Perníkový táta - Série 4

(série)
USA, 2011, 10 h 12 min (Minutáž: 45–51 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Bryan Cranston, Anna Gunn, Aaron Paul, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Giancarlo Esposito, Jonathan Banks, Ray Campbell, Emily Rios (více)

Epizody(13)

Držitel ceny Emmy Bryan Cranston se vrací jako Walter White, učitel chemie, ze kterého se stal výrobce perníku. Tentokrát musí přelstít drogového bosse Guse Fringa. (Netflix)

BROKEN_

Zase je to o level lepší než předchozí série. Paráda! Scénář, ach jak já miluju práci na scénáři u tohohle seriálu. Má to zvraty, úžasně vygradované scény, herecké výkony, které nemají konkurenci, a celé to provedení je bezchybné. Breaking bad is best show ever! Od 5 série očekávám ještě víc, pojď mi! " I won". ()

Lachtaan

Gustavo Fring s tváří pro mě již dobře známého Giancarla Espostia se dokázal transformovat v tak ďábelskou postavu, že jsem čekal každým dílem, do jakého ohrožení může ještě naše hrdiny vůbec dostat. Postupně se odhalující spojitost se všemi předcházejícími událostmi a problémy s drogovým byznysem je největší devizou celé čtvrté série. Finální epizoda pro mě strká do kapsy i tu, která na mě v době sledování této teprve čekala. [viděno na Netflixu] ()

Jaro.Krafcik

Veľmi nadhodnotený seriál, ani štvrtá séria sa nerozbehla a nemal som z nej taký dobrý pocit ako napríklad z tej prvej. Neviem či to len mňa nebaví ale uvidíme. Ešte dám poslednú sériu ktorá snáď prekvapí. Zatiaľ slušný priemer s pomerne dobrým obsadením. Záverečný zvrat vydarený. 3* ()

herr_carter

Celkovou překombinovanost a roztěkaný dojem z první části série byl rozmetán do malých kousíčků potom, co si manažer kuřecího občerstvení a největší distributor pervitinu v Americe elegantně poradil s mexickým drogovým kartelem - neskutečné,jak se tvůrcům stále daří držet laťku na 100 %......................moje hodnocení = 10 z 10. ()

klukluka

Jak se mi zdála být třetí série naprosto dokonalou, čtvrtá mi připravila nemalý zklamání. Bylo to statický- žádný nový figury, zbytečně ukecaný a roztahaný a hlavně se tomu už nedalo věřit- švárovi Hankovi patrně neporanili páteř, ale mozek, když si na základě všech těch indicií nedal dohromady, co se to u těch Whiteů děje... Blbku udělali scénáristé i ze Skyller: Pět dílů ji nechají omýlat dokolečka dokola slovo myčka, coby spásu a čistírnu pro rodinný špinavý prachy, a teprve když tu myčku konečně skutečně získá, začne se pídit po tom, kolik v ní Walter potřebuje vyprat prachů... Ach jo, je to škoda, nemuselo se to posrat tak rychle. ()

Vajonek

Čtvrtá série obsahovala spoustu až geniálních momentů, zároveň ale, zejména v posledních dílech, i hodně chvil, kdy si už člověk říkal, že tu něco nesedí, to či ono je už hodně překombinované, nedomyšlené, nesmyslné. Na to jsme v předchozích řadách, kde bylo vše naopak dotažené do puntíku, nějak nebyli zvyklí. Nebo si případných nedomyšleností člověk pohlcen jinými věcmi jen nevšímal..?  Závěrečné epizody čtverky byly tak zběsilé, že si je budu muset snad pustit někdy znovu, abych to vše pobrala/znovu se nad tím zamyslela. Ty konvalinky ale asi nelze chápat více způsoby, že? Byla bych možná raději, kdyby jo, váhy se tu totiž zase evidentně vychylují na můj vkus až příliš k té temné straně. Což mi možná tak úplně nesedí k tomu, co jsme v průběhu čtvrté série sledovali, zažili. Neměl by se na to ten člověk prostě vykašlat, nepokoušet dál "štěstí"..? Čtvrtou sérií by to klidně mohlo skončit a každý bychom se mohli domýšlet, jak se milý Walt dál rozhodl. Každý dle libosti. Máme tu ale pětku a já se na ni na jednu stranu těším, protože si mě už Perníkový táta prostě získal a chci ho sledovat dál. Na druhou se trochu bojím, aby to nenabralo nějaký úplně jiný směr a neztratilo pozitiva, která dosud (zejména ve třetí sérii a některých momentech čtvrté) mělo. Uvidíme. Čtvrté řadě dávám s oběma zavřenýma očima plný počet, (přesto, že je z mého pohledu poněkud nevyvážená, pořád ji hodnotím lépe než první dvě řady, kterým jsem dala čtyři hvězdy). ()

