Pan Nikdo

• Kanada Mr. Nobody (více)

bouncer

Několik úžasných motivů a nápadů sráží nesourodost filmu. Zase jednou platí, že jednotlivé části filmu jsou skvělé, ale jako celek to nefunguje. Možná kdyby tvůrci lépe utřídili svoje nápady a vytvořili něco s hlubší myšlenkou...takhle se jedná jen o slušný, nadprůměrný film, který zaujme zajímavými pasážemi, ale z celku si mnoho neodnesete. ()

Hwaelos

Rezignací na konečný smysl najdeme smysl. Pro mě neznámý Dormael natočil precizní snímek, jehož formální struktura je inovativní a přesto perfektně odpovídá vrstvě zobrazovaných předmětů. Pan Nikdo je logicky konzistentnější než jeho nedomrlý bráška Butterfly effect, ale zároveň citově chudší než Aronofskyho Fontána. Což je vlastně jediný důvod, proč filmu nedat pět hvězd. ()

MikaelSVK

Celkom zaujímavý "drama - fantasy - romanticko - sci-fi" film rozdelený na viacero životných etáp (životov), ktorý je však zbytočne zdĺhavý. Bolo tam viacero veľmi pekných záberov a scén a takisto aj hudba výborne dotvárala atmosféru, ale od 5 hviezdičiek to má podľa mňa ďaleko... ()

Mulosz odpad!

Ukradene pseudoumeni, pocinaje Metropolisem, pres THX 1138, Nahodu, konce stokrat ohranou narativni strukturou a pointou. Podvod na divaka v podobe nesnesitelneho mnozstvi zadnich projekci, ktere zpusobuji onu "nadhernou vizualni stranku". Hromada, ale opravdu hromada ruznych poucek, klise, frazi a mouder nasich babicek. Odporny hezounek a skarede damy. Pocin, ktery ACFK koupila jen proto, ze Jaco van Dormael navstivil lonskou LFS a za sve 2 (slovy dva) filmy, ktere zatim zvladl, tam dostal cenu za ACFK za dlouhodoby prinos klubovemu filmu (jak absurdni, bez ohledu na to, ze na dane dva filmy se na rozdil od tohoto celkem dalo divat). Premrstena delka, kvuli ktere se vzdy posouvaji zacatky dalsich projekci a ceka se, nez vyjdou po desetiminutovych titulcich posledni, kteri si z nepochopitelneho duvodu potrebovali precist jmena vsech tech plagiatoru. ()

Johny_fork

Působivé. Pan Nikdo ve mě evokoval vzpomínky na Butterfly effect, který mě onehdá rozsekal. Po nějaké době si někdo zase uvědomil moc a sílu filmu, proč dodržovat pravidla, proč se bát svých myšlenek? Dormael mi zprostředkoval strašně silný zážitek, který si určitě ponesu dál a který film tohle dokázal? Síla okamžiku, síla lásky, taková síla, že čas pro člověka ztrácí význam, myslím si, že tohle je nejsilnější myšlenka snímku a rozhodně za to stojí. A ano, buďme rádi, že život je entropie.. tedy doufejme:). Dokonalý soundtrack. ()

Terva

CITÁT - Je mi 34 let.......musím se probudit. Velice povedený začátek filmu a vize Nema Nobodyho je mrazivá. Zajímavě se tu střídají sekvence budoucnosti, minulosti a věku před narozením. Momentky jako je holubí pověra, efekt motýlích křídel nebo andělé zapomnění jsou nádherně promítnuté do reality. CITÁT - Andělé zapomnění na mě zapomněli.......... Film si také zahrává ze základní myšlenkou snad každého člověka na světě - proč já, proč jsem to zrovna já, proč nejsem někdo jiný, proč nejsem nikdo ? Dokonce je tu i devět vesmírných "strun" o tom se moc nemluví. Momentálně žijeme ve třech strunách (Výška, Šířka a Hloubka). Kde je těch ostatních šest ? A dokáže je vůbec naše současné tělo chápat ? Pokud si totiž nevybereme, stále máme co vybírat. CITÁT - Ahoj Nemo.......... Vize, náhoda, osud, budoucnost !!?? Co by se stalo -- - kdyby........ Velice podobný snímek je třeba Osudový dotek, Srdcová sedma nebo The Jacket (Svěrací kazajka). CITÁT - Všechna rozhodnutí byla učiněna.......... Ve filmu je slyšet několik podob písně Mr. Sandman a mimo jiné také Susan Gabriele Kerner (Nena) a jejích 99 balónků. Úplně boží je vysvětlení té kapky z nebe a brazilského propuštěného dělníka, co si vařil vajíčka, protože si Nemo koupil levnější kalhoty. To mě fakt vzalo - síla. CITÁT - Jedna vločka dokáže ohnout list bambusu.......... Začněme od začátku, všechno nějak dopadne, je 9 hodin a 10 minut. CITÁT - Nemo !!......... Velice nádherný snímek, na který se ještě určitě podívám. ()

moviesfan

Páni, tak tohle jsem nečekal! "Mr. Nobody" je naprosto výborný film, který přináší spoustu krásných scén a detailů, otázek, příběhů - ať už se jedná o příběh laděný romanticky, smutně či nepříznivě. Od začátku filmu jsem byl nadšen a fascinován a čekal jsem, kdy se toho všeho přesytím a začnu se nudit. Nestalo se tak, i když tato možná "překombinovanost" může někomu vadit. Film bych vystihl jedním slovem - dokonalost! ()

