poster

Monstrum

 • USA

  Cloverfield

 • Slovensko

  Cloverfield

 • Slovensko

  Cloverfield: Monštrum

Sci-Fi / Thriller / Mysteriózní / Horor

USA, 2008, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boss321
  ****

  Slušný zážitek. Co hlavně oceňuji kromě samotného námětu, je natočení ve stylu "Záhady Blairwitch". Myslím, že pro všechny zúčastněné platí, že tohle je to nejlepší co zatím zplodily. Když vezmu v potaz, že se v dnešní době podařilo natočit za směšných 20 miliónů dolarů takovouhle podívanou, tak musím hledat jen slova chvály. Škoda, že jsem na snímku nebyl v kině, určitě by byl zážitek mnohem více umocněn. I to je jeden z důvodu proč nakonec dávám čtyři hvězdičky, jsou zkrátka filmy, které si doma plně nevychutnáte......(13.4.2008)

 • LIVINGDEAD
  ***

  Mohlo to být skvělé sci-fi, dobré téma, dobrý výběr herců, ale.... já si prostě na tu roztřepenou kameru nemohu zvyknout. Připadám si ochuzen o detailní pohled na nestvůru i DD 5.1 mi při takovém to filmu připadá zbytečné - prostě nebaví mne to! Takové ty mžiky domácí kamerou mi nestačí! Tak jako jsem nebyl spokojen s filmem "REC", tak jsem nebyl spokojen s filmem Cleverfield. Já jen doufám, že se filmaři nezblázní a nechytnou se tohoto filmového stylu ala home video. :-( To bych se z toho asi po...l.(7.4.2008)

 • Shadwell
  *****

  V Monstru nelze vysledovat tradiční filmový vodítka, jelikož je dělaný výhradně přes jednu (handy) kameru a film se musel vypořádat s nemožností střihu. Nejzajímavější je ovšem problematika týkající se postav. Ty jako by vás mezi sebe nechtěly vpustit, jde o metrosexuály, extroverty na hranici sympatičnosti a sexy holky. Slouží hlavně pro pohled. Což byl záměr. Autoři filmu nechtějí, abyste byli jednou z postav filmu, ale abyste se stali další postavou, prostě sami sebou a mohli si příběh prožít na vlastní pěst. Už nemusíte být Cruisem z Války světů či Owenem z Potomků lidí. Tenhle koncept potlačené identifikace je velice důmyslný a ze všeho nejvíce se blíží počítačovým hrám. Anoncuje věk virtuální reality. Navíc nechává tvůrcům volné pole působnosti a je na nich, zda chtějí zakončit děj šťastně, nebo nešťastně. Můžou klidně všechny postavy vybít, protože o ně vůbec nejde, podstatný je „osud" diváka. Monstrum je dokonce natolik výtečné, že by vůbec nemuselo přepínat do dramatu, ale klidně se mohlo dovalit do konce na vlně romantiky a pokračovat v party ze začátku.(19.4.2008)

 • Cervenak
  ****

  Dokonale neoriginálne a držiace sa všetkých schém a klišé podobných filmov, ale úchvatná forma to prebíja a vlastne dáva tej "otrepanosti" zmysel. Hra na "všetky tie veci, ktoré sme už videli v iných filmoch, ale nikdy nie takto" v druhej polovici mierne stráca tempo, ale pocit autentického zážitku je silný až do konca. Opakovane a na TV obrazovke by ma to asi nebavilo, ale premiérovo v kine je to šleha.(3.4.2008)

 • igi B.
  **

  Forma zase jednou přerostla obsah, asi jako ta obludra, zakusující se do Velkého Jablka... Jinak je to ale přes všechny ty famózní triky monstrózní obludnost. Docela mi - přes všechnu akční zábavnost - ta promarněná šance (i svou už dávno neoriginální manýrou) místy doslova pila krev, ale tak respektuju, že i vytrendovaná >alias ztracenci< děcka mají právo na svoji dávku megakůl vypocených povrchních emocí, že... °-/ . . . Dvě hvězdy tedy s nadhledem, víceméně hlavně za ty trikové sekvence a bezhlavou (jo, ten fór s paní Liberty jsem jako jednu z mála scének kvitoval vskutku s povděkem!) oddechovost... - - - - - (Poprvé viděno 7.9.2011 na novácké >monstrovizi< /želbohu s tradičně tristním pražskočudláckým uníkaným telenováckým dabingem, snad si to tedy dám ještě někdy na dvd s původní zvukovou stopou a titulky/, hodnocení 12167., komentář zde jako tisícítřiapadesátý - 8.9.2011)(8.9.2011)

 • - Během prvního víkendu promítání mnoho kin upozorňovalo na fakt, že ruční kamera může způsobit závratě. (HellFire)

 • - Většina scén byla natočena digitální kamerou Panasonic HVX200 (to je ta "pravá" kamera, kterou postava Huda snímá celou událost). Části s vizuálními efekty pak zaznamenávala digitální videokamera Thompson Grass Valley Viper Filmstream. Kamera pro externí scény v New Yorku byla Sony CineAlta F23 HD. (3DD!3)

 • - Po 24. minutě se ve filmu mihne záběr z hororu Them!, po 45. minutě z The Beast from 20,000 Fathoms a po 66. minutě z King Konga. (xjane)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace