• Mrkvič

Tohle už asi nezvládnu dokoukat. Možná je to mega moc autentický, ale to už jsem se tam spíš mohl jet podívat a užít si trochu sluníčka. Jak si vojáci povídaj, jak se zabavěj, když se nuděj atd. Po týdnu si nevybavím jedinou postavu, tak proč mě potom má zajímat, co řeší s kámošema. Vlastně snad jen teplej voják trochu vybočuje z řady, ale jinak je to jak má být, držet hubu a krok. Proč o tom ale pak s takovým mikropohledem točit nějakej seriál? Po několika měsících jsem dal další díl a se stejným efektem. Už se bojovalo a je sice hezké, že se dozvíme, jak to chodí, jaké rozkazy velitelé vydávají, ale pořád je to příšerná nuda, a bylo by lepší si asi jen přečíst knížku, nebo pár zpráv v novinách.(14.9.2010)

Tenhle seriál si zaslouží pěti hvězdičkové hodnocení. Natočený je opravdu skvělě, a ve filmu vládne perfektní atmosféra, kdy se divák naprosto vžije s herci. Vše působí velice reálně, a skvělá hudba tomu taky dodává patřičný efekt. Za mě, zkrátka i když nejsem bůhvi jaký fanoušek tohodle žánru, dávám plný počet.(1.12.2009)

Perfektní válečný seriál z prostředí irácké války, kterou rozpoutala Bushova diktatura s tou jeho pohádkou o ZHN. Seriál, který se nesnaží nijak moralizovat o hrůzách války nebo jejich dopadech. Jen předkládá svůj pohled na věc, drsně, bez servítků a válečného patosu, za to docela věrohodně. A teď tu o Afghánistánu...(11.11.2011)

... jasně realita je jiná, než všechny popcornové válečné akce, plné vyprázdněných zásobníků, kouřících hlavní a nepřátel, kam oko dohlédne. U Generation Kill jde vidět, že se snaží jít po reálné cestě (knižní předloha Evana Wrighta) a daří se jí to nadmíru. Srandista pro všechno (desátník Person), namakaní borci (seržant Reyes alias Rudy), velitel dementího úsudku (kapitán McGraw alias Kapitán Amerika), nechybějí ani správní velitelé (seržant Colbert a poručík Fick) a právě u Generation Kill jde vidět, co scénáristi jen tak nevymyslí - všemožné postavy, různých názorů, charakterů - právě to se daří na jedničku. S akcí je to sice trošku drhnutější, ale i tak se dá na co koukat a popravdě tenhle válečný seriál o invazi do Iráku není o akci, je o vojácích a jejich žití ve frontových liních! ... ale sakra nevím proč, že mě pořádně žádná postava nepřirostla k srdci podobně jako u geniálního Bratrstva neohrožených. Pro mě asi největší zádrhel tohohle, jinak skvělého, seriálu! I tak klobouk dolů před produkcí HBO(3.8.2011)

Varování: Pokud očekáváte seriál nabušený akcí, kde hrdinní US Army boys kosí nepřítele po desítkách, tak na tohle rovnou zapomeňte. __ Generation Kill je tak trochu jiný seriál, je to minisérie o sedmi kouscích z nichž každý vám ukousne něco přes hodinu času a já vám garantuji, že ani jedna z těch šedesáti minut vám nepřijde jako pronuděná, pronuděná sice ve skutečnosti bude (protože aktéři na obrazovce se prostě nudí - chtějí bojovat ale nemají s kým protože to za ně vždy buďto udělá jiná jednotka nebo letectvo). A tak jednotka defacto jen projíždí rozbombardovaným Irákem a je svědkem toho pekla. Co se týče postav, tak se většinou setkáme s "buranskými" hochy z amerického venkova, z nichž každý má své vlastní problémy a cíle s kterými se v Iráku octnul. Na čem seriál stojí jsou dialogy, Ray a jeho neustálé komentáře (nemluvě o lásce ke country music), Brad se svými "vysokoškolskými" řečmi, buran Trombley nenávidějící psy, Mexikánec bojující na straně "bílého muže" atd... Perlou je pak závěrečný díl a jeho finálních cca 15 minut, kdy se uzávírá děj (The Man Comes Around od Johnnyho Cashe jako nádherný podklad, hudba jako celek ve filmu funguje skvěle ať už jako použitá či zpívaná samotnými vojáky - Teenage Dirtbag od Wheatus je v ten okamžik vážně něco neskutěného). Přátelé TOHLE je umění, pro mě ještě o chlup lepší než Band of Brothers.(18.1.2009)

• - Černošký kaplan v epizodě "Combat Jack" má místo tradiční purpurové štóly (šál) štólu maskovanou v kamufláži 3-color Desert. (c.tucker)

• - Další pohled na akce 1. průzkumného praporu v Iráku při první rotaci jsou memoáry Nathaniela Ficka, Těsně vedle (JOTA 2008). Fick velel první četě roty B. V seriálu ztvárněn Starkem Sandsem. (CHIMarty)

• - Seržant Rodolfo "Rudy" Reyes hraje v seriálu sám sebe, narcistického a svalnatého mariňáka posedlého krásou. (c.tucker)