JohnCZ

Jedním slovem originální. Těžko hodnotit, snad jen, že to místy bylo trošku zdlouhavé. Ale jinak zamotaný snímek, který stojí za to vidět. V popisu mi citelně chybí žánr: psychologický, což tento film je. ()

Radka_86

Originální, experimentální, náročné na přemýšlení a soustředění a právě proto naprosto úžasné !!! Nebudu se chvástat ale já jsem se do děje fakt nezamotala, celou dobu mě to moc bavilo, nadšení se stupňovalo a to nemluvím o tom jaký skvělý výkon podal úžasnej a krásnej Jared Leto. 95% ()

Cubinho

Námět podobný tomu z Osudového doteku, který je ale puberťákům trochu méně přístupnější. Jo, příběh má skutečně hlavu i patu, ale krom hlavy a paty mě nechytnul příliš za srdce. Navíc mi strašně vadil ten starý děda, u kterého jsem měl nutkání scény s ním přetáčet. Až tak mi byl nepříjemný... Celkově - velmi zajímavý film, trochu lepší než Osudový dotek, ale tempo vyprávění mě trošku uspávalo. 6,5/10 ()

Crazer

Slabá odrůda Osudového doteku. Jsem rád, že jsem nešel na tento film na MFF jinak bych si zkazil zážitek. Po půlhodinovém ději jsem byl naprosto zmaten, kde se film vlastně nachází ... to bylo pořád samé: kdyby jsem udělal toto, nemuselo by se stál tohle. ()

corpsy

Vrstevnatý a komplexný príbeh, ale predsa len najjednoduchšie vysvetlenie fyzikálnych a spoločenských zákonov. Možno aj my samotní, zažívame podobne množný, či dokonca nekonečný život. Film, ktorý nám vnukne myšlienku, rozmýšľať nad samou existenciou. ()

PauloZ

Je to velice originálně zpracovaný film, který je nehorázně zamotaný a propletený, takže jsem to až do úplného konce téměř nechápal a chvíli jsem se z té zamotanosti snad i nudil, každopádně jsem vůbec nevěděl co to má k... znamenat! Konec to ale velmi překvapivě vysvětlí a člověk je z toho celkem v pasti. Jared Leto ve 117letech má brilantní masku!! ()

F.man

Brain fuck jako kráva. Ale jen na první pohled. Po dalším zkoumání velice originálně natočený příběh, který svým jednoduchým základem a rozvětvenou strukturou připomíná strom. Základním kamenem, kterým Pan Nikdo klame je značná nelineárnost a rozostření reality, které můžou na divákovy zanechat docela výrazné stopy. Pokud ale budeme hrát onu postmoderně-zběsilou hru s Dormaelem, čeká nás velice zajimavý rollercoaster (z Everyday, který je více méně titulní song Mr. Nobody). Dlouho se mi nestalo, že bych filmu propadnul na plno a střídaly se ve mě emoce přesně jako ve snímku. Každopádně na to, jak je film poskládám si drží neuvěřitelnou spojitost a formu, spojenou většinou hlavním motivem snímku - kruhem. Ten je protkán vlastně úplně vším, včetně samotného zakončení a myšlenky. Určitě je taky důležité se zmínit o Jaredovi Leto, který si vlastně střihnul několik rolí, které však vždy museli vycházet s jednoho člověka a můžu říct, že se s tím popral naprosto bezchybně. Klobouk dolů. Dávám prozatím jen čtyři, protože mi některé momenty přišli spíše jen na efekt, na to ochromit svou formou zmateného jedince... Ale možná je to jen můj pocit a při dalším schlédnutí, které urćitě přijde, půjdu ještě víše. Sometimes people call me Mr. Craft. C-R-A-F-T. Can't Remember A Fucking Thing. ()

