Epizody(7)

Bagdád, Irák 2003. Mise: nejasná. Nepřítel: nezjištěný. Délka mise: neznámá. Členové 1. rozvědky námořnictva nemohli předpokládat, co se v průběhu oněch prvních čtyřiceti dnů války v Iráku stane. Na každém kroku se potýkali s nedostatečnými zásobami, frustrací z nekompetentního velení a pochybnostmi o smyslu celé mise. Otevřený, zasvěcený pohled na výsledek moderní americké války byl natočen podle bestselleru Evana Wrighta v produkci Davida Simona a Eda Burnse, kteří se podíleli i na vzniku kriticky oceňovaného seriálu HBO The Wire. Generation Kill je nyní podobně úspěšnou sedmidílnou minisérii z dílny HBO Films. (Magic Box)

Recenze uživatele tom88 k tomuto seriálu (1)

Generation Kill (2008)

Vysoko kvalitný vojnový sedem dielny seriál z blízkeho východu. Putovanie Irakom až do Bagdádu bol skvelý zážitok na zopár večerov. Akcie je povedal by som, že skôr pomenej ale rozhodne je zvládnutá na výbornú. Digitálne efekty sú využité s rozumom a mierou. Natáčacie prostredie skvelé, réžia sa celkovo vyznamenáva. Dialógy sú na tom horšie, nie že by priam vadili , ale niekedy sa vojačikovia hrali na príliš veľkých drsňákov. Ich reči boli miestami neznesitelné, hlavne jeden vojak z jednotky to už naozaj preháňal. Nemám rád takých kecálkov. Ale keď prižmúrim oko nad zopár negatív, tak určite to je skvelá záležitosť, ktorú môžem len doporučiť. 84% ()