Bratři Logan/Wolverine a Victor jsou od útlého věku nerozlučně spolu. Nespojuje je bratrská láska, ale to, že jsou oba mutanti a v dospělosti se stávají členy týmu Weapon X, vedeného Williamem Strikerem. Tým je složený ze samých mutantů, kteří jsou něčím výjimeční. Při jedné vojenské akci Stryker, rozkáže aby Victor použil své násilí podle libosti. Logan/Wolverine s tím nesouhlasí a po masakru se rozhodne jednotku Weapon X opustit...  Odjíždí do hor, kde spokojeně 6 let žije se svou přítelkyní Kaylaou. Pak se jednoho dne objeví Victor a Kaylau zabije. Logan/Wolverine je bez sebe a okamžitě vyhledá Strykera. Ten mu ovšem neřekne úplně vše, hovoří jen o tom, že Victor se snaží zabít všechny členy Weapon X, po smrti jsou již Bolt a Wade. Stryker má pro Logana/Wolverine návrh – v jeho laboratoři ho nechá vylepšit, aby byl schopný zabít o tolik silnějšího Victora. Logan/Wolverine nejprve není nadšený, ale nakonec přijímá a podstupuje neuvěřitelnou přeměnu z mutanta na supermutanta. Během přetvářecího programu málem zemře, ovšem až za prahem samotné smrti, se nečekaně začne probírat a uslyší, jak Stryker rozkazuje vymazat jeho paměť. Logan/Wolverine se znenadání utrhne ze všech přístrojů, na které je napojen, a unikne ze základny. Chtěli ho totiž využít k něčemu jinému, než bylo domluveno. Teprve teď Logan/Wolverine pochopí, že vše nastražil Stryker – i samotného Victora, který mu ve všem pomáhá... Logan/Wolverine, je na útěku. Ukrývá se na farmě starého páru, kteří mu poskytnou úkryt, připomíná jim totiž jejich mrtvého syna. bohužel je za nějaký čas vystopován a manželský pár je zabit. Logan/Wolverine se opět dává na útěk, přičemž zneškodní mnoho svých pronásledovatelů... (TV Prima)

Nin

Nečekal jsem moc, ale že to bude tak neskutečně hloupá slátanina jsem vážně nepředpokládal. Myslel jsem, že to aspoň zachrání akce, ale ta je v naprosté většina případů neuvěřitelně špatná a nudná (příklad: Do místnosti plné ozbrojených vojáků vtrhne Ryan Reynolds, záběr jak si točí mečíkama a potom už jen záběry na to, jak odpadávaj vojáci. Konec akční scény.) Další nečekaný překvápko - Mizerné triky (a opravdu jsem neviděl nedodělanou verzi). Na takový rozpočet až neuvěřitelně mizerné. Ćasto lidi nějak "nepasují" s pozadím a u Wolverinových drápů je někdy hrozne moc vidět, jak jsou dodělané - vůbec nepůsobí "hmotně" a svítí nad pozadím - vzpomněl jsem si na první 3D adventury. Když někdo "skáče", tak to vypadá spíš jako že někdo trhnul neviditelným drátem, když to herec/kaskadér nejmíň čekal... Proč tedy dvě hvězdy? Není to největší nuda, pár hercům se podařilo vyhrát nad zpackaným scénářem a neztrapnit se (Hugh Jackman mezi ně nepatří). Absolutním vítězem se stává - největší překvapení na konec - Liev Schreiber. Jsem z toho až v šoku, ale tenhle týpek dokázal toho svýho drsňáka, který buď háže podivný hlášky nebo jen vrčí, s přehledem zahrát. A to mu ani nepomáhá žádná cool image, naopak o svoji komiksovou hřívu přišel, takže jsem tak nějak podvědomě s kvalitou týhle postavy nepočítal. A ono jo. Takže Lievovi gratuluju za herecký výkon a tomuhle filmu gratuluju za to, že se zapsal do historie mezi nejhorší komiksové filmy. (4/10) ()

