Alex Wright je velkým fanouškem filmu Grave Encounters a je doslova posedlý snahou získat důkaz o tom, že události, které se ve filmu staly nejsou smyšlené. Proto se rozhodne s přáteli vydat do psychiatrické léčebny, ve které se původní účastníci filmu setkali s nepřestavitelným zlem. Jenže jeho posedlost ho může stát život a také životy jeho přátel. Skupina bude muset využít všech svých znalostí Grave Encounters, aby se z toho dostali. (topr harley)

fisus

Má to své silné i slabé momenty.První půlka je fajn,ale ta druhá je hodně zmatená a celkem nesmyslná.Když už na kameru může natáčet i duch,tak opravdu není něco v pořádku!!! ()

Game90

Nebyť toho 40 minútového intra (blabotanie študentov o horore, pokusy o natáčanie hororu) tak by som kľudne hodil vyššie hodnotenie. Duchovia podarení, atmosféra bola.....som spokojný. ()

Untitled07

Stejně jako u prvního dílu, tak i u druhého musím pochválit prostředí, atmosféru, lekačky a ty úžasné zrůdičky, které mi v některých momentech opravdu naháněly hrůzu. Nicméně radost mi překazilo posledních 15 minut, kdy se film proměnil v přehnanost všech přehnaností. Díky tomu ani nemohu porovnat, který díl se mi líbil více, protože ani z jedničky jsem nebyla bůh ví jak odvařená. ()

jorgus

velmi velmi s odrenyma usima..protze poslednich dvacdet minut bylo peklo..a to rucnekamerove filmy vylozene mohu..ale zde musim uznat ze je to spise na dve:) ()

johnymdoe

První půlka filmu tak na hvězdu. To že mám věřit, že je to podle skutečnosti už je fakt mega trapný, a navíc ti otravní středo(bo co)školáci (máme rádi sex, drogy a hrozně se všemu smějeme a vše máme v paži) - k pozvracení. Poté se ale vrátí pořádná duchařina a jednou jsem se dokonce lekl,panečku... Nicméně jsem si necvrkl a tak i když druhá část filmu tak na 4 z 5, celkově o dost slabší než díl první a pro mě jen za 50%. Budu čekat na trojku kde už jim duch vyleze i z ánusu nebo tentokát přijde i kouzelník?! ()

Matli

Začátek trošku nuda, ale pak se to hodně slušně rozjede, ale tu pravou lekací a bojavou atmosféru z jedničky to nemá. Duchové jsou udělaný hodně dobře, o tom žádná. Jen ten konec, ten je zpracovanej tak, že diváka odradí od dojmu, že film jsou skutečné záběry (o což tvůrcům celou dobu jde). 51% ()

Dudny

Buť se mi to zdá a nebo začínají být hororové duchařiny slabší a slabší nejdříve Paranormal Activity 4 a teď Grave Encounters 2. První díl GE bylo něco nového tak i zajímavého ale dvojka už od začátku moc nezaujala. Proto dávám 50%. ()

Tom44zKA

Hovadina největšího rázu. Oproti jedničce naprosté zklamání až rozhořčení. Mám smysl pro fantazii, ale aby psychiatrická léčebna (budova) vkládala komenty na youtube, to je už i na mně moc... ()

BeranSon

Atmosféra se od prvního dílu hodně otrkala. Ze začátku jsem si byl stoprocentně jistý, že se bude jednat o ještě větší kravinu, nežli předchozí díl. Ale postupem času jsem si začínal zvykat na opravdu velkou nadstavbu věci a konáním charakterů jako takových. Právě psychické přeměny stavů jednotlivých charakterů absolutně nezaberou a takřka žádný herec nebyl schopný uhrát minimum toho co měl. Lekačky fungují opět na stejném principu, ale v jedničce se vše ještě více natahovalo a tím jsem byl i více napjatý než v druhém díle. Útěk z léčebny rozhodně nikdo plně nežral, ale moment, kdy jeli tím výtahem a najednou Wuf, byl perfektní, to jednoznačně. Myšlenka že to všechno řídí někdo mocnější byla taky celkem v cajku. Smt čeká! - 4/10 - ()

MikeeTheory odpad!

