Letecký inženýr a majitel prosperující firmy Ted Crawford sleduje manželku Jennifer při schůzce s milencem. Když se žena později vrátí domů, Ted ji obejme, řekne jí, že ji miluje, a pak ji střelí do hlavy. Pečlivě zahladí stopy, vykoupe se a spálí své šaty. Mezitím dorazí policie. Ted pustí do domu pouze poručíka Roba Nunallyho a bez váhání se mu k vraždě přizná. Šokovaný detektiv pozná, že střelená je jeho milenka. Zatímco policie Teda zatýká, přivolaný lékař zjistí, že Jennifer ještě žije. Má však nevratně poškozený mozek, z bezvědomí se nikdy neprobere. Případem je pověřen ambiciózní mladý žalobce Willy Beachum, který zatím všechny případy vyhrál. Má vražednou zbraň i doznání. Zdánlivě jednoduchý případ se zkomplikuje, když Ted prohlásí, že je nevinen, a vzdá se obhájce. Vzápětí detektiv Flores oznámí, že Tedova pistole není vražednou zbraní. K dalšímu dramatickému zvratu dojde, když Ted prozradí, že detektiv byl milencem jeho ženy a on se přiznal jen proto, že se bál o život. Soudkyně je nucena výpověď označit za vynucenou, a tedy neplatnou. Na Willyho se zlobí nadřízený, protože se na případ špatně připravil. Zdá se, že Ted má jednání pevně v rukou a dosáhne osvobozujícího rozsudku... (TV Nova)

Petrus1

Trošku jsem zklamaná. Těšila jsem se, protože spojení thriller a Hopkins (kterej patří k mým nejoblíbenějším hercům) sliboval výbornou podívanou. Hopkins je teda zase krásně děsivej, ale to je tak asi všechno. Ryana Goslinga vůbec neznám a ani tady mě nějak nezaujal. Jako arogantní právníček mě spíš sral. Já vlastně tajně fandila Anthonymu (divný, co?). Musím taky zbaběle přiznat, že jsem u toho poprvé usnula (asi kvůli tomu, že to bylo zbytečně natahovaný). Ještěže jsem to měla nahrátý na staré dobré VHS a mohla na to juknout znova. Pro někoho možná taky dobrej návod, jak se zbavit nevěrné manželky ;-) ()

blazenka

Dobrý thriller, kde je Hopkins ve svém živlu a roli Teda ztvárnil velmi věrohodně. Potěšila mě přítomnost Rosamundy Pike, která svým malým rolím vždy dodá jiskru a šmrnc. Ryan je naprosto skvělý a jeho předěl z právnického floutka do zapáleného a po pravdě pátrajícího správňáka byl sympatický. Téměř čtyři hvězdičky a 65%. ()

rusty09

škoda, že tu nejde dát 3,5, protože mi 3 hvězdy příjdou nízký, ale na 4 to zase neni, zas tak úžasný to nebylo, ale dobrej konec a celkově koukatelnej film. ()

readan

Anthony Hopkins mal počas celého filmu všetko pekne naplánované, no na konci mu to trochu nevyšlo... Nebyť múdreho a predvídavého Ryana Goslinga, možno by mu tá vražda aj prešla. Určite pozretie si tohoto filmu nebola strata času. No v konečnom dôsledku súhlasím s používateľom *Lima*, že postava Nikki tam bola skutočne zbytočná...:) ()

MovieFive

Líbil se mi zdánlivě jednoduchý začátek a následně odhalování dokonale promyšleného zločinu, Hopkins byl velice přesvědčivý, Gosling vcelku průměrný. Děj nebyl vůbec špatný, ale na dané téma, jsem viděla už i lepší filmy a hlavně jsem se nedočkala nějakého skvělého konce a tím mě film donutil ho zařadit jen mezi lehce nadprůměrné s dobrým hereckým výkonem Hopkinse. ()

zahadum

Scenár skutočne tuctový a priehľadný ako sklo ... je ale radosť sledovať duo pánov hercov ktorý aj do tejto nudy a jasne očakávaného konca dodajú to pravé potešenie pre oko diváka..ďakujem pán Hopkins a pán Gosling. ()

mladas16

Celý film se v podstatě točí jenom okolo vraha (A.Hopkins) a detektiva (R.Gosling) a tito dva taky táhnou celý film. Vlastně nechápu k čemu je ve filmu třeba postava blonďaté nadřízené (R.Pike), no o to v podstatě ani tak nejde. Film po celou dobu drží napětí, ale ke konci se stejně dozvíte to, co jste čekali už od scény kdy vyjednavač vstoupí do domu své milenky a zároveň vraha - pro mě opravdu čitelný a předvídatelný konec, kterýho si asi všimla i bystřejší z vás. Každopádně jsem se nenudil, takže tohle jsou spíš jediné vady na tomto celkem fajn snímku.. ()

avitakova

Takový film pro večer. Nikdy neomrzí, nikdy neklame. Skvělý příběh se super zápletkou. A výborný Anthony Hopkins. Jen tomu prostě něco chybí. Někdo z filmu prostě bude úplně nadšený, ale já to beru jako takovou klasiku. Výborný film, ale pořád si nedokážu odpusit to ALE. ()

