Letecký inženýr a majitel prosperující firmy Ted Crawford sleduje manželku Jennifer při schůzce s milencem. Když se žena později vrátí domů, Ted ji obejme, řekne jí, že ji miluje, a pak ji střelí do hlavy. Pečlivě zahladí stopy, vykoupe se a spálí své šaty. Mezitím dorazí policie. Ted pustí do domu pouze poručíka Roba Nunallyho a bez váhání se mu k vraždě přizná. Šokovaný detektiv pozná, že střelená je jeho milenka. Zatímco policie Teda zatýká, přivolaný lékař zjistí, že Jennifer ještě žije. Má však nevratně poškozený mozek, z bezvědomí se nikdy neprobere. Případem je pověřen ambiciózní mladý žalobce Willy Beachum, který zatím všechny případy vyhrál. Má vražednou zbraň i doznání. Zdánlivě jednoduchý případ se zkomplikuje, když Ted prohlásí, že je nevinen, a vzdá se obhájce. Vzápětí detektiv Flores oznámí, že Tedova pistole není vražednou zbraní. K dalšímu dramatickému zvratu dojde, když Ted prozradí, že detektiv byl milencem jeho ženy a on se přiznal jen proto, že se bál o život. Soudkyně je nucena výpověď označit za vynucenou, a tedy neplatnou. Na Willyho se zlobí nadřízený, protože se na případ špatně připravil. Zdá se, že Ted má jednání pevně v rukou a dosáhne osvobozujícího rozsudku... (TV Nova)

Evander

Výborný, napínavý thriller s fantastickými hereckými výkony snad všech důležitých postav. Promyšlená zápletka nenechá diváka ani na chvíli vydechnout. Dle mého soudu je Okamžik zlomu jeden z mála filmů tohoto žánru, které má smysl vidět vícekrát. 85% ()

Qeo

Byla to vlastně jedna velká nuda. Nic moc zvláštní se nestalo, co by mě vyloženě překvapilo. Na tak krátkou zápletku, to bylo docela dlouhé a až příliš jednoduché. ()

MickeyStuma

Anthony Hopkins vs. Ryan Gosling, což znamená, vychytralý zločinec odsouzený za vraždu své ženy vs. mladý právník z prokuratury ženoucí se za kariérou. Již na začátku příběhu A. Hopkins výrazně připomene svůj děsivý vzhled, kterým proslavil postavu Hannibala Lectera ve snímku ´Mlčení jehňátek ´ (1991). A to následně i svou chytrostí, která je kýčovitě ukončena, jak se říká, školáckou chybou. R. Gosling už je jen takový obyčejný právnický hezounek, který má zrovna v nevhodnou dobu prostě smůlu. Napínavé soudní drama s vynikajícími hereckými výkony, které zachraňují poměrně slabý scénář. Když se to všechno vezme dohromady, tak zase se toho tolik v soudní síni nestane. Zločinec cokoliv řekne, vždy se mu štěstí přilepí na paty a u mladého právníka je to naopak. Nic víc, nic míň. Ono vlastně k pořádné soudní při v podstatě ani nedojde a to vlivem zcela jednoduché skutečnosti. Poté, co se podařilo zdiskreditovat policistu, vystupující jako jediný svědek, pro nedostatek důkazů byl soud ukončen. Ale příběh samozřejmě pokračuje dál. Slabým scenáristickým artiklem bylo také zaměření pouze na jediný možný důkaz a tím je vražedná zbraň, která však nebyla k nalezení. O ničem jiném se prostě nehovoří. A také na konci je to jediná věc, která způsobí zvrat. Se zbraní byly provedeny určité čachry, o kterých se v rámci vývoje děje dozvíme, ale už ne jakým způsobem. Poměrně výrazná skutečnost, která není vysvětlena. A takových podivností je daleko víc. Třeba lékaři se jistojistě chytají za hlavu u scény ohledně střelené ženy na samém začátku. Je mrtvá nebo ještě žije? Atmosféra je skutečně dokonalá, ale celkově je děj prostě nedodělaný. ()

