Bratři Logan/Wolverine a Victor jsou od útlého věku nerozlučně spolu. Nespojuje je bratrská láska, ale to, že jsou oba mutanti a v dospělosti se stávají členy týmu Weapon X, vedeného Williamem Strikerem. Tým je složený ze samých mutantů, kteří jsou něčím výjimeční. Při jedné vojenské akci Stryker, rozkáže aby Victor použil své násilí podle libosti. Logan/Wolverine s tím nesouhlasí a po masakru se rozhodne jednotku Weapon X opustit...  Odjíždí do hor, kde spokojeně 6 let žije se svou přítelkyní Kaylaou. Pak se jednoho dne objeví Victor a Kaylau zabije. Logan/Wolverine je bez sebe a okamžitě vyhledá Strykera. Ten mu ovšem neřekne úplně vše, hovoří jen o tom, že Victor se snaží zabít všechny členy Weapon X, po smrti jsou již Bolt a Wade. Stryker má pro Logana/Wolverine návrh – v jeho laboratoři ho nechá vylepšit, aby byl schopný zabít o tolik silnějšího Victora. Logan/Wolverine nejprve není nadšený, ale nakonec přijímá a podstupuje neuvěřitelnou přeměnu z mutanta na supermutanta. Během přetvářecího programu málem zemře, ovšem až za prahem samotné smrti, se nečekaně začne probírat a uslyší, jak Stryker rozkazuje vymazat jeho paměť. Logan/Wolverine se znenadání utrhne ze všech přístrojů, na které je napojen, a unikne ze základny. Chtěli ho totiž využít k něčemu jinému, než bylo domluveno. Teprve teď Logan/Wolverine pochopí, že vše nastražil Stryker – i samotného Victora, který mu ve všem pomáhá... Logan/Wolverine, je na útěku. Ukrývá se na farmě starého páru, kteří mu poskytnou úkryt, připomíná jim totiž jejich mrtvého syna. bohužel je za nějaký čas vystopován a manželský pár je zabit. Logan/Wolverine se opět dává na útěk, přičemž zneškodní mnoho svých pronásledovatelů... (TV Prima)

Hitman_47

Skoro nikdy nekončící akce bez zbytečných keců..a bohužel i bez krve (celkem s podivem, když hra se honosí nejtvrdším ratingem, kvůli šílené brutalitě), ale sere pes, když vás tenhle film pohladí po duši, že jo. Upřímně doufám, že tohle není poslední kousek, kde se objevuje Wolvie a Deadpool. ()

Le_Chuck

Film bez režiséra. Profi štáb si dal spicha bez šéfa a natočil Wolverina. A výsledkom je čačaný festival rutinných kompromisov a vykastrovanej pásovky betonujúcej potenciál za 1000000 mutantov. Aj ten Rattner aj keď už zďaleka tak nežďímal bohaté X-Menovské universum ako Singer, aspoň dokázal ulahodiť akčnému oku. Gavin Hood, režisér? Sa proste nedostavil. 50% ()

NinadeL

Těžko říct, jak bych na Origins reagovala v době, kdy to byla novinka, dneska ocením průřez Loganovou historií, válečnou montáž a klidné scény z Kanady. Všechno ostatní je bohužel podivné a nadbytečné. ()

Kaka

Nudný mix romantiky a úchvatných horských scenérií (zajímavější první čast) s kostrbatou akční adventurou (nudná druhá čast) s typicky megalomanským vyvrcholením. Jako předskokan slavné sérii solidní, jako samostatný akční článek naprosto nezvládnuté. Jackman má charizma, ale jeho postava není dostatečně zajímavě napsaná, akce je nepřehledná, počítačová a nudná. Protivníci solidní, závěrečná over the top akce je podle stokrát omletého schématu a to mne už skutečně nebaví. ()

Spiker01

Tak to byla pecka! Neuvěřitelná akční řež, která navíc skvěle představila Wolverinovu minulost a navíc trošku nastínila osudy dalších, jejichž film je bohužel stále v nedohlednu (Deadpool). Co se mi hodně líbilo, byla provázanost s předchozími X-meny a výskyt některých nových postav z komiksu. Možná to není nejlépe natočený, za to je to akční a celkově prostě perfektní. No a Hugh Jackman, ten se pro tuto roli narodil! ... 95% ()

