poster

Monstrum

 • USA

  Cloverfield

 • Slovensko

  Cloverfield

 • Slovensko

  Cloverfield: Monštrum

Sci-Fi / Thriller / Mysteriózní / Horor

USA, 2008, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boss321
  ****

  Slušný zážitek. Co hlavně oceňuji kromě samotného námětu, je natočení ve stylu "Záhady Blairwitch". Myslím, že pro všechny zúčastněné platí, že tohle je to nejlepší co zatím zplodily. Když vezmu v potaz, že se v dnešní době podařilo natočit za směšných 20 miliónů dolarů takovouhle podívanou, tak musím hledat jen slova chvály. Škoda, že jsem na snímku nebyl v kině, určitě by byl zážitek mnohem více umocněn. I to je jeden z důvodu proč nakonec dávám čtyři hvězdičky, jsou zkrátka filmy, které si doma plně nevychutnáte......(13.4.2008)

 • Marigold
  ***

  Ukázka neefektního efektu. Po většinu krátké stopáže filmu jsem měl pocit, že jsem svědkem realizace typicky řídkého scénáře katastrofického filmu, který byl chytře obalen vytříbenými technickými prostředky a naservírován publiku za syrova. To bohužel nic nemění na tom, že pod syrovým obalem je „Monstrum“ propečené, místy až spálené. Vlastně i na technické provedení je nutno hledět v kontextu doby – stačí se podívat, do jaké míry dominuje ruční kamera např. současným americkým seriálům. Z tohoto pohledu podržel producent J. J. Abrams dokonale prst na tepu doby a předložil publiku snímek s povědomým vzhledem a obsahem, který plně vyhovuje současné posedlosti pocitem ohrožení. Bohužel „Monstrum“ není víc než obal a i ten obal hraje pouze na první signální. Tenhle film je pouze obraz a zvuk. Mizerné postavy, afektovaní herci, žádný obsah. Ačkoli se jedná o bezesporu kvalitní žánrovou záležitost, způsob, jakým z filmu prosvítá jeho ledabyle zakrytá konvenčnost, mě zklamal. Navzdory skromným očekáváním... [6/10](27.1.2008)

 • Aluska88
  ****

  Tento film mi přišel docela zajímavý; ne v ději, protože tématika "něco útočí na město" tu byla již mnohokrát. Zajímavý v tom, jak byl natočen, a vůbec jak byl celkově pojat. Dávalo to filmu jistou autentičnost. Takový film jsem, co se pamatuju, ještě nikdy neviděla, a pokud měl být film Monstrum prvním, jsem docela ráda, protože jde o zajímavý a vcelku vydařený kousek. Trochu mi to připomínalo film "The Mist". Jen mně ještě napadá, jak by tento film asi vypadal, kdyby byl natočen "standartním" postupem...(12.8.2008)

 • Radyo
  ****

  "Za zástavbou hustou tak, že by se dala krájet a dost možná ještě dál, je ostrůvek Manhattan. Ve dne je docela obyčejný, ale sotva ho večer přikryje černočerná tma, začnou se tam dít podivuhodné věci. Nejdříve to ve vodě zafuní, pod mostem zaduní, v mrakodrapu lupne, v Soše svobody hrkne a teprve potom se objeví Monstrum." Tak trochu jsem si zaparafrázoval Rákosníčka, no co... :-P Monstrum je thriller hustý a černý jako asfalt, naštěstí "neteče" tak pomalu, ale celkem svižně se dobere od úvodní párty k monstrózní akci, snímané "live" ve stylu Blair Witch (jak už jste si mohli ostatně všichni přečíst v jiných komentech). Nikdo z tvůrců diváka nezdržuje rozjímáním "co to je, proč zrovna v New Yorku"... Úkol je prostý - přepravit kameru a tým okolo ní z bodu A do bodu B za účelem záchrany oslavencovy přítulkyně (ano, čtete dobře) a pak do bodu C za účelem záchrany svých zadků. V cestě jsou ale překážky a je na hrdinech, aby se s nimi náležitě popasovali a přitom nezapomněli vypnout kameru na (maximálně) pár vteřinosekund. A jak to celé dopadlo? Milé děti, tak se na to zkuste kouknout. ;-) Rozhodně to stojí za to!(17.4.2013)

 • Slasher
  ****

  Síla.... Připravte se na celkem intenzivní zážitek, tohle je monster movie točený ruční kamerou, což vás vtáhne do děje že budete koukat. Jasně, že už se tenhle postup není úplně nový, ale já osobně z toho mám stejně dost inovátorský dojem - podle mě ještě nikdo předtím nepoužil ve filmu handcam takhle brutálně. A neděste se, je to fakt dobře natočený, ale současně pořád máte pocit jako by to fakt natáčel ten týpek. Který přitom mimochodem hází celkem dobrý hlášky. Takže tu máme partu lidí na oslavě, řeší se spíš nějaká zmrvená love story, a najednou - BUM! Tohle přijde jako blesk z čistého nebe, prostě ani náznak a pak rovnou letí mrakodrap do sraček. Tohle je asi nejlepší moment z celého filmu. Pak vás dostane celkem bezprostřední a poměrně reálně působící panika, lidé běhají po ulicích, armáda, evakuace, bum sem bum tam, a samozřejmě monstrum. MONSTRUM je jediné s čím se pojí mé výhrady a něco mi prostě nedovolí dát plný počet. Zaprvé mi vadí samotný vzhled té příšery (a jejích malých kámošů co vypadají jak malá verze arachnida ze Starship Troopers), přijde mi prostě moc jako z nějaké počítačové střílečky. Ta příšera je takový mix všeho možného, namísto uceleného vzhledu. A za druhé se o ní prakticky nic nedozvíme (podle mě tohle nemohlo žít na Zemi, takže je to šmejd z kosmu), takže mám po shlédnutí v hlavě nepříjemný otazník a to mě štve. Je sice pravda, že to napomáhá tomu napůl amatérskému dojmu, ale beru to stejně jako mínus. No alespoň mají tvůrci čím naplnit dvojku, která bude podle mě naopak už klasicky natočená a mohla by tak stylově doplnit jedničku. Takže super, a fakt mazejte do kina dokud to jde, protože mám dojem že na DVD už to nebude ono.(27.1.2008)

 • - K filmu byla spuštěna online virtuální kampaň, která měla navnadit diváky na to, že vše se skutečně odehrává. Na oficiálních stránkách se objevovaly např. fotky hlavních hrdinů bez dalšího komentáře. Vše podpořilo také embargo na jakékoliv další informace od tvůrců. (hippyman)

 • - Na špeciálnych efektoch pracovalo Tippett Studio. (Greenpeacak)

 • - Internetoví geekové se dlouho domnívali, že film vychází z hororu H.P. Lovecrafta o zrůdném božstvu Cthulhu, které procitne po milionech let a rozpoutá konec lidské nadvlády nad planetou. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace