Když čtyřletá Amanda McCreadyová zmizí ze svého domova a policie není schopná nalézt žádné stopy, dívčina teta Beatrice najme dva soukromé detektivy Patricka Kenzieho a Angie Gennarovou (Casey Affleck a Michelle Monaghanová). Detektivové otevřeně přiznávají, že s tímto typem případu nemají téměř žádné zkušenosti, ale rodina o ně stojí ze dvou důvodů – nejsou to policisti a znají poměry drsné bostonské čtvrti, kde všichni žijí. Jakmile se Kenzie a Gennarová začnou o případ zmizelé dívky víc zajímat, odhalují temné dorchesterské podsvětí plné drogových dealerů, podvodníků a pedofilů. A když už se zdá, že se případ chýlí k vyřešení, jsou postaveni před morální dilema, které je rozdělí. (HBO GO)

HellsAngel

Brilantne vystavaná viacvrstvová krimi dráma, za ktorú by sa nemusel hanbiť ani David Fincher. Excelentná scenáristická práca necháva vyniknúť rovnako postavám, ako aj svetu v ktorom sa príbeh odohráva. Herecké výkony pridávajú skvelý nový rozmer (Casey hrá jednoznačne lepšie ako Ben, no aj tak pôsobí trošičku ehm zvláštne). Prekvapilo ma, že takáto téma netlačí viac na emócie, naopak sústreďuje sa skôr na odosobnené pozorovanie morálnych dilem protagonistov. Netradičné, no skvelo fungujúce. Všetko toto by stačilo na prvotriedny film, no Ben nám ako čerešničku na torte ponúka rôzne režisérske perličky a zaujímavé postupy, až by človek neveril, že ide o jeho prvotinu. Naozaj majstrovsky odvedená práca. ()

Thug_Leo

C.A+M.M jako hlavní dvojice je mi nesympatická. Monaghan se tváří stále stejně, C.A se svými okousanými nehty a hláskem pedofila se snaží hrát správňáka i když by věrohodněji zahrál druhou stranu. Okolí a postavy filmu se podařilo pro atmosféru, ovšem někdo by mohl říci, že tolik ohavných lidí s nulovým přínosem pro společnost ve filmu ještě neviděl. Děj rozepisovat nebudu, na to tu máme tisíc dalších komentářů. Nevěrohodná, nadhodnocená, opakovaná snůška nesympatických postav. ()

Ronkar

To, že Ben Affleck jednou všem předvede, že je zručný režisér by asi dříve hádal málokdo. Ale je to tak. Navíc si vzal do ruky hodně fajn scénář a před kameru postavil svýho nadanýho bratra. Úspěch pak zaštítil velkejma formátama (Freeman a Harris). Velmi dobrá detektivka s kvalitní atmosférou, nosným tématem, trochou napětí a morálním přesahem. ()

jackstifler

To bylo prostě skvělé a mrzí mě, že to vidím až po 12 letech od vydání. Dobře zvolení herci, Casey sympatický a celkově nemám tomu co vytknout. Líbila se mi myšlenka rozhodování na konci filmu, dost jsem nad tím přemýšlel, co bych udělal já. Myslím, že Patrick se nakonec rozhodl správně. 90% ♥ ()

M.J

Myslím, že scénář Bena Afflecka je absolutně výborný, režijní podání mě ale prostě moc nebavilo..Některé scény super, někdy se to vážně táhlo... Proslovy Morgana Freemana už mě vážně omrzely poté, co už je slyším po padesáté... Cassey se taky občas chová hodně divně , hlavně na konci...To jako nedokáže pochopit tak jednoduchou věc?!... Malinké zklamání pro mě ... ()

Zlty_Dodo

so scenarom sa dalo lepsie pracovat, rezia i vykony postav teda slabota.. film sa strasne vlecie a zaujimava je tak posledna 20-minutovka ()

vandamator

Zcela drtivé sociální dilema v poslední části, vynáší gone baby z šedého průměru, do nadstandardního a silného dramatu. ()

Lendak

"She´s gone baby, gone."______ Ben Affleck má talent, herecký aj režisérsky. Skvelé herecké výkony, úžasná hudba, perfektná kamera a strih, vďaka ktorým má film taký seriálový vzhľad. Skvelý je aj koniec kde, aspoň podľa mňa, má človek rozhodnúť, že či to bolo správne rozhodnutie. Zaujímavý je aj casting, ktorý skvelo mixuje známych hercov s nehercami. V neposlednej musím tiež vyzdvihnúť geniálny scenár so skvelými zvratmi, ktorý sa ale dosť zamotáva a človek potom nechápe niektoré scény, teda aspoň u mňa. VERDIKT: 8,5/10. ()

MadyDollar

Ben Affleck je moc dobrej herec, ale když se ujme režie nebo scénáře, je to úplně jinej level. Ač takových děl nemá tolik, vždycky je to neskutečná jízda. Casey v hlavní roli je ještě třešničkou na dortu. Konkrétně v Gone Baby Gone pro mě byla popravdě první půlka dost zdlouhavá a hrozně nezajímavá, nicméně asi nezbytná pro pořádný uvedení do děje. Od půlky už se do toho člověk zakouká a nemrká ani nedýchá. Naprosto neuvěřitelná atmosféra. Dokonalý herectví, brilantně napsaná každá replika, prostě to celý hltáte a všechno bezchybně funguje. ()

Beer11

Originální příběh s překvapivým koncem. 30 minut před závěrečnými titulky si řeknete, že bude případ nevyřešen a skončí. V tu chvíli se děj rozjede na plné obrátky. Poutavý začátek filmu. Dobrá kamera a střih. Dialogy na úrovni se špetkou humoru. Fajnový hudební doprovod po celý film. ()

r007

Nebýt tak dlouhé stopáže a nevýrazného hlavního hrdiny, tak je to na 5 hvězd. Nějak mi prostě Cassey v té roli neseděl. Něco mi na něm vadilo a nakonec se ukázalo, že  to nebyl Cassey, ale role, kterou hrál. Možná by bylo lepší, kdyby si vyměnili role s Edem Harrisem. Tomu bych uvěřila cokoliv. Příběh bude ve mně doznívat ještě dlouho a to dilema co viselo ve vzduchu, pro mě ani dilema vlastně nebylo...Ale kdo ví ? Kdo může někoho soudit ? Kdo je bez viny aby ´mohl hodit ten pověstný kámen ?Já mám tedy jasno. Amandě by bylo líp tam, kde se ocitla na začátku filmu.  Ale prošlo by jim to ? Co její identita ? Zfalšovali by rodný list ? ()

merkucio

americkych filmov co sa teraz hraju v kinach u mna zabodoval najviac a to moc nemusim bena afflecka Zapletka klasicka, ale oproti americkemu gangsterovi mi tento film nepripadal chladny. Zakladny dejovy konflikt sa trikrat vyriesil, ale filom stale pokracoval. Po dlhej dobe som nevedel co bude dalej a este po dlhsej dobe mi na tom zalezalo. Ziadna zaporna postava, vsetci to myslia dobre/samozrejme okrem pedofilnych smaziek/, len zivot je kurva. co viac? palec hore ()

jerabin

Tenhle film by klidně mohl natočit Clint Eastwood nebo Sean Penn. Pokud Affleck nastavenou laťku udrží, tak se tedy máme na co těšit. ()

hudson07

U tohoto filmu jsem trošku na vážkách, zda-li dát 5 nebo 4 hvezdičky. Nakonec dávám 5, snad jedinou vadou na kráse tohoto citlivého dramatu je, že chvílemi na Vás děj pusobí až nereálně, kolik lidí a blízkych osob holčičky, je do únosu zapojena. Názor na B.Afflecka jsem po tomto snímku změnil, protože vždycky jsem ho měl zaškatulkovaného jako herce převážně béčkových amerických komedií, ale jako režisér se v tomto filmu ukázal, klobouk dolů. Jeho bratr v hlavní roli exceloval a snad do poslední minuty filmu jsem si v hlavě přebíral zda-li se ve filmu rozhodl správně či nikoliv... Vynikající snímek, doporučuju všem ()

inuyasha

Výborná režie, výborný scénář a skvěle obsazení herci. Smekám. Stačí se posadit a jen pozorovat. Nebudete mít chuť si ani odskočit a budete pouze čekat na skvělý konec, o kterém budete ještě chvíli po filmu uvažovat. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby