Pan Nikdo

• Kanada Mr. Nobody (více)

Jirka_Šč

Na to, jak to bylo ambiciózní, je to dost slátanina. Líbila se mi sourozenecká linie, ale to je všechno. Možná jsem hloupý a nepochopil rafinovaný záměr, pokud ale hloupý nejsem, pak se úmysl trochu nevydařil. Na druhou stranu nehodnotím méně, než 3* - nebylo to zlé. ()

lola3121

Diváci tohoto filmu se dělí na dvě kategorie. Jedni ho odsoudí jako banální klišé, případně úplnou krávovinu a odpad, zatímco druzí jsou nadšeni. Rovnou přiznávám, že patřím do druhé skupiny. Začalo to nádhernou hudbou hned při úvodních titulkách a pak už mě dostal pohled do modrých očí Jareda Leto, kterému bych věřila úplně všechno. Navíc když jde o mé oblíbené téma skoků v čase a prostoru, tentokrát navíc paralelních. Jo a nejvíc se mi líbil coby bezďák na lavičce, škoda že v reálu takových moc nepotkávám... ()

heyda

Technické kvality tu netřeba vyzdvihovat, to i laik pozná, že si s tím dali tvůrci práci. Avšak děj filmu už je trochu větší oříšek. Ta sci-fi část z budoucnosti mi docela vadila, na konci se ukázalo vlastně, že tam byla jen proto, aby nás zmátla, protože jádro celého příběhu spočívalo v rozhodnutí toho děcka. Kdyby to bylo natočeno více jako mysteriózní psychologický film, než-li sci-fi fantasmagorický, asi bych hodnotil maximem hvězdiček. V tomhle případě je z mého pohledu fér hodnocení: 65%. ()

mat.ilda

Co se stane, když si koupím džíny ve slevě? Bude to mít obrovský vliv na celý můj další život. Kvůli mojí šetrnosti přijde o práci v šicí dílně jeden z mnoha Brazilců - kdyby se nestal nezaměstnaným, nedřepěl by v kuchyni a nevařil si vejce natvrdo, z rendlíku by nestoupala pára přes odsávač vzhůru do atmosféry, aby se za dva roky, na druhé straně světa, nesnesla zpět dolů v podobě dešťové kapky, která mně rozpije inkoust na životně důležitém útržku papíru s telefonním číslem mojí největší lásky, kterou už dost možná nikdy neuvidím. No jak říkáte, pane van Dormael ... Mám slabost pro "co kdyby" ponoukající k přemýšlení, cením si krásných záběrů a ráda znovu vidím Jareda Leta, proto se i mé hodnocení motá někde na půl cesty mezi oslavou geniality a tuhým odpadem. Určitě se podívám ještě jednou, abych se přesvědčila o síle magického "co kdyby", například - kdybych se tak urputně nesnažila všemu porozumět, mohla bych si plněji užívat to hezké, co film nabízí a ani závěrečná ťafka by tolik nebolela. Jenže, to kdyby... ()

mcb

Neuvěřitelný internetový hype a tak obyčejný film. Hraje si na ultimátní filozofické dílo a přitom vyústí v banální báchorku, která by se dala odvyprávět během jednoho kraťasu. Pan Nikdo nesdělí žádné moudra, která by přesahovala rámec filmu, jen si kutí své jednoduché nic na svém barevném vypulírovaném pískovišti. Téměř neznámému Jacovi van Dormaelovi se nemůže upřít vytříbená audiovizuální stylizace a práce s vyprávěním, při němž se divák nestihne za ty dvě a čtvrt hodiny nudit. Stopáž ubíhá proklatě rychle, krásné záběry jako z reklamy se střídají s ještě krásnějšími a vy si pořád myslíte, že přijde něco nečekaného a zůstanete v šoku až do závěrečné zatmívačky. Omyl - všechna rozpracovaná veliká témata se na konci scvrknou do malinké bubliny, na kterou si další den ani nevzpomenete. Pan Nikdo se snaží tvářit jako komplexní dílo, ale tím se nestane jen tím, že bude nahazovat různá témata, o kterých jen učebnicově pronese pár slov. Je to vlastně takový hezký příklad filmu do prvouky na první stupeň základní školy. Je tam hodně obrázků a text říká jen základní poučky. Laicky řečeno: Jestli se rádi prodíráte barevnými encyklopediemi a přeskakujete text, je tohle film pro vás. Jinak si tuhle černobílou omalovánku musíte vybarvit sami. 7/10 ()

jojinecko

Geniálny strih (!), kreatívna explózia, vizuálna podmanivosť- bez debaty. Myšlienkový rámec, ktorý tu už bol a bol spracovaný aj oveľa efektívnejšie a hlbšie. Pastva pre oči a za tým trochu prekombinované prázdno...Menej je niekedy viac... ()

Flego

Z času na čas sa objaví pán Niekto a natočí výnimočný film. Symbióza nápadov, vizuálneho i zvukového zobrazenia ( skvelá hudba ) a hereckých výkonov. ()

sharky

Po vizualni strance dokonaly dilo, po strance obsahu hodne zvlastni az divny (chvilema to bylo na dve hvezdicky, konec hodne zachranuje) a jako film trosku zbytecne dlouhy (tretina by sla vystrihnout). Celkove bych to ovsem nazval zajimavy... (neda vam ten komentar moc smysl? Tak to vystihuje ten filmy naprosto perfektne;) ()

honajz

Tak nějak jsem v rozpacích. Některé myšlenky jsou velice zajímavé, hodně jich je známých, ale není od věci si je zopakovat, úvod a konec filmu mají docela šmrnc a vtip, ale celá ta hodinu a půl trvající prostřední část je hodně nudná a nicneříkající - je to hodně zdlouhavé, a zbytečně. Navíc ty přiznané i nepřiznané inspirace (Butterfly Effect, Donnie Darko, Sliding Doors apod.) mne brzy leda tak štvaly. ()

Roman.Ticka

Překombinovaný děj v podstatě o podstatě existence života ve vesmíru. Víc než spletitá změť neurčitých nejasných (ne)existujících příběhů o lásce, mě zajímaly sekvence o vědě a vědění jako co je realita a fikce, výběr druhů, dosud neobjevená dimenze jiného prostoru nebo zpětného chodu času, kterých bylo ovšem pomálu. Poslední jmenovaný "problém" byl tím klíčovým, totiž jak vtlouct tupému člověku do hlavy, že je nutné dělat vše v posloupnosti života naplno a pokud možno správně, protože NIC pak už nejde vrátit, změnit, reparovat. Já jsem dost na vážkách v tomto ohledu už jen proto, že jsem víc fatalista než reparista a věřím, že KAŽDÝ jeden je na tomto světě z určitého daného důvodu, nic se neděje jen tak, natož beze smyslu. ()

Ivoshek

Dost mě nalákalo vysoké místní hodnocení, ale byl jsem z toho tak zklamaný a znuděný, že jsem to po půlhodině vypnul a už jsem nenašel sílu nebo chuť si to pustit znovu. Třeba to někdy přehodnotím, ale momentálně je můj pocit z toho filmu strašlivá nuda. ()

HellFire

Překrásný a neskutečně vyšperkovaný film s dosud řádně nevyždímanou tématikou. Zároveň jeden z těch málo filmů, kterému jsem uvěřil zamilovanost ústřední dvojice a který je třeba, pro plné pochopení, zhlédnou minimálně dvakrát. ()

hansel97

Zamotaný scénář se snahou filozovovat spolu se scifi sekvencemi a skoky, ve kterých se divák nemůže udržet. Má to světlé momenty, ale je to utahané a ani Leto moc nebaví. ()