Axident

Mám rád Goslinga i Hopkinse, takže navzdory nijak zvlášť originálnímu scénáři (hyperinteligentní a zákeřný, prachatý dědula vs. ambiciózní a též velmi inteligentní právník) a zbytečnému epilogu ("dobro zvítězí a zlo bude potrestáno") jsem se celkem dobře bavil a ve finále měl z filmu dobrý pocit... ()

Adm.Nelson

Hopkins a Gosling herecky excelujú, má to celkom slušnú atmosféru a výborný koniec, čo u mňa vyšlo na štyi hviezdy s myšlienkou, že piata by mohla prísť po druhom pozretí - tam som ale objavil pár drobných logických trhlín vo filme, takže ostalo to na tých štyroch. 8-9/10. ()

robo7773

*** (74 bodov zo 100) Klasický právnický triler, ktorý ma zaujal zápletkou, samozrejme nesmiem zabudnut na nekonečne parádneho Anthonyho, ktorý zahral svoju postavu famózne a to famózne aj dvakrát podčiarkujem. Proste takéto postavy mu sedia a je to akoby ušité na neho. ()

Rami

Pěkně natočený film, výborné herecké výkony těch nejlepších herců, příjemná kamera a pointa, která mě nenapadla. To vše je prima. Jenomže... státní zástupce vaří z vody, stejně jako scénář. Všechno je to jenom chutná omáčka, ale skutečných zvratů a děje je tu opravdu po skromnu. Naštěstí čas plyne díky poutavé formě poměrně rychle. Škoda, že ten obsah pokulhává. Po zhodnocení pro a proti dávám 3 hvězdičky (64%). ()

mala_kea

Zajímavý psychothriller, který se lehce vymyká zbytku žánrové tvorby. Není tak prvoplánový, scénář je propracovaný, stejně tak psychologie postav působí velmi opravdově. Má to však ale zásadní chybu - kromě vychytralého Hopkinse, který se tu tak trochu vrací k postavě stylu dr. Lectera, a namachrovaného Goslinga, v němž vidím jednoho z největších hereckých talentů současnosti, nepřináší film nic, co by vás přikovalo do sedačky a pořádně napínalo. A nutno dodat, že společných scén zmíněných protagonistů je ve filmu bůhví proč jako šafránu. Tvůrci měli hodně vysoké eso v rukávu, ale místo aby s ním pořádně třískli o stůl, jen nám ho sem tam opatrně a krátce ukazují. Velká škoda, film měl (mít) mnohem vyšší ambice, takhle jen lehce vykukuje z průměru. Chtěl bych dát čtyři hvězdičky, ale fakt to nejde. ()

Akana

Postava mladého, schopného a namyšleného právníka, který se z kariéristy přerodí v morálně uvědomělého správňáka, je dost provařené téma, ale Ryan Gosling se nevděčného úkolu chopil s elegancí a důvěryhodností, která si zaslouží uznání. Pochvalou budiž už jen to, že se ve stínu velkého Anthonyho neztratil a byl mu důstojným protihráčem. Tenhle soudní thriller není nijak zásadní, ale dokáže vkusně a napínavě ukrátit večer. 70% ()

boul

Krimi vražda v podání skvělého Hopkinse a jeho příběh, který pomotal všechny, i charismatického Goslinga. Na oba jsem se díval jako na skvělou hereckou dvojici a Hopkins jak je známý, přidal do své role i nějaký ten vtípek, aby i z thrilleru udělal pohodový film se skvělou zápletkou. Fracture, mi hodně připoměl Primal Fear, s Richardem Gerem, tam mě ten film rozsekal a musel jsem dát plný počet, tady jednu ubírám pro menší nadšení z konce. 80% ()

Ben Nevis

Zajímavý námět sám o sobě nevydal na celý film, a tak je natahován osobním životem právníka, tj. balastem, který by u soudu sloužil jako doplnění charakteru obviněného. Škoda, že hlavní premisa stojí na náhodě (nemuseli k baráku přivolat zrovna milence), jak už to u detektivek často bývá. A škoda, že právník je v dedukci daleko za diváky, a tak musíme hodinu čekat, až Ryan Gosling přijde na řešení, které je zjevné celou dobu. Hopkins hraje znovu Hannibala Lectera, takže herecky vyčnívá spíš Gosling. ()