____ HBO Miniseries ____ - Generation Kill - ____ 1.díl - Get Some - 95%. ____ First Recon Battalion ____ vám naservíruje zážitky z jejich války až k vám domů. ____ United States Marine Corps ____ připravuje invazi do Iráku na začátku operace Svoboda pro Irák, zatímco čekají na rozkaz v Táboře Mathilda v Kuvajtu, když se k nim připojí ____ redaktor Rolling Stone Evan Wright. ___ Nechybí samosřejmě ostré hlášky amerických hrdinů. ____ Nejlepší hláška z prvního dílu : ____ Rasisto zasranej ! Negr a bílej co si hraje na černýho! Ti jsou nejhorší! ____ Také nechybí pořádný výcvik hned na první díl s konečnou várkou Pizzy. Po asi dvaceti minutách jakoby ztratili všichni herci strach a začali to pořádně rozjíždět. ____ 2.díl - The Cradle of Civilization - 100%. ____ Invaze do Iráku je v plném proudu, seržant se snaží udžet vojáky připravené. First Recon Marines přizpůsobují útočné plány s předvídáním jejich prvního kontaktu s nepřítelem v Nasiriyah a Al Gharraf. Ke konci díl nabíral dobré obrátky a už se konečně pořádně válčilo. Válka ale není jen a zabíjení, je to také a počtu lidí v armádě a tady Amerika ukazuje svou sílu. Líbil se mi proslov nebo úváha, jak chcete, jak se popisuje kultura amerických tlouštíků a proč tomu tak je. ____ Nejlepší hláška z druhého dílu : ____ Brad asi viděl reklamu v televizi, kde rytíř opíchal draka a proměnil se v mariňáka."Toho modrýho s mečem"...hahaha, tu reklamu s tím modrým mečem. Ta dostala asi hodně kluků. A koukni se teď. Trombley ještě nikoho nezabil a já to mám ke Thajskejm kundám přes pů světa a Colbert tady je za pitomce, pobíhá po Iráku a honí draky v podobě chemickejch zbraní, co smrděj jako čtyři dny prochcanej kořenem. ____ 3.díl - Screwby - 90%. ____ Bravo Company ____ očekává další rozkazy na průzkumnou misi, Encino Man žádá dělostřelecký útok na fantom ____ RPG týmu ____ , ____ Fick ____ se snaží převzít kontrolu nad nebezpečnou situací. Do všeho se přimíchají dvě irácké ženy, které přivedou těžce zraněného kluka. Vyšetřuje se, kdo ho postřelil. Vše se začíná docela zamotávat. ____ Nejlepší hláška z třetího dílu : ____ Můj kámoš z 1.7. jel zrovna z Hambí, když to takhle dostali. Řidičovy prsty se prej našly až v motoru. "Jak poznal, že byly zrovna řidiče?" Protože v nich zůstal volant ty kreténe. ____ 4.díl - Combat Jack - 95%. ____ Rozhovor během opouštění zásobovacího náklaďáku zabírá čas k dobytí letiště, ale Bravo opět míří na sever, čistí vesnice a zřízují zátarasu u Al Hayy. ____ Nejlepší hláška ze čtvrtého dílu : ____ Big Lebowski, černější než černá prdel v měsícem zalitý prérii. Jinak pár menším momentek jako např. : Proč tu stojíte a škrábete se v prdeli? Prostě tenhle díl byl jeden z nejlepších. ____ 5.díl - A Burning Dog - 95%. ____ Četa 2. ____ neustále pozoruje okolí a pohyby iráckých vojáků. Mumafakira - cíl pátého dílu. Určitě nejlepší scéna po delší době byla u mostu, který byl částečně pryč a jednotka musí zůstat a bojovat. Dále zahajuje postup na Al-kund. ____ Nejlepší hláška z pátého dílu : ____ Proč ty děti kreslily blonďatý holčičky? Sadám je chtěl okrást o prázdniny. To je fakt zvrácený. ____ 6.díl - Stay Frosty - 97%. ____ Americké vojsko musí doprovodit baghdádské lidi, četa zůstává v táboře. Vše směřuje k poslednímu dílu. Ticho před bouří. ____ Hláška ____ v tomto díle nebyla bohužel žádná výrazná alespoň pro mne, ale vše vynahradila ____ řeč ze 6. a 7. dílu při titulkách. ____ Ta byla prostě bezchybná. ____ 7.díl - Bomb in the Garden - 100%. ____ Jednotka se konečně dostane do Baghdádu, kde pomáhá civilistům, mimo jiné i odstraňuje bomby a postupně se loučí s tím hnusným bordelem Irák. Ke konci posledního dílu byly ti vojáci při americkém fotbalu opravdu divní. Právě proto se mi tento díl líbil skoro nejvíce. ____ Celkový dojem? ____ Bylo mi úplně jedno, kdo tam hraje hlavní roli a vůbec mě nezajímaly nějaké herecké výkony. Důležitý je celkový dojem a ten byl, je a bude velmi dobrý a nezapomenutelný. ____ NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY : Cpl. Josh Ray Person, Sgt. Brad "Iceman" Colbert, Lance Cpl. Harold "James" Trombley, Maj. Todd Eckloff. ____ http://www.youtube.com/watch?v=j9UpK_uAPwI ____(20.2.2010)

