V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

BLACKDEVIL

"Amatérska kamera", zvuk, krásna príšera a skupinka vydesených ľudí bojujúcich o záchranu.....Dobrá kombinácia.. ...82% ()

Mustaffa

Mně to připadalo jako hrozně neoriginální film, každou chvílí jsem si říkal např. " to je jako v tom..." nebo "to mi připomíná..." atd. a nemohl jsem se zbavit pocitu, že už jsem to viděl. No, škoda, ale atmosféru to má slušnou a potvora je taky hezká. ()

brtko

Ja neviem čo dodať. Film je kvalitne natočený a dobre spracovaný. Ale neubránim sa pocitu, že nepriniesol nič nové. ()

Forum.

Hodně muziky za málo peněz. Ti co stáli u vzniku tohoto superakčního a emotivního filmu jsou pro mě jedni z nejtalentovanějších lidí od současného amerického filmu. Fakt paráda. 90% ()

Palisander

Ešteže stihli všetci zomrieť pred koncom pásky. Ale bolo to naozaj tesné ;-). Jaj, a ešte jedna vec: príšeru mohli zabiť objektívom z kamery - to bol najodolnejší predmet v celom filme :-). ()

jfaba odpad!

"...byl to krásný den." Zaznělo na konci filmu. "Byl to hrozný film," Řekl jsem na konci filmu. Tak dlouho už jsem se nepobavil ani nepamatuji! Hudba? Jedině Gorillaz! V titulkách kopíroval Mozarta. Vizuální efekty? Ještě teď mám mžitky před očima a tik v levé noze. Armáda USA je na hovno. První byly ve městě tanky??? A nakonec letadla! Kde jsou rakety? Asi odzbrojení... ještě že mají samopaly. Jo, kdyby todle dávali místo Godzilly, tak bych se bejval posral. Teď? Vlastně taky. Už vím, že si musím dát pozor na filmy, které produkoval J. J. Abrams. Ani děti u večerníčku by nebyly ve vředu. Končím...a to jsem chtěl napsat jen jednu větu. NEDÍVEJTE SE NA TO!!! Ale to je vaše věc a čas. Nej komentář: Lencha!!! ()

Algen

Tento film mně úplně pohltil a užíval jsem si každou jeho vteřinu. Je až neuvěřitelné, že vznikl takový film s tak malým rozpočtem. Rádoby velcí hollywoodští režiséři se mají co učit. Zvláště ti, kteří se vás s rozpočtem v řádu stovek milionů snaží unidit v kině. ()

Aeres

Aneb jak to dopadne, když na film dostanete málo peněz, a přesto nevíte co s nima. Matt Reeves dostal 30 milionů dolarů. Tuto krásně zaokrouhlenou sumičku obrátil ve školní projekt, který drtivá většina z vás nazývá slovy "famózní", "unikátní", "nevídané", "neotřelé", "nové"... nebo taky "zábavné". Jsem hold asi divnej, když se mi film nelíbil. Dokonce jsem na něm v roce 2008 byl v kině, a zařadil jsem si ho do stejné škatulky jako třeba Třicet dní dlouhou noc... -PRŮ*ER! A přitom se ani nebudu nijak bránit myšlence, že nejvíce z celého filmu mě štval ten idiot, co řval jako mladá jeptiška při orgazmu a dokonce u toho dokázal stejně třepat kamerou (ano ano, přesně toto se vám na tom filmu tak líbilo. Já si dal, po naštěstí poměrně krátké stopáži, dva brufeny a bylo mi taky dobře.) Film je typickým důkazem toho, že se stačí podívat na trailer a nemusíte utrácet za celý film. Právě v něm vám totiž režisér ukáže, do čeho těch 30 milionů vrazil. Takže chodit příště na něco podobného do kina? A opravdu si koupíte celé CD, když se vám na něm líbí jen jedna skladba? (* - za jmeno J.J. Abrams v titulkách) ()