Po vynikající jedničce přišla extrémní stupidita s otravnými "herci" a tak trapným scénářem (jestli teda vůbec nějaký byl), že jsem se chvilkami za tvůrce až styděl. Kam se poděla všechna ta atmosféra?! To mrazení?! Tohle si opravdu nezaslouží nic jiného než jeden velký ODPAD! ()

HDeer odpad!

Nakoľko z komentárov usudzujem, že len málokto si zachoval pôvodnú súdnosť, rozhodol som sa, že názorovo prispejem a svoje drastické hodnotenie tak uvediem na správnu mieru. Zatiaľ čo prequel ponúkol žánrovo prínosný vstup do nadprirodzena, kde aj v rámci chýb predviedol takmer autentické príbehové uchopenie, sequel celú túto snahu úspešne pochováva. Pokiaľ by sme filmy hororového žánru priradili k hmyzu, pokračovanie Grave Encounters by sme pokojne mohli nazvať švábom. Áno, presne tak. Je odporný, vzbudzuje chorobný pocit a dokáže vás pojedať zaživa! Aby som ale neostal iba pri prázdnych pejoratívach, v nasledujúcich riadkoch sa pokúsim popísať svoje znechutenie. Film absolútne zlyháva vo vzbudení akýkoľvek sympatií k jeho predstaviteľom. Nehovorím len o mizerných hercoch. Celé vy-profilovanie postáv, ich snahy a motivácie je absolútne neopodstatnené - buď tam nič nie je (zbytočná cesta), alebo tam naozaj straší (v tom prípade sme mŕtvi, ale prečo nie, však už sme si čo-to odžili). Ich následné skony tak pôsobia maximálne neosobne a bezvýznamne. Zmeny neobišli ani samotný ústav. Ten je teraz omnoho brutálnejší a krvilačnejší, dokonca až tak, že ľudí strká cez okná a nonšalantne im láme väzy. Tým pádom nás duchovia pomerne rýchlo pripravujú o potešenie a zápletka stráca už beztak viaznúcu dynamickosť. Celé sa to vyhrocuje na akýchsi (na-kolene) vytvorených pravidlách, náhodnými vortexmi, duchmi kameramanmi a dverami s funkciou portálu. Iste, bez tých zachytených záberov by bol producent celkom stratený. Aspoň, že sa tvorcovia poučili a nepokračovali konceptom dobrodružného Aziata, ktorý sa s priateľmi prišiel presvedčiť, či nenájde nejaké stopy po svojej nebohej babičke, ktorá bola v ústave hospitalizovaná. Len zašliapnuť a odpratať. ()

MickeyStuma

Found footage se vždy prezentuje na bázi skutečných událostí potvrzující se právě oním filmovým záznamem, ze kterých je sestříhán daný film. A nejinak je o i u snímku ´Grave Encounters´. Nikoho však ale ještě nenapadlo vytvořit něco, co by evokovalo zodpovědět otázku, jestli tomu tak skutečně je. Až do této chvíle. Viděli jsme děsivé události týmu lovců paranormálních jevů v opuštěné budově bývalé léčebny a později se objevil někdo, kdo se rozhodl se pokusit tomu přijít na kloub. A samozřejmě to také všechno natáčel a my můžeme vidět výsledek. Což o to, nápad je skvělý, něco by se z toho vytěžit také dalo. Ale chtělo by to zase nějaké nové nápady. Ty tady bohužel nejen nejsou, ale mnohé události i určité snímání kamerami bohužel tentokrát nějak postrádají logiku. A tak se jen v určité míře opakuje již prve vyřčené a divák se dostává do pozice, kdy se předem snaží odhadnout co se následně stane a pak už jen čeká, jestli tomu tak skutečně bude. Předchozí snímek měl sice nastavenou laťku hodně vysoko, ale když tohle volné pokračování postrádá alespoň v něčem nějakou originalitu a hlavně zajímavost, nedá se nic dělat, nezbývá nic jiného, než toto dílo bez rozpaků zavrhnout. Ne, zhmotnit dobrou tvůrčí myšlenku se tentokrát nepovedlo. ()