DEXTER099

Ze začátku mě film možná i nudil ,ale jak ze sebe postupně dostával hlavní myšlenky respektive myšlenky o času a jeho zákonitostech a toho,že každý výběr každého tvora ,člověka na této zemi je dobré(i když to zní divně) mi dodalo patřičnou chuť dát filmu za mě 80 % čtyři hvězdy. ()

seeker23

Dlouho jsem takto netrpěl, naposledy u Jeunetova Galimatyáše. To byla sice ještě o dost silnější káva, ovšem utrpení se u obou dostavilo z trochu podobných důvodů. Sledovat skoro 2 a půl hodiny něco, co se tváří chytře, komplexně, zamotaně a zároveň romanticky mile, s všudypřítomným reklamním stylizováním a naprostou prázdnotou a absurdností v pozadí hraničí s torturou. Všechny ty odporné věci jsou sice vnitřně motivovány (idiotské vizualizace těch nejvíc cool vědeckých poznatků, od znázornění lacanovského zrcadlového stadia přes butterfly effekt, jdou navrub tomu, že je vypravěčem dítě či postava pracující jako komentátor naučných pořadů), jenže to jim nikterak neubírá na otravnosti a hlavně proč ana to hledět, když celé to nemá žádný jiný význam než čekat na pointu spočívající pouze v otáce, kdo je tady vypravěčem. A že ta je sama o sobě výjimečně pitomá... Nechci se rozepisovat kvůli spoilerům, ale je skutečně zarážející, že skoro 60 letý režisér vymýšlí x let film, který pak vypadá jako dobře (čti: efektně) udělaná postpubertální legrace... Vrchol toho otravně milého typu snímků, předhazujících svou poučenost kde čím, v nichž každý záběr vypadá jak z časopisu a stejně tak jako reklamní design je zcela prázdný... Slovy pocházejícími z The prestige, snímku režiséra, který zrovna nabízí jiný přístup ke komplikovanému vyprávění ve svém geniálním opusu Počátek, mířícími směrem k publiku: "They want to be fooled!" ___pozn. Obzvláště nechutné je, jak snad každý záběr upomíná k nějakému filmu (seznam by byl nekonečný, ale namátkou: Zet a dvě nuly, Requiem za sen, Donnie Darko a desítky dalších), aniž by šlo o zjevnou poctu či citaci, natož parafrázi, nikoli, vypadá to přesně tak, jako když reklamní režiséři kradou nápady originálním filmařům... ()

ledzepfan

No slabota.....První čtvrtina krásná(hravá,soustředěná na lehkké vjemy a detail), do poloviny člověk tuší, že se to ještě zašmodrchá-ve třičtvrtině se to už tváří(ale fakt jen tváří)tak zašmodrchaně, že si člověk říká, že to celé prostě MUSÍ nést nějákou kulervoucí myšlenku..A právě v téhle fázi-kdy to balancuje mezi zdlouhavou otravností a zvědavým čekáním na tu "životměnící myšlenku"-nám filmaři polopatě a doslovně odhalí stěžejní konstrukci, tak slabounkou, jednoduchou a zbytečnou-až člověk prostě musí rozhodit rukama a zoufale to ohodnotit slovy ,,Pche----dvě hodiny života v hajzlu." ........................Asi začínám tyhle pseudofilosofující filmy-co se tváří strašně chytře-docela nenávidět....PS:Jared Leto byl fakt slabý(ostatně jako většinou) ()

keddy79

Originalita? Jsou tady myšlenky, jež jsou spojené s filmy Lola běží o život, Butterfly effect a Věčný svit neposkvrněné mysli, ale Jaco van Dormael vzal jen ty nejlepší myšlenky a spojil je neuvěřitelným způsobem. Dechberoucí! Nebo snad očiberoucí? Film jsem musela shlédnout hned dvakrát za sebou, jinak bych nemohla spát (ne, že by 2. shlédnutí nějak pomohlo :D). Kam se hrabe Fontána! Fontána, protože ve výsledku se Mr. Nobody dá srovnávat jen s ní. Fontána si na filozoficko-umělecký sci-fi film jen hraje , ale Mr. Nobody jím skutečně je. Při scéně, kdy někdo umírá jsem se ještě nikdy tak blaženě neusmívala, ale morbidní blázen skutečně nejsem :-) ()

Cimr

Pan Nikdo nám ukázal, zač je toho postmoderna. Před námi se odvíjí mix všeho možného, scény, které nemají úplně smysl, není jasné, jestli jsou to vzpomínky, lži, paralelní reality, jestli je to skutečnost nebo sen nebo co vlastně. Ale nutno napsat, že jsou to scény působivé a zajímavě natočené (zběsilé pohyby kamerou, instruktážní videa a podobně). Ale jedna věc mi na tom všem vadí, a to to, že občas je to až MOC. Nevím přesně co.. Moc překombinované, složité, nepochopitelné? Prostě moc. Jako by ani tvůrci nevěděli, co vlastně chtějí říct. Jinak ale paráda. ()

baribal

já jsem trochu zklamán, čekal jsem víc... problém vidím v tom, že příběhy jsou si celkem podobné, ne snad dějem, ale svojí strukturou. Vizuálně filmu nemám co vytknout, zvolené písničky také dobré, akorát jsem se nedokázal vcítit do postav jareda. Tohle je jeho nejlepší film, který stojí pouze na něm, bohužel jeho oči a herecké umění na víc než na 4* u mě nestačily. ()