Krouťák

I druhá komixová záležitost v tomto týdnu byla dobrou volbou... X-Men Origins: Wolverine vyplnil mezery předchozí trilogie ( alespoň co se týče samotného Wolverina ) opravdu chvályhodně a za tohle příjemné, vtipné, akční překvápko dávám 4 hvězdy... oddechu už bylo ale dost, takže hurá zpět k dramatu :) 80%. ()

Eddard

Hugh Jackman byl a stále je skvělým Wolverinem. Liev Schreiber vystřihl pozoruhodně poutavou postavu. Většina ostatních věcí v tomhle snímku nestojí za komentář, velice podprůměrný komiksový film. Take a pass. 40% ()

Falko

Po sviznej trojke prichadza dalsi podobne svizny akcak, tentokrat len z Loganovho zivota. Aj ked to sice pekne nadväzuje na jednotku, tak trosku mi tu chybala stara zostava z prvych troch casti, ale to by som cakal uz nemozne. Myslim si, ze reziser Gavin Hood, ktory ma za sebou hlavne dramy TSOTSI (2005) alebo ODVLECEN / UNESENY (2007) s Jakeom Gyllenhaalom sa zhostil rezie celkom slusne na takyto zaner. Tym divakom, ktorym sa najviac pacila trojka X-Menov, by sa mohla tato cast pacit asi rovnako, ale ti, ktori tuzili mat dokonale prepracovany scenar s podobnym duchom na Singerovu reziu, tak ti budu skor sklamani. Ja osobne som skor za to, aby sa jedneho filmu drzal stale ten isty reziser, aj ked niekedy to asi nie je mozne, pokial ma ten film prilis vela pokracovani, ako napriklad Harry Potter, alebo kvoli nezhodam rezisera so studiom. V kazdom pripade cely film som sa bavil, Liev Schreiber je skvely zaporak a proste som mu to zozral, ale na 5 hviezdiciek mi tam nieco chybalo. Uvidim, ako si na tento film spomeniem o niekolko mesiacov :-)... 06.05.2009 ______ Je 10.07.2011 a opät som si zopakoval tento skvely film. Myslel som, ze sa udrzim pri styroch *, ale teraz po reprize musim zvysit hodnotenie na 100%, pretoze som tu nenasiel nic, co by mi vadilo a kvoli malym nedostatkom nechcem zbytocne znizovat hodnotenie, kedze tieto filmy zboznujem. ______ Hugh Jackman - (Logan / Wolverine) +++ Liev Schreiber - (Victor Creed / Sabretooth) +++ Danny Huston - (William Stryker) +++ Dominic Monaghan - (Chris Bradley / Bolt) +++ Ryan Reynolds - (Wade Wilson / Deadpool) +++ Lynn Collins - (Kayla Silverfox) +++ Produkcia: Richard Donner, Hugh Jackman +++ (Videl v kine 05.05.2009) +++ ()

viperblade

Co mě na filmu potěšilo? Tady je jednoznačná odpověď - casting. Hugh Jackman, to je "pan charisma". Liev Schreiber, to je zase "pan extra hustý zloduch" a Lynn Collins je úžasná (ale to jsem věděl už od filmu Kupec benátský.) Navíc mě potěšila role Patricka Stewarta, to bylo parádní ohlédnutí za předešlými třemi díly, ale nesmíme zapomínat ani na ty, kteří na plátně byli kratší dobu. Například Dominic Monaghan nebo Kevin Durand (za toho jsem byl obzvlášť rád). Celý film je vlastně celý takový… fajn. Fajn souboje, fajn tempo, pár malých (někdy neočekávaných) zvratů bylo tak fajn. Ale nemohl jsem se zbavit pocitu, že to je děsně prázdné. Přišlo mi, jako bych se díval necelé dvě hodiny na (fanoušci odpustí :-)) Megan Fox. Je to pěkná holka a kouká se na ni příjemně, o tom žádná. Ale přijde mi uvnitř prázdná, nehledě na fakt, že znám mnohem více sexy holky. Stejné je to s filmem. Na pohled fajn, nenutí vás přemýšlet, ale je tak strašně prázdný… a tak, když se rozhodujete o hodnocení (přeci jen mě ten film opravdu bavil) tak si vzpomenete na lepší filmy v daném žánru a najednou máte jasno. Teda pardon, já mám jasno. 80 %. ()

