Jmenuje se Bret Maverick a právě má být pověšen trojicí zlosynů. Vzpomíná na události minulého týdne, které jej přivedly až do oprátky. Chtěl se zúčastnit proslulého pokerového šampionátu Tří řek o obrovskou výhru půl milionu dolarů. Zápisné je však pětadvacet tisíc a do těch Maverickovi chybí ještě tři tisíce. Hodlal je získat v saloonu městečka Crystal River, kde se přidal ke hře mladého pistolníka Hardina, půvabné dobrodružky Annabelle a jejího společníka Angela. Ačkoli všichni podvádějí, jak nejlépe mohou, vyhraje Maverick, který zpočátku předstíral nezkušenost. I když je mu kde kdo dlužen, nedaří se Maverickovi získat potřebnou sumu. Připojí se tedy k Annabelle, která odjíždí dostavníkem ve společnosti elegantního šerifa Zanea Coopera. Maverick se rozhodne za tučnou provizi získat okradeným přistěhovalcům zpět jejich peníze a nakonec se nechá zajmout indiány jako rukojmí. Náčelník indiánů je jeho přítel a celé složité jednání bylo jen divadýlkem pro Annabelle, které se chce zalíbit. Po řadě dalších dobrodružství se nakonec všichni zúčastnění sejdou i s potřebnou částkou na palubě parníku Lauren Belle, kde se má konat velkolepé pokerové klání. Bitva o půl milionu dolarů začíná. (TV Nova)

Lacike

Solídna komedia, ale mohlo tam byt ovela viac vtipov a posledna tretina je uz strasne natahovana a nevedel som sa dockat konca. Chemia medzi Gibsonom a Fosterovou je perfektna. K tomu im skvele sekunduje James Garner a je tu aj dost zabavnych cameo vystupov, z ktorych je samozrejme najlepsi Danny Glover s hlaskou Im too old for this shit. Vo filme chybala nejaka poriadna akcna scena. Par bitiek a jeden splaseny dostavnik nie je nic extra. Je to proste len mierne nadpriemerna komedia, ale nic svetoborne. 6/10. ()

ScarPoul

Pre mňa aj po rokoch kvalitná zábava. Donner skrátka ten mix humoru a akcie vedel. Minimálne v 80. a 90. rokoch. Jeho filmy mám rád. Sú žánrovo rozmanité, plné pamätných postáv a nezabudnuteľných scén. A tak je tomu aj v Maverickovi. Mel Gibson hrá prvú ligu a všetci mu tu skvelo sekundujú. Má to super hudbu, perfektné finále a nezabudnuteľnú atmosféru divokého západu, hoci to v rámci žánru ide trošku inou, uvoľnenejšou cestou. Pre mňa srdcovka ku ktorej sa rád vraciam a ktorá sa pre mňa vôbec ( v rámci toho ako film vnímam) ale vôbec nemení. ()

rawen

I přes ten trochu "rozblemcaný" konec mám tento příjemný podfukářský film v oblibě - nejen díky slušnému Gibsonovi a mé oblíbenkyni Fosterové - ale hlavně kvůli povedenému scénáři. Hlavně scény s indiánem Josephem jsou k popukání. Tak má vypadat nevtíravá komedie - 8/10 ()

PROROK14

Tak toto dámy a páni stojí za to. Bavil som sa skvelo. Kopa humorných scén a Mel Gibson tomu dávajú správnu šťavu. Najlepši na tom bol turnaj v pokri - o to vlastne celý film šlo (zohnať prachy a dostať sa na turnaj). Odporúčam všetkým čo to ešte nevideli. 85% ()

BoPo

Svojho času často reprízovaný film v TV. Dobre fungujúca ústredná trojica ťahá celý film. Mel Gibson plný šarmu a energie, James Garner ako vhodný nárazník, a Jodie Foster netradične roztomilá. Fajn oddychovka, ktorá si však okolo seba vytvorila auru niečoho viac, ako v skutočnosti je. Richard Donner bol zaujímavý týpek. Mať na svojom konte jeden z najlepších hororov (Přichází Satan!), prvý úspešný komiksový film (Superman), jeden z najlepších filmov na téma lásky (Jestřábí žena) a zároveň aj jednu z najznámejších filmových sérií (Smrtonosná zbraň)? Tomu hovorím slušný výkon. ()