Madsbender

X-Men Origins: Wolverine je predovšetkým výborným študijným materiálom na tému „Ako konvencionalizovaný digitál zabíja film“. 103-minútový záznam čítania komiksu by bol napísaný a zrežírovaný lepšie. 30% ()

sheen

Nářezově akční pre-quel k x-menům se řádně povedl, očekávání velké akce z trailerů se naplnilo, film je našlapaný parádní akcí. Našlapaný super mutantama s ještě suprovějšíma schopnostma, těšil jsem se moc jakého dalšího nám naservírují. Rosomák mě chytl za pačesy, pořádně:) Od začátku až po konec jsem se bavil, Rosomák pořád do někoho bušil:) Milé překvapení letošního roku, parádní popkorňáček. Úvodní vojenská pasáž mě zavrtala do sedačky. ()

Disk

Sólovka Wolverine není bohužel nic jiného než jednoduché béčko jak z osmdesátých let. Zkrátka průměrný snímek, který je ale v souvislosti se singerovskými filmy velkolepou prohrou. Krom toho je digitální Patrick Stewart WTF a celá sekvence s manželi Kentovými je totální scénáristická lobotomie. Ale pořád je to celkově lepší než Ratnerova trojka, která si hrála na kdovíco. ()

Deimos

KINO/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +děj a příběh z předchozích dílů do sebe zapadá, mám chuť se podívat na první dva X-meny, charismatický Wolverine, celkem slušné obsazení, Ryan Reynolds potěší, nutno zmínit parádní úvodní titulky, závěr -žádná kulervocí akce se nekoná, je sice slušná, ale od tohoto filmu se čekalo víc, efekty a triky se tvůrci taky nevyšvihli, opět očekávání byla větší, obsazení je slušné, postavy mají zvučná jména, ale skoro žádná z postav se ve filmu dlouho neohřeje/// Postava Wolverina u mě nikdy nebyla na prvním místě, proto mě i zpráva o jeho vlastním filmu nechávala celkem chladným. Později jsem viděl nadupaný trailer a začal se na film těšit. Avšak první hodnocení tady na databázi mě rychle zchladily. Proto moje očekávání nebyla velká a já nejsem nikterak rozhořčen. Ovšem z pohledu, že se mělo jednat o další velkolepé pokračovní, nebo spíše preqel celé X-mení ságy se tento film nijak moc nepředvedl, což je škoda./// Celkem 68%/// ()

Rosaviva

Ze začátku jsem se docela bála, že mě to nebude oproti X-menům bavit, ale ukázalo se, že to není pravda, jakmile se překlenula první půl hodinka, tak se to rozjelo, chytlo mě to a nepustilo až do konce. Musím pochválit Gambita, scéna s kartama byla úchvatná. Nojo, holt pro Wolverina mám slabost. 4* Škoda jen, že Ryan Reynolds a Dominic Monaghan si tam moc nezahráli. ()

Cappuccino

Ale hej, celkom dobré. Kvalitatívne približne na rovnakej úrovni ako X-meni 3ka, čiže o kúsok slabšie než ostatné časti, ale stále nadpriemer. Problém nevidím ani tak v réžii ako skôr v Loganovi samotnom. Nemyslím si, že jeho postava je natoľko zaujímavá, aby popri menej výrazných mutantoch, z ktorých jediný Viktor stojí za zmienku, dokázala utiahnuť celý dej. Na zvyšných počinoch zo série X-Men sa mi páči práve tá rôznorodosť charakterov, ktoré však niesú len obyčajné bábky popri Loganovi, ale majú svoje vlastné príbehové línie, ktoré stoja za pozornosť. Ale tu? Nič moc. Však si ani ich mená nepamätám! ()

Ruut

Naivní? Osmdesátkově laciné? Ano a proč ne. Ve filmu je hafo nelogičností, ovšem to základní co od letního popcornu chci, to ˇWolverine bez problému napluje. Hugh Jackman je stále charismatický "jak sviňa" a dřevorubecká košile mu sekne. Ostatní ujdou (brácha Viktor s přimhouřeným očkem). Akce dostatečně a trikově nepřeplácaně. I humor se najde. Zhruba takhle nějak si představuji slušnou letní limošku. Jen ten Deadpool byl nějaký divný a málo využitý... 70%.------- DRUHÁ PROJEKCE: nudil jsem se, nudil 50% ()

