak Stryker rozkazuje vymazat jeho paměť. Logan/Wolverine se znenadání utrhne ze všech přístrojů, na které je napojen, a unikne ze základny. Chtěli ho totiž využít k něčemu jinému, než bylo domluveno. Teprve teď Logan/Wolverine pochopí, že vše nastražil Stryker – i samotného Victora, který mu ve všem pomáhá... Logan/Wolverine, je na útěku. Ukrývá se na farmě starého páru, kteří mu poskytnou úkryt, připomíná jim totiž jejich mrtvého syna. bohužel je za nějaký čas vystopován a manželský pár je zabit. Logan/Wolverine se opět dává na útěk, přičemž zneškodní mnoho svých pronásledovatelů... (TV Prima)

Reiniš

Příběh je sice převídatelný jako pohádka o Červené Karkulce, ale akční scény a dobří herci za vidění stojí. Hugh Jackman je borec a v téhle roli si už neumím představit někoho jiného. Škoda, že ostatní postavy nedostaly také více prostoru, což zamrzí hlavně u Lieva Schreibera. Wolverine svým předchůdcům ostudu nedělá, jen se z hlavy vykouří o něco dřív. ()

Xmilden

Ehm, takže tady máme 4. dílek skládačky. Samostatný filmeček si vysloužil obletovaný miláček Wolverine. Úvodní titulky jsou skvělé i s odstupem času, tady se jedná o jasnou trefu do černého. Pochvalu si zaslouží rovněž Liev Schreiber za Victora, kterého zvládl grandiózně. Nedovedu si bez něj film představit. Ten člověk se pro tuhle roli snad narodil. Bohužel tím jsem pozitiva vlastně vyčerpal. Zpočátku budovaná sice jednoduchá, ale budovaná zápletka začne dostávat několik zásadních trhlin. Logika dostává na frak, jednání a motivace postav se mění každou další sekundou. První hodinku se přesto divák kouká na poměrně zdařilou podívanou. Vše definitivně zabíjejí až scény v elektrárně. Jak si mohl Stryker nechat tak snadno utéct všechny vězně nechápu. Jakoby vlastně od začátku čekal až na souboj Deadpoola s Wolverinem. Měl by vůbec nějakou možnost dále Deadpoola ovládat? Kdepak, konec je béčko jak vyšité. 55% s odřenýma ušima. ()

Phobia

Hugh Jackman je macho jak se patří! Testosteron z něj stříkal skrz obrazovku a tak jsem do určité míry schopná prominout slaboučký výkon scénáristy a rutinérsky nedobrý přístup režiséra. Irituje mě to množství postav, o které se děj stěží otřel a zanechal plno otazníků, ale kdo by se tím trápil, když sleduje Wolverinovy zaťaté bicáky, nasraný výraz a vystrčené upgradované drápky! Pche, kam se hrabe vyměklý Liev se svými špinavými nehty... Imho zatím nejslabší z X-Menů, pořád však slušně koukatelné. Nevím teda, co kromě efektů a balónů hlavní kikiny hodnotí pozitivně heterosexuální mužští diváci; moje hormony hystericky ječely "Hjů, bundu dolů a zatni!" 65% ()

Divočák

Skip Woods je prase a zasloužil by pověsit za koule do průvanu. Jeho scénář je tak špatný, že si ve fimu Stan Lee radši ani nestřihnul cameo. Podobně přes prsty by potřeboval dostat i Gavin Hood. Jejich společnými silami projedeme jedny z nejzajímavějších epizod Wolverinova života jako hov..., ehm "výkal potrubím" a celý ten obrovský potenciál Wolvieho života končí bez mrknutí oka v odpadkovém koši. Veškeré tajemeno a mystično programu Weapon X z X-menů 2 je navíc taky nadobro fuč. Ještě že to zachraňuje ten Jackman se Schrieberem a kolem to pěkně bouchá. Kdybych neznal Wolvieho komiksový život, asi bych odcházel z kina daleko spokojenější. P.S. PG 13 je na tom sakramentsky znát a divoch Wolvie je tu bohužel krotký jako čerstvě narozené jehňátko:(. ()

-bad-mad-wolf-

Spoilery obsaženy: jako fakt? Wolverinovi jsou na několika místech do těla vraženy jehly, vstříknuto tekuté adamantium... a výsledkem je každičká kost obalená adamantiem? Jak? Proč? Já vim, protože komiks. Záporák zase ví, že střelou do hlavy zajistí, aby Wolverine zapomněl přesně to, co zapomenout má. Úvod ve stylu "bratři jak se patří" OK, turistické momentky ze severské přírody taky, Hugh Jackman tradičně jistotka. A tím to končí. Zbytek se motá mezi táhnoucím se soplem, nudnou limonádou a bezradným blockbusterem. ()

