[Pilot]: Realistický, díky absenci hudby téměř dokumentární pohled do Irácké války, který se nebojím porovnat s Bratrstvem neohrožených z války předchozí. To je jistě kvalitněji, filmověji natočeno (což je dáno i tématem, tady se prostě tolik nestřílí, a tehdejší vojenství bylo jaksi... stylovější), ale přesto má Generation Kill určitý náboj, který i ze stereotypního přejezdu pouště dokáže udělat poutavou podívanou. Jako ve většině prvních dílů je na nás i v tomto vychrstnuto mnoho, velmi mnoho různých postav, ze kterých lehce vyčnívá pouze Alexander Skarsgård (i když asi jen proto, že jsem ho znal již dříve), zbytek je zatím poměrně nevýrazný. To ale není výtka, na tak malém prostoru zatím nemůže každá postava získat svůj příběh. [2. díl] Lepší, mnohem lepší. Přibyla akce, některé z postav už mají více prostoru a dostávají se tak do popředí pozornosti, a seriál mě i přes svou lehkou stereotypičnost baví víc a víc.(22.9.2011)

Další špičkový zářez od HBO. Nadmíru realistický obraz války v Iráku z pohledu vítězné strany, jenž boduje zejména naprosto fantastickou výpravou (minimálně z hlediska televizní produkce) a řemeslnou podobou díla (bojové scény by bezpochyby obstály i ve vysokorozpočtovém velkofilmu). Tvůrci naštěstí nikomu nestraní, "pouze" nezaujatě dokumentují. Některé postavy se mi sice (skoro po celou dobu) trochu pletly a splývaly, na druhou stranu, na některé naopak určitě velmi dlouho nezapomenu (hlavně na vylízané über-dementy Trombleyho a Kapitána Ameriku). 80 %(2.3.2017)

Varování: Pokud očekáváte seriál nabušený akcí, kde hrdinní US Army boys kosí nepřítele po desítkách, tak na tohle rovnou zapomeňte. __ Generation Kill je tak trochu jiný seriál, je to minisérie o sedmi kouscích z nichž každý vám ukousne něco přes hodinu času a já vám garantuji, že ani jedna z těch šedesáti minut vám nepřijde jako pronuděná, pronuděná sice ve skutečnosti bude (protože aktéři na obrazovce se prostě nudí - chtějí bojovat ale nemají s kým protože to za ně vždy buďto udělá jiná jednotka nebo letectvo). A tak jednotka defacto jen projíždí rozbombardovaným Irákem a je svědkem toho pekla. Co se týče postav, tak se většinou setkáme s "buranskými" hochy z amerického venkova, z nichž každý má své vlastní problémy a cíle s kterými se v Iráku octnul. Na čem seriál stojí jsou dialogy, Ray a jeho neustálé komentáře (nemluvě o lásce ke country music), Brad se svými "vysokoškolskými" řečmi, buran Trombley nenávidějící psy, Mexikánec bojující na straně "bílého muže" atd... Perlou je pak závěrečný díl a jeho finálních cca 15 minut, kdy se uzávírá děj (The Man Comes Around od Johnnyho Cashe jako nádherný podklad, hudba jako celek ve filmu funguje skvěle ať už jako použitá či zpívaná samotnými vojáky - Teenage Dirtbag od Wheatus je v ten okamžik vážně něco neskutěného). Přátelé TOHLE je umění, pro mě ještě o chlup lepší než Band of Brothers.(18.1.2009)

Absurdita na entou! Necekejte masakralni sceny a la Band Of Brothers, tady se hlavne mluvi... a ne zrovna spisovne. Luxusne podany syrovy pohled na stav 'nejsilnejsi' armady sveta stejne tak jako na celkovy interni system, ktery v ni panuje. Tezko soudit autenticitu serie, ovsem ikdyby se pravdivost pohybovala okolo minima, bylo by to hodne tristni. Opet precizni prace BBC...(9.10.2009)

Lahudka. Nemam, co vytknout. Srovnání s Bratrstvem neohrozenych je skutečně na místě a navic je to nadherny srovnani, jak na tom jsme o 60 let pozdeji. To, co filmu nekteri vycitaji (malo akce, malo dramat, zadna atmosfera, zajimava dejova linie) je uplne bezpredmetne. Tohle neni o tom se pobavit nad akcnosti ci uzasnymi triky. A tem, co vyzdvihuji BN nad GK bych jen chtela pripomenout, ze BN narozdil od GK vedeli a verili tomu, za co a za koho bojuji.(24.10.2009)

• - Nad Bagdádem létal v poslední epizodě těžkotonážní přepravní dvoumotorový vrtulník typ CH-47 Chinook. (c.tucker)

• - Mariňáci jí po celou dobu samoohřívací americké potravinové dávky M.R.E. = Meal, Ready to Eat. Balíček obsahuje hlavní jídlo, moučník, oplatek a nápoj. V roce 2003 bylo menu vylepšeno a jahodový koktejl - to je v seriálu dobře patrné. Krabice od MRE jsou vidět v seriálu na každém rohu. (c.tucker)

• - Černošký kaplan v epizodě "Combat Jack" má místo tradiční purpurové štóly (šál) štólu maskovanou v kamufláži 3-color Desert. (c.tucker)