-OverLord-

U některejch lidí silně podhodnocenej film, ale to vůbec nevadí, protože to je v červenym hodnocení a tak to má bejt. Tenhle "origins" nebyl vůbec špatnej nápad a jelikož je Wolverine asi nejhustější X-Men, tak je z toho parádní oddechovej akčňák, kterej mě teda vůbec nenudil. Sledovat celej příběh od počátku v podání Hugha Jackmana (jak jinak) bylo supr, bitky byly hodně narvaný a bylo tu mraky skvělejch herců, že bych tu vyjmenovával ještě hodinu. A konečně(!) tu byl taky Gambit, kterej je jeden z mejch nejoblíbenějších z původního seriálu. Spokojenost. ()

HAL

Překvapivě - není to tak špatné. Když si odmyslím ultradementní začátek s dětskými hrdiny jde o dosti zábavný teenage-blockbuster s mindless dějem a fajnovou eyecandy akcí. Má ovšem obrovský problém v tom že jde o prequel a jako takovému mu chybí jakýkoli závěr, neřkuli katarze z ukončeného děje - sice je zajímavé sledovat Wolvieho válečné začátky, špačkování se členy mutantího komanda, dopování adamantinem i škádlení s bráchou, ale k čemu to je dobré když všichni moc dobře vědí, že to všechny včetně záprných postav bez úhony přežijí a tak je tohle vlastně jen nemálo blbý úvod do většího a notně dospělejšího a zajímavějšího příběhu. Nicméně, minimálně stejně zábavné jako trojka Wolverinův spinoff je, už jen kvůli Jackmanovi o kterém zde více než kdy jindy platí že se pro roli Wolverina narodil a rodiče ho pro ni vychovali (což tedy nic nemění na tom že ostatní dvě pokračování jsou úplně jiná liga, resp. úplně jiný sport). /// EDIT o osm let později - Nevím co jsem to tehdy viděl, ale tohle to asi nebylo, všechno je tu ohavně amatérské. Příběh, vývoj postav, akce, triky, kamera, drama, humor, všechno. Mizerné a ohavné hnusné. Gavin Hood se později vykoupil Enderovou Hrou, Raynolds Deadpoolem, Jackman Loganem, ale tady dohromady se jim to fakt nepovedlo. 5/10 ()

2-Xtreme

Nie som fanúšikom sci-fi a X-Men séria ma nikdy neťahala. Pravdu povediac, keby to prednedávnom nešlo v tv tak to asi nikdy neuvidím. X-Men Origins: Wolverine ma prilákal predovšetkým tým čo sa mi ma X-Menoch páčilo... Wolverine. Hugh Jackman je sympaták a Wolverinovi dal poriadny kus charakteru a tak ako susedia Česi vravia po nářezových traileroch som sa dosť tešil. Teraz keď som sa vrátil z kina mám všelijaké pocity, ale sklamaný určite nie som. Dostal som skoro to čo som čakal. Film je dosť odľahčený oproti predošlým dielom série a z časti je to riadne zábavné b-éčko pre tých, ktorý sa chcú len pobaviť na prvom letom blockbustery prípadne pre tých, ktorých predošlé diely moc neoslovili. Ja som radím do druhej skupiny a aj preto je moje hodnotenie vyššie ako väčšiny. Prvé recenzie či komentáre(fanúšikov série) majú jedno spoločné... X-Men Origins: Wolverine je iný a vôbec nie je taký ako by si priali, toto nie je pravý X-Men. S týmto sa viac menej samozrejme stotožňujem aj ja, ale s tým rozdielom, že mňa séria neoslovila a bol som rád, že Wolverine sa nedržal daného tempa a bol svojim spôsobom originálny(voči druhému a tretiemu dielu série)...i keď má všetky klišé scény aké poznáme a ako povedala postava Victora vo filme "si predvídateľný". Určite každý si dopredu domyslel čo sa asi stane a ako sa prejavia či zoškatulkujú jednotlivé postavy. Suma sumárom: film zlý nie je, ale nezbavím sa pocitu, že by mohol byt lepší... Zábavný letný film, ktorý odštartoval vlnu letných(tých pravých) blockbusterov(The End Begins / 4. Jún). U mňa 65%, ale prikloním sa na 70% pretože si film 4* zaslúži. PS: Po druhom videní cca po roku znižujem na 3 hviezdy :) [Videl v Kine] ()