lesumir

Wolverine je nejen moje oblíbená postava, ale taky většiny, takže není divu, že zrovna on měl tu čest, aby vedl X-menovské pokračování svým příběhem. Mohlo to dopadnout mnohem hůř, označovat to za nudu, absurdno a demenci jsou velice silná slovo. __ Je to rychlejší než Singer a méně stylovější než Ratner. Snaží se to šťávu nahnat ultracoolovými hláškami a nějakou tou akcí, které je požehnaně málo. Hned ze startu je sice retro akční sekvence, ale to je na první půlhodinu dost málo. __ Filmu chybí sladěnost snad ve všem. Wolverine vypadá jak z šedesátých let a Zero, jak kdyby právě prošel kurzem "agenta FBI roku 2009". A ty vrtulníky, o těch radši nemluvím. __ Naprosto ploché, nějaká propracovanost a psychologie postav tvůrcům nic neříká. ()

darkrobyk

Našlápnutý comicsový příběh především vysvětluje, jak se Logan stal Wolverinem. Znalý divák tak spíše jen sleduje, jak si tvůrci s osudy Rosomáka poradí...nechybí výbuchy (stodolou počínaje a vrtulníkem konče), destrukce (rozkošné rozřezání chladící věže), souboje (na život a na smrt s vlastním bratrem, pro pobavení pak v ringu se sádelnatým kdysiparťákem) ba ani sentiment (scény s Kaylou jsou na ždímání kapesníku). Zůstanu u původního hodnocení s malým povzdechem: proč si člověk nepamatuje téměř nic z filmu, který se mu kdysi tak líbil...že by těch osm let byla taková věčnost? Každopádně teď už můžu vyrazit na nového Logana. ()

Gimp

Xmanovská série končí jako parádní mejdan. Po třech super party dílech přichází kocovina a chuť zvratků v ústech. Wolverinův příběh je jako jeho hlavní záporák. Nedomrdlý, zdegenerovaný hnus, který by chtěl něco říct ale bohužel mu zašili hubu. Jeho mix superschopností, které všechny musí být trapně využity v závěrečné komické bitce (proč zrovna tam?), asociuje vulgárně lineární děj, který je lepencem scének. Jackman je Šibal a já jsem debil. ()

kinej

Nevím jestli jsem viděl stejného rosomáka, jako ostatní, ale film mi přišel dost nudný. Kdyby tak scénáristi odvedli stejnou práci jako Jackman v posilovně, mohlo to být lepší. Jenomže příběh je dost slabý, což je vzhledem k tomu že Wolverine je tím nejlepším co X-men nabízí zklamáním. Taková postava by si zasloužila mnohem dramatičtější a možná epičtější převyprávění originu. Co filmu nepřidává je také to, že se v něm vyskytují jacísi druhořadí mutanti jako Kestrel, Blob, nebo Gambit, kteří jsou v lepším případě nudní a v tom horším skoro debilní. Režisér Gavin Hood navíc filmu dodal estetiku béčkových akčních filmů. Akce na polních cestách, či v opuštěných továrnách nejsou zrovna bombastické a chybí v nich je pády do prázdných barelů a výbuchy dřevěných kůlen. Pár lepších akcí tu sice je, ale nic co by mohlo vyrazit dech. Celý film působí tak nějak laciněji, než ve skutečnosti asi byl. ()

Jamal

Bylo to dobré, přesně tak jak má být spousty akce, dobrej záporák (záporáci), výborný děj. Je se opravdu na co dívat. A jak je v X-menech zvykem, tak se dodívejte až za titulky, je tam překvápko jako vždycky. ()

Pavka5

Filmy X-men miluju. Na tomhle jsem byla v kině a moc se mi to líbilo, ale musím dát o 1 hvězdičku míň .. kvůli přehnanýmu konci.. ()

Fiftis

Hood sa tento krát rozhodol nainfikovať mutantným génom X vskutku zaujímavé herecké zoskupenie. Do koženého odevu sa obliekol pre nás nesmrteľný Hugh Jackman , aby opäť zažiariť s cigarou v ústach a povahou neskrotnej šelmy v úlohe Wolverina. Ohromujúco strašidelného a odplatou posadnutého Sabretootha si zahral Liev Schreiber. Mám také tušenie, že potom ako sa tento herec objavil na plátne v úlohe mutanta Sabretootha , bude musieť úlohy záporákov odriekať ako na bežiacom páse. Napriek rôznym názorom na obsadenie a výkony samotných hercov, si ja osobne myslím, že obsadenie sa podarilo a výkony boli perfektne odvedené. ()

