Pan Nikdo

• Kanada Mr. Nobody (více)

Okara

Velice rozporuplný snímek, o kterém nevím, co si myslet. Je to drama, sci-fi, romantický, surrealistický nebo snad místy dokument? Co se týče nápadu a hlavního aktéra jsem byl potěšen, ale ohledně volby dějového upřednostnění milostných vztahů a zpracování, kromě příjemných rekapitulujících momentů a s jejich vybavováním a s až příliš přepracovaným scénářem, ve kterém se napoprvý ztratí každý, už ne. Po scéně „architekt“ jsem si dokonce myslel, že se bude jednat o remake Matrixu a místy jsem si myslel, že se spíše dívám na seriál Touch. Pravděpodobně zásadně přehodnotím názor po dalším zhlédnutí, ale nevím, jestli se mi do něj po aktuální zmatenosti bude vůbec chtít. Nemůžete neexistovat... 60% ()

Ant

Tu pseudo-filozofii, která je divákům celou dobu podstrkována, jsem celkem úspěšně ignorovala a neměla jsem s ní větší problém. Co mi ale vadilo, bylo neustálé michání osudů. Sice má v tom filmu své velké místo, nicméně co je moc, to je moc. První hodina má "drajv", působí vcelku konzistentně a romantické scény mají nápad a jsou natočeny s citem. Druhá půlka je ale chaos jako svině a film začne nemile připomínat Kellyho Southland Tales. Nabízel se zajímavý a velmi dobrý filmý, ale nakonec z toho nějak zbylo jen překomplikované nic. ()

pm odpad!

Odpudivá blamáž, navrch nehorázně dlouhá. Jako celek možná fungující, ale stále jen nechutná vykrádačka mnoha jiných filmů. ()

Slartibarkfast

Silně mi to připomnělo příběh Donnieho Darka nebo Osudový dotek, jen to bylo mnohem komplikovanější, ne však lepší. Několik dějových linií, které jsou divákovi postupně předhazovány se pak ještě dělí na drobnější úseky. Pěkný příběh s dobrou myšlenkou (ne však originální) a docela zajímavě podaný. Navíc herci v hlavních rolích odvedli výbornou práci a není jim co vytýkat. Celé je to zkrátka o lidských možnostech, výběru, rozhodnutích a závěr filmu byl naprosto úchvatný.. a asi zachránil tu 4. hvězdičku. Když si člověk po zhlédnutí takového skvostu v srdci uchová specifický pocit a je najednou zas o krok dál, splnil film svůj účel. U mne tomu tak rozhodně bylo a jsem rád, že jsem se s tímhle dílem neminul, i když je to slepenec z mnoha jiných filmů (ale to byl v podstatě Avatar taky). Doporučuji jedincům s časoprostorovou úchylkou a cestovatelům v čase.. 75% ()

nascendi

Prečítal som si obsah a pustil prehrávanie. Najprv som sa snažil pochopiť, čo tým chce "básnik" povedať, potom som tú snahu opustil, pretože som nič nenašiel. Hľadal som nejaké klady, ktoré by ma obmäkčili v hodnotení, ktoré sa mi črtalo. Nenašiel som. Filmy žánru sci-fi to majú u mňa ťažké, ale tento nie. Nedokážem ho považovať za film žánru sci-fi. Je to paškvil, zlátanina, ktorá nemala byť nakrútená. Ak jedna definícia charakterizuje gýč ako dielo, ktoré predstiera. že je iným a lepším, ako to čím je, tak potom je Pán Nikto excelentným gýčom, ktorý ponúka zamýšľať sa a pritom neponúka nič, čo by za zamyslenie stálo. ()

Němi

Mozaika "co by, kdyby" -- důsledná ve vyčerpání možností, vizuálně opojná, ale zajímavá jen formou, v jádru prázdná a primitivní, s nešťastným výběrem hl.herce a -především- chladná jak rampouch. Všeho moc škodí a absence obsahu se neschová za střihové umění. ()

nash.

Co by se stalo, kdybych se nerozhodl tak, ale jinak? Jak by vypadal můj život? Každý den je plný takových rozhodnutí, každý den vede nekonečnou řadou křižovatek a cest, kde není možno se otočit, vrátit a zvolit na křižovatce jiný směr. Navíc jsou tu další lidé, jejichž rozhodnutí ovlivňují mou cestu. A přece všechny tyto cesty vedou k jedinému cíli. A o tom to je. O tom je možná život i a o tom je tento film. A je to nádhera! Čtyři velmi silné příběhy v jednom, vyprávěné ve výborně střižené zkratce, dokonale propojené, košatější s každým dalším rozhodnutím, každým dalším zvratem. To vše vybaveno výbornou hudbou, která působí jako pocitové turbo, tunou vizuálních nápadů, scénámi, které jsou nádherné samy o sobě, i záběry, které jsou nádherné samy o sobě. I když to občas Dormael přežene a ohrozí syndromem kočičkovskopejskovskému dortu, sem tam se mu do toho vloudí prvky samoúčelné a zbytečně rušivé (například celá vizualizace marsovské povídky) a závěr poněkud drhne, zbytek filmu to uspokojive zahladí. Přes spletitost, skoky mezi dějovými rovinami i skoky v čase tam a zpět, se v příběhu lze s trochou pozornosti dobře orientovat a jít po stopě. Přes několik výhrad a momentů, které mi nesedly, a také navzdory (jako u Levných knih často) titulkům s řadou překladatelských chyb, je pro mě ten zbytek jako fascinující sen, působivý, dokonale vybroušený filmový diamant na který je, přes mírně depresivní podtóny, radost pohledět. ()

WANDRWALL

Ingrid se film moc líbit. Povypravovala mi ho lépe, než jaký asi je. Ušetřila mi čas i peníze. Děkuji, INGRID, i výrobci filmu. ()

Slarque

Netradiční filmový zážitek, který experimentuje s vyprávěním tak, že nevíme, co jsou vzpomínky, co představy, a jestli to vůbec může dávat nějaký smysl. Provádět něco takového na ploše dvou a půl hodiny už není zážitek pro každého diváka. Film samotný v závěru sice možný klíč nabízí, ale zrovna ten je hodně nesmyslný. Málokdy dostane tvůrce na psychologicko-filozofický film tolik peněz na triky (které tam často ani nemusely být). ()

Happens

Už jsem si myslel, že bude trvat tak věčnost a půl zimy k tomu, abych vyměnil film v TOP. Ale tento tam jasně jde. Je to správné rozhodnutí? Je to natolik působivý film? Nejsou ta pravá rozhodnutí, všechna jsou to pravá. Už se těším, až jednoho dne budou tyto písmenka mizet z mého monitoru a já se budu usmívat, až mi začne hrát před chvilkou Mr. Nobody. Zmatený komentář? Neřekl bych. ()

Bachy

A zase velmi rozporuplné pocity. Neměl jsem jediný problém s rozuzlením příběhu a alespoň pro mě do sebe vše parádně zapadlo. Ovšem ty hrátky s kýčem mi především v první polovině lezly pekelně na nervy a já se snažil popohnat telekineticky ukazatel času. Nemyslím si, že si Pan Nikdo hraje s velkým filosofickým tématem. Podle mě jen rozvíjí zajímavý nápad, ovšem jde mu to jen tak napůl. Zatím zůstanu na slabším hodnocení a třeba se dostaví nějaký další pocit ex post. ()

iamek

Neuvěřitelný snímek. Ruku na srdce přemýšlel někdo z vás, že život může změnit každá maličkost kterou si ani neuvědomíte ? Celý snímek vypada zatraceně složitě, ale nakonec je vše tak jednoduché a prosté. Když si někdy budu vařit vajíčka tak si hned vzpomenu na Mr. Nobody a třeba někomu díky tomu zkazím život. Fantastický pohled na život trošku jinak než je tomu u většiny snímku. ()

SeBig odpad!

UPOZORNUJI ZE TENTO KOMENTAR JE SKORO JEDEN VELKY SPOILER! No to si snad ze mě musí někdo dělat srandu větší nesmysl jsem snad nikdy v životě neviděl. Uplně mě uráží to že tento film má tak vysoké hodnocení nechápu jak tento film mohl nikdo pochopit. Než jsem si ten film pustil řikal jsem si že to bude něco mezi třimi až čtyřmi hvězdami ale zdá se že moje výpočti byli mylné...první dojem vždycky klame ale problém u tohodle film byl že první dojem byl naprosto pravdivý. Vubec jsem nepochopil co to ten dědek v pyžamu vyprávěl nejdřív je v minulosti pak je v budoucnosti pak je v součastnosti pak letí na mars či co a pak je v nějaký dimenzi doktora kde maj všichni stejný svetri nechápu jak když byl mladej jak se mohl koukat na svoji budoucí přítelkyni, nechápu jak když umřel jaktože v dalším sestřihu zase žil, nechápu jak mohl žít tři nebo čtyři životy najednou a takhle bych pokračoval asi až do rána protože bych napsal tolikrát slovo nechápu až by to ani nebylo pomalu možné. Asi uprostřed filmu mě to trošku začlo bavit vypadalo to zajímavě jak spolu jakoby bratr a sestra chodily bylo to opravdu zajimave docela dobrý děj když Anna odjíždí bylo to hodně smutný to jsem trošku chápal ale v zápětí to všechno spadlo celá ta opona který ten film mohla zachránit spadla přicpala se tam uřvaná Sarah Poley která má/nemá děti s Jaredem vubec jjsem nechapal a navic nejdřív umřela pak ho opustila režisér se asi nemohl rozhodnout či čo. Tento film mi přijde velmi namyšlený a přehodnocený je to ta největší ubohost ze všech ubohostí co jsem kdy viděl. Režisér by zasloužil pár facek a studenou sprchu protože tato skouřená ubohost byla nám s kamarádem akorát tak pro smích. O konci ani nemluvě..co to jako mělo bejt že se to začalo přehrávat celý znova uplná kokotina. Nemo vtom filmu celkem umřel dvacet krát. Ani se nedivim že ten film má dvě a pul hodiny když ztoho dvě hodiny se furt příběh opakoval dokola furt ty samý nesmyslný scénky. Když jsem viděl jak vrtulníci nesou nebo vezou nebo nosej nebo jak se tomu říka moře v kostce nebo co to bylo chtělo se mi doslova zvracet. A řeknu vám smál jsem se u scény kdy rolovali beton jako koberec to jsem nemohl popadnout dech smíchy. A ted jak koukám na obrázek toho stupidního namyšlenýho s prominutím tzv. FILMU říkam si proč v žánru není napsaná komedie možná za prolití slz který nepadli z toho jak ten film má být dramatickej (jen si na drama hraje) ale padali z toho duvodu že jsem né brečel smutkem ale brečel jsem smíchy a říkal jsem si pro sebe "NO CO TO JE???"..no abych tento komentář zkrátil jednou větou tak na závěr napíšu: KONEC SPOILERU: Větši zhovadilost, stupiditu a namyšlenost jsem dlouho neviděl. Jak kámoš pravil to je lepší ESMERALDA! ()

dopitak

Možná symbolicky, můj 2000. film ve filmotéce. Moc zajímavě natočený film, obdivuhudně vynalézavou formou. Všechny ty přesmyčky časově a hlavně pak ty partnerské ale po čase začnou trochu nudit. Výtečný soundtrack. Připomínka Mementa je docela na místě, i když mně Mr. Nobody určitými prvky připomněl spíše Minority report. ()

Chrustyn

Málokdo má to štěstí, že svého životního partnera najde napoprvé a tento snímek si hraje s myšlenkou tří životů, jednoho muže se třemi různými "osudovými" ženami. Film mi svou stavbou velice připomínal "Osudový dotek", jen s tou změnou, že thrillerová atmosféra byla vyměněna za romantickou. Příběh není vyprávěn zrovna nejjednodušší formou a skáče z "života do života" bez varování a vysvětlování a převážně začátek dá divákovi zabrat v orientaci. Když se však divák správně naladí a bude pozorný, čeká ho nevšední zážitek plný krásných obrazů a scén, kterými nás provází skvělý Jared Leto, který celý film táhne s naprostým přehledem. Neobvyklý a nebývale poutavý film. ()

bassator

45th KVIFF 2010 - FOCUS ON BELGIAN FILM - Zaostřeno na belgickou kinematografii + 36. LFŠ UH 2010 - AČFK UVÁDÍ - Výhled (Mr. Nobody / MR. NOBODY / Pan Nikdo) - Čekal jsem strašně, strašně moc a o to větší zklamání to bylo... Ale věřím, že na podruhé se dostaví to očekávané, že více pochopím o co tu šlo a začne se mi to i líbit... - 18. 6. 2010 - 65% ()

Arsenal83

Skutočne experimentálna záležitosť, ktorú ale nejde neporovnať s Donnie Darkom. Tým sa nádych experimentu dosť stráca, keďže sme tu už niečo podbné mali. Vyzdvihnúť treba výkon Jareda Leta, ktorý ako vždy nesklamal. Tento človek je skutočne obdivuhodným zjavom, úspešný hudobník aj herec v jednej osobe. Film celkovo zaujal, no keďže nevidím v ňom až takú originalitu, hodnotím priemerne. ()