mzss1

|90%| Paráda ! Konečně je tady sólovka s mojím nejoblíbenějším mutantem Wolverinem. V úvodní trilogii si mě ta postava nejvíc získala. Má zajímavé schopnosti, tajemnou a neznámou minulost (v tomto prequelu se vše podstatné dovíme), bojové dovednosti, takže je radost ho v akci pozorovat. Nejvíc se bojově ze všech mutantů předvede, alespoň to je můj názor. V tomto snímku mě bavili snad všichni herci. Máme tu i cameo Stewarta coby profesora Xaviera a mladého Scotta. Akce je je výborná, hlavně ke konci má plné grády. Hudba bez problému. Scotta Adkinse zde na první pohled nepoznáme, ale potěší. Ze všech X-menů mě to zatím chytlo nejvíc, ikdyž se jedná o prequel k první trilogii. ()

kingik

Tenhle díl se mně líbil o dost víc, než jeho předchozí tři díly dohromady. Počínaje působivými titulky, kdy bratři Logan a Victor obdařeni nadpřirozenými schopnostmi, ještě bok po boku bojují v první světové válce, hned nato se vylodí v Normandii na pláži Omaha (chyběl tady jen vojín Ryan, aby iluze byla dokonalá), a pak svou misi završí ve Vietnamu, než se jejich cesty definitivně rozdělí a stanou se z nich po zbytek filmu úhlavní nepřátelé. Dozvíme se tedy o Wolverinovi prakticky vše - jak přišel ke své cool bundičce i ke svému jménu. Hugh Jackman se s postavou Wolverina postupně dokonale zžívá a jeho protivník Liev Schreiber je dokonalý záporák. Své si tu odehraje i Ryan Reynolds, kterému drsné akční typy dost sedí, ale moc se ve filmu neohřál. Naopak zjistíme, že člen Black Eyed Peas Will i Am nemá moc herecký talent. Co mě nejvíc na filmu potěšilo, je příval akce a skutečnost, že čím méně se ve filmu mluví, tak je to super. Brilantní akcí se tady nešetří a končí prakticky se závěrečnými titulky .Ve filmu se ke slovu dostane i pár menších zvratů a nečekaných rozuzlení, a i láska a city si tady své místo našly taky. Zkrátka, filmový comics se vším všudy a takové zrození legendy si nechám líbit. 100% ()

Payushka

Mohlo to byt lepsi, jisteze mohlo. Ale ten nadech komiksoveho pozlatka a svalnateho klise me bavil. Hodne bavil. Ac to zni zvlastne, myslim, ze tenhle film je predevsim pro zensky. ()

dr.horrible

Že je to shit som si vedomý, ale na bezmyšlienkovité zabitie dvoch hodín života Wolverine poslúži rovnako dobre, ako Underworld, alebo tretí Resident Evil. Guilty pleasure. ()

InJo

Nemůžu si pomoct - bavil jsem se velmi dobře. Sledovat 100 minut v kuse nařvaného Hugh Jackmana v jedné z jeho životních rolí byla zkrátka velká radost i navzdory nemalému počtu relevantních záporů (očividná béčkovost, klišovitost a přehnanost některých scén a motivů apod.). Navíc jsem byl opravdu hodně spokojen s dvěma hlavními záporáky (Schreiber je démon a v tom černém kabátu mu to sakra sekne), o něco méně však s tím závěrečným (je sice neuvěřitelně schopný, nicméně by mi přišel až moc cheesy asi i v nějakém direct-to-video céčku od Alberta Pyuna). Docela překvapivě mi dost sedla i většina akčních scén (nejlepší je patrně úprk před helikoptérou a hummery). Singerovo pojetí 'X-Men' univerza je sice trochu někde jinde (tenhle pán hloupé filmy prostě netočí a v jeho režii mohl být z Wolverina obrovský trhák), ale s Brettem Ratnerem by si Gavin Hood mohl klidně podat ruce. 60 % ()