Nerd4Dreaming

Předpokládám, ze role byla přímo ušitá na míru Hopkinsovi. Gosling taky dobrej. Film má velký potenciál, ale když mi už ve čtvrtině filmu došlo, jak to celé padouch provedl, tak to je špatný znamení. Zas takovej inteligent totiž nejsem 😀 ()

GMVajgl

1) film vykresluje soudní systém jako zvrhlou hru ve které nejde tolik o spravedlnost, jako o ego advokátů, kteří odvozují svou profesní čest od toho, jestli vyhrají nebo prohrají 2) film vykresluje státní zaměstnance (advokáty) jako ty dobré, poctivé a zanícené, zatímco ti ze soukromé sféry jsou bezcitní a bezohlední 3) postava, kterou hraje Rosamund Pike, je v podstatě zbytečná kromě asi získání pár laciných politických bodů za inkluzi ženy v "silné roli šéfky". vrchol hlouposti je, když pak tato postava Goslingovi vyčítá jeho "neprofesionalitu" chvíli poté, co se s ním vyspí. 4) Hopkinsova postava je emocionálně chladná a extrémně inteligentní, ale stojí mu za to podstupovat obrovské peripetie s plánováním perfektní vraždy, dlouhým vyšetřováním a soudním procesem, místo aby ji prostě pustil k vodě. -- kromě těchto bodů je to docela fajn film ()

Hovado

Určitě zajímavý film, ale tak trochu ztrácí šťávu zhruba ve své polovině. Nebýt Anthonyho asi bych ani na ,,okamžik zlomu" neuvažoval o tom, že se na film podívám, ale Anthony je Anthony a tak jsem do kina musel jít. Avšak ,,okamžik zlomu" na mě nečekal. Spíše velká prasklina. Zápletka velice zajímavá, ale řekl bych ne dost vyždímaná. Film se nese ve zvláštní amosféře. Takové lážo plážo. Ničím nás nepřekvapí. Z dvou hodin by se dalo udělat 45 minut do jedné z epizod CSI. Na druhou stranu herecké výkony jsou velice kvalitní a nemůži si pomoc, viděl jsem umírněného Hannibala, ty posunky očí, pohyby rukou u stolu, styl chůze v hotelu a ten ,,hladový pohled". Hmmmm. To byla lahoda. Ale Okamžik zlomu nemůže být zachráněn Anthonym ani skvěle zahraným nabubřelým amíkem, který si myslí, že spolknul všechnu moudrost světa v podání Ryana Goslinga. ()

Skleni

Anthony a Ryan sa spojili a vytvorili skvelý pomerne nenáročný thriller. Krimi zápletka dodáva inteligenciu celému filmu a samotná postava zlého manžela je úžasne dokonalá. miestami som mal pocit akoby sa o iné postavy tvorcovia nestarali. proste scenár je geniálny v pasážach kde sa nachádza mr. Hopkins. Inde trochu upadá, ale dá sa to prežiť. Koniec je avšak veľkou prehrou tohoto filmu. Neni vôbec nápaditý a trochu aj klišé bolo cítiť. Zmenou koncu a voľbou lepších kulís či osviežením obsadenia, kde som mal pocit, že celý film sú len dve či tri osoby, by bol film ovela lepší. no najmä sa pasáž súdu, kde sa obhajoval sám, dávam tomuto filmu 78% ()

Knight12

No ... tu fintu, kterou použil Anthony ve filmu jsem prokoukl dříve, než byla prozrazena. Musím se přeci pochlubit :-P Jinak vcelku zadařilá podivaná. Ničím nenadchne, ale závoveň ničím neurazí. Takže pokud máte volné večer, tak nemůžu jinak než doporučit. ()

Tryman

Příběh nebyl špatný, ale konečné provedení bylo šíleně zdlouhavé a místy nudné. Vůbec by tomu neuškodilo zkrácení tak o půl hodiny, pak by si to možná zasloužilo i hvězdičku navíc. ()

sumperacek

Zápletka má docela nápad a baví mě. Ale souhlasím že v1šechno okolo je vata, která natahuje film a nic nového nepřináší. Hopkins je skvělý, ale jeho projev mi hodně připomíná Hanibala v mlčení jehňátek. Právníci a milovníci thrillerů zaplesají. ()