Renfield

Série, která zaručeně postaví na nohy i Hanka! Hned od úvodní epizody, která je tím nejlepším startem ze všech sérií a krabicový nůž po ní už nikdy nebude obyčejným krabicovým nožem, pokračuje neuvěřitelná práce s postavami, zde konkrétně s tím, do nějž není nikdy vidět, Gusem Fringem. Ten, v pro další vývoj série zásadním momentu poodhalí něco ze své osobnosti a s Waltem svede dlouhý souboj pohledů, ne nepodobný tomu ze závěru taktéž výborné dvanáctky. Právě díky přiblížení Guse a jeho vztahu s Hectorem, je tu podstatně více Mexika, což sérii jen prospívá. Výborný je pohled do minulosti, ale především naprostá likvidace kartelu a následná návštěva Hectora v domově důchodců, ještě ne ta poslední. Hank je blízko Guse, v čemž mu (ne)pomáhá Walt, fantasticky to hrající na všechny strany, i když hodného táty už je téměř nemožné věřit. Jesse si prochází zásadní změnou a stává se prakticky nejkladnější postavou, zásadní jak pro Walta, tak i Guse. Jenže druhému jmenovanému to Hector ve famózním finále odzvoní a ten první, k tomu snad už při pohledu na zahrádku ani není co říct. 90% ()

Oralfabet

REWATCH 2022: Čtvrtá série navazuje přesně tam, kde třetí skončila, a začíná extrémně silnou epizodou Boxcutter. Pak se na překvapivě dlouhou dobu dost zvolní, atmosféra je sice pořád dost napjatá, ale zase až tak moc se toho neděje (i když sledovat následky Jesseho PTSD je dost fascinující). No a pak přijde těch posledních cca 6 epizod, co člověka totálně rozsekaj, a ke konci to napětí vyženou do absolutně nevídaných výšin. Konec epizody Crawlspace je možná nejlepší scénou celého seriálu. Tohle už prostě může překonat jenom pátá série. ()

Furmi

Štvrtá séria sa mi miestami páčila možno menej ako tretia. Bola pomerne rozťahaná, skoro každý diel bol z trištvrtiny nuda a štvrtiny podstatné veci. Ale seriál je vážne napeckovaný a chápem prečo bol v dobe jeho vzniku tak honosne ospevovaný. V niektorých dieloch ide o skutočné scénaristické majstrovstvo a Bryan Cranston spolu s Aaronom Paulom sú neskutočná dvojica, veľmi dobre vymyslených a napisaných charakterov, herecky zvládnutých na jedničku. ()

Lukin413

Prozatimní vrchol seriálu, střet dvou geniálních maniaků, Walta a Guse, kteří jsou pro své zájmy schopni všeho, v tomto soukolí chycený Jesse, který se stává v podstatě jedinou sympatickou postavou. ()

Ozzy2

Ta kráva Skyler měla v této sérii zhebnout.za prvé toho moc ví a za druhé...nechce šukat s manželem, nechce ho ani doma, ale ukrást mu všechny prachy a dát je svému milenci, to jí nevadí.Já osobně bych jí prostřelil hlavu ()

Hpatrik

Přijde mi to jako promarněná příležitost, když máte příběh s tak velkým potenciálem, a nedokážete přijít s jakýmkoliv nápaditým zvratem, který by dokázal příběh někam posunout. Tady se ale celou sérii jen řeší kdo oddělá koho dřív, a nezachrání to ani docela slušné finále, které ale přijde jen a pouze s tím nejelementárnějším vyvrcholením, jaké z toho šlo vytřískat. Hodně ale naštěstí zachraňují fantastičtí herci, znovu s neomylným Cranstonem. Lepší tři. ()

Likan7

Čtyřka je stále skvělá, ale už mi pocitově přijde o chlup horší jako trojka. Jakoby se tady už trochu přešlapovalo na místě. Uvidíme jak Breaking Bad dojede do cíle, pokud si udrží současnou formu, bude to fantastický výsledek. Ale vzhledem k zabití asi nejzajímavější a nejlepší postavy doufám, že si mě seriál pětkou zase zaháčkuje. ()

MickeyWolf

Čtvrtá série ani náhodou nezpomaluje a spíše předhání předešlí dojem ze třetí, který jsem měl. Vše je tu stejně dobré: herci, děj, scénář atd. K tomu všemu se ale ještě přidal neskutečně vyhrocený příběh, kde jde vidět jak se každým dílem posouvá o úroveň výš a výš... ()

0verseer

Walt is not in danger. Walt is the danger! A guy opens his door and gets shot and you think that of Walt? No. Walt is the one who knocks! A pokiaľ ste doposiaľ mali pochybnosti, že Walt (ne)predstavuje pre ostatných nebezpečenstvo, odporúčam vzhliadnuť túto brilantnú sériu. ()

iz67

Na tomhle seriálu mě medí , jak žádná dějová odbočka vlastně není odbočkou a už vůbec samoúčelná, všechno do sebe krásně zapadá a působí jako celek. Sice nesouhlasím s tím, že tahle série je lepší než začátek, úžas ze začátku seriálu se už znovu nedá navodit, ale stále je to skvělé řemeslo. A 2.půlka se opravdu rozjela a i legrace bylo dost. ()