Sobis87

Po dokoukání třetích X-Menů jsem si říkal, jaká je to škoda, že od nich Bryan Singer utekl a nechal tak závěrečný díl povedené série napospas rutinérovi Brettu Ratnerovi, který příběh se slušným potenciálem přetvořil v nijak zajímavý akčňák, který sice nenudí, ale svým předchůdcům zůstává hodně dlužen. U spin-offu nejpopulárnějšího mutanta Wolverina mě to mrzí o to více. Tentokrát tu není problém jen v režisérovi, ale i pisálek, který "vyblil" tak tuctový a vpravdě béčkový příběh plný klišé a skřípajících dialogů, by si zasloužil natáhnout na skřipec. Tahle postava má rozhodně velký potenciál a nejde mi do hlavy, že právě David Benioff, který napsal kvalitní Lovce Draků, Stay a hlavně skvělou 20. hodinu, z toho moc nevytřískal. Pokud jde o režiséra Gavina Hooda, připadá mi, že o akci toho před natáčením moc nevěděl, tak rychle zkouknul pár akčních béček z 80.-90. let a proto to ve výsledku vypadá tak, že je akce povětšinou nezáživná a sterilní. Když má Wolverine přes rameno přehozenou sekeru, vzpomenu si na Komando /které je ale zábavnější), když dojde na romantickou linku, je to láska jak z "van-dammovek", a když dojde na osudovost, připadá mi to jak ochotnické drama. Tohle je prostě béčko jako trám, které si navíc samo podráží nohy tím, že se prezentuje jako čistokrevný áčkový produkt, který si myslí, že udrží krok s prvními dvěma díly X-menů. Wolverine místo toho zakopnul hned na na startovní čáře a do cíle dokulhal se značnými obtížemi. Abych ale jen nekritizoval, musím uznat že herci se snažili, seč jim síly stačily - Hugh Jackman je jako Wolverine stále ten samý "cool" ranař, Liev Schreiber v roli záporáka Sabretootha je parádní a Ryan Reynolds z téhle rubanice odešel taky se ctí. Pro mě je Wolverine zklamáním, ale věřím tomu, že děcka a teenageři z něj budou hotoví, protože si tam furt někdo dává přes hubu a okolo to hezky bouchá...mně to ale k radosti nestačí. 50% ()

Webb

Tak toto bylo ještě slabší než třetí díl. S přibývajicími díly kvalita rapidně klesá. Jinak můj oblíbený Hugh Jackman měl pěkně vysekané svaly, to se musí nechat a za něho teda dávám tu slabší druhou hvězdu. Film 30 % + 5% Hugh Jackman. ()

Sonnery

Postava jakou je Wolverine , narodíl od ostatních mutantních hrdinů, se může pyšnit obrovským potenciálem. Už když jsem kdysi dávno četl komiks v angličtině, tak mi přišel neobyčejně bombózní. Je to tajemný cynik, kterej, jak by řekl plešatej černoch z Kokosů, se s nikym a ničim nesere. Agresivní drsňák chlupatej jako Chuck Norris s tajemnou minulostí. Težkej magor pálící jeden doutník za druhým volící místo slov pěsti atp. Tak přesně tenhle poteciál nechali ležet a naservírovali nám jakousi sračku. Sice akční scény jsou opravdu špičkové, ale s debilním příběhem přijdou v niveč. Samý pitomý zvraty, motanice, podvody, voloviny, Rathoviny. Z Wolverina se stal kladný hrdina a tím přišel o své charisma, stal se obyčejným, nezajímavým = nudným. Nechápu proč temný příběh jeho zrození "obdarovali" rádoby vylepšujícími nápady (např. SPOILER Sabetooth ve skutečnosti znásilnil a zabil Wolverinovu jedinou lásku...). Zkrátka mě vynervovali tím, že to nejzajímavější vynechali jen proto, aby se na film mohly dívat i děti, který maji záda odřený od tašky a za mutanty považujou rodiče. Hollywood. ()

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

01.10.2018

Komiksový Gambit, který se krátce objevil v cameu s tváří Taylora Kitsche v nezdařilém X-Men Origins: Wolverine, a má už x let dostat vlastní film, kde tentokrát hlavní postavu ztvární Channing Tatum… (více)

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

16.11.2015

Marvelácký chirurg/kouzelník, který se podívá na plátna kin v listopadu 2016, už má za sebou natáčení v Káthmándú, hlavním městě Nepálu. Benedict Cumberbatch (Sherlock) se hned na to přesunul do… (více)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (více)

Jak drsný bude Deadpool?

Jak drsný bude Deadpool?

03.07.2015

11. února 2016 čeká filmový reparát Deadpoola, ukecaného žoldáka, jenž si v X-Men: Origins utrhnul slušnou ostudu. Ryan Reynolds sice do nahláškované role seděl, jinak ale filmová verze postavy s… (více)