Blaogranas

Musím uznat, že závěr filmu pozvedá jeho hodnocení alespoň o 10% a také se musím pochlubit, že mi to celé docvaklo ve stejném okamžiku jako Willovi ;-) Nicméně Anthony Hopkins je neskutečně chladný a Ryan Gosling neskutečně sympatický a oba dva dělají tento filmový zážitek tím, čím je. Čili velice záživnou soudně-kriminalistickou podívanou. ()

Torgal

Začiatok je veľmi sľubný, Hopkins s Goslingom rozohrávajú hru mačku s myšou a potom... nič. Zrazu sa všetko na hodinu zastaví a dej sa nikam neposúva. Aspoň, že záver je solídny. Tento film je ale ukážkový príklad toho, že na jedinom (hociako kvalitnom) scenáristickom nápade sa film postaviť nedá. 5+/10 ()

maciii

Thriller s příjemnou atmosférou, hezkou kamerou a dobrou hudbou, který sice filmy z prostředí trestního práva nijak extra neobohatil, ale mě rozhodně nenudil a jelikož mám zároveň obrovskou slabost to Ryana Goslinga, tak trošku neobjektivně pridávám ještě jednu hvězdu navíc. ()

Darckol

Skvele zahraný thriller s opäť famóznym Hopkinsom a záverečným prekvapivým zistením skrýše (Hopkins s nimi fakt vydrbal, hehe), v každom prípade som bol po zhliadnutí viac než spokojný a dám 8,0/10, keďže miestami sa to trocha ťahalo. Som zvedavý koľko policajtov by ma dokázalo usvedčiť, keby som použil rovnaký spôsob... Teda ak by na to prišli :) ()

kluzo

Horší scénář, ale perfektní zpracování. Scénář se snaží hrát na něco, co není. Nenalezena vražedná zbraň a její cesta z domu je prostě zřejmá od prvopočátku. Vyšetřovatelé jsou zde díky scénáristovi naprostí idioti. To se toho detektiva nikdo nezeptal, jak to celé bylo? To neudělali ani starou dobrou rekonstrukci, při které by museli zjistit, že policista má stejnou zbraň jakou zadrželi v domě a nakonec by to sakra někomu muselo docvaknout? Snaží se to vypadat jako dokonalý zločin, ale ten to není ani náhodou, jen scénárista vedl příběh kam chtěl on a ne kam by to velela logika. Takže hlavně pro scénáristu platí "I rozbité hodiny ukazují 2x za den správný čas." ()

candy_daze

Poměrně slušný thriller s dobrou atmosférou i obsazením. Ve "Fracture" dotáhl Hopkins svoji roli k naprosté nechutnosti, dle mě snad nikdy nezahrál nikoho víc zavrženíhodného. Gosling mu poměrně zdařile sekunduje. Role ambiciózního právníčka mu sedne, ani vývoj jeho postavy mi nepřišel tak patetický, jak to většinou v podobných filmech bývá. Mám pocit, že by film mohl postrádat jednu poměrně nadbytečnou dějovou linii, rozhodně by si potom zasloužil o * víc. ()

Stíba

To to vážně tolika lidem přišlo tak průměrné? Vždyť ta ponurá atmosféry lynoucí se celým filmem a herecké mistrovství obou hlavních protagonistů pro mě byla vážně chuťovka... 4,5* ()

JBMAVERICK

Vinikající soudní drama o kterym by se možná mělo víc vědět. Já sám na něj narazil čistě náhodou a dloho přemýšlel jestli si ho má cenu pustit nebo ne. Nakonec jsem do poslední chvíle napjatě sledoval tohle herecké vystoupení Dr. Hannibala Lectera a skvělého Goslinga. ()

dakarin

Rukopisem podobné filmu Podezření - 2000, výborný začátek a střední part, ale celkovému vyznění neladící konec. Každopádně výrazně vyšší průměr, výborné herecké výkony a velmi slušná režie ;-) ()