• JohnCZ

Docela mě překvapuje jak je Generation Kill neamerický. Čekal jsem docela dost. Na první pohled zaujme zasazení a výborná technická stránka. O to víc mě mrzelo, jak je tento seriál vlastně o ničem. Moc se tam nebojuje, příběh to nemá, strašně moc se tam kecá a často i hodně sprostě a jako celek se to nehorázně, ale NEHORÁZNĚ táhne. Skupina vojáků jezdí ve svým džípu po Iráku a kecá, a kecá, a kecá o naprostejch hovadinách. Občas je to i docela sranda s trošku morbidním humorem, ale často mě to spíše uspávalo. 2/5(22.11.2011)

Lahudka. Nemam, co vytknout. Srovnání s Bratrstvem neohrozenych je skutečně na místě a navic je to nadherny srovnani, jak na tom jsme o 60 let pozdeji. To, co filmu nekteri vycitaji (malo akce, malo dramat, zadna atmosfera, zajimava dejova linie) je uplne bezpredmetne. Tohle neni o tom se pobavit nad akcnosti ci uzasnymi triky. A tem, co vyzdvihuji BN nad GK bych jen chtela pripomenout, ze BN narozdil od GK vedeli a verili tomu, za co a za koho bojuji.(24.10.2009)

Generatin Kill, aneb Mariňák na delší způsob? Podle mě ne. Mariňák byl klasicky dlouhým filmem, popisující válku v Iráku. Představoval pouze bandu málo vzdělaných mužů, kteří netouží po ničem jiném, než po pořádné akci, po výstřelu, po zabíjení. Ukazoval nám dokonalou nudu pouště, stejnost krajiny a nic nedělání. Generation Kill je mnohem zajímavější. Jednak díky delší pasáži, která nám představí mnohem více postav, ukáže nám jejich nitra, touhy a cíle. Není to přehlídka žluté pouště a modré oblohy. Tady se něco děje. Jednotka se každou chvíli přemísťuje, plní úkoly, které by neměly být spojené zrovna s jednotkou mariňáků. Používá diplomacii, občas násilí. V celkovém výsledku je tedy mnohem zajímavější. Alexander Skarsgård v hlavní roli exceluje, alespoň mě přišel děsně zajímavý. Zajimavých osobností má tento seriál celou spoustu, některé jsou dokonale využité a některé už méně. Seriál přesně splnit to, co splnit měl. Přidává se tak hrdě k seriálu Bratrstvo neohrožených. BO popisoval pro mě mnohem zajímavější válku, která mě přitahuje o dost více, než konflikt v Iráku, takže co se týče děje, BO je na tom lépe, ale co se týká postav, zájmu o ně a zajímavých osobností, jasně vede Generation Kill. Uvidíme, jak se vyvede The Pacific. 90% 20.11. 2009(20.11.2009)

Hodně dobře natočená miniserie z prostředí irácké války. Zabívá se spíše chováním hlavních hrdinů, který jsou mimochodem výborní, než samotným bojem. Toho je tu jako šafránu, ale stojí zato (přestřelka na mostě je úchvatná).(2.12.2009)

• - Natáčení probíhalo přes šest měsíců v Jihoafrické republice, Mozambiku a Namibii. (Dzegr)

• - Všechny bitevní vrtulníky použité v seriálu byly typu AH-1H Super Cobra. Ani jednou se v seriálu neobjevil světoznámý přepravní vrtulník UH-60 Blackhawk. Místo toho filmaři použili zastaralý typ UH-1 Huey, který se už v dnešní době v zámoří nepoužívá. Cestoval jím v seriálu např. generál Mattis (Chaos). Nahradil ho totiž modernější typ Iroquez. (c.tucker)

• - Andrea Calderwood byl přijat jako producent, protože měl své zkušenosti s prací v Africe na filmu Poslední Skotský král. (Nedhelborn)