Vysoko kvalitný vojnový sedem dielny seriál z blízkeho východu. Putovanie Irakom až do Bagdádu bol skvelý zážitok na zopár večerov. Akcie je povedal by som, že skôr pomenej ale rozhodne je zvládnutá na výbornú. Digitálne efekty sú využité s rozumom a mierou. Natáčacie prostredie skvelé, réžia sa celkovo vyznamenáva. Dialógy sú na tom horšie, nie že by priam vadili , ale niekedy sa vojačikovia hrali na príliš veľkých drsňákov. Ich reči boli miestami neznesitelné, hlavne jeden vojak z jednotky to už naozaj preháňal. Nemám rád takých kecálkov. Ale keď prižmúrim oko nad zopár negatív, tak určite to je skvelá záležitosť, ktorú môžem len doporučiť. 84%(17.9.2010)

Další z řady velmi zajímavých pohledů na válku, tentokrát na tu v Iráku. I když tady to není ani tolik o válce, jako spíše o postavách a konfliktech s vedením. Postavy jsou totiž výborně napsané i zahrané a bylo výborně znázorněno, jak je ta situace v průběhu času mění. Pár akčních scén tu ale najdete taky a jsou v rámci televize velmi dobrý. Škoda jenom, že první díl byl docela špatnej a díky místy až moc pomalému tempu jsem se chvilkama nudil.Možná by neuškodilo, trochu zkrátit tu stopáž, protože hodina na díl byla u některých dílů až moc dlouhá. Ale i tak se jedná o hodně dobrý počin a už jen díky těm postavám a mnoha silným scénám se na to vyplatí kouknout. 70%(9.9.2009)

• MartinezZ

Nuda. Díval jsem se jenom proto, že je to další mini-seriál z produkce HBO s nějakou akční válečnou tématikou a to i přesto, že moderní konflikty mě nezajímají (čti neberou) a tak jsem si říkal, nakolik jiné to bude od skvělých Band of Brothers. ~~~ A výsledek? Nuda. Připadalo mi to jako nudné převedení BoB do moderního konfliktu. Plno věcí mi tam přišlo takřka na chlup z BoB zkopírovaných a plno dalších věcí jako by z BoB vystřihli a sem to nedali. ~~~ Tenhle miniseriál má 7 hodinových dílů a všechny dohromady strčí do kapsy i takový Mariňák (Jarhead). Takže pokud si chcete pustit něco s "osvobozující iráckou" tématikou, pusťte si Mariňáka a tohle obejděte, nebo se unudíte.(23.4.2011)

Generation kill je serial, na ktorom opat vidiet obrovsky rozpocet HBO, ale rovnako aj enormny kvalitativny potencial. Vojna v Iraku bola samozrejme o niecom uuuplne inom ako tomu bolo v genialnom Band of Brothers a velmi dobrom Pacifiku, tvorcovia su si toho vedomi a divakovi serviruju zrejme to, co bolo/je pre tuto "vojnu" charakteristicke...hlupost velenia, andrenalinom nabitych po krvi slintajucich testosteronovych pandrlakov s najnovsimi hrackami, nudu, nudu, nudu a absolutnu absenciu akehokolvek logickeho vysvetlenia pritomnosti americkych vojakov v Iraku. Generation Kill v ziadnom pripade nie je zlym serialom, naopak, ale v konfrontacii svojich dvoch predchodcov prehrava vo vsetkom. 3,5/5*(24.1.2011)

"Hitman Actual, tady Hitman 2-2 valí se k nám nejlepší válečný seriál. Over." Válečné drama Generation Kill je tím nejlepším, co tento žánr může nabídnout. Příběh sleduje První průzkumnou jednotku U.S Marine od čekání v táboře Mathilda přes celý Irák až do centra Bagdádu. Budete svědky valících se Humvee, zakopávání se, pozorování a taky samozřejmě střílení. Operace Irácká Svoboda je opravdu drsná, a jak to ve válce bývá i dost krutá. Po shlédnutí nepochopíte jak lidé jako Kapitán Amerika nebo „Encino man“ můžou velet jednotkám vojáků. Absurdita velení je zde smutná a bohužel i pravdivá. Naopak Alexander Skarsgard jako "Iceman" Sgt. Colbert je dokonalý. Alespoň jeden rozumný Seržant v celé rotě. Za zmínku stojí i poručík Nathan Fick (Stark Sands), který se vždy postavil za své muže a rozumné názory. I když z toho měl jen problémy. Řidič Colbertova Humvee Ray Person (James Ransone) je ukecaný a jeho hlášky jsou výborné. Zpívání známých či méně známých písniček jen doplňuje humornou část tohoto seriálu. Akce je zde přiměřená tak jako humorné scény. Skutečná moderní válka v syrové podobě. Seriál je natočený podle knihy Evana Wrighta, který s jednotkou strávil tyto dny v Iráku. Fakt je, že kromě syrové atmosféry válčení a absurdity vedení je seriál plný trefných hlášek, vtipných polemizování a přehnaného parodování sebe sama. Generation Kill je tak pro mě velmi oblíbený a vždy se na něj rád kouknu znovu. Zpracování knihy je na jedničku. HBO stvořilo úžasnou minisérii, která prostě nemá chybu. „Ray? Can I have one final moment enjoying the fruits of civilisation?“ (100 %)(7.3.2012)

• - V celkem 476 minutách seriálu se objevilo 47 postav. (jirijost)

• - Všechny bitevní vrtulníky použité v seriálu byly typu AH-1H Super Cobra. Ani jednou se v seriálu neobjevil světoznámý přepravní vrtulník UH-60 Blackhawk. Místo toho filmaři použili zastaralý typ UH-1 Huey, který se už v dnešní době v zámoří nepoužívá. Cestoval jím v seriálu např. generál Mattis (Chaos). Nahradil ho totiž modernější typ Iroquez. (c.tucker)

• - Chybou v zásobování dostali mariňáci protichemické obleky v lesní kamufláži "Woodland", což se během operace Irácká svoboda v roce 2003 skutečně stalo. (c.tucker)