V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

Klemi

Výborný snímek, který vtahuje do děje "blair-witchovskou" kamerou. Nabízí se srovnání s Godzillou, která by se po shlédnutí tohoto filmu pravděpodobně šla zahrabat do své nory a ušetřila by Matthew Broderickovi spoustu práce. Tento film neoslní, ale stojí za to. 75%. ()

forzaroma

Pekné vizuálne hody, spojené s jednoduchým svižne plynúcim dejom určite potešia a spestria nudné poobedie. Pre náročnejšieho filmového diváka to asi nebude to pravé orechové, ale kto si chce oddýchnúť pri klasickom hollywoodskom trháku nech si sadne do svojho kresla a silno sa ho prichytí lebo do mesta prichádza CLOVERFIELD.3 a 1/2 ()

TomasB

Po precteni komentaru jsem ocekaval daleko vice, proto asi nakonec mirne zklamani. Kazdopadne dobra jednohubka idealni na sobotni vecer na Nove. ()

Saljack

Film naprosto bez děje. Kamera se vůbec nepovedla, divák se musí velmi soustředit aby z tohoto filmu něco měl. Film nemá vůbec konec ani žádné vysvětlení proč se to děje. Můžu říct že jsem to dokoukal protože jsem byl zvědavej jak to dopadne ale nic se nedělo. Odpad mu utekl opravdu o chlup, a to díky zvukovým efektům to je totiž jediné co je na filmu dobré. ()

Gandalf.T

Zajímavá kombinace Godzilly a Záhady BlairWitch. Celý film se opravdu tváří vcelku autenticky… i když např. scéna, která vyústí v pád vrtulníku to už bylo opravdu moc. A především – opravdu by ten Hud dokázal natáčet až do své „šťavnaté smrti“. Mě by teda vypadla kamera z roztřesených rukou hnedka na začátku, ale to bude asi tím že nejsem američan ;-) Je to něco mezi 3 a 4 H - nakonec se přikloním ke 4 za tu strhující scénu prázdného spřežení v centru Manhattenu. 70% ()

dražis

No, podlě mě prostě a jednoduše další godzilla v jiném podání natočená "amaterským" způsobem. Triky jsou samozřejmě supr, ale v jakym filmu už dneska nejsou..A zase se budu opakovat, že trailer a to očekávání se mi líbilo víc než celý film dohromady.3,5*. ()

lmlizard

neviem, či sa zo mňa stáva náročný divák, ale toto dielo mi jednoducho nesadlo. Po pretrápených prvých 20tich či 25tich minútach sa konečne dostavila nejaka akcia,avšak žiadny monštruózny zázrak sa nekonal. Film som pozeral ako keby som sedel na prednáške z matiky. Okrem bolenia očí z traslavej kamery a nutkavého pocitu opýtať sa či mi vrátia peniaze za lístok, som si s filmu nič neodniesol...Dve hviezdičky snáď len za jediný prekvapivý moment keď príšerka(mimochodom príšerka má byť príšerná a nie do smiechu) stiahla helikoptéru s priatelmi a druhá za poučenie že podobnému žánru sa nabudúce vyhnem oblúkom.... ()

j_vrba

Takova Záhada Blair Witch, ale uplne na jine tema. Tento film jsem jeste 10 minut po jeho skonceni vydychaval a to nemluve o husi kuzi pri nekterych scenach behem filmu. ()

Miloško

Cloverfield je zaujímavý projekt producenta J.J.Abramsa.Ručná kamera tomu nevadí,naopak,dodáva to filmu reálny pohľad na udalosti.Trochu mi vadili tie občasné vtipné hlášky,kamarátov,ktorí sa snažili utiecť príšere.Ono keď mi pred očami zomrie kamarát,tak asi nebudem srandovať,a tobož všetko asi ani nezachytím na kamere,ako v tomto prípade.Je to zaujímavý film,ale zas,že by ma to neako neskutočne dostalo,to nie. ()

UranMiner

Najpeknejsia scena bola asi ta, ked socha slobody prisla o hlavu :) ale v celku Blair Witch + Gozilla. Efekty pekne ale pribeh uz takmer klise (opat sa raz podarilo ukazat ako sa da lahko zlikvidovat New York) dalej co sa tyka celkoveho nadhladu na film, prislo mi to bezduche, najskor party, vztahy a nakoniec smutny hrdina ide zachranit svoju byvalku (chybala len Americka vlajka) 6/10 ()

Simo16

Hmm...ani neviem, ako mám tento film opísať,ale určite je to pre mňa jeden z tých hororov,počas pozerania ktorého mi tuhla krv v žilách.Síce tá príšera sa nijak nevymyká bežným béčkovým efektom,ale na zhliadnutie tohto filmu postačia len pevné nervy.Koniec je fakt pre mňa úžasný a musím povedať,že patrím k tým fanúšikom Cloverfieldu, ktorí sa nemôžu dočkať jeho pokračovania. ()

Weirdman

8/10... Filmová blbinka, ktorá stavia jednoznačne a len na vizuálnom podaní... A pravdupovediac darí sa jej to veľmi znamenite od začiatku do konca :)... A Cloverfield je navyše jeden z tých filmov, za ktoré sa naozaj oplatí platiť vstupné do kina, pretože rovnako intenzívne ako v tam nevyznie asi na žiadnom Home Theatre systéme... ()

ottik274

Kdyby nebyl producentem J.J. Abrams nevím jestli by jsme si tohohle filmu v kině vůbec všimli. Z kamery mě bolely po chvilce oči a celý to bylo na mě strašně uřvaný. Po chvilce to bylo o něco lepší, ale největší potvůrka má podle mě má moc prostoru a zasloužila by si méně hlavního vysílacího času. S Blair Witch to vůbec nelze srovnávat, jelikož monstrum tady vidíte a a už víte čeho se bát. Čekal jsem víc...P.S.: Je zvláštní, že ten člověk dokázal při všech situacích držet kameru v ruce, já bych ji vypnul už po dvaceti minutách. ()

ondrasz

Efekty jsou opravdu vynikajici, napad z Blair Witch je opravdu posunut o radny kus dopredu, ale pouze po technicke strance. Co se atmosfery tyce, neda se to srovnavat, alespon dle meho mineni... Nekolik nelogicnosti, napr. odkud se to vlastne vzalo, proc bomby schopne provztat nekolika metrove zelezobetonove zdi tomu neublizi, kdezto sekera ano (budeme predpokladat, ze ty mrnousove jsou ze stejneho "materialu" jako mamka, nebo tatka, nebo tatkomamka :D), pokud chci dat filmu realistickou patinu, nerku-li primo naturalistickou, rozhodne musim uvazvovat v rozmerech lidskeho pudu sebezachovy, ktery nam veli: jde ti o zivot - zdrhej a na nic se neohlizej. Nepredpokladam tedy, ze by obycejny clovek (je snad jen jedna vyjjimka a tou jsou investigativní dokumentaristé), byl ochoten i ve chvili co je zran, tocit vse na video :) No co zaverem? Film je legracni velmi dobre udelany a v nekolika celkem zasadnich momentech nedomysleny. Atmosfera pomerne ujde, ale to myslim uplne nestaci.. P.S. Stejne se ty newyorcane maji, co oni vse proziji.... :) Pred deseti lety Godzilla a ted tohle, bůh ví co....... 2,5 hvezdy. ()

PROTIVETRU

Sklamanie.. Skvelý nápad, pri ktorom by mi nevadilo ani to, že niekto to všetko točil aj v situáciach, keď by som ja kameru zahodil dávno niekam doprdele. Avšak čakal som aspon trochu tej katastrofickej atmosféry, ktorá by sem patrila ale mne chýbala a tak som sa väčšinu filmu skôr nudil...Monštrum akoby si našich hlavných hrdinov vyhľadávalo, pretože nech sa motali krížom-krážom kadekoľvek, na každej druhej križovatke sa stretli. Najväčším ternom ale aj tak asi bola scéna keď týpek kameroval v tuneli ako sa mlátia s neznámimi tvormi.. no už to netreba rozpytvávať, lebo myslím, že by som stiahol ešte jednu *.. ()

BradleyT

Hm, Film si vzal neco z Godzilly a neco z Blair witch. Celkem to ušlo, ale že bych se na to podival ještě jednou? - to ne. ()

pasqviL

Ano jsou tam pěkný efekty zajímavě točeny, ale přeci jenom jsem byl trošku sklamán Ou máj good dějem. V půlce filmu jsem si jenom přál aby všichni hrdinové umřeli když vyslový ještě jednou tuhle kouzelnou kombinaci. Zajímavé pak bylo to že scéna s spadeným vrtulníkem podle mě měla být poslední, následná scéna zvedání ze země mě docela nasr*la. ()

Bratr

Neotřelá laskomina, která mi zatajila dech. Bezprostřední způsob natočení, reality show styl mi naservíroval perfektní napínačku a vůbec nelituju, že hlavní potvora se ve filmu nobjvila na příliš dlouhou dobu. ()

Jimbopepo

Už Blair Witch sa mi zdal príliš umelý, ale toto je oveľa horšie. Jedinou zaujímavou vecou je skutočne iba pseudodokumentárny, "amatérsky" formát. Ak naň zabudneme, tak sledujeme dej, ktorý ani filmovým dejom nie je, lebo jedinou udalosťou je monštrum ničiace mesto. Film, ktorý má iba formu, ale nie obsah. ()

lektvar

Neuveriteľne strhujúce, no pravdepodobne to treba vidieť v kine. Ako je to s malými obrazovkami neviem, bo si tento film už druhýkrat nepozriem. Dva týždne nočných môr stačili... Jediné, čo mi vadilo bolo, že nikde sa nepovaľovali žiadni mŕtvi. Ani len tá hlava sochy slobody nikoho netrafila. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)