Agatha

Velmi netradiční avšak velmi zdařilá westernová komedie s vynikajícím hereckým obsazením. Jodie Foster to v jejím kostýmu neobyčejně sluší a i role pokerové přebojnice ji perfetkně sedla. Mel Gibson hraje jako obvykle velmi dobře a společně s Jodie si na plátně velmi rozumí. Dalším oscarovým zpestřením filmu je James Coburn. Snímek nepostrádá napětí, inteligentí humor, veselou hudbu a není ochuzen ani o akční scény. Snad každý divák si přijde na své. ()

Terva

Maverick není moc známou, ale nicméně kvalitní, westernovou komedií se skvělými herci. Za dobrou stylizaci a parádní kostýmy si odnesl nominaci na Oscara pro rok '95. Scénář : William Goldman a Roy Huggins. Kamera : Vilmos Zsigmond. ()

MrCreosote

Čekal jsem trapnou rádoby westernovou komedii v hlavní roli s Melem Gibsonem, ale jak to bývá, kdo nečeká nic, dostane všechno. Film je příjemným, ale hlavně vtipným mixem westernu, komedie, akčního a dobrodružného filmu, ve kterém hrají hlavní roli klaďas Mel Gibson, sexy Jodi Foster a westernoví veteráni James Coburn a James Garner. Velice povedený film. ()

JohnCZ

Klasický Donner - pohodový a ztřeštěný, stejně jako režijně průměrný a často docela zdlouhavý. Zachraňuje to obsazení a ve finále docela promyšlený scénář, ale stejně to nebude film, ke kterému bych se měl chuť vracet. ()

zablaga

Maverick je typ filmových komédií, ktoré môžem vidieť veľakrát a vždy ma pobavia..pretože je to kvalitný humor s kvalitnými hercami a kvalitným príbehom. Nebolo vtedy treba nechutné vtipy, aby sa navodila ilúzia zábavy a navyše Mel Gibson sa o to postaral:) ()

Marek1991

Typický Gibson v komédiách a jeho hlášky a hefty. Film o divokom západe, ktorý ma okúzlil scénkami s parníkom, indiánmi, či dostavníkmi a barmi. Má neobyčajnú tému pokru. Dej je viac menej trápny, najmä to konanie Gibsona, ktorý sa niekedy tvári a rozpráva úplne inak ako koná. Je to skôr také americké, so staršími vtipmi, nie nadčasovými, avšak vie prekvapiť a má neočakávané zaujímavé zvraty, veď kto by bol čakal ten koniec? Len obrovský detailista si myslím. ()

Cubinho

Neskutečně vtipná komedie z divokého západu. Plno vynikajících hlášek jako: "Museli ji k hlavě přivazovat kotletu, aby si s ní hrál alespoň pes" nebo "Víte co znamená ten sokol? Vůbec nic, ale vy jste to nevěděla." 9/10 ()

corpsy

Zábava, zábava a zase zábava. Vydarená westernová komédia, ktorá má energiu ešte na niekoľko pokračovaní dopredu. ()

PauloZ

Nejlepší komedie z westernovského přostředí co jsem doposud viděl. Skvělý Mel, skvělá Jodie a dohromady jim to de výborně :) Bavil jsem se velmi dobře. Vypichl bych Dannyho Glovera při přepadení v bance, jak mu Mel sundá šátek z obličeje, výborný odkaz na jejich spolupráci ve Smrtonosné zbrani. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

12.07.2009

Tohle si všechna média vychutnala. Stručně a jasně: Jodie Foster režíruje film Beaver, v němž si hlavní roli zahraje Mel Gibson. A protože v angličtině se slovo „bobr“ používá stejně dvojsmyslně jako… (více)