castor

Slibný začátek mě kupodivu bavil víc než kostrbatá druhá rádoby cool polovina.. Výsledek je bez problémů koukatelný, pokud tedy divákovi stačí, že snímek nemá vlastní styl, ničím prakticky nepřekvapí a vlastně ani neví, pro koho je/chce být určen. ()

D.Moore

Po X-Men III, které nezavrhuji hlavně kvůli tomu, že nějakým způsobem završují ságu (ale jinak to je takové mutantí Beverly Hills), je Wolverine určitě obrat k lepšímu. Jackman má charismatu, že by to stačilo na tři normální chlapy, Schreiberův záporák je za poslední dobu taky svým způsobem jedinečný zjev, film je svižný, odsýpá i díky rozumné stopáži, akční scény jsou zvládnuté dobře (při finální bitce s Deadpoolem jsem v kině jen zíral), povedl se i soundtrack. Z vedlejších postav se mi nejvíce líbil Gambit, doufám, že se s ním nějak počítá i do dalšího dílu. Jasně, že scénáristicky není Wolverine na Oscara, ale kdo něco takového čekal, holt se spletl. Wolverine je přesně takový, jaký má být - a na nic si nehraje. ()

MM_Ramone

Po nie príliš podarenej tretej časti X-Menov (Posledný vzdor) prichádza ďalšie pokračovanie. Tento krát sa to celé točí okolo drsného sympaťáka Logana alias Wolverina. Jedná sa o spin off, ktorý diváka vráti do doby pred udalosťami, ktoré mal možnosť vidieť v predchádzajúcich troch filmoch. Odkryjú sa tu záhady a tajomstvá, čo zahmlievali postavu Wolverina. Zodpovie otázky o jeho pôvode, o jeho živote a o tom prečo je taký aký je. Tiež vyplávajú na povrch aj životné osudy a vzájomné vzťahy niektorých ďalších mutantov. Tento sidequel ma veľmi príjemne prekvapil. **** ()

kulyk

Slušně se nám u toho doma hýkalo smíchy. Ale i tak - nadhovnotím, protože ze všech příběhů o namalovaných panáčcích či panenkách byl tento z nejvydařenějších. Slovo fisting by v podání rosomrdáka mohlo dostat zcela nový rozměr.... snad příště posbírají tvůrci více odvahy na veselé experimentování. ()

Niktorius

Poslední vzdor, druhá část. Kdyby se z filmu vystřihla pasáž, kdy je Rosomákovi do těla vpravena adamantiová kostra a z příběhu by se vytratilo těch pár důvěrně známých postav, mohli by jej tvůrci zařadit do jakéhokoli časového období - tedy klidně i za Ratnerův úspěšný pokus o udušení mutantské série v pocornu, v jehož tradici Wolverine pokračuje. Vyprávění o minulosti nejoblíbenějšího X-mena se svraštilo do suché báchorky o několika rychle rozpustných a nemálo přihlouplých zvratech a hodilo do mixéru s tvrďáckými pózami, několika fackanci, sbírkou ohraných klišé (hrdina odchází pryč z obrazu s obřím výbuchem za zády) a průměrnými triky. Zezačátku to ještě místy jakž takž funguje, později film ztratí směr a křečovitě se snaží o nějaké velké finále. A neodpustím si poznámku, že potitulkové scény tu šílenou závěrečnou křeč ještě znásobují. (Viděno v kině) ()