Cechyno4

V tomto případě musím souhlasit s kritikou na roztřepanou kameru. Záběry na monstrum mohli být děsivé, ale díky roztřepané kameře nebylo skoro nic vidět. Hustá atmosféra by se dala krájet, ale ta kamera je velkým mínusem tohoto filmu. Tři hvězdy. ()

moviepill

K dokonalosti tomu chýba iba málo, ale aj tak sa nemôžem vyhnúť kritike toho úvodu. Intro pasáž bola, podľa mňa, trochu dlhá. Ale inak je Cloverfield kvalitný scifi triler / horor s výbornou vizuálnou stránkou a brilantnou ROAR! na konci. Celkový dojem ešte posilňuje sympatické herecké obsadenie (konečne zase nové tváre!) a DVE scény: scéna s vrtuľníkom a scéna krátko nato - full view of the monster. Následný zvuk praskajúcich kostí a trhaného mäsa mi zostane v ušiach ešte dlho... 4 veľmi poctivé *! ()

elanista1

Trocha ma prekvapila rucna kamera zo zaciatku, ale zvykol som si. Emocne dost nabuchany horor, so sympatickymi ludmi, s naozaj hrozostrasnym mimozemstanom a s mrazivou atmosferou a mestskou anarchiou. Na to ake je to kratucke to dokaze mimoriadne zaujat, ak neratame slabucky rozjazd, kde sa naozaj nic 15 minut nedeje, tak je to krasny navrat k Spielbergovskym tradiciam s fantastickym scenarom, dialogmi a v neposlednom rade aj prijatelnym spravanim sa ludi, ktory neziapu "o moj boze" kazdu chvilu, ale spravaju sa vierohodnejsie ako mnohi ini. Kvalitny strasidelny zazitok. ()

darebacek

Je to asi nějaký nový fenomén, který se v posl. době objevuje, že filmy jsou točeny obyč. kamerou. Je to zajímavé, má to svoje kouzlo, ale uvěřit se tomu v některých případech opravdu nedá, protože jsem nezaslechl, že by někdy napadla New York nějaká potvora z moře vylezená :-) Nicméně oproti třeba Rec nebo VHS to mělo něco do sebe. 72 % ()

Crybaby

Strach je antonymum pre tento film. Čakal som napätie, tú pravú hororovú atmosféru a dobrý príbeh. Dostal som roztrasenú zlú kameru, 85 minút nudy a veľkú príšeru z čias praveku ktorá požiera mesto a ľudí. Ďakujem, stačlo mi a viackrát tento film už vidieť nepotrebujem. 3/10 ()

DooFooS

Přijde mi, že za tou kamerou jsem stál já v devadesátkách, kdy jsem poprvé něco podobného držel nejen v ruce, ale dostal jsem i povolení natáčet a ze vší tý nenadálý důstojnosti jsem znervózněl a filmoval v momentě přesunu z místa na místo a vypínal kameru ve chvíli, kdy jsem ji přiložil k oku, abych zdokumentoval vše, co za to stálo. Zkrátka a dobře, takhle blbě nemůže točit ani amatér, kterému jde o život… Nicméně, film mě bavil, někdy i pobavil na svůj úkor, ale hlavně konec mě potěšil. Mám rád, když nedopadne všechno ve prospěch hlavních hrdinů. ()

dudo24

Úvod na párty ma celkom bavil. Kľudne by sa z toho dal spraviť celý film. Úplne si to viem predstaviť. Dej by sa odohrával na tom večierku a pomedzi to by boli prestrihy tých hrdličiek ako sme mohli vidieť. Bolo by to robené presne takým istým štýlom ručnej kamery. A príbeh by sa točil okolo vzťahov. Ale späť k téme. Príbeh bol jasný. V Manhattane je nejaký obrovský tvor, treba odtiaľ zdrhnúť. Napätie bolo zo začiatku na vysokej úrovni. Ale čím išiel film ďalej tým sa intenzita napätia znižovala. A keďže to nemalo hlboký príbeh a napätie ma už nedržalo bez pohnutia na stoličke so zaťatými päsťami a zimomriavkami po chrbte, tak som si všímal detaily a niektoré mi začali vadiť. Takže po skončení filmu som zostal so suchou stoličkou a bez emócií. Môj verdikt: nenudil som sa ale nebolo to ono. Vôbec by som nemusel ľutovať ak by som film nevidel. ()

pafka

Neco, co jsem proste jeste nevidel. Cely film je vlastne toceny "amaterskou rukou" jako osobni dokument. Ovsem z tohodle jsem si zkratka sednul na zadek. Letos suverene nejlepsi film, co jsem videl(2008). Zapise se do mych top 20. Skvele, vyborne. (i kdyz logika u rucni kamery obcas mirne pokulhava - zadny zaber neni horizonstalne vyrovnan, cemuz nejde verit, ze je to mozny-ale to jsou veliky drobnosti). ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)