helloween93

Jestli mi jednička zklamala, tak u dvojky jsme s kamarádem jen nevěřícně kroutili hlavou. Film navazuje na první díl Grave Encounters, scénář filmu je pojat asi takto: 1) Úvod - seznamování s postavami - cca 30 minut - ultra nudné a hloupé dialogy, klasická sestava - emař, douchebag, useless hysterka, alternative hoe a Asian, kterého si moc neužijete, 2) první střetnutí - zatímco u jedničky se nadpřirozeno rozjíždělo, ve dvojce jde rovnou na věc a hned dává insta killy, ale přesně tam, kde zabíjelo i minule, 3) finále s hrozným twistem - červené dveře, producent, rozmlácení hlavy na kaši kamerou, dům který píše na zdi a který chce krev, bait na další filmaře...prosím už ne, bolelo mi to hrozně moc. Takhle hloupě přeplácaný film s příběhem, který nedává smysl jsem viděl naposledy tuším u Ouiji nebo u Blair Witch 3. ()

domirovec

Dobře, to že Grave Encounters využila takové té typické sebereferenční nadstavby a postavy i děj prvního filmu spojila se svým filmem a dějem nebudu komentovat, i přesto, že mě to poprvé poměrně vyvedlo z míry. Hlavní problém filmu jsou však rozhodně postavy, které mi krásně ukázaly jak špatně mohou přemýšlet a chovat se. Takže vše co jsem řekl o postavách prvního dílu, beru zpátky, protože postavy v jedničce jsou oproti těmhle teengerským zpratkům zlaté. A teď jumpscary, které by mohly být povedené, ovšem vždy když na nějakou tu lekačku dojde, je překažená buď špatným střihem, načasováním nebo CGI. No co se dá dělat, první díl se rozhodně předvedl více, o mnoho více. 2/5 ()

AngelG

Grave Encounters 2 nebo-li milionkrát ohraný trik, že předchozí díl nebyl vlastně zfilmovaný a že se jedná o skutečný příběh.. a tak se parta naprosto retardovaných teenagerů rozhodnou, to samozřejmě prozkoumat a dělat si z toho prdel.. ale ti hravý duchové jim ukážou, zač je toho loket, ha..! + navíc asi po hodině na vás čeká opravdu nejvíc shitoidní překvápko, které mě skutečně dostalo do kolen.. ()

gazogazo

at je to jak chce, z pohledu mystifikace " realii" a realii je to opravdu kombo.. mozna v tom vidim vic, protoze zanr vnimam jinak.. a nebo ne? :) ()

towstit

Spider Man 3. Hlavna postava vyzera ako Tobey Maguire ked mal emo chvilu a to je dost na otravu. Kazdopadne film nema logiku. Ked na konci povedia toto je iba fake, tak rodiny tych ludi co tam akoze kvazi "nezomreli" im nebudu v skutocnom zivote vlastne chybat a nikomu to nepride cudne :D Kazdopadne ma to svoje velmi fajn chvilky, ked sa film dostane do fazy prvy vyletel cez okno film skutocne stoji za to, funguje vsetko ako ma, ale akonahle pride na scenu prezivsi z prveho dielu, ide vsetko do hajzlu. Rucne strucne, nebola to strata casu, ale na jednotku sa to nechyta prirodzene. P.S : ak chcete mat nadherne vyrysovane telo bez tuku s tehlickami staci sa zavriet na 10 rokov do ventilacky a jest iba surove krysy :) ()

emdvojka

No oproti prvému dielu, je to poriadny krok dozadu, ktorý som však aj očakával. Je to akčnejšie a útočnejšie ako jednotka, ale postráda to napätie a atmosféru. Príbeh je už ako z rozprávky a postavy sa správajú prinajmenšom podozrivo.A nezmyselne robili presne tie isté kroky ako interpreti v prvom filme... Je to už len také varenie z vody. Spoiler: Nechápem, ako môže niekto prežiť 9 rokov "jedením" potkanov a pitím vody zo záchoda :-) ()