Spooner

Ty věčný nářky, že Singer už je nenávratně pryč už mě docela přestávaj bavit. Od Ratnera je už jasný, že se to bude ubírat jednoduší popcornovou cestou a mě to vůbec nevadí. Hlavně ne v případě Wolwerinea, který si o to vyloženě řikal. A s výsledkem jsem tedy víceméně spokojen, protože to dopadlo přesně tak jak jsem čekal. Příběh je jednoduchej, akce nabušená a má to fakt spád, už dlouho mi žádnej film tak neutekl. Herecky je to parádní. Jackmana nemá cenu komentovat, ten se pro Wolwerina narodil. Liev Schreiber ale překvapil velmi a je to fakt megadrsňák. Danny Huston je v roli Strykera také výborný, Taylor Kitsch v roli Gambita správně cool a Will I Am překvapivě docela snesitelnej. Navíc se mi taky líbilo, jak to má ke konci takovej hezkej náběh na první X-meny, který bych si po tomhle rád pustil. Jenom škoda někdy fakt blbejch dialogů a taky faktu, že je tady místy docela přemutantováno a někteří borci nedostanou tolik místa kolik by si zasloužili. A to mrzí zvláště u Reynoldse, jehož Deadpool by si zasloužil víc než nějakejch 5 minut. Ale jinak vcelku spokojenost, jako popcorn to funguje bezvadně a x-menovské univerzum to imho taky moc nenarušuje. ()

petero

Po skvelej X-Men trilógii je X-Men Origins: Wolverine prvá sólovka vôbec najcharizmatickejšieho mutanta komixového univerza. Spolu s ním sa vracajú i starý známi Sabretooth, William Striker a Cyclops. Nováčikmi na filmovom plátne sú Deadpool, The Blob, Agent Zero, Bolt a John Wraith zo špeciálneho komanda, plus Gambit a Kayla Silverfox. Napriek tejto kope mutantov (a to som vymenoval asi tak polovicu, ďalší sa objavujú len v minimálnych štekoch) nie je z toho X-men 4. Sú tu hlavne na to, aby posúvali dej, aby sa stále niečo zaujímavé dialo, zväčša sú to zabijaci ktorí po ranu nechodia ďaleko, s každým z nich sa Wolverine dostane do konfrontácii takže chvíľky relatívneho kľudu s dialógmi čo stoja za to striedajú akčné scény s množstvom vydarených hlášok. Film nenarúša pôvodnú trilógiu a je v drvivej väčšine obsadený priam fantasticky (a to som ešte pred nedávnom Liev Schreibera neznášal, ešte menším nedávnom Danny Hustona ani nepoznal, absolútnym prekvapením sú Kevin Durand i Lynn Collins a potvrdením tých čo by mali stáť za to - Ryan Reynolds (resp. Scott Adkins) a Taylor Kitch si svoje charaktery s najväčšou pravdepodobnosťou zopakujú). To že od filmu s namakaným chlapíkom na obálke stvárňujúceho v podstate pudovo jednajúceho rváča niekto očakáva niečo iné ako priamočiary akčňák s určite slušným scenárom je už jeho problém. (WP,DVDRip,BR) ()

Davies182

Při závěrečné bitce jsem naplno pocítil, jak děsně cool zážitek by pro mne nový X-Men byl, kdyby mi bylo tak o deset let méně. Ta orientace na mladší diváky z filmu přímo bije do očí, ale nevadilo mi to. Stopáž hodně příjemně utekla, akce byl dostatek, byla nápaditá, a choreografie soubojů nebyla moc nepřehledná... Velmi mne potěšily úvodní titulky, byly moc pěkně zpracované. Svým způsobem mi připoměly pocit, jaký jsem měl naposledy u Watchmenů a jejich "Dylanovské" titulkové sekvence. Jestli pak Wolverinovi něco vytknout, tak je to hrozná klišoidnost některých scén, dementní hlášky pár postav, a hlavně vcelku nudný scénář. Tohle šlo možná udělat lépe, ale jak jsem psal: film i tak uteče jako voda. Herectví Hugha Jackmana mne v tomto případě nepřekvapilo, ale narozdíl od mnoha názorů zde na CSFD ani neurazilo, čekal jsem (nevím proč) prkenější postoje. Jackman je prostě hodně kvalitní, a hlavně charismatický herec, a hlášky mu sluší snad všude. Co zamrzelo, bylo "pět minut slávy" Ryana Reynoldse a Taylora Kitsche, protože oba jejich hrdinové mi přišli sexy a byl bych jen rád, kdyby se dočkali svých spin-offů. No uvidíme... Zatím je pro mne tento snímek synonymem pro pohodově strávený večer v kině s náloží pocornu v náručí. ()