Shakers

Na tento film som bol veľmi zvedavý, pretože je to vlastne začiatok Wolverina, čiže jednej najzaujímavejšej postavy z X-Menov. A nebol som sklamaný. Ako prequel to celkom ušlo. Akcie, postavy, herci, záporáci, hudba, to všetko je až prekvapivo fajn, ale tie efekty sú fakt slabé, keď to porovnám s trilógiou. Dokonca aj samotný film nedosahuje kvality pôvodnej X - Men trilógie, ale stále je to dobrý film, ktorý stojí hlavne na akciách a Jackmanovej charizme. Čo sa týka hudby, tak Harry Gregson-Williams zložil celkom dobrú hudbu, ktorá sa určite u mňa neopočúva skôr ako sa opozerá tento film. P.S.: za titulkami sú dve scény. Obľúbené soundtracky: I'll Find My Own Way, Logan Through Time, Kayla. - To je Fred Dukes? Tahle obluda spíš Freda spolkla. 85% - 4* ()

lamps

Jediné, co má tato efektní podívaná společné se svými skvělými předchůdci, je asi jen postava Wolverina v podání sympaťáka Jackmana, jehož nablýskané drápy jsou tu vystavovány na odiv ještě častěji a s větší intenzitou. Vše ostatní mi ale připadalo strašně studené, naprosto postrádající kouzlo a nadhled Singerova i Ratnerova vyprávění. Postavy mezi sebou pořád jen svádějí souboje, žádná chemie nebo psychologie mezi nimi skoro neexistuje. Vůbec se mi nelíbil ani samotný příběh, který byl v mnoha místech trochu nudný, ani hlavní záporák Stryker, který nesahá Ianu McKallenovi ani po kotníky. Těšil jsem se na další bombové dobrodružství, ale jeho průměrnost mě dost zaskočila. Za ztrátu času bych ale X-Men Origins také nepovažoval.. 60% ()

Pepinec

Gavin Hood sází na dějovou přesmyčku, díky které posazuje příběh tohoto dílu před dosud natočené. Jedná se o stejnou fintu, kterou v krátkém časovém úseku použili krom Hooda ještě Marcus Nispel v remaku Pátek třináctého, J. J. Abrams v nejnovějším Star Treku a McG v Terminátorovi Salvation. Touto skutečností podobné dějové zvraty ztrácejí na originalitě, avšak o efekčnosti žádná! ()

Jacinda

No přečetla jsem si komentáře lidí co dali Odpad!.....a...nechápu.... tenhle Wolverin je naprosto úžasný.Už první minuty filmu, kdy procházíme s Jimmym a jeho bratrem čtyři největší bitvy novodobé historie by měly být navrženy na nějakého oskara. Striker je mnohem nechutnější než ve dvojce (kde je ale taky nechutný) a film nám představuje ještě dva další superkrasavce: věčně užvaněného Wadea (Ryan Reynolds) a Gambita (Taylor Kitsch). Přemýšlím, jestli bych s nima šla popořadě a nebo najednou :-D Moc se mi také líbila provázanost s budoucími díly - poprvé vidíme Scotta a na okamžik i Charlese Xaviera. dabing byl zachovan podle osob v budoucnosti, takze spokojenost nejvyssi :-) ()

JohnnyD

X-Men Origins: Wolverine vyzerá akoby niekto zobral 13 dielny televízny seriál a zostrihal ho do celovečerného filmu. Nielen svojou lacnosťou, no aj svojim mdlým scenárom s až komickými pravidelnými akčnými scénami (fat guy je najväčšie wtf) a skokmi v čase a priestore akoby skončila časť seriálu. Hugh Jackman to ako jediný uchraňuje od epic failu. A bohužiaľ: chýbalo tomu málo, aby to bolo také zlé až vtipné. Prevážila ale rutinná nuda a papierom šuštiace prázdne postavy. ()

forsberg

Nečekala jsem nic než další příspěvek do škatulky: "Kterak chrabrý hrdina ke svým schopnostem a traumatu z dětství přišel." Čehož se mi dostalo v míře vrchovaté. A navíc jako bonus ještě dramatický úvod, který perfektně vtáhne do děje, charismatický Liev Schreiber a velice zábavná první polovina filmu. Tu druhou zdatně zachraňuje Hugh Jackman oděn spoře nebo vůbec...i nezbývá mi než přiznat, že být chlapem, asi dám o * míň. ()

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

01.10.2018

Komiksový Gambit, který se krátce objevil v cameu s tváří Taylora Kitsche v nezdařilém X-Men Origins: Wolverine, a má už x let dostat vlastní film, kde tentokrát hlavní postavu ztvární Channing Tatum… (více)

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

16.11.2015

Marvelácký chirurg/kouzelník, který se podívá na plátna kin v listopadu 2016, už má za sebou natáčení v Káthmándú, hlavním městě Nepálu. Benedict Cumberbatch (Sherlock) se hned na to přesunul do… (více)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (více)

Jak drsný bude Deadpool?

Jak drsný bude Deadpool?

03.07.2015

11. února 2016 čeká filmový reparát Deadpoola, ukecaného žoldáka, jenž si v X-Men: Origins utrhnul slušnou ostudu. Ryan Reynolds sice do nahláškované role seděl, jinak ale filmová verze postavy s… (více)