gogo76

Po X-men 3 boli moje očakávania vlažné, napriek mojej veľkej obľube Singerových X-menov aj Wolverina ako postavy. Posledným X-menom nemožno vyčítať akčné scény, ale Ratner nedokázal dať do príbehu to Singerovo prekreslenie postáv aj súboj charkterov. Presne tohto som sa obával v novom Wolverinovi, no dopadlo to celkom dobre. H.Jackman ako Wolverin dostal v L. Schreiberovi skutočne dobrého "protivníka". Schreiber je výborný herec a prichádzam mu na chuť. Akčných scén je tu požehnane, niekedy až moc a v určitých momentoch mi film pripadal zaujímavejší, keď skľudnil hormón. Veľmi ma mrzel úvod, kde spoločný prechod storočím a rôznymi vojnami je odbitý niekoľkosekundovými zábermi v úvodných titulkoch. Dala sa na tom postaviť nejedna solidná scéna. Myslím si ale, že H. Jackman a aj diváci môžu byť z príbehom Wolverin spokojný. K úplnej spokojnosti čosi chýba, mne osobne 20-30 kľudnejších minút navyše, pretože film zbehne ako voda. Slabšie štyri disky. 70%. ()

Mahalik

Tak na tohle si na sebe musím otevřít okno.__ Jestli zklamání? Ano! Jestli si rvu vlasy? Tak daleko jsem ještě nezašel, ale popravdě mě ta myšlenka napadla. Nemůžu si dovolit přijít o vlasy v takovým raným věku, to mi za to nestojí. Každopádně to otevřené okno prokazatelně člověka zklidní. V průběhu filmu mě zase uklidňoval Hugh Jackman, který pomáhá jako Ibalgin na bolavou hlavu nebo jako voda na zahnání žízně. Má to spousty důvodů. Tak za prvé počítačové triky. Chápu, že rozpočet nemohl být velký, ale abych si připadal jako při hraní adventur typu Super Mario Bros, po tom fakt netoužím. U filmu typu X-men se tohle nemá stávat. Dále jsou tu postavy, které přicmrdávají do děje a jsou tam asi jen proto, aby zakryli díry ve zdích (zase ten rozpočet). A jestli budu ještě někdy řešit hádky o gigantickým egu, tak se osobně zmrzačím. Hudba pompézní, Jackman úžasný a počítačový Patrick Stewart vám připomene, jak moc je slovo laciné a ubohé v dokonalé symbióze s tímhle filmem. Jsem smutný, ale brečet nebudu... ()

Reiniš

Příběh je sice převídatelný jako pohádka o Červené Karkulce, ale akční scény a dobří herci za vidění stojí. Hugh Jackman je borec a v téhle roli si už neumím představit někoho jiného. Škoda, že ostatní postavy nedostaly také více prostoru, což zamrzí hlavně u Lieva Schreibera. Wolverine svým předchůdcům ostudu nedělá, jen se z hlavy vykouří o něco dřív. ()

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

01.10.2018

Komiksový Gambit, který se krátce objevil v cameu s tváří Taylora Kitsche v nezdařilém X-Men Origins: Wolverine, a má už x let dostat vlastní film, kde tentokrát hlavní postavu ztvární Channing Tatum… (více)

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

16.11.2015

Marvelácký chirurg/kouzelník, který se podívá na plátna kin v listopadu 2016, už má za sebou natáčení v Káthmándú, hlavním městě Nepálu. Benedict Cumberbatch (Sherlock) se hned na to přesunul do… (více)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (více)

Jak drsný bude Deadpool?

Jak drsný bude Deadpool?

03.07.2015

11. února 2016 čeká filmový reparát Deadpoola, ukecaného žoldáka, jenž si v X-Men: Origins utrhnul slušnou ostudu. Ryan Reynolds sice do nahláškované role seděl, jinak ale filmová verze postavy s… (více)